Sari la conținut

Accident Piata Presei


Dan Rosca
 Share

Postări Recomandate

Naspa.Eram la semafor la rondul de la Casa Presei si vad un motor trecind pe linga mine.Eu in masina , el la aer.L-am invidiat.Se pune verde el pleaca, pleaca masinile din fata mea, dupa 100 m, se opreste toata lumea, merg usor inainte si ..............motocicleta proptita intr-o masina iar baiatul20-25 de metri mai incolo intins, sau mai bine zis contorsionat intr-o pozitie nefireasca.O honda rosie B- _JXC.

Am oprit , m-am dus la el, fractura deschisa piciorul sting, mina dreapta rupta din incheietura, dar se misca.Sunat 112, am vorbit cu el, a reusit sa-mi spuna sa o sun pe prietena lui , Alina, am sunat-o de pe telefonul lui, si pe inca un prieten de-al lui ,coleg de servici,Alin, sa vina la motocicleta.Pe motociclist ,l-au dus la Elias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa.Eram la semafor la rondul de la Casa Presei si vad un motor trecind pe linga mine.Eu in masina , el la aer.L-am invidiat.Se pune verde el pleaca, pleaca masinile din fata mea, dupa 100 m, se opreste toata lumea, merg usor inainte si ..............motocicleta proptita intr-o masina iar baiatul20-25 de metri mai incolo intins, sau mai bine zis contorsionat intr-o pozitie nefireasca.O honda rosie B- _JXC.

Am oprit , m-am dus la el, fractura deschisa piciorul sting, mina dreapta rupta din incheietura, dar se misca.Sunat 112, am vorbit cu el, a reusit sa-mi spuna sa o sun pe prietena lui , Alina, am sunat-o de pe telefonul lui, si pe inca un prieten de-al lui ,coleg de servici,Alin, sa vina la motocicleta.Pe motociclist ,l-au dus la Elias.

 

 

Pai cum era proptita? i-a taiat fata ? a intrat in spate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit unul care opreste si da o mana de ajutor, bravo. Insanatosire grabnica motociclistului, totusi cum a ajuns in situatia respectiva, peste cine a dat sau cine a dat peste el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum era proptita? i-a taiat fata ? a intrat in spate ?

I-a taiat fata.A intrat cu motorul in aripa fata dreapta.Era un Renault Clio.Pe baiat Dan Mirica il cheama

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca s a terminat doar asa ...insanatosire grabnica .......frumos gest ,cred ca multi dintre noi l ar fii facut :D

 

 

Nu fi asa sigur...

Sanatate maxima... Atentie la elias!!!!! Sa nu-l opereze Doctorul Horia Orban! ( prietenii stiu de ce....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul se deplasa din directia Casa Presei - Flora

La primul scuar, cineva i-a taiat fatza si sa infipt.. m-am speriat teribil cand am vazut bucati de carena, semana motorul izbitor cu al unui prieten, am tras masina pe dreapta, am fost sa vad in ce stare e baiatul, era constient, smurd-ul il pregateau sa-l bage in ambulanta.. n-am avut cu ce sa ajut, insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi asa sigur...

Sanatate maxima... Atentie la elias!!!!! Sa nu-l opereze Doctorul Horia Orban! ( prietenii stiu de ce....)

 

multa sanatate

 

in nici un caz orban!!!!!

 

daca are nevoie de relatii si informatii la si despre elias PM pls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce abia plecau masinile de la semafor, inseamna ca acel Clio a intrat pe rosu. Insanatosire grabnica si bine ca nu s-a terminat mai rau. Ce ciudat. Se termina cu mana , picior rupt insa noi ne bucuram ca e inca in viata, cand ptr altii asta ar fi un dezastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca baiatul asta va fi operat nu are nevoie de sange?....oare ce grupa sanguina are?.....ar putea fi ajutat si asa si cred ca ar conta mult.

Din respect pentru motociclism.ro si-a pastrat sangele , Nu inseamna ca nu puteti dona sange.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi asa sigur...

Sanatate maxima... Atentie la elias!!!!! Sa nu-l opereze Doctorul Horia Orban! ( prietenii stiu de ce....)

 

 

Nu pot sa imi imaginez ca as fii intins pe asfalt rupt de maini si picioare ,sa treaca un motociclist pe langa mine si sa nu opreasca :D :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pentru motociclism.ro si-a pastrat sangele , Nu inseamna ca nu puteti dona sange.....

 

Sa donezi sange, in general, este usor...dar sa o faci intr-un caz aparte este mai greu ptr ca, spre exemplu acum, nu stiu numele, grupa de sange, sectia la care se afla (banuiesc ca ortopedie). Daca ar fi dupa mine as prefera sa nu fiu nevoita sa donez nimanui sange vreodata. Ii doresc sa se faca bine repede, dar daca intradevar are nevoie de ceva poate anunta cineva.

 

Va doresc numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MUltumesc celor care au oprit si am dat o mana de ajutor

Dan a iesit aseara din operatie din pacate destul de sifonat (tije externe atat la mana cat si la picior), conform doctorilor recuperarea va dura 1an.

Va rog pm sa inteleg care este problema cu doctorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MUltumesc celor care au oprit si am dat o mana de ajutor

Dan a iesit aseara din operatie din pacate destul de sifonat (tije externe atat la mana cat si la picior), conform doctorilor recuperarea va dura 1an.

Va rog pm sa inteleg care este problema cu doctorul

 

Urat rau de tot :bounce: .

Pana la urma cum a fost accidentul, CLIOsenia a fortat rosul si motociclistul nostru sa-nfipt in el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MUltumesc celor care au oprit si am dat o mana de ajutor

Dan a iesit aseara din operatie din pacate destul de sifonat (tije externe atat la mana cat si la picior), conform doctorilor recuperarea va dura 1an.

Va rog pm sa inteleg care este problema cu doctorul

 

cand poate fi vizitat?

 

pataniile mele cu acest doctor cat si ale altor oameni i le am povestit lui cristi81 pe PM, daca nu e tov cu voi o sa va povestesc si voua atunci cand o sa poata fii vizitat.

 

multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate colegului nostru si bafta la reparat fiare

PS:si eu am facut accident ieri in rond la Scanteia

 

 

Daca ne luam dupa terminologia cuvantului da, ai avut accident... dar sa zici bine merci ca ai scapat doar cu atat... Banuiesc ca tu erai acela cu KTM cu un prieten dupa tine pe la pranz ora 13.30 pe la rond ... care a vrut neaparat sa treaca in fatza masinii care vroia sa faca stanga, tu mergand spre fantana Miorita?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat rau de tot :bounce: .

Pana la urma cum a fost accidentul, CLIOsenia a fortat rosul si motociclistul nostru sa-nfipt in el?

 

Accidentul a avut loc pe Poligrafiei dupa ce treci de rondul de la Presei Libere la a doua statie de autobuz. Masina era un Chevrolet Aveo

post-12583-1244789990_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc pe Poligrafiei dupa ce treci de rondul de la Presei Libere la a doua statie de autobuz. Masina era un Chevrolet Aveo

 

 

Urat de tot,imi miroase a neacordare de prioritate,nu ?

Oare nu putea fii evitat?nu aruncati cu pietre :bounce: este doar o intrebare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...