Sari la conținut

Vanzare


Schumy
 Share

Postări Recomandate

Chiar daca nu are legat prea mare cu motociclismul eu incerc sa vand kartul asta.....voi ce parere aveti?imi dati si mie niste sfaturi?Vand kart pt asfalt facut de mine,roti noi,motorul este de mobra 50cc .Caracal,jud olt.0726383902

post-6987-1141393302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in acea poza si in celelalte pe care la mai am nu era motorul montat(atunci il reparam).In legatura cu greutatea cred ca are vreo 80kg(nu am avut unde sa il cantaresc).Viteza max atinsa de mine a fost cred ca undeva pe la 60-65km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pai fa si tu o poza cu el complet! :cheers:

 

in alta ordine de idei te freaca politia la cap daca mergi cu el pe strada au ba?

 

eu vreau sa-mi fac unul de teren de 700 cc si sa stiu cum fac, il las acolo pe unde ma dau la vreo 20 de km de casa sau pot sa ma duc pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io vreau sa fac asa ceva cu cativa prieteni la sf. anului 5 , prima data ne-am gandit la un sasiu cat se poate de usor cu un motor de nipra, da cand am aflat cat de greu ii motoru de nipra am renuntat la ideea aceasta mergand pe un motor mai usurel de vreo 250 cc - 350 cc max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un cart functional , cu motor de Hoinar....nu e posibil sub absolut nici o forma sa iesi cu el pe drumul public in legalitate....Doar daca ai vreo parcare mare a vreunei firme, asa mai poti.E nasol, eu anul trecut am mers cu el in cateva seri si atat, exact din acest motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai si eu ma gandeam la asa ceva...dar o sa fie un ATV (adica o sa aiba coarne si o sa se incalece ha ha ha :D) ). La origini o sa fie un cadru de Ij pe care o sa montez un motor de Ij...de fapt din cadrul de Ij o sa fie doar partea pe care se prinde motorul.O sa fie tot pentru drum accidentat...pe la tara si o sa ramana acolo pentru ca sunt foarte sigur ca nu sunt sanse sa fie omologat.

 

Numa' bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am mai observat ceva. Nu vad in poza aia nici un diferential in spate :cheers: ...si daca nu are atunci cum abordeaza curbele din moment ce are tractiune la rotile din spate? Ca eu asa stiu de la scoala...chestia aia a ta functioneaza, sau mai bine zis a functionat vreodata? Dupa cum arata cadrul ala nu prea cred...dar poate ma insel. De aceea asteptam date tehnice de la tine...

 

Numa' bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu mearga? :cheers: .Inrebarea asta mi-am pus-o si eu candva,dar nici un cart pe care l-am vazut in viata mea(modele mai vechi cu motoare de mobra,hoinar) au la fel puntea spate,unele au montate chiar la mijloc o cama pt pompa de benzina.Deci mege ok :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cred ca derapeaza roata din interiorul curbei... in fine, nu stiu ce si cum dar am vazut numai kart-uri fara diferential pana acum! :cheers: si unele atv-uri sau quad-uri, care si cum or fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca distanta dintre roti e suficient de mica cum e in cazul carturilor diferenta de turatie dintre cele 2 roti e neglijabila si se "compenseaza" printr-o usoara derapare.

Nici eu n-am vazut cart cu diferential pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acum am mai observat ceva. Nu vad in poza aia nici un diferential in spate :cheers: ...si daca nu are atunci cum abordeaza curbele din moment ce are tractiune la rotile din spate? Ca eu asa stiu de la scoala...chestia aia a ta functioneaza, sau mai bine zis a functionat vreodata? Dupa cum arata cadrul ala nu prea cred...dar poate ma insel. De aceea asteptam date tehnice de la tine...

 

Numa' bine! :laugh:

 

Am avut si eu cart cu motor de mobra si un cauciuc alunca usor pe janta.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai zi un pret

Cu tot cu motor....

Si zi daca e functionabil sau nu :cheers:

Si mai pune niste poze sa inteleg despre ce e vb...cu toate ca nusht...tu stai tocma la caracal...

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...