Sari la conținut

Kilometraj Si Turometru D Hoinar


18dany
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa imi zice-ti si mie d unde iau un kilometraj d hoinar. Eu as vrea si turometru dar nu prea am idee d unde sa cumpar sau sa fac unul.Din cate am vazut p acest forum mai multi au zis ca merge turometrul d la dacie(dar..........).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kilometraj poti sa pui de orice, dar numai sa ai grija ca diametrul rotii sa fie acelasi, ca sa nu ai eroare. Aaa... si sistemul de prindere a cablului e important. La Hoinar cred ca poti pune de bicicleta, am vazut si cu ace, nu numai digitale (merg pana pe la 80kmh)

 

 

Turometru merge pus de orice la orice, numai ca trebuie sa schimbi cateva componente electronice (eu am facut la Dnepr)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide mah, chiar nu mai are nimeni nici o idee????mc alveola. Imi cumpar kilometrajul cu ac si ii fac alta foaie cu 360 km/h si cand am 80 imi indica 360km/h. Mah.......uimitor cum imi vin ideiele astea. glumeam. Pun accent p turometru ca d kilometraj nu imi fac probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pus pe un hoinar un turometru mecanic mare da nu stiu de la ce era si cum l-a conectat. Am impresia ca turometrul era de la vreu utilaj ceva si s-ar putea sa-i fi facut o reductie de genu in loc de 4000 sa arate 2000, pt ca turometrul avea capatul la 4-5000 si hoinaru cred ca se tureaza ceva mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...