Sari la conținut

sat Mihai Viteazu, jud Calarasi


rechinulalb
 Share

Postări Recomandate

Motocicleta cu fatza avariata, intrata in shantz sau pom. Impact la viteza mica deoarece distrugerile erau la nivel de plastic iar roata si furca pareau sa fi scapat.

Din spusele celor de la fatza locului: baba iesita din scurt de dupa un autobuz oprit sa traverseze. Ea a murit. Pe motocicleta cica era un baiat care a scapat fara rani grave.

 

Morala probabil ar fi: atentie la kamikaze, sunt multi pietoni care nu au idee de sofat, deci nu-si dau seama ca se pun pe sine si pe altii in situatii periculoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a scazut media varstei la nivel de tara. Yey!

 

Esti cam macabru.

Cred ca nu prea esti mult timp in apele tale daca omori pe cineva, indiferent ca esti sau nu de vina.

Dumnezeu sa o ierte pe batrana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea numarul indoit motociclistul? cu gumele cum statea? avea permis? rca? casco? Permis? era la facultate? avea prietena? Era incepator?

 

M-am gandit sa te intreb eu acum ca sa nu vina forumistii de profesie sa bage repede 4-5 pagini cu nimic...

 

Oricum, imi pare rau ca a murit tanti aia, dar ma bucur ca nu a patit nimic motociclistul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

autobuzu' era oprit in statie? daca da...nasol...daca nu, la fel de nasol pt. sarmana batranica...dar un f. putin mai nasol pt. motorist...

oricum, autobuz oprit = sanse mari sa iasa cineva de dupa el. chiar nime nu mere cu masina inainte de motoreta?

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea numarul indoit motociclistul? cu gumele cum statea? avea permis? rca? casco? Permis? era la facultate? avea prietena? Era incepator?

 

M-am gandit sa te intreb eu acum ca sa nu vina forumistii de profesie sa bage repede 4-5 pagini cu nimic...

 

Oricum, imi pare rau ca a murit tanti aia, dar ma bucur ca nu a patit nimic motociclistul...

 

 

:eek:

 

autobuzu' era oprit in statie? daca da...nasol...daca nu, la fel de nasol pt. sarmana batranica...dar un f. putin mai nasol pt. motorist...

oricum, autobuz oprit = sanse mari sa iasa cineva de dupa el. chiar nime nu mere cu masina inainte de motoreta?

 

bafta

 

 

...chiar daca era oprit in statie nu are absolut nicio treaba...singura problema ar fi viteza mototciclistului...am un prieten care a patit la fel(era cu masina) si a pierdut permisul vreo 2 ani pentru faptul ca depasea cu mult viteza regulamentara(era un orasel mic si la vreo 5 km de el un mic sat...normal intre cele doua era o sosea si nimik de jur imprejur, dar din cauza faptului ca satucul ala era considerat un cartier din orasul respectiv limita de viteza era 50 km/h :-??)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era statie semnalizata... parea genul de autobuz care face naveta printre sate de genul "opreste in dreptul crashmei".

Adevarul ca de multe ori e greu sa-ti dai seama daca ala e oprit sa coboare/urce lumea sau a oprit soferul sa se cinsteasca cu o cinzeaca la birt si sta cateva ore...

Ar trebui sa existe alveole speciale, sa nu mai aiba voie masinile sa opreasca/stationeze pe marginea drumului national/judetean. In felul asta nu ar mai exista obstacole care sa ascunda pietonii kamikaze. Dar deh, ar trebui multe in tara asta...

 

Numarul era montat corect pe motocicleta, pentru carcotasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata a mai fost ingropat inCalarsi un pseudomotociclist care a intrat cu un suzuki im pom noaptea.Nu avea permis,era lat de beat si alerga si tare.Motocicleta era cocotata prin pom.A sta cateva zile si coma si s-a dus.Luase motocicleta fratelui fara ca acesta sa stie.No comment.M-a invitat cineva la inmormantare.Am refuzat categoric.Pentru mine motociclist este cel cu permis si cu echipament,dar si cu moto pe masura experientei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...