Sari la conținut

ulei Fuchs 10w50


Postări Recomandate

salut ! as dori sa stiu cum este uleiul asta..nu de alta dar asta e uleiul pe care mi-l baga pe gat cei de la reprezentanta si ma mai si costa o groaza...stiti careva e bun macar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trebuie putin Fuchs! :baldy:

 

Lasand gluma la o parte, despre ce reprezentanta este vorba? Nu de alta, dar este unul dintre cele mai bune uleiuri (Silkolene, by Fuchs), parca as vrea si eu..

Ce pret/litru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc acest tip de ulei 10w40 Silkolene comp 4 "syntethic ester" RIDE si sunt foarte multumit.

Mi-am gasit greu tipul de ulei corespunzator, deoarece motorul meu are racirea pasiva (cu aer) si uleiurile folosite inainte is-i pierdeau din proprietati si aparea o bataie usoara dar cu silkolene nu mai am aceasta problema.

La noi in Oradea se poate cumpara la "Fratii Oprean" cu 32 lei/l de tip RIDE si 41 lei/l tipul RACE.

Eu zic ca e un ulei foarte bun.

post-26504-1241534903_thumb.jpg

post-26504-1241534945_thumb.jpg

Editat de m_memphis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, bun, bine ca ai upgradat GS'ul ala.

Eu zic ca e foarte scump.

 

Pune Motul 7100 10w-40, il iei la 59 cu TVA cu tot..

 

dap e chiar bine ca l-am upgradat e cu totul altceva :moto: nu pot sa pun altceva dar ma gandesc sa le propun sa vin eu cu uleiul ca il iau mai ieftin.

 

dovada ->

Eu folosesc acest tip de ulei 10w40 Silkolene comp 4 "syntethic ester" RIDE si sunt foarte multumit.

Mi-am gasit greu tipul de ulei corespunzator, deoarece motorul meu are racirea pasiva (cu aer) si uleiurile folosite inainte is-i pierdeau din proprietati si aparea o bataie usoara dar cu silkolene nu mai am aceasta problema.

La noi in Oradea se poate cumpara la "Fratii Oprean" cu 32 lei/l de tip RIDE si 41 lei/l tipul RACE.

Eu zic ca e un ulei foarte bun.

 

multumesc daca o sa fie de acord cei de la reprezentanta o sa te contactez :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. Am fost de curand la o reprezentanta moto in craiova, unde locuiesc de altfel cautand ulei de motor pentru dragstarul pe care urmeaza sa il achizitionez. Mi-au recomandat silkolene la momentul acela si am spus pass. Nu stiam nimic despre el! Ce parere aveti de el?!

In craiova un full sintetic 20w50 este 45 sticla....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. Am fost de curand la o reprezentanta moto in craiova, unde locuiesc de altfel cautand ulei de motor pentru dragstarul pe care urmeaza sa il achizitionez. Mi-au recomandat silkolene la momentul acela si am spus pass. Nu stiam nimic despre el! Ce parere aveti de el?!

In craiova un full sintetic 20w50 este 45 sticla....

 

baga MOTUL 20W50 7100 full sintetic, e lapte si miere pt V2-ul de la yamaha :moto: trust me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga MOTUL 20W50 7100 full sintetic, e lapte si miere pt V2-ul de la yamaha :moto: trust me

e ieftin, de ex. Agip 20W50 full e 49, asa ca da-i bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...