Sari la conținut

Gas Gas


Postări Recomandate

Modelo 450 FSE

Motor

Cilindrada 443 c.c.

Tipo Monocilindrico cuatro tiempos con culata de cuatro vĂĄlvulas.

Sistema de refrigeraciĂłn LĂ­quida.

DiĂĄmetro x Carrera 95x62,6 mm.

Sistema de InyecciĂłn Magneti Marelli*.

Embrague Multidisco en baño de aceite con mando hidrĂĄulico.

Caja de cambios 6 velocidades.

Encendido Integrado en sistema de inyecciĂłn.

TransmisiĂłn primria por engranajes, secundaria por cadena.

Arranque Motor elĂŠctrico y pedal auxiliar.

Cuadro

Tipo de cuadro Deltabox fabricado con tubos perfil elĂ­ptico CR-MO.

SuspensiĂłn delantera Marzocchi* horquilla invertida 45 mm. diĂĄmetro, carrera 295 mm.

Ăhlins* invertida 46 mm. diĂĄmetro, carrera 295 mm.

SuspensiĂłn trasera Basculante de aluminio fabricado de una sola pieza. Sistema progresivo con amortiguador Ăhlins*, carrera 320mm.

Freno delantero Disco de 300mm. Bomba Brembo* y pinza 4 pistones Brembo*

Freno trasero Disco de 220mm. Bomba Nissin* y pinza de pistĂłn simple.

Rueda delantera De radios con llantas de duraluminio, con neumĂĄtico 120x60- 17".

Rueda trasera De radios con llantas de duraluminio, con neumĂĄtico 150x60 - 17".

Mando acelerador Domino*.

Pedal arranque Acero forjado.

Pedal de cambio y freno Aluminio forjado con puntera retrĂĄctil.

Medidas

Distancia entre ejes 1.475 mm.

Altura asiento 900 mm.

Distancia mĂ­nima suelo 340 mm.

Capacidad depĂłsito 9,5 litros.

Peso en vacĂ­o 118 Kg.

post-3690-1139581394_thumb.jpg

post-3690-1139581417_thumb.jpg

post-3690-1139581437_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce imi place la net-u asta: ca toti isi dau cu parerea in fetish-ul anonimatului.

E un forum pe care poti sa postezi ce vrei.

Nu stiu de ce e atata rautate de genul:ca iti faci reclama, ca vrei sa vinzi, oricum orice ai scrie tot nu e bine.

Dar la o intalnire cand vin cativa sa te intrebe "cat prinde frate, cat consuma, cat ai dat pe ea" chiar nu poti sa-i tratezi cu superioritate si cu grandomanie (ca altii!!!) ci iti pastrezi DIPLOMATIA.

ASTA-I MAREA DIFERENTA DINTRE MOTOCICLISTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce imi place la net-u asta: ca toti isi dau cu parerea in fetish-ul anonimatului.

 

 

.... zice domnul RedPlanet Ion :finger:

Pai daca nu-ti place, spune frate cum te cheama!

Nu-i nici o rusine sa vinzi motociclete ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... zice domnul RedPlanet Ion :10:

Pai daca nu-ti place, spune frate cum te cheama!

Nu-i nici o rusine sa vinzi motociclete X-(

 

 

 

ciprian.stanescu@autosolution.ro

www.motorland.ro

021.323.93.27 :finger: ;) :10:

 

 

SATISFACUT?

Editat de redplanet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimate domnule motorland, din respect pentru astia care se ascund dupa anonimat, te rog sa nu ma mai deranjezi cu teasere de genul topicului de fata.nu am nimic impotriva marcii pe care o comercializezi, dar, ca sa ti fie mai usor sa ti vinzi marfa, spune in colectiv si ce preturi vrei pe marfa.ba mai mult, fa comparatia tu, in cuvintele tale, si mai ales, in conformitate cu experienta ta, cu alte marci de prestigiu in domeniu.poate pe unii ii atrage exotismul numai pt ca vor sa fie speciali, dar nu cred ca gas gas a ajuns la o calitate sau mai grav, raport calitate pret pentru a putea emite pretentii pe piata.poate ar trebui sa ti traduca cineva ce ai pus tu ca reclama, nu cred ca te avantajata sa apara la "dotari" pt o motoreta mansoane sau pedale forjate, etc.

sper sa ai bunul simt sa ti stergi singur topicul.poate pe viitor, cand vrei sa prezinti un produs, ne dai detalii adevarate si suficiente despre obiectul in cauza.mari succese comerciale iti doresc, si sa nu crezi ca sunt de la concurenti.

 

 

CA SA STII CA EXISTA SI ALTCEVA PRINTRE KTM, HONDA, HUSKVARNA,SUZUKI

da, ai mare dreptate, exista si YAMAHA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pareri bune despre Gas-Gas(pareri avizate dealtfel), dar cand am incercat sa ma informez, site-ul motorland nu m-a ajutat in totalitate... Preturile continua sa lipseasca. Se poate face ceva la faza asta, daca Redplanet are un cuvant de spus acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu asta a fost intentia mea.daca tot vrei sa vinzi, incearca sa vii cu temele facute, ai mari sanse.prezentarea si atitudinea ta doar te/va discrediteaza.daca rezolvarea ta este sa fugi cu tot cu jucarii, multa bafta iti urez.

@zoltan....nu am spus niciodata ca gasgas suks, ba chiar asteptam cu interes o marca apta sa ofere alternative serioase la ce ofera marcile consacrate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu vorbim despre aceeasi motoreta.nu stiam ca topicul asta face referire la o jucarie de trial.imi fac mea culpa, nu am vazut motorete de trial pana acum.pe tonul asta, de ce sa nu aplaudam si o mmotoreta de enduro fabricata de beta, de exemplu.

ca idee, gas gas face figura frumoasa si pe partea de cross ere in 2t, insa la enduro nu sunt la nivelul concurentei.dar nu asta vreau sa demonstrez, si nu e nici o problema ca nu sunt gas gas urile la varf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...