Sari la conținut

Pocketpc+gps Pe Motocicleta, Suport De Prindere


tro5
 Share

Postări Recomandate

Caut suport de prindere a pocket pc-ului pe motocicleta.

 

Am gasit diverse magazine cu preturi incepand de la 30$ pana la sute, iar de aici din romania imi este imposibil sa comand.

 

Unde gasesc sistem asemamator de montare si la noi.

 

 

Atasez cateva poze cu suporturile.

post-794-1143058774_thumb.jpg

post-794-1143058828_thumb.jpg

post-794-1143058835_thumb.jpg

post-794-1143058850_thumb.jpg

post-794-1143058858_thumb.jpg

post-794-1143058866_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut suport de prindere a pocket pc-ului pe motocicleta.

 

Am gasit diverse magazine cu preturi incepand de la 30$ pana la sute, iar de aici din romania imi este imposibil sa comand.

 

Unde gasesc sistem asemamator de montare si la noi.

Atasez cateva poze cu suporturile.

 

E cam iscant ce vrei tu sa faci. La prima tranta e face franjuri. Si nici nu cred ca pocket PC-ul tine la vibratii. La touratech sunt suporturi de GPS pentru toate tipurile de GPS. Vezi poate au si pentru asta. Ideea e ca prinderea trebuie sa fie elastica pentru atenuarea vibratiilor. Daca-i faci artizanal o prindere fixa il zapacsti rapid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca ai dreptate in privinta vibratiilor.

 

Am gasit la touratech suporturi pt palm cu niste tampoane de cauciuc pt atenuarea vibratiilor.

 

Cum pot sa cumpar din ro produse de la touratech???

Aduci ceneva de acolo????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu numai vibratiile sunt problema

chiar si o banala ploaie se poate transforma intr-o paguba de cateva sute de euro

daca-l bagi in husa, nu mai merge punctatorul

o solutie la care m-am gandit ar fi un fel de cutiuta in care scula sta ataranata in elastice. cand ai treaba la el, deschizi si reglezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Mi-a dat cineva o idee bună azi despre un suport interesant Âşi util: prins pe antebrațul stâng pe interior, în poziția în care să îl vezi fără să iei mâna de pe ghidon. Ceva gen buzunarele interioare pentru protecții, dar exterior Âşi cu folie de plastic transparent ca să protejeze de ploaie.

 

Tipul respectiv zice că a văzut la cineva asemenea montaj, mi se pare o idee destul de bună. Fiind pe mână ai Âşanse să prinzi Âşi firul de la headset, nu eÂşti obligat să dai bani pe unul Bluetooth.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca vorbesc eu de masini straine, dar nu cumva exista device-uri d-asta speciale pt moto? ma gandesc ca sunt altfel proiectate si rezista altfel. e destul de riscant cu asa ceva.hai sa zicem ca ploaia o mai pacalesti dar daca Doamne fereste cazi ai facut paguba de cateva sute de euroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam ca sta mai bine intr-un tankbag (din ala cu un buzunar transparent, pun poza) unde poti pune telefonul, palm-ul, harta zonei pe unde te plimbi... Nu stiu daca se aude bine "In 20 de m virati usor dreapta" si "reconfigurarea traseului" dar te descurci cu gps-ul si fara vocea tipei. Mai nasol pe soare putenic ca nu se vede prea bine...

post-3627-1154044837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca ai dreptate in privinta vibratiilor.

 

Am gasit la touratech suporturi pt palm cu niste tampoane de cauciuc pt atenuarea vibratiilor.

 

Cum pot sa cumpar din ro produse de la touratech???

Aduci ceneva de acolo????

 

 

Treaba cu pda-ul pe motocicleta e cam delicata.Pe linga problemele amintite aici mai e una: supraincalzirea.Daca-l bagi in husa sau in geanta si ev mai sta si la soare se inchide singur pt ca se incalzeste prea tare.

Am vazut la Garmisch niste suporturi pt pda de la www.bags-connection.com ,aratoase ele si cica rezistente la ploaie dar erau cam aburite in interior!Stefangc a vrut sa-si ia dar nu a fost convins...

La Touratech gasesti suporturi bune si pt pda cu tot cu huse impermeabile si cred ca merge sa le comanzi din Ro.Catalogul il trimit fara probleme, probabil si produse daca le platesti prin card.Eu mi-am luat suportul de gps prin cineva din It si,desi cam scump, sint f multumit.

Bafta.

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pina acum asa il tinea, in tanksac, dar, cum zici si tu, bate soarele in plasticul ala si mai si diminueaza din claritatea ecranului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...