Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

@MotoRocker: ce conserva? Suzuki SX4? ;)

 

As vrea io...

 

e un Matiz, am avut bafta de l-am gasit. 2005, 11.000 km reali - 2300 euro.

 

Cum ziceam, nu vreau sa dau prea multi bani pe o masina, SX4 e ok, imi place si Swift... dar nu as da atatia bani pe o masina, si-asa am dat mai mult de cat vroiam, cu 2300 imi mai luam inca un bandit ca al meu (sau o enduroaica misto) :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Matiz-ul este o masina foarte buna pentru ocazionale. Pune-ti cauciucuri de iarna neaparat. Foarte bine ca ai luat un sh. Io am un swift , l-am luat de nou si imi mananca zilele la buzunar ca inca platesc la el. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matiz-ul este o masina foarte buna pentru ocazionale. Pune-ti cauciucuri de iarna neaparat. Foarte bine ca ai luat un sh. Io am un swift , l-am luat de nou si imi mananca zilele la buzunar ca inca platesc la el. ;)

 

D-asta nu-mi fac eu rate/leasing sau mai stiu eu ce :angryfire:

 

Ca tot veni iarna, ma gandeam sa mai bibilesc pe la mobra, ca vorba cuiva "nu am stare"

Si as avea nevoie de urmatoarele piese, care nu sunt in stare perfecta:

-Inel de far(E putin julit..Se poate repara ?)

-Semnale fata(tot asa putin julite, as avea nevoie doar de geamul ala portocaliu)

-Si ma mai bate gandul sa schimb si capacele laterale ale motorului, care sunt tot asa putin julite..Dar pe net nu am gasit decat pe culoarea neagra ;)

 

Inca ceva, as vrea sa nichelez buzele jantelor, dar nu stiu daca se merita..Adica daca-mi sare o piatra in janta si o zgarie, inebunesc..

Sau se poate polisa janta si ajunge foarte stralucitoare, iar eu ii dau doar un lac peste ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-asta nu-mi fac eu rate/leasing sau mai stiu eu ce :angryfire:

 

Ca tot veni iarna, ma gandeam sa mai bibilesc pe la mobra, ca vorba cuiva "nu am stare"

Si as avea nevoie de urmatoarele piese, care nu sunt in stare perfecta:

-Inel de far(E putin julit..Se poate repara ?)

-Semnale fata(tot asa putin julite, as avea nevoie doar de geamul ala portocaliu)

-Si ma mai bate gandul sa schimb si capacele laterale ale motorului, care sunt tot asa putin julite..Dar pe net nu am gasit decat pe culoarea neagra ;)

 

Inca ceva, as vrea sa nichelez buzele jantelor, dar nu stiu daca se merita..Adica daca-mi sare o piatra in janta si o zgarie, inebunesc..

Sau se poate polisa janta si ajunge foarte stralucitoare, iar eu ii dau doar un lac peste ???

poti foarte usor sa vopsesti capacele in ce culoare vrei...

 

au stabilit cati bani voi primi pe motor in maxim 2 saptamani , 1800 euro + epava care imi ramane..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti foarte usor sa vopsesti capacele in ce culoare vrei...

 

au stabilit cati bani voi primi pe motor in maxim 2 saptamani , 1800 euro + epava care imi ramane..

 

Banuiesc ca o sa repari mobra ;)

1800E = Echipament+mobra

Dar cu fata aia ce faci pana la urma ? O ierti, sau va judecati ?? :angryfire:

 

Nu-mi plac cum arata vopsite..si vroiam sa zic de crom mai devreme, nu de nichel..

Partea centrala ma gandeam sa o las tot neagra, iar marginea, sa fie cromata..am vazut la foarte multi hoti din afara si arata intr-un mare fel..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca o sa repari mobra ;)

1800E = Echipament+mobra

Dar cu fata aia ce faci pana la urma ? O ierti, sau va judecati ?? :angryfire:

 

Nu-mi plac cum arata vopsite..si vroiam sa zic de crom mai devreme, nu de nichel..

Partea centrala ma gandeam sa o las tot neagra, iar marginea, sa fie cromata..am vazut la foarte multi hoti din afara si arata intr-un mare fel..

doar mobra

echipamentul e ok, putin julit , casca putin zgariata ca am pus capu jos cand asteptam salvarea( nu am dat cu capu de pamant)

 

da o fac , o vand si imi iau R1 ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar mobra

echipamentul e ok, putin julit , casca putin zgariata ca am pus capu jos cand asteptam salvarea( nu am dat cu capu de pamant)

 

da o fac , o vand si imi iau R1 :angryfire: ;)

 

 

Sau ZX-12 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, sincer mi se pare cam putin. Ai aflat cumva si cat primesti daca le lasi epava ?

ei nu au ce face cu epavele , din acest motiv o lasa proprietarului..

 

cam putin dar asta e realitatea, nu preturile umflate de pe bikeshop sau autovit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei nu au ce face cu epavele , din acest motiv o lasa proprietarului..

 

cam putin dar asta e realitatea, nu preturile umflate de pe bikeshop sau autovit

Te-am intrebat fiindca stiu ca se practica faptul ca poti sa te despagubeasca total, in cazul in care mobra e declarata dauna totala. Le ramane lor epava si iti dau banii la valoarea actuala a ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei nu au ce face cu epavele , din acest motiv o lasa proprietarului..

 

cam putin dar asta e realitatea, nu preturile umflate de pe bikeshop sau autovit

 

cand o sa ai banutii te rog sa te gandesti foarte bine daca mai renteaza sa o repari. s-ar putea sa iei mai mult daca o dezmembrezi.

si daca mai adaugi la aia 1800.... sa-ti iei ce-ti doresti.

daca cheltui 1000 de euro sa o repari si pe ea nu iei mai mult de 1500 (reparata) nu merita sa o repari si sa o vinzi. decat daca o repari pentru sufletul tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa ai banutii te rog sa te gandesti foarte bine daca mai renteaza sa o repari. s-ar putea sa iei mai mult daca o dezmembrezi.

si daca mai adaugi la aia 1800.... sa-ti iei ce-ti doresti.

daca cheltui 1000 de euro sa o repari si pe ea nu iei mai mult de 1500 (reparata) nu merita sa o repari si sa o vinzi. decat daca o repari pentru sufletul tau...

evident

 

daca stiu ca am unde sa o dau o dau pe bucati o dau , ca nu vreau sa stau cu ea si sa vand o piesa din an in paste.(mai am un SV care nu merge dar e dun de piese) o fac cu o mie sa zicem si o pastrez asa de plimbari in weekend

(ca imi iau masina)

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la pretina mea dauna totala pastrand noi epava a fost 19 milioane, deci nici macar 500 euro.

 

B-600-GSF e noul meu numar de la... conserva :rolleyes: (nu ma injurati, nu m-am putut abtine)

 

Felicitari :rolleyes: :D

 

Unde pot face comanda pentru piese originale de bandit in Bucuresti ?

Am gasit un site, dar astia sunt din Cluj..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce am trecut si la semnatura :rolleyes:

Eventual, daca-mi convine, as schimba cam orice nu arata perfect :rolleyes:

Oricum, sunt curios si de preturi..

aa nu bat scrisul ala din pat :D

 

ca idee . semnal pt a mea la teammotor e 160 lei..deci iti trb cateva milioane pt nimicurilea alea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o surpriza foarte placuta zilele astea..am fost la motor, mi-am luat si eu in casa bateria (motorul e parcat intr-un garaj). Ajung acasa, masor bateria .. 12.85V. Excelent, avand in vedere ca acum 1 ani si jumate am gasit-o descarcata complet din cauza alarmei (avea 0.5V). Sa dea Domnul sa mai tina macar anul care vine si sunt super multumit. Italianul cand mi-a dat motorul mi-a zis ca bateria are 2 ani, desi eu cred ca avea mai mult, dar chiar si asa, 2 si cu 2 la mine sunt 4 ani, iar pentru o baterie de motor e foarte bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot gasi cauciucuri pt bandit?(ieftin si bun sa fie :-P) eventual cateva linkuri, multumesc

 

Sa-mi spui si mie ce ai gasit, ca vreau sa schimb si eu cauciucurile pana in primavara..As vrea ceva putin mai moale decat Bridgestone-urile actuale..

 

ps. daca pe cauciuc scrie K0201, inseamna ca a fost facut in saptamana 2 anul 2001 ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi spui si mie ce ai gasit, ca vreau sa schimb si eu cauciucurile pana in primavara..As vrea ceva putin mai moale decat Bridgestone-urile actuale..

 

ps. daca pe cauciuc scrie K0201, inseamna ca a fost facut in saptamana 2 anul 2001 ???

trebuie sa scrie DOT

cred ca din 2001 sunt , ce te mira ?: :rolleyes:

 

sfat dupa ce am avut accident: nu conteaza ca are un pret putin mai mare decat unu din plastic , nu conteaza ca tine mai putin , cel putin pe fata puneti un cauciuc dala al dracu de bun , adica un semi-slic

<Merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa vad eu..oricum, eu ma gandeam la Michelin.

Am mai gasit aici ceva http://www.anvelopeweb.ro/help/numarul-dot...cul-fabricatiei

 

Modelele kult de 1200 cc, au cumva scaritele pt. pasager detasabile ?

 

Si inca ceva, bai frate, voi cum rezistati sa nu mergeti cu banditii? ca imi vine sa pun crampoane pe cauciucuri si sa ies la o plimbare..aaa, stai ca mi-a venit o idee ceva mai buna, lanturi de zapada :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa vad eu..oricum, eu ma gandeam la Michelin.

Am mai gasit aici ceva http://www.anvelopeweb.ro/help/numarul-dot...cul-fabricatiei

 

Modelele kult de 1200 cc, au cumva scaritele pt. pasager detasabile ?

 

Si inca ceva, bai frate, voi cum rezistati sa nu mergeti cu banditii? ca imi vine sa pun crampoane pe cauciucuri si sa ies la o plimbare..aaa, stai ca mi-a venit o idee ceva mai buna, lanturi de zapada :rolleyes:

pai atunci hai sa te agit putin :rolleyes:

(trb sa incerc si eu la anu )

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...