Sari la conținut

Discutii Generale


Postări Recomandate

Nr rosii sunt valabile 1 luna daca nu ma insel si nu se dau decat o singura data unui autovehicul,deci daca a mai avut nr. rosii si inainte nu o sa iti dea nimeni numere provizorii.

 

nu a mai avut tinand cont ca a fost adus recent de afara.....si nu se poate prelungi chestia cu o luna?desi nu cred ca o sa fie nevoie...dar intreb asa informativ..;):D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu a mai avut tinand cont ca a fost adus recent de afara.....si nu se poate prelungi chestia cu o luna?desi nu cred ca o sa fie nevoie...dar intreb asa informativ..;):D:D:D

nu se poate prelungi. azi mi`am luat si eu numere rosii ca nu mai am rabdare pana fac rar`u si ies preferentialele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate prelungi. azi mi`am luat si eu numere rosii ca nu mai am rabdare pana fac rar`u si ies preferentialele.

si te poti plimba cu ele fara sa se ia militia de u?:-??in cat timp ies de obicei preferentialele?app ce numar ai?(preferential)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si te poti plimba cu ele fara sa se ia militia de u?:-??in cat timp ies de obicei preferentialele?app ce numar ai?(preferential)

normal ca te plimbi fara sa se ia de tine. preferentialele ies dupa 10 zile aici la mine. inca nu sunt hotarat la numar luni ma duc la rar si dupaia ma duc la politie sa il inscriu definitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok;);):D:D:D abea astept sami iau si eu numerele:D:D:D mai intai cele rosii sa ma pot plimba si eu ca deja simt ca innebunesc d fiece data cand o vad in garaj ca sta degeaba~X(~X(sper sa termin cat mai repede.....ms de info...raman dator cu o bere suc...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok;);):D:D:D abea astept sami iau si eu numerele:D:D:D mai intai cele rosii sa ma pot plimba si eu ca deja simt ca innebunesc d fiece data cand o vad in garaj ca sta degeaba~X(~X(sper sa termin cat mai repede.....ms de info...raman dator cu o bere suc...;)

vezi ca in 10 minute maxim le ai luate...daca ai actele necesare, nu e mare branza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha si ce acte imi trebuie mai exact?ca sami iau numerele rosii?:Din afara de asigurarea aceea?

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha si ce acte imi trebuie mai exact?ca sami iau numerele rosii?:Din afara de asigurarea aceea?

Nu mai stiu exact...factura , talonu din tara respectiva si cam atata...nu stiu sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu exact...factura , talonu din tara respectiva si cam atata...nu stiu sigur

Traducere a facturii,a talonului,asigurare pe 30 zile,cerere pt nr rosii(facuta la un Birou de copiat acte).Parca mai era ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce factura?:-??ca eu am luato de la cineva care a aduso din afara...?am contract de vanzare cumparare talonu certificatu de propietate din afara....si contractu de vanzare cumparare dintre italian si intermediar...

 

si mai am o nelamurire....pentru a o inmatricula eu trebuie sa-i fac eu declaratie notariala cum ca a fost adusa in tara in masina cu nr de inmatriculare sau trebuia sa faca propietaru vechi?:-??;)

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce factura?:-??ca eu am luato de la cineva care a aduso din afara...?am contract de vanzare cumparare talonu certificatu de propietate din afara....si contractu de vanzare cumparare dintre italian si intermediar...

 

si mai am o nelamurire....pentru a o inmatricula eu trebuie sa-i fac eu declaratie notariala cum ca a fost adusa in tara in masina cu nr de inmatriculare sau trebuia sa faca propietaru vechi?:-??;)

multumesc anticipat

post-17995-1211102120_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Reverse, daca o sa fii vreodata agresat sexual si n-o sa stii ce te-a lovit in c*u*r*, iti zic eu ca obiectul muncii o sa fie o evacuare dubla GPR. Pupici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare:D.Ce acte purtati la voi cand iesiti cu motoretele voastre?Eu imi iau doar permisu asigurarea si certificatul de inmatrculare.mai e nev de altcv?

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste legislatia seniorule!

nahh ca nu am chef sa mai citesc odata legislatia aia ca dehhh m-am plicitsit cat am citit-o cand a trb sa dau de permis acum un an! :cheers:

 

eu imi iau telefonu,tigarile si banii ...

pe langa astea :) :bigstar: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Licenta de shmecher eliberata si vizata de autoritatile competente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare:D.Ce acte purtati la voi cand iesiti cu motoretele voastre?Eu imi iau doar permisu asigurarea si certificatul de inmatrculare.mai e nev de altcv?

cea mai stupida intrebare..dar iti raspund

TALON,ASIGURARE,PERMIS DE CONDUCERE,BULETIN(carte de identitate,a ta nu a motocicletei :cheers: )

aaa ca am uitat si ce a zis seby mai sus

Editat de alexutzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai stupida intrebare..dar iti raspund

TALON,ASIGURARE,PERMIS DE CONDUCERE,BULETIN(carte de identitate,a ta nu a motocicletei :cheers: )

aaa ca am uitat si ce a zis seby mai sus

am intrebat acest lucru pentru ca am vazut la un mos care isi lua cu el si cartea motoretei si tot ce avea la ea(umbla cu un dosar plin de acte la el:))!si ma tot batea la cap sa fac si eu acest lucru.stai linistit ca doar talonu permisu si asig o iau cu mine:D aaaa da si buletinu

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...