Sari la conținut

Gsxr1000 Vs R1 Vs Zx10r Vs Cbr1000rr -an 2006


SILVIU.C
 Share

Care e cea mai cea dintre cele patru?  

311 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Nu dragul meu ,iti spun DIRECT si nu indirect: MINTI !....si asta in legatura cu vorbele pe care mi le-ai pus in gura si cand ti-am cerut sa-mi dai citate ,ai dat-o in diverse ....in legatura cu faptul ca cica eu nu stiu de gluma ,ca ai vorbit in gluma cand spuneai ca Kawa e cea mai cea dintre cele mai cele dar S-AU SESIZAT si altii si ti-au spus de reclama foarte agresiva care incerci sa o impui lui kawa....in legatura cu faptul ca nu crezi si spui sa te cred pe tine ca e falsa acceleratia 0-200 cea din revista si multe altele. Deci ,ca sa nu fie nici un dubiu ,iti spun direct si nu indirec ,MINTI :crack:

 

Alte nelamuriri mai ai?

Tu nu-mi poti lamuri mie nici un aspect in ceea ce priveste aceasta discutie... Eu am spus doar atat, Iti demonstrez, ca pana la 200 km/h nu poate exista o diferenta atat de mare intre o motoreta de GP si una de SBK (insa tu nu ai cum sa intelegi niste principii de fizica elementara) Cu siguranta tu nu ai de unde sa sti cine scrie articolele in reviste... este si foarte greu pentru tine sa-ti imaginezi... UITE O INFORMATIE SOCANTA!!! Nu se aseaza Rossi la birou si scrie ce parere a avut el despre Honda, Yamaha, Kawasaki... Ce te faci acum? Ti-am distrus tot sistemul de valori? Pot sa fac pariu cu tine ca unii care testeaza motocicletele si scriu articole despre ele sunt chiar paraleli, cam ca tine asa.... Dar din nou, tu nu ai cum sa-ti imaginezi asa ceva pentru ca esti cu 10 ani in urma, iar cei care scriu articole tie ti se par supra-oameni.... Pentru ca stiu sa scrie si au vazut motorete pe care tu le vezi in reviste..

 

Daca imi aduc aminte bine, te-am si invitat sa iti arat de ce nu poti prinde 200 km/h cu plecare de pe loc mai repede decat o face un motor de GP... Dar tu, din nou, fara sa incerci ceea ce te-am rugat... discuti in continuare pe aceiasi tema ca un IDIOT "CA AM CITIT EU DOMNE"!!! Nu pot sa te cataloghez altfel. Cand ai sa temini cu jignirile la adresa mea, atunci am sa termin si eu cu jignirile la adresa ta...

 

PS: Ce imi pare rau este ca lumea are de suferit de pe urma unor oameni ca tine, care nu fac decat sa dezinformeze lumea intr-un mod crunt.... SI culmea fara nici un argument... O sa mai treaca ani buni pana vor fi extirpati oamenii ca tine in Romania, care dupa ce ca nu au nici o informatie corecta nici macar nu au urechi sa asculte si sa invete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dragul meu ,daca uiti ,iti reimprospatez memoria: ai spus ca ma iei cu zx10 sa imi demonstrezi in cate secunde iei tu 200 ,ca acea cifra din revista nu o crezi. Iti aduci aminte acum?

 

Binenteles ca toti ,dupa tine ,sant niste afoni care scriu in revista. Atunci ,de ce nu-ti faci tu o revista in care sa ne spui noua ,astia mai saraci cu duhul ,adevarul tau?!....asta daca tot vrei sa arati marele tau adevar si sant afoni astia toti care scriu reviste :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta tu nu ai de unde sa sti cine scrie articolele in reviste... este si foarte greu pentru tine sa-ti imaginezi... UITE O INFORMATIE SOCANTA!!! Nu se aseaza Rossi la birou si scrie ce parere a avut el despre Honda, Yamaha, Kawasaki... Ce te faci acum? Ti-am distrus tot sistemul de valori? Pot sa fac pariu cu tine ca unii care testeaza motocicletele si scriu articole despre ele sunt chiar paraleli, cam ca tine asa.... Dar din nou, tu nu ai cum sa-ti imaginezi asa ceva pentru ca esti cu 10 ani in urma, iar cei care scriu articole tie ti se par supra-oameni.... Pentru ca stiu sa scrie si au vazut motorete pe care tu le vezi in reviste...

 

Vezi ca ce ai scris tu acum e cu dus si intors :crack: Si articolul cu care ai inceput celalalt topic e luat tot dintr-o revista si scris tot de un "paralel". :blbl:

Nu ar fi mai bine sa va intalniti voi doi la o bere si sa va rezolvati acest conflict pe o cale mai amiabila? :crack: Sau macar la o plimbare pe motorete ca sa schimbati si niste impresii :D

Acest dialog nu o sa aiba nici un sfarsit deoarece o sa o tineti asa pana in panzele albe :ok:

Revin si va invit eu pe amandoi la o bere si fac eu cinste :ok:

Numai bine!!

Editat de ady_viteza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ce ai scris tu acum e cu dus si intors Si articolul cu care ai inceput celalalt topic e luat tot dintr-o revista si scris tot de un "paralel".
Tocmai asta incercam si eu sa-i explic ,dar se face ca nu intelege. :crack: .Deci numai unele articole care NU convin ,alea sant scrise de oameni paraleli ,nu?

 

Nu ar fi mai bine sa va intalniti voi doi la o bere si sa va rezolvati acest conflict pe o cale mai amiabila? Sau macar la o plimbare pe motorete ca sa schimbati si niste impresii
E o varianta si asta ,dar dupa cum spuneam discutiile in contradictoriu sant benefice atata timp cat nu se aduc jigniri ,dar se pare...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa se aduca argumente pro si contra,dar voi ati dato in cearta serios de tot!Fiecare are parerea lui si cu asta gata!!!Ce tot atata cearta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din firea mea ,NU ma cert. Daca credeti ca e cearta ,cel putin d.p.d.v al meu nici pe departe nu e cearta :crack: ....daca altii au clacat si au inceput cu jigniri ,eu tot nu consider ca e cearta. Si in final ,oricum nu am pe ce sa ma cert pt ca nu-mi da MC sau sabin de mancare sau am vreo datorie la cineva ,asa ca eu imi mentin ideea ca trebuie sa fie ceva constructiv chiar daca unii clacheaza si nu fac fata :crack: :blbl:

 

 

 

Ps:gsxr-ul s-a distantat destul de clar de restul plutonului din cate observ :D

Editat de SILVIU.C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu cititi tot. EU TOCMAI ASTA CER. ARGUMENTE PRO SI CONTRA!!!

 

Eu am pus la inceputul topicului un articol din revista si un test cat se poate de obiectiv facut de un fabriant neutru, dar nu am zis... VEDETI? ZX 10 este cea mai tare ca asa a zis ala!!!! Iar ca in mare parte ce spune ala din articol sustin si eu din experienta proprie este una... DAR cand vine SILVIU FARA NICI UN ARGUMENT sa spuna ca ZX 10 e de cacao si K5 e cea mai tare... Iar eu il rog sa mearga mai intai cu ZX 10 si dupa aia sa comenteze nu mi se pare uman sa tac si sa inghit ineptiile unuia care imi baga cuvinte in gura si toata viata lui a mers pe IJ sau ceva asemanator... Daca este atat de redus incat sa nu faca diferenta intre gluma si lucru serios atunci nu are ce cauta aici, pentru ca nu stau de vorba cu handicapati...

 

PS: La suc oricum o sa ne intalnim, este inevitabil, orasele noastre sunt prea apropiate :crack: insa omul m-a clacat... Eu inteleg ca sunt multi daca nu toti dintre noi care nu au habar despre multe nebuloase ale motociclismului, insa acestia trebuie sa se documenteze inainte sa vorbeasca si daca au ceva de spus in contradictoriu cu altii care pun niste articole pe net si aduc niste argumente din experienta proprie, sa spuna pe o baza... nu asa ca s-au trezit vorbind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAR cand vine SILVIU FARA NICI UN ARGUMENT sa spuna ca ZX 10 e de cacao si K5 e cea mai tare...
Dupa cum am spus ,dar mai repet: JENANT . Eu ti-am dat citat unde ai spus TU si o laudai sus si tare pe kawa ,eu am spus ca si in SBK ,chiar si "amarata" si "puturoasa" aia de Honda(dupa cum zici tu din "experienta" ta) a iesit in fata "nervosului" Kawasaki ,dar vad ca eviti acest lucru si nu numai... Apropo ,cand am spus eu ca K5-ul e cel mai tare ,mai tare ca Kawa etc?!?!....astept sa ai DEMNITATEA ,cum am avut-o eu si sa-mi dai un citat LA FEL CUM TI-AM DAT EU TIE unde laudai kawa si ziceai de celelalte ca sant de cacao.Dar o sa astept mult si bine la fel cum am asteptat sa-mi arati unde l-am jignit pe Ono si ai inceput sa o dai in lambada....repet iarasi ,JENANT

 

Eu inteleg ca sunt multi daca nu toti dintre noi care nu au habar despre multe nebuloase ale motociclismului, insa acestia trebuie sa se documenteze inainte sa vorbeasca si daca au ceva de spus in contradictoriu cu altii care pun niste articole pe net
Eu m-am documentat din ....reviste ,dar binenteles ca nu e bine pt tine. SI ca sa-ti mai tai elanul si tu ai "documentat" TOT CU UN ARTICOL DINTR-O REVISTA ,dar ala e adevarat ,nu si trebuie luat de bun ,nu? :blbl: :D :ok: . Iarasi iti repet....JENANT :crack: :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand tu spui ca GSXR-ul s-a distantat destul de clar de restul plutonului ce concluzii sa tragi? Ca GSXR e mai bun decat ZX10 nu? Vezi 2 posturi mai sus ce ai scris tu cu manuta ta.

 

 

Dimi vad ca ai o placa si pe aia o ti pe repeat...ce se va intampla cand se strica placa? Ce o sa mai zici? Chiar sunt curios ce idei mai ai in minte si ce expresii mai ai in vocabular.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand tu spui ca GSXR-ul s-a distantat destul de clar de restul plutonului ce concluzii sa tragi? Ca GSXR e mai bun decat ZX10 nu? Vezi 2 posturi mai sus ce ai scris tu cu manuta ta.

Dimi vad ca ai o placa si pe aia o ti pe repeat...ce se va intampla cand se strica placa? Ce o sa mai zici? Chiar sunt curios ce idei mai ai in minte si ce expresii mai ai in vocabular.

Hai sa-ti explic IARASI caci vad ca NU vrei sa pricepi. M-am referit ca s-a distantat clar gsxr-ul la numarul de voturi (sunt 29 pt gsxr si 16sau 17 pt zx10 ,deci aproape DUBLU) ,asta nu inseamna ca s-a distantat CLAR si in opinia ta?!?! :crack: :crack:

 

ZX10R le bate la poponeata pe toate,urmeaza GSXR,apoi R1,si ultimul CBR100R
Si ca sa-l citez pe MosCraciun: AI MERS TU CU ZX10 SI CU CELELALTE CA SA FACI ACEASTA DIFERENTIERE? Apropo ,asta era un fel de gluma ,fiecare e liber sa-si aleaga "castigatoarea" :blbl:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te scuz ,esti si tu mic ,ce naiba :ok: :P .Si daca nu las loc la interpretari tot o dati in lamabada exact cum a dat-o MC cand a zis ca l-am jignit pe Ono ,ca vezi doamne daca i-am spus sa se dea cu Pascota(care ,pt mine ,este crema la ora actuala) l-am jignit pe Ono :crack: :crack: ,deci ,"mari deductii" :blbl: :D :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps:ma bucur MC ca nu ma poti uita si ma dai mereu exemplu cand cineva NU e de acord cu tine si se pare ca in ultima vreme cam MULTI nu mai sant de acord cu tine . Ma bucur ca ii ceri lui Apopei(pe sbz) sa-ti dea articole din revista si tocmai din revista care e scrisa de oameni paraleli(dupa cum spui tu) ,deci clar ca sant probleme la mansarda :crack: :crack: :ok: .Goodbye :blbl: :D

Editat de SILVIU.C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am citit ultimul numar din Univers MOto si cine iese castigator?...neah ,mai bine ma abtin ,ca ala care le-a testat , Jurgen Fuchs, e un mare fraier si "noroc" cu un "mare cursier" de pe la noi ca ne "deschide" mintea :moto: :moto: :moto:

 

 

 

Ps:la valorile acceleratiilor , zx10 a iesit pe locul 3 ,chiar dupa Yamaha ,dar binenteles ca aia ieste prosti si avem "cursierii" nostri de "mare" valoare :moto: :moto:

 

 

Pps:sunt niste valori extrem de stranse si mie personal imi e greu sa le departajez ,dar iarasi repet ,noroc cu cursierii nostri care au ajuns sa scoata totul dintr-un miar si sa spuna ca x e mult mai slaba ca y si asa mai departe :moto: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cine are bani k-lumea MV Agusta daca vrea sa fie unic.

pentru restu.....fiecare ce vrea,oricum toate sunt super performante.

e un test un univers moto acum intre toate modelele de 1000 super sport.

pe circuit cred totusi ca , KAWASAKI e e putin mai rapid.

pe strada am auzit ca HONDA se comporta cel mai bine.

oricum sunt rachete pe rotiiiiiiiiiii :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hai MC ,nu mai scanezi revista si sa pui acum articolul unde o ia pe coaja prea-vestita ,prea-frumoasa ,prea puternica ,prea- bla bla etc etc :goodposting: :angryfire: ???....acum nu mai e un test real ,in ultimul numar?....binenteles ca nu :blbl: :lol: ....binenteles ca miarele au fost testate de un "repetent" (dupa cum tot sustii tu) ,si anume Jurgen Fuchs ,care intr-adevar are REZULTATE la nivel mondial ,dar acum nu mai e un test realist ,nu? :box: :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mai baieti, relax for god's sake. NU se poate spune despre nici o motocicleta ca este in mod absolut CEA MAI BUNA din categoria ei. E o problema care tine de atat de multe variabile incat nu va fi rezolvata niciodata. Si daca majoritatea variabilelor pot fi cumva dibuite (acceleratii, viteze maxime, timpi pe circuit) ramane o singura problema: GUSTUL celui care o calareste. Unuia poate sa ii placa sa mearga intr-un fel, altuia intr-alt fel, unul vrea franele mai agresive, altul mai dozabile, unul acceleratie liniara, altul una mai salbatica. Asadar, pneuri, temperatura, asfaltul, pista, setarile, chiar si motocicleta (in sensul ca un ZX10 din 2006 poate sa difere foarte putin de alt ZX10 din 2006 - uzura, km facuti, mici diferente care sunt inerente in productie). Deci voi pana la urma va certati ca niste copii care nu se hotarasc care bate: Bruce Lee sau Van Damme. Daca voua va place un anumit model, OK, nu trebuie sa convingeti pe toata lumea ca ala e cel mai tare.

@SILVIU: faptul ca ZX9R isi lua bataie pe circuit de in per 2000-2004 nu prea conteaza. Asa in 1998 cand a aparut R1 era tata lor, in 1993 cand a aparut Fireblade la fel, in 1994-95 cand a aparut zx9r la fel. Au fost perioade si perioade.

Eu personal sunt fan Kawa, pentru ca sunt mai salbatice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Doamneee ce bine ca nu am cumparat SS .... Eram in rand cu lumea buna acum si ne balacaream impreuna care are mobra mai buna si care e mai "kilot" ....

 

 

 

Distractie placuta in continuare si asfalt uscat la curse ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...