Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

cernunos:

azi am fost la magazin , este in drum dar cu timpul este mai greu.

pompa de benzina de scuter este tot 350 lei si este pe scutere malagutti si honda

 

multam fain, Leo :) (350ron sau 35 ron? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Daca vrea careva,patch din asta,sa-mi dea un PM.Le-aduc numai la comanda:

post-2143-1296260539.jpg

Am pus un topic cu patch-uri,la "servicii".Mai sunt o gramada de modele,inclusivpost-2143-1296260640.jpg

Dimensiunile si pretul,o sa le postez,daca vrea careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Bun... hai să-mi încerc Âşi eu norocul.

 

Mă tot uit la africane Âşi salivez... n-am încălecat niciodată una (să merg).

 

Să cumpăr una... cam greu. Anul ăsta vreau să mă însor, Âşi mai am de mers la altă nuntă care implică alte costuri considerabile...

 

AÂşa că pe scurt: nu are nimeni una de închiriat? Sezonul ăsta. Oricât de veche, oricât de defectă. Adică să fie circulabilă. Nu mă interesează că nu are putere motorul... că sunt duse unele bucÂşe... că zornăie motorul sau lanțul... Africană să fie!

 

Deci ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Sper sa nu mi-o iau pe coaja,de la vreun admin,ca-mi fac reclama pe topicul vostru...Acu' o luna,am facut asa,in stil Corbin,o sea de DR Big. Cu totul,a costat 180 ron.De obicei,le scot la 150 ron,da' la asta,am si latzit-o,si-am consumat mai mult silicon.Vezi poze cu ea,direct pe motorul proprietarului,pe topicul DR-istilor.Doar cu seaua singura,pe topicul meu.Mersi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Sper sa nu mi-o iau pe coaja,de la vreun admin,ca-mi fac reclama pe topicul vostru...Acu' o luna,am facut asa,in stil Corbin,o sea de DR Big. Cu totul,a costat 180 ron.De obicei,le scot la 150 ron,da' la asta,am si latzit-o,si-am consumat mai mult silicon.Vezi poze cu ea,direct pe motorul proprietarului,pe topicul DR-istilor.Doar cu seaua singura,pe topicul meu.Mersi !

 

toate bune si frumoase, dar cum mai stai cu termenele de livrare, unii de pe aici suntem patiti...

 

basca, ai mare grija la materiale, daca postai la stradale mai treaca mearga, dar noi le folosim mai off road si iti spun eu, CEDEAZA MATERIALUL! Si el in sine + cusaturile, care se labarteaza... ca sa nu mai spun de separatiile subtirele, care au inceput sa se "cojeasca"... si saua mea (facuta de tine in primavara) nu a vazut mai mult de 2500 km vara asta... din care peste 1500 km doar pe asfalt...

 

nu vreau sa iti afectez afacerea, din care cauza nu am postat absolut nimic pe topicul tau, sau in alta parte, dar aici cunosc prea multa lume draga mie, drept pentru care vreau ca ei sa stie foarte bine despre ce este vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare! legat de benzina asta noua care va avea dublul cantitatii de etanol(daca am retinut bine)...zice declaratia oficiala ca afrikanele nu au probleme dar am vazut acum la o emisiune ceva fugitiv si zicea ca ar ataca etanolul asta garniturile. ceva idei sau cunostinte mai elaborate!?

ps: cu site-ul romanesc despre afrikane ...ceva ...ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa umila mea parere, faceti tot posibilul si lasati topicul acesta cat se poate de obiectiv.

Sa beleasca lumea ochii, sa intrebe de ce are nevoie, sa i se raspunda, dar nu faceti publicitate si/sau dezbateri contradictorii pe topicuri dedicate.

Oricum a ajuns forumul acesta o salata varzaluita, macar lasati-ne cu cat mai avem si cu ce putem.

Rog moderatorii si administratorii sa se sesizeze la iesirile in decor, cel putin aici.

 

Legat de un site si forum strict Africa Twin, asa cum am mentionat cu cateva zile in urma, un XRV.RO ar putea fi luat in discutie.

Depinde cine se poate ocupa si inhama la asa ceva.

Cu o mana de banuti pot contribui si eu la cumpararea domeniului , daca nu gasim o solutie pt un subdomeniu , care poate fi gratuit.

Am incercat la un moment dat pe Transalp.ro sa fac cateceva, insa m-am lasat pagubas (in ultimul rand si din cauza numeleui site-ului, altfel lumea e binevoitoare pe acolo si bineintentionata)

 

Va salut calduros !

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de un site si forum strict Africa Twin, asa cum am mentionat cu cateva zile in urma, un XRV.RO ar putea fi luat in discutie.

Depinde cine se poate ocupa si inhama la asa ceva.

Cu o mana de banuti pot contribui si eu la cumpararea domeniului , daca nu gasim o solutie pt un subdomeniu , care poate fi gratuit.

Am incercat la un moment dat pe Transalp.ro sa fac cateceva, insa m-am lasat pagubas (in ultimul rand si din cauza numeleui site-ului, altfel lumea e binevoitoare pe acolo si bineintentionata)

Se poate crea subdomeniu pe transalp.ro

Sau pe moto-travel.ro, cum au facut tedemistii

De asemenea, daca cineva se inregistreaza cu domeniul xrv.ro se poate "parca" pe un server fara ca utilizatorii sa vada ceva (vor accesa direct xrv.ro, nu xrv.transalp.ro sau xrv.moto-travel.ro)

Inregistrarea costa aprox 200 lei la www.rotld.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...sincer sa fiu eu as vrea ceva gen apple cu macintosh , adicalea daca ati umblat cu jucariile apple stiti la ce ma refer.

ceva ...plm... cam ceva in genul afrikanei :D , adicalea "de legenda".

am etudiat nitel netu dhaaa...e ceva de invatat pt un site cum imi imaginez eu...sapoi parca se pierde ideea de baza aka usurinta in gasirea informatiilor.

ps: dat fiind ca am avut ceva de lucru la golan, si inca mai am, am dat peste site/blogu aista http://www.tutorialelogan.ro/ . parca ar fi ceva ideal daca am face asa ceva, dpv informativ

pps: ma invata cineva cum sa ascund linkuri in cuvinte! pls

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...sincer sa fiu eu as vrea ceva gen apple cu macintosh , adicalea daca ati umblat cu jucariile apple stiti la ce ma refer.

ceva ...plm... cam ceva in genul afrikanei :) , adicalea "de legenda".

am etudiat nitel netu dhaaa...e ceva de invatat pt un site cum imi imaginez eu...sapoi parca se pierde ideea de baza aka usurinta in gasirea informatiilor.

ps: dat fiind ca am avut ceva de lucru la golan, si inca mai am, am dat peste site/blogu aista http://www.tutorialelogan.ro/ . parca ar fi ceva ideal daca am face asa ceva, dpv informativ

pps: ma invata cineva cum sa ascund linkuri in cuvinte! pls

 

 

Super site/blog-ul acesta!!!

Daca s-ar putea face una asemanatoare si la Africa Twin, ar fi extraordinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super site/blog-ul acesta!!!

Daca s-ar putea face una asemanatoare si la Africa Twin, ar fi extraordinar.

Practic este un blog, nu pune probleme tehnice deosebite

Greul vine abia la completarea tutorialelor

Este necesar un efort colectiv :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://afrikatwinromania.blogspot.com/

 

Incepusem sa lucrez la acest blog acum un an sau doi, nu mai tzin minte exact. De aceea are poze personale. Dar astea sunt detalii. Pozele se pot sterge sau muta in galerii, se pot pune pagini cu tutoriale, linkuri catre paginile de inters sau catre pagini personalizate ale fiecarui utilizator.

M-a sunat ieri un amic, si mi-a spus ca l-a contactat un baiat de afara, nu mai tzin minte exact din ce tzara pentru ca eram in timpul programului la serviciu, si nu prea eram atent la tel, care i-a spus ca vrea sa faca un tur print tara noastra, si sa ii recomandam ceva trasee. L-a intrebat ce motocicleta are, si cand a auzit ca are Africa Twin, s-a gandit la mine si m-a intrebat daca il pot ajuta. Tipul vrea sa vina prin iunie-iulie. Poate nimereste si la una din intruniri.

Ma gandeam ca pe blog am putea pune poze si trasee din plimbarile fiecaruia dintre noi, eventual o harta sau un track de gps...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit la o structura de site/blog. Astept parerile voastre.

Suna fain . Eu am gasit destul de usor de utilizat si platforma celor de la Pro Bike .

Mesaj completat

Aveti vreo idee de unde pot cumpara sau are cineva de vanare un geam inalt , ptr RD07A ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...