Sari la conținut

Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

Oare mai vin si altii cu pasager?

Sper ca traseul propus e accesibil si cu pasager...

O parte din traseu l-am mai facut cu ceva timp in urma.

 

da mai Dane. e accesibil si cu masina. acuma sa nu fie porsche sau din aia :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vom veni destul de multi. Sunt foarte putini cei care vor veni in al doilea pluton, si tot asa putini cei care vor veni sambata.

 

Daca vrei, iti zic eu pe PM cine si cum vine, ca sa nu aglomeram topicul cu inscrieri (am primit deja informatiile astea pe PM) :disappointed: De fapt, mai simplu, spre momentul plecarii, voi pune eu aici centralizatorul cu trupele care/cum vor veni.

 

Ai rabdare, N-X-R! :kick: Zic eu, care nici eu nu prea mai am ;)

 

la cat e plecarea de sambata, un dominator nu poate decat sambata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat e plecarea de sambata, un dominator nu poate decat sambata ...

Nu e organizata "in mod oficial" nicio plecare sambata; cei care vor veni de sambata insa sunt rugati sa faca in asa fel incat sa ajunga in tabara la cel tarziu ora 11:30 - 12:00, pentru ca mai apoi sa plecam in prima zi de plimbareala.

 

Daca se ofera cineva sa organizeze plecarea grupului de sambata, e binevenit sa o faca aici, din timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec simbata dar merg via Brasov (sa speram ca nu uit sa iau in drum si un urs)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarile de sambata par mai organizate pt k atunci pleaca organizatorii. Daca e cineva care vrea sa organizeze plecarea de sambata, sa ridici doo' dej'te si sa il ia doritorii la intrebari. Care este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec simbata dar merg via Brasov (sa speram ca nu uit sa iau in drum si un urs)

 

 

pai si la cat pleci, de unde, te mai intalnesti cu cineva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarile de sambata par mai organizate pt k atunci pleaca organizatorii. Daca e cineva care vrea sa organizeze plecarea de sambata, sa ridici doo' dej'te si sa il ia doritorii la intrebari. Care este.

'Ti-ar sa-ti fie limba de messenger pe care o folosesti, mai Switch-ule, mai! Si ne zapacesti si mai rau de cap, cu organizarea in care pleaca organizatorii. Eu stiu ce-ai vrut tu sa zici, da' pentru unii-altii cuvantul "organizatori" are si alt sens decat "organizator al plecarii de sambata". Parerea mea. :kick:

 

In traducere libera, ceea ce a vrut sa spuna Switch a fost ca: E mai simplu sa va organizati cu plecarea de sambata (cei ce doriti sa plecati sambata), deoarece sunteti mai putini. Dar, din cate stiu eu, ar fi cate unii care ar vrea sa vina pe Transfagarasan (insa eu nu le-am recomanat, deoarece unul dintre ei este incepator si nu depaseste 80km/h), altii (Ser79ban) vor sa vina pe Brasov.

 

Mai are sa se anunte inca cineva pentru sambata, care sa vrea sa vina pe Valea Oltului si atunci: 3 "organizatori" de grup si... trei trasee :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai Dane. e accesibil si cu masina. acuma sa nu fie porsche sau din aia :disappointed:

 

Am uitat sa-ti spun, eu vin cu Dominatorul, nu cu masina!

Voiam doar sa verific daca nu e un traseu de sarit din piatra-n piatra... Solo e una... cu pasager e alta.

Acum m-am linistit...

 

Dap...si fac si endureala cu pasager. ;)

 

La endureala se vede "arta", ca pe asfalt oricine stie...

 

'Ti-ar sa-ti fie limba de messenger pe care o folosesti, mai Switch-ule, mai! Si ne zapacesti si mai rau de cap, cu organizarea in care pleaca organizatorii. Eu stiu ce-ai vrut tu sa zici, da' pentru unii-altii cuvantul "organizatori" are si alt sens decat "organizator al plecarii de sambata". Parerea mea. :)

 

In traducere libera, ceea ce a vrut sa spuna Switch a fost ca: E mai simplu sa va organizati cu plecarea de sambata (cei ce doriti sa plecati sambata), deoarece sunteti mai putini. Dar, din cate stiu eu, ar fi cate unii care ar vrea sa vina pe Transfagarasan (insa eu nu le-am recomanat, deoarece unul dintre ei este incepator si nu depaseste 80km/h), altii (Ser79ban) vor sa vina pe Brasov.

 

Mai are sa se anunte inca cineva pentru sambata, care sa vrea sa vina pe Valea Oltului si atunci: 3 "organizatori" de grup si... trei trasee :kick:

 

Multumesc de traducere, si eu ma tot gandeam care e mesajul ascuns printre randuri... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarile de sambata par mai organizate pt k atunci pleaca organizatorii. Daca e cineva care vrea sa organizeze plecarea de sambata, sa ridici doo' dej'te si sa il ia doritorii la intrebari. Care este.

Voiam sa zic plecarile de vineri!

 

Mama ei de treaba. Se scuza, ok? Aveam o chestie MARE in cap in mom respectiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ei de treaba. Se scuza, ok? Aveam o chestie MARE in cap in mom respectiv!

:kick: Se scuza, bineinteles ;)

 

Te intelegem, ca si noi am fost tineri odata si odata... Intre timp am mai imbatranit, ne-am casatorit si chestia aia "MARE" din cap ne-a iesit :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si la cat pleci, de unde, te mai intalnesti cu cineva ...

plec cind am chef (adica ideal ar fi sa plec devreme, un 7 asa insa daca mi se face chef la 7 sa schimb uleiul, il schimb neavind ora de plecare exacta).

DE ACASA, evident :disappointed: (DrTaberei)

Nup. Doar cu ursul la Brasov si de acolo venim pe capul vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dominator72 pana la urma campam mai la aer curat direct departe de lume sau doriti sa mai vedeti cate o gagica cu mingiuca de volei, sa vina miros de fum de la altii de pe gratar in ziua de sambata sau doriti sa vedeti ursul, apa curata si liniste?

prima varianta ar fi imediat dupa Sadu. a doua varianta ar fi imediat dupa baraj. distanta dintre aceste locuri ar fi cam de 15-20 km.

 

avantaje si dezavantaje:

1. prima locatie: la intrare in munte imediat dupa comuna Sadu

- timp relativ scurt de ajuns din sb;

- zona cu deschidere mare;

- sperante mari pt. cei din grupurile al doilea si al treilea ca mai gasesc pe cineva in noapte;

 

- aproape de comuna, posibil disconfort, senzatie ca nu esti la munte;

- apa trecuta prin multe ''filtre'' de oameni;

- lipsa lemne foc deoarece in weekend e multa lume;

- sambata disconfort sa asculti muzica din masina la altul aproape de tine;

 

2. a doua locatie: dupa baraj

- apa curata, peisaj mai frumos;

- nu vezi doar cateva masini pe zi ce le numeri pe degete;

- nu avem vecini( bipezi);

- lemne destule sa facem foc toata noaptea;

 

 

- spatiu restrans dar suficient pt sa ne facem tabara;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dominator72 pana la urma campam mai la aer curat direct departe de lume sau doriti sa mai vedeti cate o gagica cu mingiuca de volei, sa vina miros de fum de la altii de pe gratar in ziua de sambata sau doriti sa vedeti ursul, apa curata si liniste?

prima varianta ar fi imediat dupa Sadu. a doua varianta ar fi imediat dupa baraj. distanta dintre aceste locuri ar fi cam de 15-20 km.

 

avantaje si dezavantaje:

1. prima locatie: la intrare in munte imediat dupa comuna Sadu

- timp relativ scurt de ajuns din sb;

- zona cu deschidere mare;

- sperante mari pt. cei din grupurile al doilea si al treilea ca mai gasesc pe cineva in noapte;

 

- aproape de comuna, posibil disconfort, senzatie ca nu esti la munte;

- apa trecuta prin multe ''filtre'' de oameni;

- lipsa lemne foc deoarece in weekend e multa lume;

- sambata disconfort sa asculti muzica din masina la altul aproape de tine;

 

2. a doua locatie: dupa baraj

- apa curata, peisaj mai frumos;

- nu vezi doar cateva masini pe zi ce le numeri pe degete;

- nu avem vecini( bipezi);

- lemne destule sa facem foc toata noaptea;

 

 

- spatiu restrans dar suficient pt sa ne facem tabara;

 

Ar fi de preferat locatia 2.

 

Altfel, daca punem tabara in locatia 1, intra-adevar e clar ca trebuie sa mutam tabara a doua zi.

 

Iar daca ar fi sa mutam tabara a doua zi, cu siguranta am pierde ceva vreme: strans cortul + catrafuse, montat pe motorete, mers la locatia 2, dezbracat motorete de bagaje, montat corturi etc. Asta ar presupune ca cei care vin sambata sa ne gaseasca deja in noua locatie. Si, in plus, s-ar putea sa ne intarzie cu plecarea in excursia de sambata.

 

De aceea ar fi de preferat locatia 2, in care sa ramanem cu corturile doua nopti.

 

Iar pentru cei care vor veni vineri noapte, putem sa ne folosim de telefoanele mobile si, daca se ratacesc sau gasesc mai greu drumul, sa mergem sa-i pescuim de pe malul raului, nu? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pentru cei care vor veni vineri noapte, putem sa ne folosim de telefoanele mobile si, daca se ratacesc sau gasesc mai greu drumul, sa mergem sa-i pescuim de pe malul raului, nu? :disappointed:

Ia sa dea sefii de partid numerele lor de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde fac si eu, rapid, rost de un cablu de ambreiaj?

Ca se mai tine in 4 spire si nu cred ca ma tine pana la Sibiu.

Are cine sa mi-l schimbe, dar imi trebuie obiectul.

Cel mai simplu: ia-ti de la Louis un set de cabluri de reparatii. Scapi ieftin si rapid. Si ce-ti ramane, ia cu tine! :disappointed: (apropos, in ce zona a cablului ai sesizat ca se mai tine doar in patru fire? - sa stie si altii sa verifice :kick: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu: ia-ti de la Louis un set de cabluri de reparatii. Scapi ieftin si rapid. Si ce-ti ramane, ia cu tine! :disappointed: (apropos, in ce zona a cablului ai sesizat ca se mai tine doar in patru fire? - sa stie si altii sa verifice :kick: )

De la louis vine intr-o saptamana si asta ar insemna sa ratez intalnirea de la Sibiu.

Acolo unde iese din camasa se freaca de surubul/teava prin care trece. Acolo de unde se regleaza cursa manetei (sau ce dracu se regleaza acolo). Baga ochiu in poza.

post-9333-1246354074_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......... ar fi de preferat locatia 2, in care sa ramanem cu corturile doua nopti.

 

Iar pentru cei care vor veni vineri noapte, putem sa ne folosim de telefoanele mobile si, daca se ratacesc sau gasesc mai greu drumul, sa mergem sa-i pescuim de pe malul raului, nu? :P

Corect.Votez varianta 2.

Iar pt cei care vin dupa,ar fi bine sa punem indicatoare pe copaci.Se pot face din carton scris cu marker si legate cu sfoara sau sarma: "Intalnirea Dominatoarelor 2 Km" "Intalnirea Dominatoarelor 500m prima la dreapta" sau "Cealalta dreapta fraere,acum te intorci in Sadu si o iei de la cap :kick: "

 

... sau doriti sa vedeti ursul, apa curata si liniste?

 

2. a doua locatie: dupa baraj

- apa curata, peisaj mai frumos;

- nu vezi doar cateva masini pe zi ce le numeri pe degete;

- nu avem vecini( bipezi);ursu e patruped nu?

- lemne destule sa facem foc toata noaptea;

- spatiu restrans dar suficient pt sa ne facem tabara;

 

Bai nu stiu ce o tineti langa cu ursu' asta :disappointed: pt ca eu unul chiar nu doresc sa-l vad ;) decat prin binoclu sau la televizor.Terminati cu chestile astea daa?

 

Doar cu ursul la Brasov si de acolo venim pe capul vostru.

 

 

Eu plec simbata dar merg via Brasov (sa speram ca nu uit sa iau in drum si un urs)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect.Votez varianta 2.

Iar pt cei care vin dupa,ar fi bine sa punem indicatoare pe copaci.Se pot face din carton scris cu marker si legate cu sfoara sau sarma: "Intalnirea Dominatoarelor 2 Km" "Intalnirea Dominatoarelor 500m prima la dreapta" sau "Cealalta dreapta fraere,acum te intorci in Sadu si o iei de la cap :kick: "

Da, e buna ideea cu indicatoarele. Numai ca ar trebui scris cu un marker fosforescent, ca ei vor sosi pe intuneric. Daca n-avem marker fosforescent, n-are sens sa scriem, ca nu vor vedea nicicum indicatorul cu "cealalta dreapta, fraiere!" :P

 

Bai nu stiu ce o tineti langa cu ursu' asta :disappointed: pt ca eu unul chiar nu doresc sa-l vad :) decat prin binoclu sau la televizor.Terminati cu chestile astea daa?

Da' tu ce treaba ai cu ursu'? Nu vrei sa-l vezi ca te simti inferior cand vezi ce face el cu laba lui? ;)

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominator72 faci si tu te rugam o recapitulare cu Quote la tot ce s-a stabilit pana acum: program, bagaj, grupuri, etc...

/index.php?showtopic=379881

 

Trupa de la Iasi a tot recapitulat :disappointed:

 

Evidentiate plecarile:

 

1.2. Majoritatea celor din Bucuresti vor pleca vineri, 3 iulie 2009, la ora 15:00 de la Arcul de Triumf. Ca urmare, ii rog pe cei care vor sa mearga in prima grupa sa ajunga la locul de intalnire cel tarziu la 14:30. Intre 14:30 si 15:00 va avea loc o mica sedinta organizatorica (cum mergem, pozitia in grup etc).

 

 

 

 

Gurpul al doilea se va intruni vineri seara pe la orele 18:00 in parcarea de la carrefour/metro militari.

 

Eu voi fi persoana de contact pentru acest grup care va merge 100-110-120 constant, acolo unde drumul si traficul permit asta. Avem 300km, deci vom ajunge cel mai devreme la 10 noaptea. De iluminat si drumul ma ocup eu. Posibil chiar sa am loc de un pic de bagaje, venind singur pe mobra. Dati un semn care sunteti interesati de caravana asta - din cate stiu pana acum suntem doar eu si cu Stomrider/Mystik.

 

Persoana de contact: switch @ 0766 27 59 76

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde fac si eu, rapid, rost de un cablu de ambreiaj?

Ca se mai tine in 4 spire si nu cred ca ma tine pana la Sibiu.

Are cine sa mi-l schimbe, dar imi trebuie obiectul.

in targ la obor au la m si costa 1ron/m. la ambreiaj e de 2mm grosime iar la acceleratie e de 1.5mm. tot acolo gasesti si terminatii pt el cu blocaj intr-un surubel. Toate astea cu conditia ca exteriorul cablului(camasa) tau sa fie ok.

 

 

si nu uitati de bagajele pe care le doriti transportate cu masina ca eu incep incarcarea vineri de la dominator de acasa. Alexxxxxx!!!!. pe Catalina tot de acolo am sa o iau, da?

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...