Sari la conținut

inca un sofer de papuc regele strazii...


jhn05
 Share

Postări Recomandate

aveaam ceva viteza dar nu mult ca eram cu motorul de oras

 

Pentru cine isi permite, asta e o idee foarte buna. In afara avantajelor evidente legate de consum si manevrabilitate, cred ca multe accidente ar putea fi evitate, sau cel putin reduse accidentarile si daunele, daca s-ar circula in oras cu motoare mai mici.

 

Bine ca esti ok ! Spor cu asigurarile !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta nu e singura problema. Iti retine si permisul, si trebuie sa ii vizitezi pe netrebnicii de la Udriste luna de luna pentru dovada. Timp de un an, poate 2, depinde.

Am mai spus si pe alt topic: scoateti vatamare doar atunci cand e neaparat cazul, ca nu loviti numai in vinovat.

Ce milos esti tu. Il lasi sa scape usor si a doua oara face la fel. Ne doare pe noi in pix, ca ca se duce ala 2 ani luna de luna la Udriste. Eventual sa-l luam de mana si sa-l ducem si la carciuma, poate si o femeie sau doua... in caz ca nu l-a lasat instrumentul. Cand te incaleca unul din asta asa sa faci tu, ca vad ca esti baiat bun , milos. Nu ii iertati, daca va scot matele pe gura, sau va ologesc, fiti siguri ca vor dormi la fel de linistiti ca si pana atunci. Au gresit, sa plateasca nota, doar asa mai ii scoatem din trafic. Mi se rupe mie de ei si ai lor, ca sufera si altii nevinovati. De ai nostrii credeti ca le pasa lor ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce milos esti tu. Il lasi sa scape usor si a doua oara face la fel. Ne doare pe noi in pix, ca ca se duce ala 2 ani luna de luna la Udriste. Eventual sa-l luam de mana si sa-l ducem si la carciuma, poate si o femeie sau doua... in caz ca nu l-a lasat instrumentul. Cand te incaleca unul din asta asa sa faci tu, ca vad ca esti baiat bun , milos. Nu ii iertati, daca va scot matele pe gura, sau va ologesc, fiti siguri ca vor dormi la fel de linistiti ca si pana atunci. Au gresit, sa plateasca nota, doar asa mai ii scoatem din trafic. Mi se rupe mie de ei si ai lor, ca sufera si altii nevinovati. De ai nostrii credeti ca le pasa lor ?

daca o sa mai trec inca o data prin asta la primul lucru sun la salvare si nu mai iert nimic...dupa cat bine i-am facut si nu i-am cerut nimic a scris la mentiuni ca''nu se considera vinovat'' si acum poate sa imi faca contestatie,plus ca nu vroia sa imi dea asigurarea...nu va mai fie mila de jigodiile astea ca ei nu au mila.....

 

daca face contestatie mai vad motoru gata peste 3luni....

 

Asta de unde ai scos-o? :D :P :baubau:

da asa e....dar se poate da si 1luna pt.asta,totul e la latitudinea pulitistului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut misto de tine, iar tu ca posesor de permis de conducere ar fi trebuit sa stii ca spune prostii. :D

Dar daca politistul respectiv a fost la un curs de training prin alte parti si si-a inchipuit ca legislatia de la aia se aplica si la noi? Din cate stiu eu de exemplu daca incalci viteza legala cu mai mult de 50km/h in Franta esti incadrat la tentativa de omor, ti se anuleaza permisul si risti pana la 5 ani de puscarie... Desigur daca un politist in exercitiul functiunii incurca legislatiile e bun de dat afara din politie, dar la o bere poate si el sa fabuleze despre ce si-ar dori si sa dea astea pe post de lege, si in cazul asra eu cred ca bine face... Adica sa-i speriem pe bizoni ca e nasol daca incalci legea, chiar daca pe ici pe colo legislatia romaneasca e de cuvant urat...

Apropos de asta, cica au liber sa traga cu pistolul ala de cacao Carpati din dotare... Sper sa nu mai vad politisti de la rutiera pe cale de a fi calcati de pixde cu gipan, cum am vazut intr-un film facut undeva prin Pitesti sau asa ceva... Adica ori avem politie (si daca faci pe nebunul iti iei un glont in cap cam ca peste tot in UE), ori ne kkm pe ele de legi si mergem cam ca la turci sau prin tarile arabe... Eu unul votez pentru UE, si daca o calc pe bec rau sa-mi traga in guma din spate sau chiar in cap daca am innebunit de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - Chestia asta cu anularea permisului daca ti-l mai suspenda o data in termen de 6 luni de la ultima suspendare, a fost prevazuta in Decretul nr. 328/1966 privind circulația pe drumurile publice, care a fost abrogat cind a intrat in vigoare noul Cod Rutier.

 

Nu ma mai mira nimic, cand am fost oprit la un filtru cu Supernova am dat talonul de Kawasaki Ninja, fara sa imi dau seama. S-a uitat la rca, la itp, era tot in regula, mi-a dat actele si mi-a multumit.

 

Cea mai tare Supernova - Ninja, 109 cai stock :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai mira nimic, cand am fost oprit la un filtru cu Supernova am dat talonul de Kawasaki Ninja, fara sa imi dau seama. S-a uitat la rca, la itp, era tot in regula, mi-a dat actele si mi-a multumit.

 

Cea mai tare Supernova - Ninja, 109 cai stock :cheers:)

cat timp am umblat eu pe r6 cu actele de cbr125 cand nu aveam asigurare si itp.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu m-am saturat pana peste cap sa am grija si pentru altii, doar pentru ca pe ei nu-i intereseaza si trist e ca chiar nu ai ce sa le faci, uite ca te omoara si scapa idiotii. Si eu ma bag printre masini si merg tare cand ma grabesc (mai mult cu masina, cu motoru` mi-e frica de liniile de tramvai :laugh: ) da` cand se poate, cu cap, nu ca un analfabet cu BMW dă pă ÂŞpania frate. Si acu` (sa fiu rautacios) daca mor fraierii astia asta este , ne scapam de niste fraieri :) problema e ca ne omoara si pe noi, oameni care mai avem treaba pe planeta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum se calculeaza epava...daca are cineva idee sau sriu un link anuntati-ma repede ca maine ma duc sa semnez in mod contrariu.

 

motor:honda cbr 125

an: 2004

km: 24000

valoare noua 3000 euro(12000ron).

 

eu ma gandesc ca motorul inainte de accident era evaluat pe la 2000euro.(adica poate sa scada mai mult decat 30% din valoare de noua in 5ani??)....

 

eu primesc 75% 750euro(3200ron)asa ca ei mi-au evaluat-o la 1000e(4200ron).

 

daca ar fi evaluata la 2000e 75% ar fi 1500e(vreo 6000).

 

o fi corect,parca nu mai am chef sa ma mai chinui,sa-sa am fast mai mult nesimtit cu nevinovatul agent de asigurari,dar pt bani......

 

ma multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...