Sari la conținut

Gilera Dna......ce Ziceti? Merita?


Postări Recomandate

Am vazut azi o gilera dna de 125 cm si mi-a placut la nebunie. Cea de 125 cm e mai mare decat cea de 50 cm , s-au mi s-a parut mie?

cati cai dezvolta, e in 4t?

viteza maxima ,limitata si delimitata, ma intereseaza.

cat costa una noua?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fugi in dorobanti la MarioPlazza ca o au acolo...nu stiu detalii

induci omu` in eroare...gilera dna se mai gasesc doar SH sau poate printr`un miracol la paneuro pe titulescu sau la targu mures parca...oricum,e la fel ca si cea de 50cc,e in 4t,viteza maxima 120-130 cu noroc...ambreiaj centrifugal (ca si la scutere,automata,nu schimbi vitezele) si cam atata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar, ma cu "viteza maxima"??! A mai zis DMW, ce daca prinde xxx?, ca daca o tii 10km (daca rezista si atat) la viteza aia, pa pa motor, iei altu de nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

finger, nenea, finger! :cheers: In caz ca nu e scuter nou de 125 in 2t... NICI O SANSA! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce toti ne gandim la DNA pentru prima motocicleta/scuter :cheers: Eu unul am avrut sa imi iau DNA de 50cc dar exact in ziua cand ma duceam cu banu la reprezentanta au spus ca au dat un fel de faliminet si nu mai aduc piese pentru ele :laugh: Baiatu de acolo mi-a zis ca pot sa cumpar motoreta dar binenteles ca daca cade ceva dupa ea nu au de unde sa aduca piese :lol:

Mai bine ca nu mi-am luat DNA :laugh: cu toate ca era misto doar pentru mers in ORAS (doar parerea mea)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

induci omu` in eroare...gilera dna se mai gasesc doar SH sau poate printr`un miracol la paneuro pe titulescu sau la targu mures parca...oricum,e la fel ca si cea de 50cc,e in 4t,viteza maxima 120-130 cu noroc...ambreiaj centrifugal (ca si la scutere,automata,nu schimbi vitezele) si cam atata...

Paneuro a disparut de ceva timp.... :laugh:

 

Cobra mergea cu pasagera la spate pe A 2 constant cu 120 ! Am ramas placut impresionat de motoreta lui !

Man,mai tii minte ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paneuro a disparut de ceva timp.... :lol:

 

Cobra mergea cu pasagera la spate pe A 2 constant cu 120 ! Am ramas placut impresionat de motoreta lui !

Man,mai tii minte ? :laugh:

Oare cum pot eu uita acel moment :cheers: sa imi fie rusine daca o sa il uit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paneuro a disparut de ceva timp.... :laugh:

 

Cobra mergea cu pasagera la spate pe A 2 constant cu 120 ! Am ramas placut impresionat de motoreta lui !

Man,mai tii minte ? :cheers:

Dute si tu pe NICOLAE TITULESCU si ai sa vezi ca mai este PANEURO....

 

PS.dute si convingete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea (shotu' cel snap-ait), de cand atinge un scuter de 50 cc (fie el si 2 t) +100km/h ?! :cheers: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah, nu man, vorbeam de un 125-150-180 cc (4t). O Aprilia SR 50 DiTech (care-i cea mai pixda partzaitoare 2t injectata) nu atinge suta decat modata excesiv (vezi ApriliaForums pentru maniaci din-astia).

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchid topicul,ca nu se mai fabrica si eu vreau motor nou.

m-am uitat pe o lista de preturi si mi s-a parut exorbitant ce preturi aveeau . a postat cosmo de la micro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, personal cred ca singurul scuter de 125 cc care se merita luat nou este Peugeot-ul ala de 125 cc cu compresor si ABS (si inca o chestie, dar nu mai stiu cum se numeste). Si posibil SR 50R Factory-ul (la 50 cc). Restul nu se prea merita luate noi (devalorizarea iz t3h suXx0r).

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...