Sari la conținut

Coltul Comunistelor...cluj


berchez_cel_turbat
 Share

Postări Recomandate

io nu ziceam sa ne separam sau ceva da madar draga cum crezi ca o sa pot eu cu dnepr sa merg in 120 1300km/h sau unul cu un ij...si nu ziceam de tota lumea cu japoneze ci numai de buccea ca el e ala care vai doemne nu poate sa mearga cu motoru mai incet ca i trepideaza si bla bla...apoi fiecare intelege ce vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu am DR Big (am avut si comunista) si pot sa ma duc incet. Bucea e un tip mai ciudat. Am fost cu el odata la o plimbare si a facut o chestie care mie personal nu mi-a placut, si o regret si in ziua de azi. :) Mergand dupa indemnurile lui Bucea am lasat un motociclist (cu japoneza) in spate si pana la urma nu a mai venit, sa intors la cluj.

 

Eu am fost in grup cu comuniste si pot sa zic ca pot sa ma duc si cu 70 (cine a fost atunci poate sa confirme).

 

A si sa nu uit ieri am iesit la o plimbare doar eu si Roby, asa una scurta de 1.5h pana la faget si inapoi.

Si pot sa zic ca a fost super, chiar si faza ca ne-a prins ploaia aia mare si in 2 minue am fost leoarca. :) si culmea are comunista.

 

S apropos de mersul tare. Daca vreau sa ma duc si tare pot sa o fac 2-3 KM, imi faca damblaua si dupa ma reintegrez in grup.

 

Sunt pe principiul nu ramana nimeni in urma. Ba mai mult de multe ori raman eu ultimul, a sa fiu sigur ca nu ramane cineva de caruta.

 

Pana la urma urmei cred ca nu ce motor ai, ci spiritul si omul.

 

 

Nu ma condamnati/catalogati (a se citi exclude) gresit,pentru faptul ca am reusit sa imi cumpar japoneza, am muncit pentru bani aia si eu.

 

Sper ca nu am suaprat pe nimeni, dar vroiam sa subliniez faptul ca daca ai japoneza nu a schimbat omul din mine.

 

 

Sa va ajute D-zeu la toti, sa valati Japoneze si sa vedeti ce rau va cade, cand cineva te catalogeaza dupa motor si nu dupa tine ca om.

 

Multumesc.

Editat de Shak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Si eu am DR Big (am avut si comunista) si pot sa ma duc incet. Bucea e un tip mai ciudat. Am fost cu el odata la o plimbare si a facut o chestie care mie personal nu mi-a placut, si o regret si in ziua de azi. :) Mergand dupa indemnurile lui Bucea am lasat un motociclist (cu japoneza) in spate si pana la urma nu a mai venit, sa intors la cluj.

 

Eu am fost in grup cu comuniste si pot sa zic ca pot sa ma duc si cu 70 (cine a fost atunci poate sa confirme).

 

A si sa nu uit ieri am iesit la o plimbare doar eu si Roby, asa una scurta de 1.5h pana la faget si inapoi.

Si pot sa zic ca a fost super, chiar si faza ca ne-a prins ploaia aia mare si in 2 minue am fost leoarca. :) si culmea are comunista.

 

S apropos de mersul tare. Daca vreau sa ma duc si tare pot sa o fac 2-3 KM, imi faca damblaua si dupa ma reintegrez in grup.

 

Sunt pe principiul nu ramana nimeni in urma. Ba mai mult de multe ori raman eu ultimul, a sa fiu sigur ca nu ramane cineva de caruta.

 

Pana la urma urmei cred ca nu ce motor ai, ci spiritul si omul.

Nu ma condamnati/catalogati (a se citi exclude) gresit,pentru faptul ca am reusit sa imi cumpar japoneza, am muncit pentru bani aia si eu.

 

Sper ca nu am suaprat pe nimeni, dar vroiam sa subliniez faptul ca daca ai japoneza nu a schimbat omul din mine.

Sa va ajute D-zeu la toti, sa valati Japoneze si sa vedeti ce rau va cade, cand cineva te catalogeaza dupa motor si nu dupa tine ca om.

 

Multumesc.

 

Mda! Ai mare dreptate! Da' tre' sa recunosti ca majoritatea celor ajunsi pe japoneza uita de unde au plecat!

Oricum (cu toate ca o sa vi se para ciudat) nu peste mult timp comunistele vor ajunge piese de colectie si nu prin "nivelul lor tehnic" ci prin ceea ce au insemnat ele candva! Majoritatea noastra (a comunistilor de azi) o sa devenim vrand nevrand "japonezi sau occidentali". Spiritul "comunist" poate insa sa ramana si cred ca trebuie sa avem mare grija in a-l pastra pana atunci cand peste ani in spatele portilor garajului nepotii or sa exclame: "WAAAAW!!!!! Simson????!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

 

Pe motivul asta ma bate gandul sa iau o comunista, care sa o reconditionez sa o am de colectie.

 

Dar inca nu e cazul $$$$$

Editat de Shak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cum facem cu plecarea la Suncuius? Sper sa vina lumea in cotton si sa hotaram

 

cum, cand si de unde plecam, sa mergem totusi un grupuletz cat mai mare...

 

care cititi ce am scris, veniti rogu-va in cotton sa ne putem intelege, pana atunci numa bine

 

ne vdm deseara :)

 

Care nu veti putea ajunge deseara in cotton, cine vrea sa vina in suncuius

 

poate veni la ora 10 sub podul care duce la praktiker, la iesirea spre floresti

 

 

SAca veniti va rugam sa nu intarziati

 

numa bne, drum intins la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare LUMEEEE

 

Mai sunt si io, cu etz-l. Imi pare bine ca incepe sa stranga o gasca destul de numeroasa. Sosim si noi, dar cam peste 2 saptamani.

post-3579-1146558096_thumb.jpg

post-3579-1146558111_thumb.jpg

Editat de fricz-ko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda! Ai mare dreptate! Da' tre' sa recunosti ca majoritatea celor ajunsi pe japoneza uita de unde au plecat!

Ehhh....o alta problema care apare aici este aceea ca multi dintre cei care sunt acum pe japoneza nu am mai fost pe altceva...au ajuns direct pe o japoneza si chiar de aia o parte din ei (nu toti - sunt cateva oi negre si acolo) nu au pic de respect fatza de cei cu motoare mai "slabutze" - comuniste sa zicem asa....pacat pentru ca toti suntem pe 2 roti si japonezele tot din motocicletele vechi au aparut....sunt niste nepoti, stranepoti... ai motocicletelor comuniste si nu numai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut intens! Sunt nou la cat. A si am reusit sa-mi iau si eu un MZ ETZ de vreo saptamana. Partea nasoala e ca lucrez in bucuresti aproape non-stop pana in toamna si pot sa va intalnesc numai electronic pana atunci.

 

Stiti daca se gaseste oglinda de far separat sau trebuie sa caut un far intreg? Sau se poate reconditiona cea veche?

 

O sa mai gasesc ce sa va intreb. Pana atunci va doresc vreme buna si distractii maxime! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dunloop si bine ai venit pe forum.

In alta ordine de idei..am o dedicatie speciala pt. Clopu. Vezi cand mai mergi prin campinguri sa nu iti mai marchezi asa teritoriul ca de aia ti-au luat aia bani pt. parcare. :) See ya!post-9692-1146581489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o noua problema :moto: , imi trebuie cuiul argintiu de la carburator, pt etz 250, care regleaza relantiul, se pare ca l-am pierdt undeva pe drum

 

 

daca aveti cumva asa ceva va rog sa imi spuneti

 

 

din cate am inteles se gaseste destul de greu si chiar am nevoie de el

 

 

daca ma puteti ajuta postati un raspuns aici pe coltul comunistelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, ma Clopule! sper ca stii ca tu ai fost singurul din tot campingul ala care a platit pentru campare, si parcare moto!!

 

:moto: :ok: :) :blink: :crack: :crack: :crack: :lol:

 

 

Nu iti prea inteleg "umorul", dar din cate stiu eu un om nu are nevoie de glume proaste atat in momentul

 

 

respectiv precum si dupa momentul critic.

 

Nu stiu daca cineva a ras de tine dupa ce ai cazut, in acel viraj, cu toate ca a fost vina ta, nu cred ca s-a facut

 

 

caterinca pe forum despre ea.

 

Te rog sa iti controlezi asa zisele "glumite" de prost gust, multumesc cu anticipatie pentru intelegere, daca e cazul... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

 

Aveam nevoie de o janta de 16"-mai important!!!

si una de 18 asta inac nu e sigur.

Daca aveti de vanzare sau stiti cineva care vinde anuntati-ma

merci

Fricz

mail: fricike2@yahoo.com

yahoo msg: valakivalahonnan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...