Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu esti dator nimanui. Imi pare rau ca nu ai sa poti veni. Sanatate maxima si ne vedem data viitoare.

Mesaj completat

ULTIMILE NOUTATI:

1. Pregatirile s-au incheiat

2. Am primit si tortul

3. Proiectorul este instalat (nu uitati de poze!)

4. Am comandat si vreme frumoasa, dar fiind criza nu am putut decat strict pt perioada desfasurarii intalnirii. Nu programati plimbari pt maine ca diseara ninge iar. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fabio, sunt foarte de acord..... dar cine aduce gagici???????

Tu sau eu????

:angry: :laugh:

 

daca vreti va trimit eu... 2-3Gb

 

si ca sa nu fiu total offtopic. cand se mai topeste zapada vreau sa ii pun mufa pentru gps.

mi s a spus (multumes) ca pe carena stanga fata e o mufa unde ma pot lega. am gasit mufa dar nu am dat jos carena. ce mufa e aia? unde sa o caut in manualul de service, exista poze ? e mai elegant sa ma leg acolo decat direct la baterie ? mobra e un 650 din 2008 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim gazdelor ca ne-au primit, multumim lui Piero ca ne-a hranit si multumim producatorului SUZUKI pentru acest model de mobra ce ne-a unit.

10 pentru tot. O simbata foarte reusita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si noi pentru o sambata reusita :angry: . Gazdele au fost de exceptie, ca atare si atmosfera a fost minunata :laugh: .

 

Felicitari bucatarului :hurt:

 

Mesaj completat

Niste poze si de la mine:

 

P1060123.jpg

P1060127.jpg

P1060128.jpg

P1060129.jpg

P1060130.jpg

P1060134.jpg

P1060135.jpg

P1060136.jpg

P1060137.jpg

P1060138.jpg

 

 

Mesaj completat

Sper sa se mearga si asta

 

th_P1060162-1.jpg

Mesaj completat

P1060140.jpg

P1060141.jpg

P1060143.jpg

P1060146.jpg

P1060147.jpg

P1060150.jpg

Mesaj completat

P1060151.jpg

P1060154.jpg

P1060157.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri lui Piero si bucatarului. S-alta data o s-o facem cel putin la fel de lata!

 

 

Multumiri lui Bogdan si Claudia ptr. gazduire, lui Piero si Fabio ptr. specialitatile

italienesti din partea unui Transalpist/BMWist veteran...fun VStrom...

 

Cateva poze...am si un filmulet, daca nu merge il bag pe youtube...

 

Ne vedem la Bikes on ice week-endul urmator...

post-3083-1266150937_thumb.jpg

post-3083-1266150962_thumb.jpg

post-3083-1266150983_thumb.jpg

post-3083-1266150994_thumb.jpg

post-3083-1266151077_thumb.jpg

post-3083-1266151121_thumb.jpg

post-3083-1266151153_thumb.jpg

post-3083-1266151217_thumb.jpg

post-3083-1266151275_thumb.jpg

post-3083-1266151337_thumb.jpg

post-3083-1266151914_thumb.jpg

post-3083-1266151981_thumb.jpg

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Stromisti,

Ma uit cu jind la pozele postate si imi inchipui buna dispozitie din jurul mesei. Serviciul m-a trimis in Portugalia pentru ceva vreme si sincer de cand am ajuns aici n-am regretat nici o clipa.....DAR A VENIT MOMENTUL UNUI MIC REGRET......Sper sa va regasesc in aceeasi formula peste trei ani cand ma voi intoarce in Bucuresti, si sper din toata inima sa ajung unul de-al vostru si sa pot recupera asa de mult timp......asta imi doresc.....

In rest va doresc sa aveti parte de drumuri uscate si de voie buna in drumurile voastre.

Reinnoiesc ce am zis...daca aveti drum in zona Lisabona sau doriti ceva informatii, va stau la dispozitie, contactati-ma cu incredere.

 

Ieri am fost in Batalha, unde se tine salonul moto anual......si pot sa va spun ca ale noastre sunt mai bine pregatite...n-a fost nimic extraordinar....doar ca am vazut mai multe zambete in parcarea moto unde era mai multa lume decat in salon.

25-30% din spatiu era ocupat de dealeri moto second hand, doar vreo 2-3 expozanti de articole de imbracaminte, incaltaminte si restul de accesorii.

as pune si poze dar abia acolo mi-am dat seama ca aparatul foto a ramas pe masa acasa.

Daca as fi postat poze, nu se putea sa nu observati lipsa cu desavarsire a vesnicelor fete mai mult sau mai putin imbracate , care aici lipseau aproape cu desavarsire....zic aproape, fiindca suzuki a gasit niste picioare lungi, dar erau imbracate in treninguri in culoarea firmei ;)

Cu acestea scrise, inchei , dorindu-va toate cele bune si distractie placuta si data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Stromisti,

Ma uit cu jind la pozele postate si imi inchipui buna dispozitie din jurul mesei. Serviciul m-a trimis in Portugalia pentru ceva vreme si sincer de cand am ajuns aici n-am regretat nici o clipa.....DAR A VENIT MOMENTUL UNUI MIC REGRET......Sper sa va regasesc in aceeasi formula peste trei ani cand ma voi intoarce in Bucuresti, si sper din toata inima sa ajung unul de-al vostru si sa pot recupera asa de mult timp......asta imi doresc.....

In rest va doresc sa aveti parte de drumuri uscate si de voie buna in drumurile voastre.

Reinnoiesc ce am zis...daca aveti drum in zona Lisabona sau doriti ceva informatii, va stau la dispozitie, contactati-ma cu incredere.

 

Ieri am fost in Batalha, unde se tine salonul moto anual......si pot sa va spun ca ale noastre sunt mai bine pregatite...n-a fost nimic extraordinar....doar ca am vazut mai multe zambete in parcarea moto unde era mai multa lume decat in salon.

25-30% din spatiu era ocupat de dealeri moto second hand, doar vreo 2-3 expozanti de articole de imbracaminte, incaltaminte si restul de accesorii.

as pune si poze dar abia acolo mi-am dat seama ca aparatul foto a ramas pe masa acasa.

Daca as fi postat poze, nu se putea sa nu observati lipsa cu desavarsire a vesnicelor fete mai mult sau mai putin imbracate , care aici lipseau aproape cu desavarsire....zic aproape, fiindca suzuki a gasit niste picioare lungi, dar erau imbracate in treninguri in culoarea firmei :)

Cu acestea scrise, inchei , dorindu-va toate cele bune si distractie placuta si data viitoare

ia nu mai regreta matalutza Edutzule ca parca vezi ca te trezesti cu noi peste tine (peste tine ,ma refer la zona,nu la tine) :) ce e aia "3 ani"???? ;) multumim frumos si asteptam cu interes prezentza ta...oriunde ar fi :)

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia nu mai regreta matalutza Edutzule ca parca vezi ca te trezesti cu noi peste tine (peste tine ,ma refer la zona,nu la tine) :) ce e aia "3 ani"???? ;) multumim frumos si asteptam cu interes prezentza ta...oriunde ar fi :)

 

 

Subscriu Iustine, mergem peste el. :)

Mesaj completat

bravo domnilor, sunteti ca o familie frumoasa,,, :)

 

iata si o vrabiuta care are gusturi bune cand vine vorba de motociclete:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XLbOo8RG8E8...feature=related

 

 

Foarte tare.......... o pasarica vstromista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu Iustine, mergem peste el. ;)

Mesaj completat

 

 

 

Foarte tare.......... o pasarica vstromista.

 

 

pai el a zis:"daca aveti drum in zona Lisabona sau doriti ceva informatii, va stau la dispozitie, contactati-ma cu incredere".Deci, cu cazarea,ne-am scos.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri lui Piero si bucatarului. S-alta data o s-o facem cel putin la fel de lata!

O intelnire de ne uitat. Au lipsit numai motociclete!!! dar data vituoare le aducem cu noi!!!! GRAZIE MILLE pentru gazdelor Bogdan si Claudia :)

;)

Mesaj completat

Multumiri lui Piero si bucatarului. S-alta data o s-o facem cel putin la fel de lata!

O intelnire de ne uitat. Au lipsit numai motociclete!!! dar data vituoare le aducem cu noi!!!! GRAZIE MILLE pentru gazdelor Bogdan si Claudia :)

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru adunare...unii la distractie acasa si altii la munca prin provincie...vine ea vara

 

Lasa Jhon ca si eu in septembrie eram la munca si voi pe coclauri la Cisnadioara....Vezi cum se intoarce roata? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am net si pot posta si eu.

Vreau si eu sa le multumesc gazdelor pentru deranj, cheltuiala si atmosfera creata. A fost minunat si m-am simtit extraordinar in mijlocul vostru, mai ales ca am avut ocazia sa va cunosc pentru prima oara. Multumesc lui Piero pentru bunatatile italienesti, dar mai ales ca mi-a demonstrat ca motociclismul este o stare de spirit. Nu in ultimul rand, multumiri si colericul bucatar.

Asa ca dupa o petrecere pe cinste am decis sa deschidem si sezonul "de facto" si cum soarele zambea putin, ieri am dat o tura sa contorizam gropile. Eu ce-i drept m-am cam codit, dar cum entuziasmul lui Fabio a fost irezistibil, am plecat hai-hui fara nici o destinatie, doar sa fim pe mobra. Am ajuns pana la Prisma pe DN1, iar la intoarcere am bagat la topcase niste mici marca Cocosatu. Trei ore de plimbare au fost mai mult decat revigorante. Din pacate dupa cum se arata vremea afara am deschis dar, am si inchis sezonul pe luna februarie. Oricum va postez si niste poze facute ieri.

 

PS. Vroiam sa va intreba ceva la intalnire, dar am uitat. Este vreo sfaraiala sa incercam sa organizam si juridic cumva comunitatea noastra de V-Stromisti sau ne complicam si mai bine sa ramanem asa doar la formele de organizare ad-hoc?

post-53810-1266220959_thumb.jpg

post-53810-1266220974_thumb.jpg

post-53810-1266220983_thumb.jpg

post-53810-1266220993_thumb.jpg

post-53810-1266221002_thumb.jpg

post-53810-1266221016_thumb.jpg

post-53810-1266221024_thumb.jpg

post-53810-1266221037_thumb.jpg

post-53810-1266221045_thumb.jpg

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit am net si pot posta si eu.

Vreau si eu sa le multumesc gazdelor pentru deranj, cheltuiala si atmosfera creata. A fost minunat si m-am simtit extraordinar in mijlocul vostru, mai ales ca am avut ocazia sa va cunosc pentru prima oara. Multumesc lui Piero pentru bunatatile italienesti, dar mai ales ca mi-a demonstrat ca motociclismul este o stare de spirit. Nu in ultimul rand, multumiri si colericul bucatar.

Asa ca dupa o petrecere pe cinste am decis sa deschidem si sezonul "de facto" si cum soarele zambea putin, ieri am dat o tura sa contorizam gropile. Eu ce-i drept m-am cam codit, dar cum entuziasmul lui Fabio a fost irezistibil, am plecat hai-hui fara nici o destinatie, doar sa fim pe mobra. Am ajuns pana la Prisma pe DN1, iar la intoarcere am bagat la topcase niste mici marca Cocosatu. Trei ore de plimbare au fost mai mult decat revigorante. Din pacate dupa cum se arata vremea afara am deschis dar, am si inchis sezonul pe luna februarie. Oricum va postez si niste poze facute ieri.

 

PS. Vroiam sa va intreba ceva la intalnire, dar am uitat. Este vreo sfaraiala sa incercam sa organizam si juridic cumva comunitatea noastra de V-Stromisti sau ne complicam si mai bine sa ramanem asa doar la formele de organizare ad-hoc?

 

 

Bravo ,Bravo si nu ati zis nimic , ati mers pe burta...Cred ca mai erau doritori. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ,Bravo si nu ati zis nimic , ati mers pe burta...Cred ca mai erau doritori. ;)

 

Corect. Mea culpa. N-a fost nimic programat. M-am trezit cu Fabio la usa, echipat si tot un zambet. Si el a fugit de la Fundulea pe motor tot sub impulsul unui moment. Oricum, nu exista suficiente scuze pentru fapta comisa. Promit sa-l storc de toate numerele voastre de telefon si va sun inainte de iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Am facut rezervare de o camera dubla la cabana Retezat!! ..asa ca am un loc liber in camera..cine vrea dintre vestromistii sa vina la "BIKES ON ICE" si nu-l supara sa imparta camera cu mine sa-mi dea un semn!! :)
sal! o s-a ajung si eu prin zona in weekend,nr meu de tel este 0744388774.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...