Sari la conținut

BAZA 86 AERIAN�


klu
 Share

Postări Recomandate

post-8246-1247477361_thumb.jpg

 

 

 

 

BUNĂ ZIUA!

 

 

 

Am plăcerea sa vă invit în data de 20 iulie 2009, de Sfântul ILIE, în BAZA 86 AERIANĂ pentru a sărbători alături de personalul bazei, ZIUA PORĂILOR DESCHISE! Acest eveniment, după cum o spune Âşi numele, presupune accesul oricărei persoane în interiorul bazei! Veți putea vizita baza , urca în avionul MIG 21 LanceR, precum Âşi în elicopterele bazei!

Programul este urmatorul:

- 09.00 decolarea formației de aeronave MIG 21 LanceR

- 09.15 vizionare expoziție statică si exerciții demonstrative

- 10.00 zbor în formație Âşi evoluție acrobatică solo MIG 21 LanceR

- 10.45 prezentarea Bazei 86 Aeriană Âşi a misiunilor generale ale acesteia

 

 

În principiu începand cu 08.30 sunteți bineveniți. Veți putea intra cu motoarele până în spatele hangarelor lânga avioane. Vor exista chioÂşcuri cu sucuri, apa, bere, mici, etc.

Pentru cine nu Âştie, Baza 86 Aeriană este situată la 11 km de oraÂşul FeteÂşti, pe drumul vechi BucureÂşti-Constanța. Pentru a ajunge la noi, din BucureÂşti, puteți veni pe autostrada Soarelui sau pe drumul vechi. De pe autostrada puteți iesi la Drajna si apoi sa faceți dreapta spre FeteÂşti sau ieÂşiți in FeteÂşti Âşi vă întoarceți 11 km pe drumul vechi către BucureÂşti! Un panou rutier vă va indica drumul către bază din D.N.!

Invitația se adreseaza tuturor.

 

ESTE FOARTE IMPORTANT SA AVEĂI LA VOI UN ACT DE IDENTITATE!

 

Vă aÂşteptăm în număr căt mai mare Âşi sperăm să vă arătăm ceva deosebit!

 

Pentru orice alt detaliu vă rog să lăsați mesaj aici sau P.M.!

 

 

 

post-8246-1247477474_thumb.jpg

Editat de klu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte misto ideea. Dar cam ciudata plasarea Luni (stiu ca atunci e ziua, but still...). Voi incerca sa ajung, chiar mi-ar prinde bine o zi libera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* buna ideea!

poate reusesc sa-mi iau o zi libera. o singura problema am: puteti vorbi voi cu Sf. Ilie sa nu dea cu traznete si potop de ploaie? ..ca eu m-am "murat" destul in we. trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu facem si o adunare, sa mergem in gasca ?

 

La cat se pleaca din Bucuresti?Pe care traseu:A2 sau DN3?

 

Voi urmari topicul, in caz ca pot reusi sa-mi iau luni liber! :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat se pleaca din Bucuresti?Pe care traseu:A2 sau DN3?

 

Voi urmari topicul, in caz ca pot reusi sa-mi iau luni liber! :laugh:

 

Eu unu propun DN 3. Am jurat ca nu mai calc pe autostrada pe un monocilindru puturos nici sa fie benzina moka.

 

Avand in vedere ca incepe distractia la 8:30 eu as propune ora de adunare 6:30 undeva la Cora in parcare cu plecare cel tarziu la 7. La armata e frumos sa-ncepi devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu propun DN 3. Am jurat ca nu mai calc pe autostrada pe un monocilindru puturos nici sa fie benzina moka.

 

Avand in vedere ca incepe distractia la 8:30 eu as propune ora de adunare 6:30 undeva la Cora in parcare cu plecare cel tarziu la 7. La armata e frumos sa-ncepi devreme.

Eu as spune sa ne adunam la 6.15 si la 6.30 deja sa plecam spre Fetesti, ca facem doua ore ca popa pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu acolo, cu camera cu tot!

 

Ma bucur! Sunt foarte faine pozele tale!

 

Suna interesant. Am sa vin si eu.

 

PS. Se pot face poze? La avioane... ? :laugh:

 

Da! Se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as spune sa ne adunam la 6.15 si la 6.30 deja sa plecam spre Fetesti, ca facem doua ore ca popa pana acolo.

 

Aici ai si tu dreptate. Mai o pauza de cafea, mai un pipi, mai o poza, mai o tigara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi sunteti seriosi cu orele alea ? Eu ma gandeam initial sa ne adunam pe la 8, plecare la 8.15, o ora pe autostrada...

Ca sa fiu la 6 juma la Cora tre sa ma trezesc pe la 5 juma cel mai tarziu. N-am nici o sansa.

 

Eu propun o intalnire alternativa pt cei ce vor pe autostrada: la 7:30 la benzinaria Mol. Plecarea la 7:45. La intoarcere putem sa facem plimbare de voie pe DN-uri, dar la dus vreau sa plec cat mai tarziu de acasa.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi sunteti seriosi cu orele alea ? Eu ma gandeam initial sa ne adunam pe la 8, plecare la 8.15, o ora pe autostrada...

Ca sa fiu la 6 juma la Cora tre sa ma trezesc pe la 5 juma cel mai tarziu. N-am nici o sansa.

 

Eu propun o intalnire alternativa pt cei ce vor pe autostrada: la 7:30 la benzinaria Mol. Plecarea la 7:45. La intoarcere putem sa facem plimbare de voie pe DN-uri, dar la dus vreau sa plec cat mai tarziu de acasa.

 

Formatia decoleaza la 9.15 se duce pe Bucuresti si pe la 10 se intoarce si are loc evolutia solo!

Oricum ati veni, daca ajungeti prea tarziu....

 

intra si copii? eu chiar atunci plec spre mare si ar fi frumos sa ma opresc putin si la Fetesti. Cred ca cel mare (5 ani) ar fi fericit sa urce intr-un avion

 

Nu exista limita de varsta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi sunteti seriosi cu orele alea ? Eu ma gandeam initial sa ne adunam pe la 8, plecare la 8.15, o ora pe autostrada...

Ca sa fiu la 6 juma la Cora tre sa ma trezesc pe la 5 juma cel mai tarziu. N-am nici o sansa.

 

Eu propun o intalnire alternativa pt cei ce vor pe autostrada: la 7:30 la benzinaria Mol. Plecarea la 7:45. La intoarcere putem sa facem plimbare de voie pe DN-uri, dar la dus vreau sa plec cat mai tarziu de acasa.

 

Pai nenea putem pleca in doua grupuri. Important ar fi sa fim acolo cand incep procesiunile.

 

Formatia decoleaza la 9.15 se duce pe Bucuresti si pe la 10 se intoarce si are loc evolutia solo!

Oricum ati veni, daca ajungeti prea tarziu....

 

Adica ratam evolutia de deasupra Bucurestiului? Azi in Bucuresti se tot dau noste formatii de cate 3 Mig-uri plus cateva elicoptere. Sunt tot de la Fetesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ratam evolutia de deasupra Bucurestiului? Azi in Bucuresti se tot dau noste formatii de cate 3 Mig-uri plus cateva elicoptere. Sunt tot de la Fetesti?

 

Deasupra Bucurestiului nu va fi decat o trecere! Nu pierzi mare lucru.

 

Migurile de la noi, elicopterele de la otopeni.

Azi si joi sunt antrenamentele oficiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi sunteti seriosi cu orele alea ? Eu ma gandeam initial sa ne adunam pe la 8, plecare la 8.15, o ora pe autostrada...

Ca sa fiu la 6 juma la Cora tre sa ma trezesc pe la 5 juma cel mai tarziu. N-am nici o sansa.

 

Eu propun o intalnire alternativa pt cei ce vor pe autostrada: la 7:30 la benzinaria Mol. Plecarea la 7:45. La intoarcere putem sa facem plimbare de voie pe DN-uri, dar la dus vreau sa plec cat mai tarziu de acasa.

 

Si eu ma gandeam la varianta asta:tur pe A2 si retur pe DN3 din aceleasi motive descrise de tine mai sus.Daca se convine ca plecarea sa fie la 7:00 din benzinaria Mol, vin cu voi.Daca veti pleca la 7:45, ne vedem la destinatie, iar la intoarcere venim impreuna pe DN3.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mm, suna interesant! Luni sunt liber :laugh: ma bag si eu :laugh: Drumul vechi este foarte frumos.

Apropo, cine imi poate imprumuta un obiectiv Canon 55-200mm?

Editat de GabiButon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nenea putem pleca in doua grupuri. Important ar fi sa fim acolo cand incep procesiunile.

Pai aia ziceam si eu, pt cine nu are chef sa se trezeasca asa devreme. :laugh:

 

 

Si eu ma gandeam la varianta asta:tur pe A2 si retur pe DN3 din aceleasi motive descrise de tine mai sus.Daca se convine ca plecarea sa fie la 7:00 din benzinaria Mol, vin cu voi.Daca veti pleca la 7:45, ne vedem la destinatie, iar la intoarcere venim impreuna pe DN3.

 

Bafta!

Daca pleci la 7 pe autostrada, ajungi inainte de 8 juma acolo. Stai pe la porti pana se deschid ?

Depinde cum merge lumea, eu pot sa o tin si pe la 150-160, deci as putea sa fac si sub o ora. Daca o sa confirme oameni care merg mai incet, putem stabili o ora convenabila pt toti. Sunt cam 120-130 de km. Deci nu cred ca are rost sa plecam mai inainte de 7.15 daca tineti sa ajungeti cand deschid portile. Mie personal mi-ar place sa ajung pe la 9, 9 fara un pic.

Hai, care mai vrea pe autostrada sa-si dea cu parerea de ora.

 

mm, suna interesant! Luni sunt liber :lol: ma bag si eu :laugh: Drumul vechi este foarte frumos.

Apropo, cine imi poate imprumuta un obiectiv Canon 55-200mm?

Eu am un Canon 70-300 Is si un Tamron 18-250. Putem face cu schimbul. Eu prefer Canon-ul cand o sa fie de fotografiat avioane pe cer. In rest, folosesc mai mult Tamronul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...