Sari la conținut

Discutii Generale


Postări Recomandate

Au fost aia de la scoala prea fomisti sau prosti.Pune mana pe cartea cu legislatia arunca un ochi si ai sa vezi ca am dreptate

Mai bine ai asculta de propriul sfat :angryfire: asta ca sa vezi ca nu ai dreptate.

 

Indiferent de categorie, scoala de soferi se poate incepe cu 3 luni inainte de a implini varsta legala, dupa caz ( 16, 18, 21 )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai bine ai asculta de propriul sfat :angryfire: asta ca sa vezi ca nu ai dreptate.

 

Indiferent de categorie, scoala de soferi se poate incepe cu 3 luni inainte de a implini varsta legala, dupa caz ( 16, 18, 21 )

ia pune tu mana pe cartea cu legislatia si ai sa vezi ca am dreptate.Ai incercat sa pari rotund si interesant:) da ai cam dat pe langa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cartea in brate la articolul respectiv si am dreptate, asteapta sa caut si pe internet articolu, daca nu copiez din carte.

 

Art. 29

 

3. Pregatirea practica a persoanei prevazute la alin. (2), in vederea obtinerii permisului de conducere valabil pentru oricare dintre categoriile A, B, BE si subcategoriile A1 si B1, se poate efectua si de catre un instructor auto atestat in conditiile legii, care a incheiat un contract cu unitatea autorizata in care solicitantul a efectuat pregatirea teoretica.

4. Pot efectua cursurile practice de invatare a conducerii unui vehicul pe drumurile publice si persoanele care nu au inca varsta minima prevazuta de lege pentru categoria sau subcategoria din care face parte vehiculul respectiv, dar nu cu mai mult de 3 luni inainte de implinirea acesteia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cartea in brate la articolul respectiv si am dreptate, asteapta sa caut si pe internet articolu, daca nu copiez din carte.

 

Art. 29

 

3. Pregatirea practica a persoanei prevazute la alin. (2), in vederea obtinerii permisului de conducere valabil pentru oricare dintre categoriile A, B, BE si subcategoriile A1 si B1, se poate efectua si de catre un instructor auto atestat in conditiile legii, care a incheiat un contract cu unitatea autorizata in care solicitantul a efectuat pregatirea teoretica.

4. Pot efectua cursurile practice de invatare a conducerii unui vehicul pe drumurile publice si persoanele care nu au inca varsta minima prevazuta de lege pentru categoria sau subcategoria din care face parte vehiculul respectiv, dar nu cu mai mult de 3 luni inainte de implinirea acesteia.

ok..inseamna ca citisem gresit sau retinusem gresit...My bad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...tobele TECHNIGAS sunt bune?adica maresc performantele sau sunt mai mult de sunet?si daca ar fii sa le comparam cu tobele arrow?cam care ar fii diferenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...tobele TECHNIGAS sunt bune?adica maresc performantele sau sunt mai mult de sunet?si daca ar fii sa le comparam cu tobele arrow?cam care ar fii diferenta!

sunt bune si suna si iti dau si cai numa sa iti iei pentru motorul tau mai ales daca e in 2 timpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva cumva vreo toba sport de vanzare pentru o aprilia rs 125?:baldy: am pus anunt si la bursa dar ma gandeam ca aici voi avea mai mult succes:| Ma intereseaza toba toata din galeire pana la toba finala inclusiv!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
ai dat de A1 ? esti din buc ? eu am sc. facuta am picat de 2 ori sala si nu stiu cand se da :lol:

 

 

nu sunt din Bucuresti..Galati..du-te la politie si reprogrameaza-te...eu am luat din prima sala si azi am luat si traseul ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dat de A1 ? esti din buc ? eu am sc. facuta am picat de 2 ori sala si nu stiu cand se da :lol:

vezi ca te duci dimineata la 8.00 si dupa amiaza la ora 16.00 dai examenul , asa ca , in perioada asta e foarte liber , m-am interesat eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt din Bucuresti..Galati..du-te la politie si reprogrameaza-te...eu am luat din prima sala si azi am luat si traseul ..

Bravo mah....hai afara!!!!!!!!!!!!!

Ca a hibernat destul:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
parerea mea ? BULLSHIT

 

 

de ce ai parearea asta????????? nu ai putea sa treci examenul?????????

 

sincer mie imi pare ca is totusi destul de putine probe!!!!!

 

cand am dat io de premis daca ai fi vazut ce panarame (din punct de vedere al mersului pe motocicleta) au luat permisul

.......... gandestete k unul care ia permisul are voie sa se urce pe motor care, credema, in cazul multora ii cu mult mai mult peste talentul lor de mers pe motor ............. apropo pt cei care ati dat de permis ... in cat timp ati reusit sa faceti poligonul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...