Sari la conținut

Mzuri


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Unchiu-le[/bb],

 

Din Targu Mures comand si eu piese prin posta (la ramburs), adr.: str. Iuliu Maniu, nr. 9, Okanyi Zoltan, tel.: 0722669946 sau 0744506624. Exista magazin de piese pt. MZ-uri si la Odorhei, dar sunt mai scumpe, precum si la Oradea, bucuresti, dar cel din MS e cel mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 363
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci Miki... de acolo am mai luat si io... ar fi interesant sa vad putin si motoru tau ca poate al meu are modificari?... adica mi-a trimis omu cabluri de acceleratie si soc si sunt mai scurte decat cele vechi. garnitura de la robinetu de benzina a mea are 2 gauri si e mai mare decat cea cu 4 gauri pe care am primit-o. magandesc ca exista ceva diferente intre ETZ250 si 251... poate pentru 251 se gasesc piesele mai greu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legatura cu florin2000, i;l gasesti pe aici pe forum, el tot din BV e, si are un ETZ251 verde.

A mea moto momentan se afla dezmembrat, adica motorul dat jos pt RK.

Da, intr-adevar robinetul original are 4 gauri la garnitura pt. doua pozitii de deschis (unul pt. rezerva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

este cineva cu un MZ-ETZ de prin Bucuresti care ar putea sa ma ajute in caz ca vreau sa ma duc sa cumpar un mz, sa vina cu mine si sa ma sfatuiasca daca e buna, sa se uite daca nu are defecte sau probleme ?

 

multumesc anticipat :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

o parghie si bolt pentru frana spate are cineva? intrerupator de frana si semnalizator am gasit (am comandat prin posta de la un tip din tg mures). Bolt si parghie nu avea si a zis ca vor fi la 500.000 lei...cam mult cred eu. Voi de unde cumparati piese? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ungaria se fac piese pt ETZ shi sunt o gramada de servisuri acolo, si sunt o gramada de piese de la dezmembrari..

 

 

pt ftraian in CLUJ vine aproape in fiecare sambata un tip numit Vultur din Aiud cu o duba plina de piese... pt info, sau nr tel. da un PM, sau mail, sau scrie aici... a zis, ca sambata viitoare vine daca vremea e ok.azi nu a fost(la oser?spre somesheni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ftraian Piese pt ETZ gaseshti si la Ocsi, si mai este in gheorgheni un moto service(Sanyi), si inca unul undeva pe strada Traian, sau in zona.

nr . lui domnul Vultur: 0744 607 480.

si uite cum ii fac reclama la om.. :laugh: :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parghie si bolt pentru frana spate are cineva? intrerupator de frana si semnalizator am gasit (am comandat prin posta de la un tip din tg mures). Bolt si parghie nu avea si a zis ca vor fi la 500.000 lei...cam mult cred eu. Voi de unde cumparati piese? :friends:

Ce bolt vrei mai exact ca am eu acasa un ETZ dezmembrat si poate am si ce vrei tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La roata din spate este un bolt ce departeaza sabotii cand pui frana. e vorba de boltul rosu din desen. Cand pui frana pe spate tragi de tija neagra care trage parghia albastra si asta invarte boltul rosu. Boltul asta rosu indeparteaza sabotii de frana si asa sabotiii ating tamburul. Ce am eu nevoie e desenat cu rosu si albastru. Da un pm sau email la ftraian@yahoo.com daca ma poti ajuta.

post-8-1110547211_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma intereseaza aproximativ aceleasi lucruri !! boltul(cel in culoarea rosie), si senzor frana fata!!!! (am luat nou nout din magazin si la montare surpriza nu functioneaza " made in hungary " credeam ca or fii mai de calitate dar se pare ca mam inselat !!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ftraian you've got mail! :friends:

 

Eu stiu in Cluj cateva persoane care mai mult ca sigur au orie piesa pt ETZ, sau pot face rost in scurt timp. Scrieti mail, sau PM si daca pot va ajut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am o nelamurire ... ajung in a 5-a si in momentul in care trec putin de 5000 rpm (de prima linie de la 5k in sus .deci aprox 5350 rpm) .. parca intra in plafonare !!! e de la platina-bobina ... sau reglaj prost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o nelamurire ...  ajung in a 5-a si in momentul in care trec putin de 5000 rpm (de prima linie de la 5k in sus .deci aprox 5350 rpm)  .. parca intra in plafonare !!!  e de la platina-bobina  ... sau reglaj prost?

..nu ma poate ajuta nimeni ???? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce stare este motorul tau?

 

daca este uzat (nu mai are compresie) este normal ca in a 5-a sa se plafoneze

poate e dereglat carbelitorul sau avansul ...

 

in treptele inferioare trage bine?

 

daca motorul e ok ar trebui sa ajungi macar pe la 6500-7000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Trebuie refacut toata electricitatea la ETZul unui prieten.. am nevioe de desene, manuale!!

 

Trebuie rodat ETZul meu! sugestii?(planul meu: drum drept, la turatie mica=> viteza mica, o persoana, viteza constanta(50-60) in afara orasului, minimum 700 Km) ah da a fost schimbat ambelajul(vibroken?)!

mersi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...