Sari la conținut

Japoneze?


sacal
 Share

Postări Recomandate

Shadow... intr-adevar modelul american. Da de unde cardan? Eu am modelul american de 600 si e cu lant. Ba mai mult, cutia e cu 4 trepte (asta ar fi un minus).

Zic ca modelul american e de preferat pt ca e mai accesorizat, are mai mult crom, are alt ghidon (mult mai frumos).

Ma gandesc ca au cardan doar cele de 1100. Eu nu am auzit...

Am avut si virago de 250 si chiar si pentru incepator e cam lenesa. Sigur dupa un an vei vrea ceva mai puternic si atunci sa te vad cum iti mai scoti banii pe cea de 250.

 

Multa bafta!

 

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shadow... intr-adevar modelul american. Da de unde cardan? Eu am modelul american de 600 si e cu lant. Ba mai mult, cutia e cu 4 trepte (asta ar fi un minus).

Zic ca modelul american e de preferat pt ca e mai accesorizat, are mai mult crom, are alt ghidon (mult mai frumos).

Ma gandesc ca au cardan doar cele de 1100. Eu nu am auzit...

Am avut si virago de 250 si chiar si pentru incepator e cam lenesa. Sigur dupa un an vei vrea ceva mai puternic si atunci sa te vad cum iti mai scoti banii pe cea de 250.

 

Multa bafta!

 

Stefan

ce inseamna lenesa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"lenesa" inseamna ca sigur nu merge cu mai mult de 120km/h decat cu vant din spate si mai inseamna ca demarajul este unul comparativ cu al unui matiz sa zicem (ca ordin de marime) - ceva mai infipta ca o dacie.

Ar fi o motocicleta ideala de oras si cam atat.

Nu fi tentat sa zici ca 120km/h e suficient, pentru ca asta e viteza cu motorul la blana adica vibratii multe, zgomot mult, etc. - adica nu poti considera de croaziera viteza asta. Inca odata, vorbesc despre virago de 250. Poate Intruderul e mai bine facut, insa stiu ca si shadow-ul de 250 este "lenes"

Sincer, ia-ti macar 500cmc. Asta la chopper inseamna vreo 30cp.

IAR DACA TI-O IEI DE 250 NU O CUMPARA NOUA!! ar insemna sa arunci pe geam o galagie de bani.

 

Mult succes!

 

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o galagie de bani

:P Hombre, de unde ai expresia asta?!? :D

 

Sa-ti spun si de ce ma intereseaza cu toate ca e complet off-topic.

Iata: in vremurile de demult ('93-98) cand mergeam pe munti ca bezmeticul, ne strangeam bani la sticla. Bineinteles numai monede. Toata gashka! Si asa se aduna... o galagie de bani! :lol: Nu mai stiu cine a venit cu expresia asta, dar nu am mai auzit-o in alta parte si, de altfel, a trecut multa vreme de cand nu am mai auzit-o, in general vorbind.

 

 

Bafta si drum uscat!

 

P.S. On-topic: si eu sunt de aceeasi parere cu Stefan. Nu merita un 250 nou, oricare ar fi constructorul. Sunt lenese (si eu stiu din incercate) si nu iti recuperezi investitia cand vrei sa il schimbi.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei acum chiar m-am lamurit. o sa incerc sa iau ceva mai mare de 250. poate 500.

desi la cele 67 de kile ale mele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Hombre, de unde ai expresia asta?!?  :D

Trebuie sa recunosc ca am preluat-o de la niste prieteni cu care mergeam mai de mult in concedii. Stateau prin Tr Taberii.

Oricum mi-a placut mult expresia si o mai folosesc din cand in cand. (mai ales cand vreau sa exagerez gramada de bani)

 

Numai bine,

 

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de Suzuki Intruder 400? E vorba de un model din 2002 de chopper. Are vreo 390cc, 33 CP, transmisie cu lant... Am fost surprins sa vad ca exista pentru ca nu apare pe nici o oferta actuala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot RENEGADE! Intotdeauna sari in ajutorul omului. M-am cam edificat. Ce pot sa-ti spun e ca nu am gasit-o in nici o oferta. Ai auzit sa se fi vandut la vreo reprezentanta?

Inca o data multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...