Sari la conținut

YAMAHA YZF R125 VS HONDA CBR 125


Postări Recomandate

ei nu merg pe cheia ma.

acolo nu sunt pisde si drumul are curbe, nu pot sa dea liniute ca atunci cand vine curba tre' sa franeze.

 

@andrey cu nsr-ul meu din 1998 am facut mai multi km intr-un sezon de cat ai tu pe bord la cbr ala cu guma de 130 si toba "sport", puse pentru a impresiona pitzipoancele.

 

@ClauCBR esti pe dinafara. mai citeste odata ce ai scris, vezi daca intelegi ceva.

 

Pai normal aveai vreo 50.000 si ai mai facut si tu vreo 2000 si esti tatic acuma. Da de asta mi-am luat toba si cauciuc mai gros ca sa impresionez pitzipoancele da de fapt de aia mi-am luat si motor :unsure:)))))) hai las-o asa ca tu esti cel mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai normal aveai vreo 50.000 si ai mai facut si tu vreo 2000 si esti tatic acuma. Da de asta mi-am luat toba si cauciuc mai gros ca sa impresionez pitzipoancele da de fapt de aia mi-am luat si motor :unsure:)))))) hai las-o asa ca tu esti cel mai tare

Si Honda e nr 1 in lume ,nu?

 

Vin si eu pe cheia, cu cheile la bataie...

 

Hai ma la vara pe Cheia si daca te tii cu CBR`u ala al tau la dus dupa mine , la intors iti dau R`u meu sa mergi cu el si sa imi zici cum e . Ce zici ?

Ai uitat cand abia imi vedeai stopu...

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Honda e nr 1 in lume ,nu?

 

Vin si eu pe cheia, cu cheile la bataie...

 

 

Ai uitat cand abia imi vedeai stopu...

 

 

Ce-ai ma , tu m-ai invatat :cheers: . Nu imi permit sa imi provoc maestrul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O punem ma si noi de o Cheie cat mai curand ? Sau de orice alta zona cu multe curbe / serpentine. Dupa ce isi ia si thug mobra :unsure: Eu, ztq ,costi, thug, cosmin, petru, bmc, motanel,barjo cu cbr, luci, si vedem noi pe cine mai luam (125cc) , poate iau si eu vreo 2 din liceu daca se face peste vreo 2-3 sapt.

 

Ideal ar fi sa mergem un grup MARE ,si sa stam MULT pe bani PUTINI. :cheers:)

 

Stam cateva zile , la o cabana si cu piscina daca gasim , gratere, femei , piscina, motoare , curbe = paradis =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O punem ma si noi de o Cheie cat mai curand ? Sau de orice alta zona cu multe curbe / serpentine. Dupa ce isi ia si thug mobra :cheers: Eu, ztq ,costi, thug, cosmin, petru, bmc, motanel,barjo cu cbr, luci, si vedem noi pe cine mai luam (125cc) , poate iau si eu vreo 2 din liceu daca se face peste vreo 2-3 sapt.

 

Ideal ar fi sa mergem un grup MARE ,si sa stam MULT pe bani PUTINI. :huh: )

 

Stam cateva zile , la o cabana si cu piscina daca gasim , gratere, femei , piscina, motoare , curbe = paradis =))

 

Asa ma,de mine sa nu zici :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frN , sa iti reamintesc ca nu traim in Beverly Hills ? Merem si noi in primu weekend dupa scoala :unsure: :huh:

 

frN , sa iti reamintesc ca nu traim in Beverly Hills ? Merem si noi in primu weekend dupa scoala :cheers: B) . Adica dupa ce terminam scoala :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O punem ma si noi de o Cheie cat mai curand ? Sau de orice alta zona cu multe curbe / serpentine. Dupa ce isi ia si thug mobra :unsure: Eu, ztq ,costi, thug, cosmin, petru, bmc, motanel,barjo cu cbr, luci, si vedem noi pe cine mai luam (125cc) , poate iau si eu vreo 2 din liceu daca se face peste vreo 2-3 sapt.

 

Ideal ar fi sa mergem un grup MARE ,si sa stam MULT pe bani PUTINI. :cheers: )

 

Stam cateva zile , la o cabana si cu piscina daca gasim , gratere, femei , piscina, motoare , curbe = paradis =))

 

Eu nu ma bag doar, daca e pe circuit.Pe strada sub nicio forma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma bag doar, daca e pe circuit.Pe strada sub nicio forma.

 

Ce vedeta e Cosmin sa moara bibi =)))))))) . Nu vrei sa te si platesc ca vii cu noi ? :unsure:)

 

HUO HUO HUO !!! HANDRALAULE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D`aia Yamaha castiga cam tot si Honda ia cam pwla.

 

Asta ai visat azi noapte? :unsure:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ai visat azi noapte? :unsure:

 

Ita :huh: . Sa iti reamintesc ca Honda a iesit pe 2 la Le Mans ? Si sa iti mai reamintesc ca sezonu 2008 de MotoGP a fost tot castigat de Yamaha ?

 

Eu stiu ca fiecare isi lauda coaja , da` chiar nu e cazul . Sa vedem la anu` , poate mai apare si Honda pe felie B)

 

PS: Erati mandrii de noul 1000 RR pana a aparut R1 2009 :cheers:

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru zic si eu...pe orice lucru...cat dai atata face:)

desi am cbr...recunosc ca r-u e superior...din majoritatea punctelor de vedere...ca sa sufar si eu...zic la ce e mai bun cbr-u...consum....demaraj...(cel putin eu il faceam la orice semafor pe ztq)...fiabilitate...si numele scris pe carene ca doar vorb-aia...nu ati auzit ca "honda e nr 1 in lume"?...mai adaug la ideea initiala ...faptu ca 1000 de euro in plus....consider ca nu-si au rostu mai ales ca e vorba de un 125 :unsure: si nu de 1000RR sau R1-uri sau de ce mai aduce lumea vorba p`aici....oricum Triumph Daytona 675 e al doilea numar unu in lume

 

PS: ztq o sa se atace ca-l fac de la semafor...si o sa mah intrebe "cand ma cand?"...da` nu ii raspund...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru zic si eu...pe orice lucru...cat dai atata face:)

desi am cbr...recunosc ca r-u e superior...din majoritatea punctelor de vedere...ca sa sufar si eu...zic la ce e mai bun cbr-u...consum....demaraj...(cel putin eu il faceam la orice semafor pe ztq)...fiabilitate...si numele scris pe carene ca doar vorb-aia...nu ati auzit ca "honda e nr 1 in lume"?...mai adaug la ideea initiala ...faptu ca 1000 de euro in plus....consider ca nu-si au rostu mai ales ca e vorba de un 125 :huh: si nu de 1000RR sau R1-uri sau de ce mai aduce lumea vorba p`aici....oricum Triumph Daytona 675 e al doilea numar unu in lume

 

PS: ztq o sa se atace ca-l fac de la semafor...si o sa mah intrebe "cand ma cand?"...da` nu ii raspund...

 

Da-te cu mine . Zvastic are ambreiaju zdrentze :unsure: , 1. la mana . 2 la mana , revin , da-te cu mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat ce motocicleta ai , si am zis ca te intreb pe mess si dau repede edit si te trec in lista.

 

e buna scuza ? :cheers: ) sau caut alta? :huh: ))

 

Cauta ma alta :unsure: sambata sau duminica mai facem o iesire ? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , ma facea cand schimbam in 6.000 :unsure:)

 

ai schimbat tu vreodata in 6000?:-o:-o:-o...

 

si oricum....sunteti cacanari....da` cacanari...am recunoscut domne...r125-u e cea mai buna mobra de 125...e cea mai zburatoare...cea mai vrajitoare...cea mai baraietoare...cea mai dezaburitoare...cea mai ce vreti voi...si am gasit si eu un + mic pt cbr....nu domne....ca nici ala nu e....ca sa gasim scuze.....honda e nr 1 in lume...si are gumele cele mai groase....si defapt aia 13 cai care ii are...sunt 130 ...ca e de 600...da` scrie 125 sa nu isi dea seama politistii...duceti-va la honda sa le delimitati bah...sa le aratam astora cum mergem cu 130 de cai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...