Sari la conținut

1 mai 2009, Bucuresti - Vama Veche pe DN3


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

NU MAI MERG NICIODATA IN VVAMA... NU DIN CAUZA VREMII, CI DIN CAUZA LUMII DE ACOLO. CINE NU A FOST NICIODATA, RECOMAND SA MERGETI, DAR SA NU STATI MULT.

 

Sau poate 1 mai nu e chiar cea mai buna zi de a merge in Vama...

Editat de super_buburuza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu recomand statul in vama cat mai mult si cat mai multi....e raiul betivilor....(si iadul cocalarilor..)

vremea a fost buna...(chiar f buna....pana sambata cand am plecat..)

cine nu stie sa se distreze.......treaba lui....sa stea acasa...(sa nu mai de-asfaturi..)

oricum a fost mistooo... lume multa...bere multa...apa destul de calda...etc... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI MERG NICIODATA IN VVAMA... NU DIN CAUZA VREMII, CI DIN CAUZA LUMII DE ACOLO. CINE NU A FOST NICIODATA, RECOMAND SA MERGETI, DAR SA NU STATI MULT.

 

da` ce are lumea de acolo ma.? si de ce sa merg si sa nu stau mult..? nu inteleg(k sunt virusat cu vama..)

nu e pe placul tau..? in fine.... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da` ce are lumea de acolo ma.? si de ce sa merg si sa nu stau mult..? nu inteleg(k sunt virusat cu vama..)

nu e pe placul tau..? in fine.... :baldy:

 

 

personal nu e genu meu ce se intampla pe acolo. eu nu beau alcool si nici nu fumez si "fumez". e o parere persoanala. cine nu a mai fost se poate duce si sa vada, le place stau, daca nu... nu.

 

ceva poze de pe langa vama. in alta statiune.

 

Foto-0067.jpg

Foto-0068.jpg

 

da` ce are lumea de acolo ma.? si de ce sa merg si sa nu stau mult..? nu inteleg(k sunt virusat cu vama..)

nu e pe placul tau..? in fine.... :wacko:

 

 

personal nu e genu meu ce se intampla pe acolo. eu nu beau alcool si nici nu fumez si "fumez". e o parere persoanala. cine nu a mai fost se poate duce si sa vada, le place stau, daca nu... nu.

 

ceva poze de pe langa vama. in alta statiune.

 

Foto-0067.jpg

Foto-0068.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu recomand statul in vama cat mai mult si cat mai multi....e raiul betivilor....(si iadul cocalarilor..)

 

used to be... pana acum multa vreme. A mai ramas o gogoasa, a mai ramas un snitel la Mitocanu'... o data pe an, 3-4 ore max. In rest, parcare am si la Bucuresti. :baldy: hoti din corturi am si la Bucuresti. Muzica house data tare am si la Bucuresti.

 

A mai ramas un uichend pe an cand Vama revine la ce era. Anul asta o sa fie 19-20 Septembrie. Este uichendul in care se inchid ultimele terase, este uichendul in care cocalarii betivi s-au retras inspre casa. Este uichendul in care tiganii nu mai vin pe plaja sa-ti vanda diverse, este uichendul in care se redeschide banbu in Bucuresti si isi mai amintesc sa lase Vama in pace.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu e adevarat ca vama nu mai e ce a fost; multa pustime de prosrt gust; propun sa emigram in tari mai calde, anume e o plaja langa un sat din bulgaria, la vreo 10 km de vama, se cheama krapetz, daca nu gresesc si e super acolo, va astept pe toti la vara in pieile goaleeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu e adevarat ca vama nu mai e ce a fost; multa pustime de prosrt gust; propun sa emigram in tari mai calde, anume e o plaja langa un sat din bulgaria, la vreo 10 km de vama, se cheama krapetz, daca nu gresesc si e super acolo, va astept pe toti la vara in pieile goaleeeeee

 

am auzit si eu de locul ala. chiar vreau sa merg sa vad cum e. Mai sunt si alte locuri. Vama ramane acolo undeva in amintiri. Placute ce-i drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..mai multe poze pe topicul : imagini din calatoriile pe 2 roti :baldy:

 

 

in prima poza sunt si eu cu purcelusha, apoi am ramas in c-ta; la intoarcere am fost Iceman, Icemana, Marlyin + Marlyina si subsemnatul; multumesc tuturor pt. plimbare; ne mai vedem

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto s-a mers. in total am fost cam 12-13 mobre. in vama veche am ajuns doar 7-8, restu au ramas prin ct si alte statiuni.

 

Vama veche a ajuns (cu parere de rau) statiunea betivilor, boschetarilor si a lu'..."frate, da si mie 10 mii"...ruda apropiata a lu' "frate da si mie o tigarE"...gata se te bata pe umar cand te saruti cu femeie, ca deh, il arde plamanu' de o mahoarca.

 

E jegoasa (rau), e scumpa si foarte aglomerata.

Si eu ma imbatam, pustan fiind in vama...dar parca nu ma transformam intr-un ghertoi si parca nu intrau in mine trasaturi de cocalar odata cu alcoolul.

 

asta gasiti in vama veche acum...JEG, la propriu si la figurat. O Mamaia mai mica si chiar mai jegoasa.

 

acum gasiti in vama: pustani de liceu scapati din lesa care se comporta ca niste animale, corporatisti care vin sa simta liberi pentru 2-3 zile dupa care se intorc la costumul frumos calcat si apretat, batranei veniti sa stea cu laptopul pe plaja, 'roackeri' cocalari, boschetari, cersetori, cocalari cu mertane veniti la impresii, 10% care vin sa vada cum mai vama fata de cum era odata...si inca 30% masochisti care au ramas nostalgici dupa vama veche pre-2006.

 

Petrecerea celor de la Seawolves a fost foarte tare, iar drumul de intoarcere(E 60), desi putin aglomerat, a fost la fel....

 

diseara pun si eu cateva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto s-a mers. in total am fost cam 12-13 mobre. in vama veche am ajuns doar 7-8, restu au ramas prin ct si alte statiuni.

 

Vama veche a ajuns (cu parere de rau) statiunea betivilor, boschetarilor si a lu'..."frate, da si mie 10 mii"...ruda apropiata a lu' "frate da si mie o tigarE"...gata se te bata pe umar cand te saruti cu femeie, ca deh, il arde plamanu' de o mahoarca.

 

E jegoasa (rau), e scumpa si foarte aglomerata.

Si eu ma imbatam, pustan fiind in vama...dar parca nu ma transformam intr-un ghertoi si parca nu intrau in mine trasaturi de cocalar odata cu alcoolul.

 

asta gasiti in vama veche acum...JEG, la propriu si la figurat. O Mamaia mai mica si chiar mai jegoasa.

 

acum gasiti in vama: pustani de liceu scapati din lesa care se comporta ca niste animale, corporatisti care vin sa simta liberi pentru 2-3 zile dupa care se intorc la costumul frumos calcat si apretat, batranei veniti sa stea cu laptopul pe plaja, 'roackeri' cocalari, boschetari, cersetori, cocalari cu mertane veniti la impresii, 10% care vin sa vada cum mai vama fata de cum era odata...si inca 30% masochisti care au ramas nostalgici dupa vama veche pre-2006.

 

Perfect adevarat, nici nu puteam sa ma exprim mai bine de atat. Si apropos de jeg la propriu, anul trecut mergeam pe plaja si am dat intr-o mare de kacat, de vreo 2-3 mp. Atunci mi s-a facut in mod ireversibil o super greata de vama si de tot ceea ce reprezinta ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu e adevarat ca vama nu mai e ce a fost; multa pustime de prosrt gust; propun sa emigram in tari mai calde, anume e o plaja langa un sat din bulgaria, la vreo 10 km de vama, se cheama krapetz, daca nu gresesc si e super acolo, va astept pe toti la vara in pieile goaleeeeee

si @ melciu:

Shhhhhhhhhhhh!

:baldy:

nu trebuie sa stie toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu e adevarat ca vama nu mai e ce a fost; multa pustime de prosrt gust; propun sa emigram in tari mai calde, anume e o plaja langa un sat din bulgaria, la vreo 10 km de vama, se cheama krapetz, daca nu gresesc si e super acolo, va astept pe toti la vara in pieile goaleeeeee

 

 

Pentru 2 zile mi-a placut, din nostalgie pt vremuri de mult trecute. Totusi o alta scapare exista inca si pe meleaguri romanesti, am fost vara trecuta de la Corbu(dupa Navodari) exista un drum care te plimba de-a lungul marii pana la Periboinea. Acolo e vama de altadata . Asa ca solutii exista :baldy:

http://wikimapia.org/#lat=44.612681&lo...amp;m=a&v=2

 

Noi ne-am intors duminica, pe autostrada : eu cu Septimiu si Fabio (moto cu nr de italia). Pozele sunt aici: /index.php?showtopic=354406

post-25016-1241444342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...