Sari la conținut

Bike Fest Bacau 2009


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da Andrei vs MAX e bine a ajuns pe la 22.00. Am mers impreuna o vreme apoi de la Onesti a mers spre Brasov. A fost super tare caci de cate ori treceam pe langa echipaje de politie ramaneau asa de uimiti incat nici nu aveau timp sa reactioneze, cat despre mine nici nu au observat ca eram in spate cu motoru. :rock: O sa revin si cu poze maine deocamdata ma bucucr inca de munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecat vineri dimineata cu elan ,Io , Nevastica si moto distanta de 570km pe drumurile frumoase ale patriei ,cu gindul de a petrece pina dumineca dimineata la frumoasa intilnire moto de la Bacau. Drum frumos ,toate bune , ajuns cu bine la ora 19.00 la locul intilnirii pe acea minunata insula situata in centrul Bacaului. Prima impresie : numai cuvinte de lauda ,locatie excelenta ,organizare excelenta din punct de vedere a asigurarii cu standuri mincare bautura , formatii de muzica buna , asigurare ordine cu jandarmi ,masina de pompiri in caz de ceva , deci toate bune . Am montat cortul si am inceput distractia.

Pe la orele 12 noaptea cintaretii cereau voie organizatorilor si oamenilor de ordine sa ii mai lase sa cinte o melodie ceea ce sa si intimplat si a fost frumos. cind s-a incheiat spectacolul ne-am retrs cu gindul la odihna binemeritata dupa atita drum si distractie. De aici incepe NASOL. Nici nu ne-am pus bine in sacul de dormit ca a si inceput o alta muzica sa cinte la fel de tare pina la 6 dimineata . Nu m-a suparat deloc pt ca se putea dormii daca nu erau o mina de moldoveni care pina la 7 dimineata s-au plimbat cu motoarele le-au turat si pocnit de le-au inebunit si nu s-a putut pune geana pe geana . UNDE ERAU ORGANIZATORII SI OAMENII ORDINII CARE SA ASIGURE LINSTEA MACAR INTRE ORELE 3,00 SI 7,00 DIMINEATA . :rock: :rock: :P

Asa ca de nevoie cu gindul ca nu mai rezistam o noapte de calvar am plecat la 7 dimineata cu regret ca nu vedem formatia Compact simbata seara si vizitind manastirile din cale am ajuns in linistea de la Putna unde am dormit un somn binemeritat,dupa alti 300 km parcursi. Dumineca dimineata sculat si mers alti 600km spre casa incusiv pe o scutatura aratata pe GPS de am facut hardenduro.( se vede pe filmulet )

 

 

Iaca si pozele de la intilnire Bacau.

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/IntilnireBacau#

 

 

Si filmuletul cu scurtatura

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/PeScrt...CLfznbb38_aRWQ#

Editat de ninel22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecat vineri dimineata cu elan ,Io , Nevastica si moto distanta de 570km pe drumurile frumoase ale patriei ,cu gindul de a petrece pina dumineca dimineata la frumoasa intilnire moto de la Bacau. Drum frumos ,toate bune , ajuns cu bine la ora 19.00 la locul intilnirii pe acea minunata insula situata in centrul Bacaului. Prima impresie : numai cuvinte de lauda ,locatie excelenta ,organizare excelenta din punct de vedere a asigurarii cu standuri mincare bautura , formatii de muzica buna , asigurare ordine cu jandarmi ,masina de pompiri in caz de ceva , deci toate bune . Am montat cortul si am inceput distractia.

Pe la orele 12 noaptea cintaretii cereau voie organizatorilor si oamenilor de ordine sa ii mai lase sa cinte o melodie ceea ce sa si intimplat si a fost frumos. cind s-a incheiat spectacolul ne-am retrs cu gindul la odihna binemeritata dupa atita drum si distractie. De aici incepe NASOL. Nici nu ne-am pus bine in sacul de dormit ca a si inceput o alta muzica sa cinte la fel de tare pina la 6 dimineata . Nu m-a suparat deloc pt ca se putea dormii daca nu erau o mina de moldoveni care pina la 7 dimineata s-au plimbat cu motoarele le-au turat si pocnit de le-au inebunit si nu s-a putut pune geana pe geana . UNDE ERAU ORGANIZATORII SI OAMENII ORDINII CARE SA ASIGURE LINSTEA MACAR INTRE ORELE 3,00 SI 7,00 DIMINEATA . :D :P :rock:

Asa ca de nevoie cu gindul ca nu mai rezistam o noapte de calvar am plecat la 7 dimineata cu regret ca nu vedem formatia Compact simbata seara si vizitind manastirile din cale am ajuns in linistea de la Putna unde am dormit un somn binemeritat,dupa alti 300 km parcursi. Dumineca dimineata sculat si mers alti 600km spre casa incusiv pe o scutatura aratata pe GPS de am facut hardenduro.( se vede pe filmulet )

 

 

Iaca si pozele de la intilnire Bacau.

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/IntilnireBacau#

 

 

 

Prietene nici eu nu sunt ,,moldovean" dar daca nu te superi erai in Bacau... asa ca ,,mana de modoveni'" era destul de ,,dolofana' sa nu superi pe mai multi cu ,,ideea''asta :P ... iar vis a vis de ,,calvar''era prima seara si cam prima intrunire adevarata de anu' asta.. deci ,,descarcarile'' erau mari , nu trebuie sa comentezi in sensul asta..fii convins ca toti am avut aceeasi ,,coloana sonora" si picam in bot de somn, dar pana la urma era intrunire moto , si daca si daca doreai somnul ,,binemeritat" trebuia sa alegi o pensiune erau o gramada prin zona. Nu-mi amintesc vreo intrunire (si crede-ma ca am fost la vreo ,,2'' ) cu prea multa liniste noaptea, mai ales vineri noaptea.

Parerea mea e a a fost o intalnire SUUUPERRRRR REUSITA, si FELICIT PE CALEA ASTA PE ORGANIZATORI, oricum s-a vazut clar si aportul si bunavointa primariei, politiei ,si deasemeni nu in ultimul rand al sponsorilor. Si raman la parerea mea ca Bacaul este in fiecare an o intrunire de exceptie atat ca organizare cat si ca locatia .

Un comentariu as avea pana la urma dar nu asupra organizarii, ci a comerciantilor (total neinspirati) care exact cand lumea s-a intors de la parada, plina de chef de mancat si baut, nu ,,mergea'' decat un singur gratar la care fireste era o coada apreciabila de nu facea fata, ceilalti abia ,,incingand cabunii.. , in al doilea rand , asupra unui ,,confrate" care a gasit de cuviinta sa-si ,,arda'' gumele la ,,Busa'' lui exact langa gratarul cu pricina, netinand cont ca tot praful, tarana, si resturile de gume se asterneau linitite pe mici si frigarui, fara sa mai luam in seama ,,fumul'' des de nu mai vedeai nimik, ignorand totl pe cei ce stateau la coada, Si avand ca unic scop sa vada lumea si ,,fetitele" ce motor bengos are 'mnealui si mai ales cat de smecher poate fi. M-a dezgustat profund, si am conchis ca la ochelarii aia albi de ,,cocalar'' ar mai fi mers si niste aur ,,masiv'' la gat si pe deshte, si fireste, sa-i fie acompaniat ,,burnul'' de ultimul album al lui Gutza, Salam sau mai stiu eu care ,,solist'' de soi.. :rock:

 

 

 

 

 

Si filmuletul cu scurtatura

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/PeScrt...CLfznbb38_aRWQ#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MU IE LA MOTO CICLISTI :rock: :P :rock: prea tare omu'

Da, eram si eu cu Cristi din Neamt si cu cei din Tecuci si Smooq nu avea alta treaba decat sa strige din 5 im 5 minute moje la motociclisti. M-am amuzat cand ii vedeam fata, semana cu Borat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eram si eu cu Cristi din Neamt si cu cei din Tecuci si Smooq nu avea alta treaba decat sa strige din 5 im 5 minute moje la motociclisti. M-am amuzat cand ii vedeam fata, semana cu Borat.

 

prietene confunzi :P :rock: :D smoog sunt eu :rock: si omu care striga moooie la motociclisti e alta treaba dar e tare omu oricum.... e fain

post-12354-1244489041_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Oaia Neagra

Mai nene Mircea, eu stiu ca e criza, supararea ta cea mai mare a fost ca ti-ai cumparat si tu 3 mici amarati, si cand sa-i bagi si tu in gura am patinat eu, "imi cer scuze", si te inteleg perfect ca oricum esti la capat de drum, esti senil si te deranjeaza tare zgomotu'. Ma intreb ce mai cauti la adunari moto, ar trebui sa mergi la sah, in parc cu de-al de varsta ta.

Nu stiu ce intelegi tu prin "cocalar", dar cred ca e mai cocalar ala care vine la adunare moto ca sa asculte "cipciripul" pasarelelor din salcioara, aducandu-si aminte din tinerete.

Ba nea'Mircea, daca te-a deranjat asa tare de ce n-ai spus atunci ceva, ca pe net toti se dau viteji.... si-si permit sa vorbeasca aiurea de oricine.

Asa ca "betrine" masoara-ti cuvintele, si nu mai fi miez pe net, ca toti pustii. Am pretentii la tine, ca doar ai 69 de primaveri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene Mircea, eu stiu ca e criza, supararea ta cea mai mare a fost ca ti-ai cumparat si tu 3 mici amarati, si cand sa-i bagi si tu in gura am patinat eu, "imi cer scuze", si te inteleg perfect ca oricum esti la capat de drum, esti senil si te deranjeaza tare zgomotu'. Ma intreb ce mai cauti la adunari moto, ar trebui sa mergi la sah, in parc cu de-al de varsta ta.

Nu stiu ce intelegi tu prin "cocalar", dar cred ca e mai cocalar ala care vine la adunare moto ca sa asculte "cipciripul" pasarelelor din salcioara, aducandu-si aminte din tinerete.

Ba nea'Mircea, daca te-a deranjat asa tare de ce n-ai spus atunci ceva, ca pe net toti se dau viteji.... si-si permit sa vorbeasca aiurea de oricine.

Asa ca "betrine" masoara-ti cuvintele, si nu mai fi miez pe net, ca toti pustii. Am pretentii la tine, ca doar ai 69 de primaveri.

 

 

hahahahaahahahaha ma faceti sa rad cu lacrimi....oare nu aveai tupeul sa il si pocnesti daca ti se adresa politicos ca nu este frumos ceea ce faci mai ales langa atatia oameni infometati???mai ales ca era suficient loc pe toata insula aia si sa te dai de 100 de ori peste cap, nu numai de burn..si crede-ma cocalari au fost la intrunire nu stiu daca nu te numeri si tu printre ei, si nu e problema ta cati mici isi poate permite omul sa manance,fiecare cum poate...:P {Asa ca "betrine" masoara-ti cuvintele, si nu mai fi miez pe net, ca toti pustii} asta e cea mai tare replica de pana acum....asfalt uscat pana la urmatoarea intrunire... toate bune... :rock: aaaaa si apropo dupe calculele mele idul omului este mircea 67 si cred sau banuiesc ca 2009-1967=42 in total vreo 42 de primaveri right ??? :rock:

post-28003-1244496909_thumb.jpg

Editat de cata_r1der21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Oaia Neagra
hahahahaahahahaha ma faceti sa rad cu lacrimi....oare nu aveai tupeul sa il si pocnesti daca ti se adresa politicos ca nu este frumos ceea ce faci mai ales langa atatia oameni infometati???mai ales ca era suficient loc pe toata insula aia si sa te dai de 100 de ori peste cap, nu numai de burn..si crede-ma cocalari au fost la intrunire nu stiu daca nu te numeri si tu printre ei, si nu e problema ta cati mici isi poate permite omul sa manance,fiecare cum poate...:P {Asa ca "betrine" masoara-ti cuvintele, si nu mai fi miez pe net, ca toti pustii} asta e cea mai tare replica de pana acum....asfalt uscat pana la urmatoarea intrunire... toate bune... :rock: aaaaa si apropo dupe calculele mele idul omului este mircea 67 si cred sau banuiesc ca 2009-1967=42 in total vreo 42 de primaveri right ??? :rock:

 

 

bai varule, eu nu prea ma pricep la internet, dar cel mai bine ar fi atunci cand ne gasim, si o sa ne gasim, atunci sa-ti dai cu parerea, de fata cu mine, si daca-l pocneam pe fraier, ce? n-ai mai vazut...? la toti lingaii astia de pe net, care merg cu 49 in localitate, si la adunari vin cu dopuri in urechi ca-i deranjeaza zgomotu' si-s invidiosi ca ei nu pot patina cauciucu' ca altu' nu mai e va recomand sa faceti un burn out ecologic, la padure, pe iarba. mumtumesc ca ne-ai luminat, si ai dezlegat marele mister, si ne-ai spus cate primaveri are omu. du-te frate la scoala, si lasa-te de motociclete ca nu-i de tine.

motocicleta e pt. baieti mai dezghetati nu pt. virgine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai varule, eu nu prea ma pricep la internet, dar cel mai bine ar fi atunci cand ne gasim, si o sa ne gasim, atunci sa-ti dai cu parerea, de fata cu mine, si daca-l pocneam pe fraier, ce? n-ai mai vazut...? la toti lingaii astia de pe net, care merg cu 49 in localitate, si la adunari vin cu dopuri in urechi ca-i deranjeaza zgomotu' si-s invidiosi ca ei nu pot patina cauciucu' ca altu' nu mai e va recomand sa faceti un burn out ecologic, la padure, pe iarba. mumtumesc ca ne-ai luminat, si ai dezlegat marele mister, si ne-ai spus cate primaveri are omu. du-te frate la scoala, si lasa-te de motociclete ca nu-i de tine.

motocicleta e pt. baieti mai dezghetati nu pt. virgine!

 

 

 

:rock:)))de unde atatea grade de rudenie intre noi 2 nu stiu, probabil de la arbole genealogic, :rock: am terminat cu scoala..stai linistit si multumesc anticipat pentru sfat asa o sa fac,faptul ca tin sub craci un chopper si nu o vitezista crede-ma sunt mai motociclist ca tine, o sa ma las de motociclete pt ca asa spui tu..si faptul ca nu stii sa numeri pana la 100 nu e problema mea...cred ca printre motociclisti mai sunt si oameni cu scoala, no offence sunt tare curios cu ce ai facut burnul??? cu motoscuterul?? tuturialul asta ar trebuii sa contina poze si filmulete de la intrunire nu dispute intre motociclisti si virgine :D) :P multa bafta...

Editat de cata_r1der21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai varule, eu nu prea ma pricep la internet, dar cel mai bine ar fi atunci cand ne gasim, si o sa ne gasim, atunci sa-ti dai cu parerea, de fata cu mine, si daca-l pocneam pe fraier, ce? n-ai mai vazut...? la toti lingaii astia de pe net, care merg cu 49 in localitate, si la adunari vin cu dopuri in urechi ca-i deranjeaza zgomotu' si-s invidiosi ca ei nu pot patina cauciucu' ca altu' nu mai e va recomand sa faceti un burn out ecologic, la padure, pe iarba. mumtumesc ca ne-ai luminat, si ai dezlegat marele mister, si ne-ai spus cate primaveri are omu. du-te frate la scoala, si lasa-te de motociclete ca nu-i de tine.

motocicleta e pt. baieti mai dezghetati nu pt. virgine!

 

 

Prietene, chiar la cele 69 de primaveri ale mele, imi pot da seama cam despre ce e vb. in categorisirea de ,,cocalar", uite de exemplu unul care se exprima cu ,,si daca-l pocneam pe fraier, ce? n-ai mai vazut...? "nu cred ca ai auzit chestii de astea la motoristii adev. (asta nu inseamna ca as fii eu unul din ei) si mujltumesc mult pt. apelativul ,,lingau", pe vremea mea trebuia sa ai putina scoala , cel putin sa poti citi regulamentul cand dai examen, acum insa se vede treaba, ca e mai important sa ,,nu fii fraier" si sa ,,stii sa marci loveaua" te rog sa ma scuzi ca ma adresez asa , dar poate asa ma poti intelege.Iar faptul ca nu am comentat nimic, s-a datorat faptului ca prin bunul meu simt (la 69 de ani..) nu am vrut sa-ti stric placerea fiindca probabil era modul tau de a te simti bine, si nu ca as fi ,,lingau". Fiindca , iti spun sincer, din toata coada aia...eu te-am spurcat cel mai putin.. Bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toti ,apropo de intruniri sa aveti mare grija pe unde va lasati echipamentu , cisme ,casti pt ca unui bun prieten de la braila I S A FURAT GEACA DE MOTOR la intrunirea de la bacau ,si tocmai din cort ...naspa rau astia oameni nu!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor din fata calculatorului sa critici.Superb drumul de 800km,superba locatia,am pierdut parada din cauza unui incident,politistii de treaba pe traseu,organizarea cam slabuta,Compact ca de obicei,focul de artificii deosebit,zgomot,alcool combinat cu turat de moto si alergatura pe alei,incident frontal intre 2 moto in locatie,scoruri mult prea mari la alcool si mancare,dar per total a meritat.Au fost moto mai multi din zona Moldovei,rar cate unul din alta zona.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor din fata calculatorului sa critici.Superb drumul de 800km,superba locatia,am pierdut parada din cauza unui incident,politistii de treaba pe traseu,organizarea cam slabuta,Compact ca de obicei,focul de artificii deosebit,zgomot,alcool combinat cu turat de moto si alergatura pe alei,incident frontal intre 2 moto in locatie,scoruri mult prea mari la alcool si mancare,dar per total a meritat.Au fost moto mai multi din zona Moldovei,rar cate unul din alta zona.

 

 

bine ca ai ajuns cu bine @emylyo am auzit de incidentul tau...

cu motociclistii din alte zone ale tarii ce sa le faci...asa eram si noi la cluj...o mana de moldoveni

se pare ca le este frica sa treaca la noi la intruniri...

 

iar voi astia trei de mai sus mai usor cu panarama ca nu e frumos...eram de fata cand sa intamplat si asta e...asa este la intrunirile moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa le multumesc tutror celor care au venit si sa ii apostrofez pe cei care nu au facut-o! Am vazut o mana de motoare din Bucuresti, din Ardeal aproape nimik. Si ma intreb de ce oare au fost colegii la Cluj?!? Vad ca din ce in ce aceste intruniri devin regionale (la nivel de regiune a Romaniei) si ce se vedea in anii trecuti nu prea se mai vede. Desi, pe multi, nu banii ii incurca, odata ce la Intalniri si evenimente sunt o gramada de evenimente cu plecari in diferite colturi ale tarii!

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa iti raspund eu in numele la cativa prieteni de-ai mei care nu vin la intalniri pentru ca e mai comod sa se dea cu moto prin oras,sa stea cu ele pe la terase,sa plimbe gagici si sa se laude ca au cu ce.M-am rugat pracrtic de cei 6-7 motoretisti de la mine din oras si toti s-au scuzat ca nu merg din diverse motive.Nici eu nu aveam bani,dar daca am vrut am gasit.Oricum nu mai este vreo o intalnire tare in urmatoarea perioada.Motociclisti au inceput sa fie din ce in ce mai multi cei cu bani care dau o tura cu un motor cat nmai nou si cat mai sump sa fie vazuti de lume.Ceilalti sunt fortati sau obligati sa renunte din considerente materiale.Respect pentru cei ce nu renunta niciodata.De asta vin doar comunitatile regionale.Cateva poze facute in pauzele de bere.

post-6602-1244538839_thumb.jpg

post-6602-1244538863_thumb.jpg

post-6602-1244538882_thumb.jpg

post-6602-1244539069_thumb.jpg

post-6602-1244539093_thumb.jpg

post-6602-1244539322_thumb.jpg

post-6602-1244539335_thumb.jpg

post-6602-1244539366_thumb.jpg

post-6602-1244539411_thumb.jpg

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toti ,apropo de intruniri sa aveti mare grija pe unde va lasati echipamentu , cisme ,casti pt ca unui bun prieten de la braila I S A FURAT GEACA DE MOTOR la intrunirea de la bacau ,si tocmai din cort ...naspa rau astia oameni nu!!!!!!!

sa furat si un aprilia sr model 2007 galben....:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza,tu ai ajuns bine? ce`ti mai face manutza...uite id`u meu de mess sa mai povestim...harley_boy85....poop la fata

Eliza, iti mai e dor despre mine? Cred ca da...

Cred ca lucrurile astea trebuie scrise in mesaje private....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...