Sari la conținut

Ce chopper sa imi cumpar?


Dondo
 Share

Postări Recomandate

Dar un Suzuki VX 800 nu te intereseaza? Motor in V,capacitate cilindrica satisfacatoare,schimbi un rezervor ,dai jos o carena(le poti vinde si lua bani frumosi pe ele)si o sa si ai facut un chopper fain.Rezervor ii poti gasi la bani putini unul lacrima de ruseasca,pe care il si poti modifica dupa gustul tau.Se mai vinde cu coburi (originale,inscriptionate Suzi si cu semnalizari incorporate)si top-case si chiar cu wind-screen.Totul la doar 2100E.(il vinde un prieten de-al meu si stiu ca si negociaza,nr.lui de telefon este 0728056755 Adi). E inmatriculat,are toate actele la zi.O poti vedea in Bucuresti. Poate,ti-am fost cumva de ajutor.

post-8289-1182344525_thumb.jpg

post-8289-1182344563_thumb.jpg

post-8289-1182344636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 507
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar un Suzuki VX 800 nu te intereseaza? Motor in V,capacitate cilindrica satisfacatoare,schimbi un rezervor ,dai jos o carena(le poti vinde si lua bani frumosi pe ele)si o sa si ai facut un chopper fain.Rezervor ii poti gasi la bani putini unul lacrima de ruseasca,pe care il si poti modifica dupa gustul tau.Se mai vinde cu coburi (originale,inscriptionate Suzi si cu semnalizari incorporate)si top-case si chiar cu wind-screen.Totul la doar 2100E.(il vinde un prieten de-al meu si stiu ca si negociaza,nr.lui de telefon este 0728056755 Adi). E inmatriculat,are toate actele la zi.O poti vedea in Bucuresti. Poate,ti-am fost cumva de ajutor.

 

iti multumesc pentru oferta, dar nu ma tenteaza naked-urile, iar cat despre modificat eu motocicleta nici nu se pune problema.. in primul rand sunt paralel cu mecanica, iar in al doilea rand, eu abia sper sa am timp sa o scot la plimbare, nici nu ma mai gandesc sa stau sa lucrez la ea. tot la un cruiser micut vreau sa raman. si pana acum se pare ca en500-le intruneste majoritatea conditiilor. era la bataie cu viroaga, dar balanta atarna in favoarea lui din cauza racirii pe apa si a puterii motorului. sa ne auzim cu bine. apropo, cred ca ne vom intalni la un eveniment sau doua din vara asta, ca ma gandesc ca daca vad motoarele pe viu am mai mari sanse sa ma decid care imi place cel mai mult. am luat deja lista evenimentelor si voi vedea la care reusesc sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, chiar mi-a facut placere sa citesc pe forum povestile de succes cu baietii astia doi si cu clientii lor multumiti. e destul de probabil sa apelez la ei. chestia e ca unele firme care fac chestia asta cu adusul din afara imi pot oferi leasing sau rate.. si e mai convenabil, ca n-am toti banii odata. plus ca mi-e rusine sa ii sun pe baieti si sa ii rog sa imi dea in rate.. adica, frate.. come on.. :D

 

 

faci credit si ai rate. eu asa am facut. acum poti face credit de consum pe 10 ani. ratele sunt rezonabile. ai de ales. rata mica si platesti multi ani, sau mare si scapi mai repede, dar aduni ceva foame la bord.

 

succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chopperul este f bun pt incepator,poti sa mergi pana la 500cc....

 

completeaza-ti profil-ul....

B.

 

ca incepator crezi ca-mi pot lua o yamaha virago 535.

am tot citit lucrul asta ca e bun chopperul pentru incepatori si am vazut ca nu sunt nici asa de scumpe.m-am tot uitat pe site-uri si a inceput s-ami placa virago de 535, dar nu stiu sigur daca ar fi ok ca incepator sa-l iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca incepator crezi ca-mi pot lua o yamaha virago 535.

am tot citit lucrul asta ca e bun chopperul pentru incepatori si am vazut ca nu sunt nici asa de scumpe.m-am tot uitat pe site-uri si a inceput s-ami placa virago de 535, dar nu stiu sigur daca ar fi ok ca incepator sa-l iau.

 

 

vad ca m-ai citat....completeaza-ti profil-ul.

da,535 e f bun pt incepatori.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar un virago de 750?

e bun pt un incepator de 1,80m si 120 de kg?

 

dc va intereseaza, sunt si blond inchis si am ochi albastrii... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virago 750 la ochi albastri? Ce, esti nebun?

mah, nebun sunt un picut, dar motocicleta e superba... :moto:

Acum pe bune, e prea mare un Virago de 750? Il pot tine, ma "inteleg" bine cu el... dar mi-e frica sa nu fie prea mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar un virago de 750?

e bun pt un incepator de 1,80m si 120 de kg?

 

dc va intereseaza, sunt si blond inchis si am ochi albastrii... :lol:

 

* Haa! 120 kg...? bun, vopseste-te brunet si mai discutam :moto:

(just kidding, man!) :wink:

 

750 cilindree cred ca-i cam mult ptr. incepator, acuma depinde si de temperament, cum sa-ti zic? de pe chooper nu poti sa cazi asa usor cum cazi pe o vitezana, dar daca esti "nervos" si nici n-ai deprins inca reflexele necesare in trafic (circulatie dementa - Bucuresti), atunci incepe cu ceva de 400-500-650 cmc maxim. Parerea mea...

 

bafta!

 

 

mah, nebun sunt un picut, dar motocicleta e superba... :lol:

Acum pe bune, e prea mare un Virago de 750? Il pot tine, ma "inteleg" bine cu el... dar mi-e frica sa nu fie prea mare...

 

* Acum am vazut profilul tau, ai 22 de ani si esti Balanta, poti sa-ti iei Virago de 750 cu conditia sa nu te "inhaitezi" cu aia mai mari si sa vrei sa faci ca ei :D

E bine sa mergi singur la inceput, parere personala, si sa incerci sa eviti zonele cu trafic aglomerat. Acuma, la inaltimea si greutatea ta cred ca nu e o problema sa tii sub tine Virago asta, dar ai grija cum il "strunesti" ca-i naravas.

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Haa! 120 kg...? bun, vopseste-te brunet si mai discutam :rock:

(just kidding, man!) :wink:

Tre sa recunosc ca m-am gandit de cateva ori si la asta, dar... nu prea cred ca m-ar prinde bine... :D

* Acum am vazut profilul tau, ai 22 de ani si esti Balanta, poti sa-ti iei Virago de 750 cu conditia sa nu te "inhaitezi" cu aia mai mari si sa vrei sa faci ca ei

E bine sa mergi singur la inceput, parere personala, si sa incerci sa eviti zonele cu trafic aglomerat. Acuma, la inaltimea si greutatea ta cred ca nu e o problema sa tii sub tine Virago asta, dar ai grija cum il "strunesti" ca-i naravas.

 

Naravas este... m-am dat putin cu el, si... poate... :moto:

 

Nu prea sunt genu care sa-i dea in gura... prefer sa "savurez" plimbarea... ma rog...:lol:

 

Ms pt sfaturi... Cred ca in 2 sapt am motoru'... :lol:

 

Sarumana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut profilul tau, ai 22 de ani si esti Balanta, poti sa-ti iei Virago de 750

 

In aceeasi ordine de idei, la ce zodii se potrivesc:

1. Mobra 50 model 1968.

2. Suzuki Hayabusa Turbo model 2007?

 

Dar Intruderele de 400 rosii?:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceeasi ordine de idei, la ce zodii se potrivesc:

1. Mobra 50 model 1968.

2. Suzuki Hayabusa Turbo model 2007?

 

Dar Intruderele de 400 rosii?:baldy:

 

* Hyo!

 

1. Mobra 50 ('68) merge bine la pesti, capricorni si poate si la balanta.

2. Hayabusa la lei, berbeci, sagetatori.

 

Intruderul ala rosu (de 400...), la taur, la ce altceva?! :lol: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa-ti completezi proifilul pana n-ai motocicleta... Parerea mea!

Adicatelea nu poate fi complet, nu?

Deci, cu cine votam?

Scoateti un chopper pt omu asta ca il vedem imediat pe un IJ, triumfator...

La 2000 ii dau daca vrea o Honda VT500C...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa-ti completezi proifilul pana n-ai motocicleta... Parerea mea!

Adicatelea nu poate fi complet, nu?

Deci, cu cine votam?

Scoateti un chopper pt omu asta ca il vedem imediat pe un IJ, triumfator...

La 2000 ii dau daca vrea o Honda VT500C...

 

* Foarte corect, chopper_savage, eu una pana acuma am simtit ca imi lipseste tot timpul "ceva", asa ca uite, am profilul complet, in sfarsit :bounce:

Tu ...tot taur? :baldy:

 

Tanarului din poveste (cu pretul fix si renumeratie ...dupa buget) putem sa-i dam un Honda VT de 500 centrimetriicubi, cred ca i s-ar potrivi la fix la ca putere, dar mi se pare ca-i el prea mare (la 1,80 cat are el... si 120 kg) pentru chopperasul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca eu imi doream un dragstar de 650 la inceput... Dar, mai apoi, am vazut acest frumos Virago, si m-am hotarat sa-l iau...

 

M-am documentat de respectivul Shadow de 500 si mi se pare cam micut pe langa Viragoul pe care am pus ochianu'...

 

Sapt asta ma rezolv cu creditul, si sapt viitoare cred ca rezolv actele motorului, si o sa completez si profilul...:bounce:

 

Mobra 50 din '68 nu prea cred ca se potriveste balantelor (cel putin uneia pot spune sigur ca nu i se potriveste :lol: )

 

So... 'til we meet again... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca eu imi doream un dragstar de 650 la inceput... Dar, mai apoi, am vazut acest frumos Virago, si m-am hotarat sa-l iau...

 

M-am documentat de respectivul Shadow de 500 si mi se pare cam micut pe langa Viragoul pe care am pus ochianu'...

 

Sapt asta ma rezolv cu creditul, si sapt viitoare cred ca rezolv actele motorului, si o sa completez si profilul...:bounce:

 

Mobra 50 din '68 nu prea cred ca se potriveste balantelor (cel putin uneia pot spune sigur ca nu i se potriveste :D )

 

So... 'til we meet again... :lol:

 

* tin pumnii! la credit :baldy: ...si sa-ti completezi profilu' cat mai repede :lol:

Da, la tine nu mai merge Mobra aia, ca am depasit vremurile.. sau ele ne-au depasit pe noi.

 

Hai bafta! sa iti vezi cat mai curand achizitia noua in garaj si sa o calaresti cu mandrie si prudenta :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o salut intai pe cria_p, nu sunt Taur, hehe, Sagetator, dar anyway, chiar credeti in zodii? C'mon...

VT500C e suficient de mare chiar si pentru mine - 1,82m. In plus, are 51 de CP, fuge de rupe, consuma 4 L, in oras te bagi cu ea pe unde vrei si are si vagi tendinte de off-road. In plus, e aproape indestructibila.

Prietena mea a pus ochii pe Volusia mea, eu ce sa zic, am inceput sa ma uit spre Harleyuri, asa ca ne gandeam sa vindem Hondita din motive financiare...

Dar si Virago-ul de 535 e destul de OK...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viraga nu se compara cu vt-ul. Viraga este mult mai inghesuita fata de vt , pozitie mai utin comoda si mai putini cp.

Chiar daca vt-ul face parte dintr-o generatie mai veche, vt-ul da clasa viragei 535 in orice moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa fac o singura precizare... am mai spus si mai sus, dar poate v-a scapat... viraga nu e de 535, ci de 750...:baldy:

 

azi am vorbit si cu proprietaru si e totul in ordine... deci, o iau :lol: :lol: :D :bounce:

 

acum nu mai tre decat sa gasesc un garaj unde sa o tin... dar, cred ca ma descurc eu cumva...

 

multumiri inca odata celor care m-au sfatuit, si sa ne intalnim pe drum... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, pardon atunci,Viraga de 750 e alta liga, intr-adevar...

Dar unde gasesti tu Virago de 750ccm la 2000 de euro? Ingrijesti un batran si ti-o lasa mai ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, pardon atunci,Viraga de 750 e alta liga, intr-adevar...

Dar unde gasesti tu Virago de 750ccm la 2000 de euro? Ingrijesti un batran si ti-o lasa mai ieftin?

 

nu, bre... tipul care a inceput discutia vroia o moto de 2000 de euro... eu dau ... ceva mai mult pe viraga respectiva.

oricum, am vb cu proprietaru si e ca si a mea. nu mai tre decat sa imi dea banca creditul si ... totul va fi cat se poate de bine... :wave:

 

'til we meet again... bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte util topicul. chiar am gasit raspunsuri la multe intrebari , dar m-a mai intereseaza ceva: daca am 1,80 (95 kg) , stau inghesuit pe suzuki savage 650? imi place foarte mult modelul asta, dar nu am vazut inca unul de aproape. nu as vrea sa-mi comand unul si sa constat ca e mic pt mine. este macar cat honda shadow de 600?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...