Sari la conținut

Accident Mihai Bravu-Vatra Luminoasa pe linia de tramvai


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

Motociclistul a iesit din pasajul Muncii si se indrepta spre Obor. Imediat dupa trecerea de pietoni a incercat sa schimbe banda 3 cu linia de tramvai a intors capul sa se asigure dar a intrat in masina din fatza. In cadere motorul a mai acrosat si o masina care circula pe linia de tramvai. Motociclistul a ramas intins pe jos. Nu am fost de fatza deci nu va pot da detalii despre ce motor era sau cum se simtea motociclistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a iesit din pasajul Muncii si se indrepta spre Obor. Imediat dupa trecerea de pietoni a incercat sa schimbe banda 3 cu linia de tramvai a intors capul sa se asigure dar a intrat in masina din fatza. In cadere motorul a mai acrosat si o masina care circula pe linia de tramvai. Motociclistul a ramas intins pe jos. Nu am fost de fatza deci nu va pot da detalii despre ce motor era sau cum se simtea motociclistul.

 

Am fost si eu prin zona ....si am oprit, nu patise nimic , doar o zgarietura la picior si sperietura de rigoare. Motorul avea carena un pic zgariata, semnalele rupte si curgea ceva ulei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar asa nashpa linia asta de tramvai? Banuiesc ca e mai nasoala daca ai cauciuc ingust ca la mine nu prea se simte daca trec peste... cau. 120/180... Chiar mi se pare aiurea cat de multa lume pica pe linia de tramvai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o dovada ca motoarele n-au ce cauta pe linia de tramvai.

in zona mai sus mentionata chiar nu ai cum sa nu treci peste linia de tramvai...bine ca a fost doar atat, si mare grija in continuare :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca din toata latimea cauciucului la ss sm si naked, suprafata de contact efectiv este de cativa centimetri si daca pici cu aia fix pe latimea sinei.....adio aderenta...daca mai e si pacura turnata pe sine ... ( sa nu mai vorbim de iataganele care te asteapta primitoare in multe locuri iesind de langa sina si pe care nu prea mai ai cum sa le vezi.....).

...me thinks.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in zona mai sus mentionata chiar nu ai cum sa nu treci peste linia de tramvai...bine ca a fost doar atat, si mare grija in continuare :eek:

 

Off topic : Ai cum (tre sa ai grija)

On topic: Sanatate maxima bikerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic : Ai cum (tre sa ai grija)

Tu cred ca vorbesti din auzite si nu cunosti deloc cum arata strada acolo: tramvaiu trece pe la suprafata in zona pasajului respectiv, dar in rest e pus pe mijlocul strazii, asa ca linia ia niste curbe destul de stranse exact inainte si dupa pasaj. Asa ca fie nu intri in pasaj deloc (si atunci - da - eviti sa treci peste linie), fie treci linia de doua ori (odata la intrare si odata la iesire).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. cred ca se referea la mers pe sus, prin intersectie si atunci nu mai trebuie sa treci peste linii nici la intrarea in pasaj, nici la iesire

2. daca treci peste ele asa cum trebuie (e scris prin toate tutorialele de mers cu motocicleta) scad sansele. din pacare, traficul si modul cum sunt pozitionate nu prea te lasa sa faci treceri 'ca la carte'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in zona mai sus mentionata chiar nu ai cum sa nu treci peste linia de tramvai...bine ca a fost doar atat, si mare grija in continuare :eek:

 

Nu ma refeream la trecerea peste sinele de tramvai. Eu am inteles ca el vroia sa circule pe linia de tramvai, unde de obicei e beton alunecos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a iesit din pasajul Muncii si se indrepta spre Obor. Imediat dupa trecerea de pietoni a incercat sa schimbe banda 3 cu linia de tramvai a intors capul sa se asigure dar a intrat in masina din fatza. In cadere motorul a mai acrosat si o masina care circula pe linia de tramvai. Motociclistul a ramas intins pe jos. Nu am fost de fatza deci nu va pot da detalii despre ce motor era sau cum se simtea motociclistul.

 

Eu din fraza de mai sus deduc ca:

- motociclistul era pe banda 3

- a intorc capul ca sa se asigure

- a busit masina din fata (de pe aceeasi banda 3, care probabil a oprit brusc)

 

Pare o greseala de "sofer" incepator, o patesc si cei cu B cateodata.

Nu zice nimic de alunecat pe sina de tramvai, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...