Sari la conținut

Turul Romaniei - Stafeta


Raducu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe unde e stafeta acum ?

Pai am preluat-o ieri in Bucuresti: Lotru, Gaxel si cu mine. Bine, am fost mai multi, dar nu ii stiu pe toti. Ideea ar fi sa plecam spre Ploiesti, daca gasim amatori acolo, cu ocazia MotorRock. VOLUNTARI DIN PLOIESTI? AUD?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Ploiesti, se ofera Baldovica, adik eu

:moto:

 

Ei iata ca a aparut si Ploiestiul. Baldovica, sa ma contactezi pe messenger sa-ti dau lista cu cei care s-au inscris din alte orase, sa sa-ti alegi destinatia mai usor. Din pacate, nu o sa ne vedem peste doua saptamani... Poate cu alta ocazie!

 

Distractie frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' baldovica ar trebui sa aiba si el ceva preteni cu mobre , ceea ce inseamna ca deja s-a format un mic pluton ptr. urmatoarea etapa.

 

Salut Radu ,imi pare rau sa aflu ca Zoli nu a ajuns exact asa cum a plecat de acasa dar bine ca nu s-a intamplat mai urat.

Eu nu as fi mers cu voi daca as fi stiut ca trebuie sa conduc si noaptea , nici nu discut la capitolul asta.

Stafeta a tras un mic chef de 2 zile alaturi de 4 motorete si abia asteapta sa plece pe drumuri mai departe.

Nu stiu daca este bine sau rau ca etapa asta va fi asa scurta dar ... asta este , se pare ca luna mai este aglomerata ptr. mai multa lume.

Imi pare in continuare rau ca nu am zapacit niste beri impreuna insa , avand in vedere ca vine vara concediilor , ne vom gasi sigur pe la intalniri sau la Cincis.

Ce ziceti daca am face si un CD-u al stafetei , pe care sa se adauge continuu cateva poze cu cei ce preiau stafeta de-a lungul drumului.

Si odata ce va/vor ajunge (CD) din nou la Petrosani sau prin apropiere sa ramana la initiatori , ca o calatorie ilustrata de-a lungul si de-a latul tarii.

Avand in vedere ca de curand m-am pricopsit si cu o camera video poate vom adauga si ceva filmulete de drum.

Mi-ar placea sa vad ilustrata calatoria asta prin tara.

 

Pareri ?

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu finalul: dupa cum am vorbit, CD-ul e o idee minunata si ma bucur ca ideile astea se adauga de la sine la actiune. :moto: Si va fi super ca toti participantii sa avem la sfarsit cate o copie.

Ajung acum la partea cu imprastierea si cu condusul pe noapte... Imprastierea a fost sa fie, nu a fost nimic grav, pielea de drac e greu de stricat :) Nu e nici prima oara ca ma ranesc facand ceva, nu e nici ultima, pana la urma tot a fost mai placut sa-mi belesc degetul mergand cu motorul decat sa imi pice o caramida in cap mergand pe strada :blink:

Sa ajung acasa trebuia neaparat, daca asta ar fi insemnat sa vin singur si noaptea, tot asa as fi procedat. Bineinteles ca m-a durut sufletul ca nu mergem si la Stefanesti, asa cum dorea Sorcer, dar asta a fost. Daca incidentul meu s-ar fi intamplat oricui altcuiva din grup, mi-as fi facut procese de constinta, asa... bine ca a fost numai atat :crack: Oricum, se pare ca am oase zdravene :ok:

Singura situatie care m-ar fi facut sa stau linistit peste noapte ar fi fost sa-i am pe ai mei langa mine, numai eu stiu cat si-au dorit sotia si baiatul meu sa ma insoteasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Ploiesti, se ofera Baldovica, adik eu

:moto:

Excelent. Am vorbit si cu Dan (SilverPistons) si Leviathan pe PM si ideea pare sa se contureze. Ca detalii, nu e nici o complicatie: noi venim din Bucuresti cu stafeta (steaguri si jurnal), la MotorRock, vineri seara, o predam, o semnam si o udam, dupa obicei. Plus documentarul fotografic de rigoare. Apoi voi mergeti mai departe la o destinatie aleasa de voi, unde gasiti amatori. Ar putea sa fie Galati, ar putea sa fie Bacau, sau oriunde altundeva. Ideea ar fi ca stafeta sa nu stea mai mult de doua-trei saptmani intr-un loc, ca sunt amatori prin toata tara. Raducu a facut o lista provizorie, care se va completa cu siguranta.

Lotru, am mai vorbit cu niste prieteni, probabil ca vom fi mai multi spre Ploiesti, cred ca vreo zece. Dar mai vedem si miercuri la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea cu CD-ul e super! Si nu trebuie sa ramana la organizatori, oricum, fiind CD se pot face oricate copii sau materialul se va putea downloada de pe net. Nimeni nu va cere drepturi de autor! Ramane doar ca dupa strangerea unui material suficient (poze si filmulete) cineva cu veleitati specifice sa se ocupe de transpunerea acestora intr-un reportaj de calitate...

 

Pentru cei la care este stafeta, sau la care va ajunge: destinatia urmatoare nu are importanta ca este la 60 km, sau la 400. Mai important este sa treaca prin cat mai multe orase. Spre exemplu, nu ar fi indicat ca cei din Ploiesti sa vina cu ea la.. Bucuresti. Desi s-a parcurs doar o etapa, sunt motociclisti din toata tara care vor sa participe la aceasta actiune: Arad, Bacau, Brasov, Cluj, Galati, Iasi, Pascani, Ploiesti, Salaj, Severin, Suceava, Timisoara, Turda, Vaslui! Desigur se poate merge in orice destinatie, pentru ca sunt sigur ca se vor inscrie si altii.

 

Pe mine m-a incantat mersul pe noapte! Mai obositor decat drumul a fost programul scurt de somn, in rest totul a fost minunat! Nu as fi refuzat o asemenea calatorie. Se discuta mai sus despre setea micutei mele Gilera, dar, dupa ultimele socoteli am ajuns la o concluzie complet opusa! Asta pentru ca tot drumul Bucuresti - Petrosani l-am parcurs cu un cost efectiv de 800.000, din care 100.000 am dat pe uleiul de amestec!!!

 

Si acum, sa fac in ciuda celorlalti (si sa se inteleaga ca Zoli e bine si viteza adecvata e sfanta): Zoli & Company, ramane cum am stabilit, iesim Duminica cu motoarele la un gratar!

 

ma bag si eu pentru zona de nord.....daca e nevoie

va las nr de tel aici 0740968271

 

Nevoie este, asa ca te notez cu toate cele trei locatii! :moto:

Editat de Raducu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multiplicarea CD-ului se intelege de la sine, nu am vrut sa lungesc si mai mult postul .

De asemenea , continutul CD-ului se poate pune pentru descarcare pe hubul moto de care am auzit ca ar fi aparut insa a carui adresa nu o stiu.

Totusi , trimiterea copiilor acestuia la cerere sau chiar cu ajutorul stafetei mi se pare mai interesanta .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nevoie este, asa ca te notez cu toate cele trei locatii! :moto:

 

 

 

 

cel mai bine e sa ma notezi pe pascani si suceava ca la iasi sunt alti doritori...

eu acum stau in suceava si de asta zic....aici ma gasesti ....si oricum in zona nu prea sunt 2 roti sao motociclisti dornici de asa ceva

sanatate, vant din spate si asfalt curat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa ideea. Era interesant si daca stafeta s-ar fi inmanat de la o intrunire la alta, in felul asta ar fi existat certitudinea ca cineva din localitatea unde s-a tinut ultima intrunire ar fi mers la urmatoarea intrunire.

La Galati exista clubul Dunarea M.C. in numele caruia vorbesc si care cu siguranta va duce stindardul mai departe daca il va primi.

Pentru detalii, telefonul meu este 0722355201.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se anunta nimeni din Ploiesti pe acilea?

 

Bogdan , ai spus ca ai deja ceva doritori ...

Pai am luat legatura, sunt chiar organizatorii de la MotorRock - Silverpistons.

Acuma, n-ar strica nici din Bucuresti sa plecam mai multi cu stafeta, ca de plecat oricum plecam multi spre Ploiesti. Daca mai sunt amatori... vorbim miercuri la arc.

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni, am notat si Galatiul pe lista doritorilor! De fapt, Galatiul era reprezentat de ceva vreme de "Inger`Albastru". Cu siguranta va ajunge si acolo!

 

Deocamdata e la Bucuresti si in week-end va ajunge la Ploiesti. Cei de la Ploiesti vor hotari unde vor merge mai departe. Probabil la Cluj (26-28 mai). Sper sa ajung si eu acolo (Ploiestiul il voi rata dar va urez distractie frumoasa).

 

Ii rog pe cei din Ploiesti sa ma contacteze pentru a le transmite lista cu cei care s-au inscris la aceasta stafeta. Astfel isi vor putea alege mai usor destinatia si destinatarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa!

Nu cred ca ne vedem miercuri la Arc ptr ca am treaba nitel cu concertul lui King Diamond insa pana joi ne auzim neaparat ca sa stabilim o ora de plecare la Ploiesti.

Eu vin cu inca doua motorete iar baietilor mei le-am sugerat orele 16-17-18 .

Personal prefer si propun 16 dar vedem cum poate rezolva si restul lumii.

Apropos: am cateva invitatii la King Diamond daca vreti sa imi spuneti.

Radu ,as propune sa selectezi cateva dintre pozele pe care le considerati mai reusite din cele facute la Arc si Salonul Moto si da-mi sa le pun pe un CD.

Alegeti si ptr noi fiindca am impresia ca toate pozele sunt facute de voi.

Ne auzim!

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, azi e ziua! A doua etapa (probabil si cea mai scurta) se va desfasura intre Bucuresti si Ploiesti, spre festivalul MotorRock 3, organizat de Silver Pistons, care vor prelua si stafeta. Plecarea se face de la Arc, pe la 16:30 sau 17:00, in functie de punctualitatea participantilor.

Va reamintesc motivatia stafetei initiata de Raducu - Campanie impotriva accidentelor.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 16 sau 16,30 sunt la Arc si eu , cu stafeta cu tot si cu o mare sete-n gat !

Ne vedem acolo , cine vrea sa ne urnim impreuna e binevenit.

Salutari Zoli& guys !

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt "dincolo" poze,Radu , am facut si noi tone insa eu nu le am nici acum.

Sunt cateva poze facute de noi la pag. 16 la topicul cu motorrock 3 ,la userul miriam.

Cand le voi lua am sa fac o selectie si bag si eu.

Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu stie nimeni unde a ajuns Stafeta?! Incet, incet ma obisnuiesc cu ideea ca s-a terminat, si asta in ciuda faptului ca erau doritori si sustinatori din multe orase! Ultima cand am aflat despre Stafeta a fost predare celor din Ploiesti. De acolo - nimic. Ce s-a intamplat?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...