Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

Orice motocicleta pe care "o azvârli" intr-un stalp cu o anumita viteza va ajunge cu cadrul rupt sau "putin rupt" asa ca lasati-o p'asta cu honda e honda !

Asa latrau multi "cunoscatori"... cutia la kawa e praf, X la kawa e praf ... si uite cum kawa mea a sarit de 55.000 de km si n-am avut probleme vreodata cu cutia sau orice altceva...

 

Motocicleta o ai precum o intretii si cum te comporti cu ea, insa, la baza, indiferent de marca, tot despre fiare si plastice vorbim.

Fiecare marca are "slabiciunile" ei; daca pleci urechea la X si Y nu-ti mai cumperi moto ... la toate le gasesti o hiba!

Sau ti-o cumperi noua din reprezentanta, ceea ce nu-i deloc recomandat pentru incepatori!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Orice motocicleta pe care "o azvârli" intr-un stalp cu o anumita viteza va ajunge cu cadrul rupt sau "putin rupt" asa ca lasati-o p'asta cu honda e honda !

Asa latrau multi "cunoscatori"... cutia la kawa e praf, X la kawa e praf ... si uite cum kawa mea a sarit de 55.000 de km si n-am avut probleme vreodata cu cutia sau orice altceva...

 

Motocicleta o ai precum o intretii si cum te comporti cu ea, insa, la baza tot despre fiare si plastice vorbim indiferent de marca.

Fiecare marca are "slabiciunile" ei; daca pleci urechea la X si Y nu-ti mai cumperi moto ... la toate le gasesti o hiba! Sau ti-o cumperi noua din reprezentanta, ceea ce nu-i deloc recomandat pentru incepatori!

:10: :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba de nu apare nici un topic "Incepator pe Ducati 998-9...sau pe Aprilia RSV, Mv Agusta" si altele ? :crack:

 

Nebu, cu faptul ca ai fost prost nu trebuie sa te lauzi, trebuie ascuns si invatat din asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RyalexROSSI se tine bine R1 , mai plang furcile , mai isi dau duhul... Oricum poti sa stai linistit ca la stilul de pilotaj care il descrii , crapa pilotul mai repede decat cutia...

Asa sa fie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice motocicleta pe care "o azvârli" intr-un stalp cu o anumita viteza va ajunge cu cadrul rupt sau "putin rupt" asa ca lasati-o p'asta cu honda e honda !

Asa latrau multi "cunoscatori"... cutia la kawa e praf, X la kawa e praf ... si uite cum kawa mea a sarit de 55.000 de km si n-am avut probleme vreodata cu cutia sau orice altceva...

 

Motocicleta o ai precum o intretii si cum te comporti cu ea, insa, la baza, indiferent de marca, tot despre fiare si plastice vorbim.

Fiecare marca are "slabiciunile" ei; daca pleci urechea la X si Y nu-ti mai cumperi moto ... la toate le gasesti o hiba!

Sau ti-o cumperi noua din reprezentanta, ceea ce nu-i deloc recomandat pentru incepatori!

Corect, am spus si eu in alt post ca probabil oricare ar fi fost se facea la fel de praf.... ( nu stiu deltaboxu de la yamaha cum se tinea, insa pare mult mai solid ca cel de honda )

 

Nebu, sper sa ajunga la dezmembrari mobra aia si nu pe strada. Sa te bucuri de noua achizitie :D

Pai ajunge unde vrea urmatorul proprietar eu nu vreau sa o mai repar adica sa-i iau alt cadru.... insa daca nu reusesc sa o vand asa cum e probabil ma apuc de ea cand ma fac bine si o fac bucatele sau ii pun alt cadru si atunci poate se vinde mai repede, nu ? :grinbandit:

 

Cum naiba de nu apare nici un topic "Incepator pe Ducati 998-9...sau pe Aprilia RSV, Mv Agusta" si altele ? :crack:

 

Nebu, cu faptul ca ai fost prost nu trebuie sa te lauzi, trebuie ascuns si invatat din asta...

Nu se lauda nimeni, de ce esti tu asa ofuscat mereu ? Nu le vrea nimeni la inceput pt. ca sunt motoare greu de intretinut si scumpe, mai putin rsvul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, am spus si eu in alt post ca probabil oricare ar fi fost se facea la fel de praf.... ( nu stiu deltaboxu de la yamaha cum se tinea, insa pare mult mai solid ca cel de honda )

 

Pai ajunge unde vrea urmatorul proprietar eu nu vreau sa o mai repar adica sa-i iau alt cadru.... insa daca nu reusesc sa o vand asa cum e probabil ma apuc de ea cand ma fac bine si o fac bucatele sau ii pun alt cadru si atunci poate se vinde mai repede, nu ? :grinbandit:

 

Nu se lauda nimeni, de ce esti tu asa ofuscat mereu ? Nu le vrea nimeni la inceput pt. ca sunt motoare greu de intretinut si scumpe, mai putin rsvul....

 

Toate miarele sunt scump de intretinut, faptul ca la noi "intretinut" inseamna cauciucuri de la Balamuc (nimic rau), motul 300v schimbat la 3000km si ocazional bujii,placute sinterizate si vizite dese la spalatorie e alta discutie :) Nu sunt ofuscat, incerc doar sa inteleg "fenomenul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nebu, cu faptul ca ai fost prost nu trebuie sa te lauzi, trebuie ascuns si invatat din asta...

 

Baiatul a recunoscut ca si-a luat o motoreta peste capacitatile lui, ce e stupid in asta ? Trebuia sa braveze ca sa vina x si y sa-i spuna " Haaaa, coa*e, ti-am zis eu ca n-ai ce sa cauti pe er unu! " ?????

 

Nu, nu trebuie ascuns, poate ii inspira si pe altii in alegerea primei motociclete ;) Cat despre invatat, omu' vrea un SM mai mic acum asa ca ...

 

:yousuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No I don't, your mom does :)

 

Nu cred ca citim aceleasi posturi :crack: El se lauda cat poate de tare cu tampeniile pe care le face, nici vorba de regret sau dorinta de a "inspira"...



N-are rost sa adopti atitudinea asta de coafeza ofuscata si sa-mi contra-comentezi fiecare post. Nu rezolvi nimic, ramai acelasi... :troll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jess, nu cred ca e nimic de laudat in ceea ce am facut/patit eu, insa ai tu mereu o problema, tu esti cel mai mare Troll

 

 

No I don't, your mom does :)

 

Nu cred ca citim aceleasi posturi :crack: El se lauda cat poate de tare cu tampeniile pe care le face, nici vorba de regret sau dorinta de a "inspira"...



N-are rost sa adopti atitudinea asta de coafeza ofuscata si sa-mi contra-comentezi fiecare post. Nu rezolvi nimic, ramai acelasi... :troll:

Editat de neBu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No I don't, your mom does

 

Nu cred ca citim aceleasi posturi El se lauda cat poate de tare cu tampeniile pe care le face, nici vorba de regret sau dorinta de a "inspira"...

 

N-are rost sa adopti atitudinea asta de coafeza ofuscata si sa-mi contra-comentezi fiecare post. Nu rezolvi nimic, ramai acelasi... :troll:

 

Chiar daca experienta si skill-ul pe doua roti se pare ca este pe masura(in ceea ce te priveste), nu o sa fiu niciodata de acord cu aceste aere de superioritate. Eu nu am sa iti mai conta-argumentez niciun post, caci atitudinea asta de cacao nu are sa dispara vreodata. Sa arunci cu mizerie in oameni, e usor, se pare. Nu, nu eu sunt trollul, tu esti badaranul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o vezi intreaga zici ca e chopper sportiv, arata ca o barca saraca, acum sincer sa fiu nu stiu daca alt model rezista mai bine :grinbandit:

pai..hai sa experimentam :D

 

Orice motocicleta pe care "o azvârli" intr-un stalp cu o anumita viteza va ajunge cu cadrul rupt sau "putin rupt" asa ca lasati-o p'asta cu honda e honda ! asta era 101% o gluma, chill ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna revenirea :P

 

ma gandeam sa-ti mai iei tu ceva :D

Totusi ce motor ai tu ?

 

Eh eu cine stie ce-mi iau dar nu il bag la experimente :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot oricand sa " te verific ". Din rationamente de etica si deontologie motociclistica, nu voi spune nimic, insa

zi-mi pe PeMe cum ai putea sa ma verifici, chiar sunt curios :P

 

fa cum consideri tu ca e mai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, nu imi dezvalui skillul. Sa revenim, totusi, on topic: chiar, ar mai fi ceva de spus pe topicul asta ?

 

Este, :grinbandit:

 

Hai Fijiderr zi ce motor ai :>

 

Eu consider ca putem discuta despre orice tine de moto aici, mai ales de ahamay.... am observat cum zicea si killer cu r1, ca se duce la " munte " sa se dea, mai exact unde ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa il dezgropam cand reuseste nebu sa isi ia R1

Rookie, anu asta am incercat F4, la anu vine si ala, mi-am promis-o insa o sa fie ceva special :bounce:

 

Iar pt. mine nu ma exista motociclism prin bucuresti. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...