Sari la conținut

BAZA 86 AERIAN�


klu
 Share

Postări Recomandate

mmmda, pilotesele mandresele erau si ele niste bucatici la care, recunosc, m-am uitat cu jind gandindu-ma ca mi-am ratat un pic cariera...doar un pic, sa nu ma deprim iremediabil

nenea klu, poate faci un pic de lumina in intunericul meu si ma lamuresti pe unde cresc flacaii acestia mandri si neinfricati si pe unde vietuiesc ei atunci cand nu fac tumbe cu migii...Am si eu, ca tot omu', curiozitati o carca, iar asta-i una dintre ele. Uite inca una: profanii pot sa se dea si ei cu migii ori cu pumele? se mai deschid portile bazei si cu alte ocazii - cu alte cuvinte, cand putem veni sa va mai vedem?

 

 

Doormouse, pilotese nu erau! La 21 nu avem decat una, care este la Bacau deocamdata!

Flacaii astia sunt de prin toata tara si locuiesc prin toata tara! Din pacate cu migul nu se poate, decat daca te cheama Adelin Petrisor sau ai aprobare de la ministru!

Portile or sa se mai deschida si fii sigur ca o sa aflati!

Pentru orice alte curiozitati da-mi un pm si iti raspund cu placere!

Mesaj completat

* da, beeey, si nici un pilot sa ne invite acolo la dans, pe ringul din fatza turnului de control :D ...ce-as mai fi dansat si eu pe melodia aia. de cand imi doreeaaam...! sa mai vina vreunu' sa-mi zica sa-l iau pasager! :angryfire:

 

mmm! pai de ce nu ai zis mei! ca sigur s-ar fi gasit amatori!!!

 

Ironia a fost ca mi au zis multi colegi ca ar fi vrut sa se urce pe motoare dar le a fost jena! Piccolino mi a zis ca multi motoristi ar fi vrut sa se urce in miguri dar le-a fost jena!

Din pacate a trebuit sa vand embleme si nu am putut sta cu voi cat as fi vrut!

Data viitoare sper sa am mai mult timp!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ironia a fost ca mi au zis multi colegi ca ar fi vrut sa se urce pe motoare dar le a fost jena! Piccolino mi a zis ca multi motoristi ar fi vrut sa se urce in miguri dar le-a fost jena!

Din pacate a trebuit sa vand embleme si nu am putut sta cu voi cat as fi vrut!

Data viitoare sper sa am mai mult timp!

 

 

Nu-i bai ca mai venim... tot in formula diversificata ca sa aiba de unde alege. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmm! pai de ce nu ai zis mei! ca sigur s-ar fi gasit amatori!!!

 

Ironia a fost ca mi au zis multi colegi ca ar fi vrut sa se urce pe motoare dar le a fost jena! Piccolino mi a zis ca multi motoristi ar fi vrut sa se urce in miguri dar le-a fost jena!

Din pacate a trebuit sa vand embleme si nu am putut sta cu voi cat as fi vrut!

Data viitoare sper sa am mai mult timp!

 

* gata! la anu' venim cu flori sa aruncam unii pe altii, la aterizare, si facem concursuri de stopie :D ;)

mi-am scos "carnetul de bal", fac inscrieri de pe-acuma :) ...tu, klu, pregateste-ti colegii :lol:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai ca mai venim... tot in formula diversificata ca sa aiba de unde alege. :D

Noi va asteptam cu placere! Toata lumea a fost incantata de prezenta voastra!

 

* gata! la anu' venim cu flori sa aruncam unii pe altii, la aterizare, si facem concursuri de stopie

mi-am scos "carnetul de bal", fac inscrieri de pe-acuma :) ...tu, klu, pregateste-ti colegii :lol:

 

Pai chiar nu e nevoie de pregatire! Hora ad hoc e specialitatea noastra! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* gata! la anu' venim cu flori sa aruncam unii pe altii, la aterizare, si facem concursuri de stopie :D :)

mi-am scos "carnetul de bal", fac inscrieri de pe-acuma :) ...tu, klu, pregateste-ti colegii :lol:

 

 

acum am inteles eu de ce motocicleta ta se numeste "Zburatorul" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la toata lumea se aude motorul, numai la mine doar vantul. :angry:

 

* sa-ti dam niste gaurele in tobe, wolf? :laugh: :laugh:

 

 

@p.c. - excelente filmuletele! :cheers: tks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* sa-ti dam niste gaurele in tobe, wolf? :lol: :laugh:

 

 

@p.c. - excelente filmuletele! :cheers: tks!

 

nu, sar`mana de intentie dar imi place cum se aude acum. :laugh:

 

multumiri pc pt filmulete si celorlalti pt poze. :angry: chiar a meritat toata distractia, inclusiv cei 7-8 km pe piatra sparta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri pc pt filmulete si celorlalti pt poze. :angry: chiar a meritat toata distractia, inclusiv cei 7-8 km pe piatra sparta.

 

* a mai aparut o "specie" noua: racer de piatra sparta :cheers: ...pe langa aia de Magheru :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* a mai aparut o "specie" noua: racer de piatra sparta :laugh: ...pe langa aia de Magheru :laugh:

 

 

ii asteptam pe reisarii de piatra sparta sa ii vedem cum se dau cu genunchiul pe jos. :cheers: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, bag seama ca v-a placut si la "prafuish" dar si la avioane. Hai sa va arat ce poti face in 2 ore de duminica apropo de avioane.

 

Mind you, is facute cu telefonul. un aparat foto scotea ceva desavarsit mai ales un tele cand au inceput sa aterizeze pe 08L cu furtuna pe fundal.

 

Am ratat si-un 767 care a venit pe pista gresita.

 

"Roger that RO 372, you are number 2 for landing behind the black and orange BMW. Aknowledge motorbike in sight, Over"

 

post-5889-1248815089_thumb.jpg

 

Ploua, nu ploua, ploua, nu ploua...

 

post-5889-1248815142_thumb.jpg

 

Turn back to storm, now pull back on the throttle.... goood.

 

post-5889-1248815317_thumb.jpg

 

You sissy, the fun's that way... :angry:

 

post-5889-1248815422_thumb.jpg

 

Va rog sa observati caramida plasata strategic. Am scos-o foarte ffrumos in photoshop, dar nu mai gasesc poza si mi-e lene s-o mai fac odata. Va rog de asemenea sa observati reflexia apusului pe pielea fina a bestiei cu nume de irlandeza.

 

Ce? Acolo in spate nu se vede? Bine hai.

 

post-5889-1248815606_thumb.jpg post-5889-1248815686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

melciule, bine ca esti tu jmecher...:angry:

 

* lasa ma, ca tot n-a aterizat "OZN"-ul la punct fix, pe fiara :laugh: ...coordonarea lasa de dorit :laugh:

 

(da' pozele sunt superbe! :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@p.c.: frumoase filmuletele... au vazut si ai mei pe unde am 'golanit'... o sa vada si altii cand se fac mari ce faceam eu cand nu aveam minte :laugh: Un pic umilitoare pentru mine cel putin :cheers: pentru ca erau cativa (nu dam nume) care erau ca la ei acasa pe drumul ala iar eu... parca mergeam pe gheata cu patine (fara sa stiu sa merg cu ele). Oricum ar fi mie mi-a placut. :laugh:

@melciu: pacat ca nu ai avut un aparat foto... ar fi iesit superbe....

ps: pozele sunt facute pe terenurile virane, de pe stradutele din spate de la bikers otopeni, in axul pistei?!... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@melciu: pacat ca nu ai avut un aparat foto... ar fi iesit superbe....

ps: pozele sunt facute pe terenurile virane, de pe stradutele din spate de la bikers otopeni, in axul pistei?!... :angry:

 

data aviatoare.

 

nope, acolo e pista 08L care e mai mult folosita la plecari cand e vremea buna. Astea sunt facute in fata 08R, in spatele meu era DN1, cum vii dinspre Ploiesti dupa podul de la Otopeni undeva pe dreapta se face un intrand care merge care radar.

 

Acolo la Biker's nu am incercat dar data viitoare vedem ce iese si de-acolo.

 

Candva in August vine si "The mothership" pentru ultima transa de Pume livrate catre arabia saudita.

 

Asta e chiar impresionant cand vine. L-am mai prins o data din intamplare. Daca v-au placut herculesurile, asta poate sa care un hercules intreg demontat plus vreo 2 hummere.

 

antonov_an124_ur-82009_1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

melciu: romanian-spotters.forumer.ro ca numai aia au locuri dubioase de pozat :laugh:

alex: eu in we cu 7-8-9 la Bv care ai chef de o plimbare, cazare cu cortu (sper eu) daca nu incropim o pensiune ceva (am avut experiente si am gasit aproape de Bv ceva ieftin si bun) iar in we 15-16 parca as baga o mare... baieti in uniforme... :laugh:

ps: intalnirea de la Breaza e speciala so... mai vdm pana atunci... :cheers:

ps2: we asta ceva?!... :angry:

Editat de minie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

melciu: romanian-spotters.forumer.ro ca numai aia au locuri dubioase de pozat :laugh:

alex: eu in we cu 7-8-9 la Bv care ai chef de o plimbare, cazare cu cortu (sper eu) daca nu incropim o pensiune ceva (am avut experiente si am gasit aproape de Bv ceva ieftin si bun) iar in we 15-16 parca as baga o mare... baieti in uniforme... :cheers:

ps: intalnirea de la Breaza e speciala so... mai vdm pana atunci... :angry:

 

 

7-8-9 ma duc la constanta, se deschide Motorzone, bar moto. Cine mai doreste cine mai pofteste. Plecarea undeva vineri dupa ce termina lumea programul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de pe romanian spotters am aflat si eu ca s-ar mai intoarce o data An 124.

 

dar aia joaca in alta liga deja.

 

Pentru uichendul 8-9 planuiesc o descindere pe plaiurile lui Stefan cel Mare dar planuiim sa mergem the long fun way round undeva ori prin pasul Oituz ori prin Bicaz asa ca inspre Brasov mergem si noi doar ca nu ne oprim.

 

As vota pentru Ziua marinei pe 15 (la pranz) si seara un Bar-B-Q si o bericioaica rece la Breaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vota pentru Ziua marinei pe 15 (la pranz) si seara un Bar-B-Q si o bericioaica rece la Breaza.

 

 

Nu zici rau, dar trebuie plecat tot asa dimineata.Mergem pe autostrada, si intors pe autostrada pana la Slobozia, dupa care Urziceni, Ploiesti, Breaza. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zici rau, dar trebuie plecat tot asa dimineata.Mergem pe autostrada, si intors pe autostrada pana la Slobozia, dupa care Urziceni, Ploiesti, Breaza. :unsure:

 

* faceti, bre, topic separat cu traseul asta, ca cunteti off-topic :polite: :crack:

 

suna interesant, mai compilez si eu pana pe 14, va prind din urma...

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 august Ziua Marinei dar si intrunirea de la Breaza? Choose your destiny.:unsure:

 

si ca sa fie viata grea tot 15 e si prologul la Romaniacs la Sibiu.

 

pffff... prafutz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prologul la Romaniacs nu e extraordinar de interesant, ii doar o invarteala endurocross care nu dureaza mai mult de 2 ore. Daca vrei sa faci o treaba faina, te duci la prima zi de concurs. Vorbesti cu organizatorii (Andreea, Mihaela sau ofiterul de presa al RBR) si-i intrebi unde sunt urcarile interesante pe langa cele cunoscute de public. In 95% din cazuri se poate ajunge pe forestiera lejera pana la ele. Acolo poti sa gusti cu adevarat din ceea ce inseamna RedBull Romaniacs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...