Sari la conținut

Visul Mi S-a Implinit


baluba16
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

CINE TI-A CERUT PAREREA CA NU-TI PLAC VECHITURILE SI COTETELE?

astia cu jaop nu stiu dece postati aici? k sa va dati in spectacol? APROPO...........

:moto: :moto: :moto:

 

 

nici mie nu-mi plac decat ca "pese" cateodata... si totusi am o groaza... asta inseamna ca imi place motociclismul! si abia astept sa le dau foc! si SINCER daca o sa am vreodata MULTI bani o sa-i opresc pe toti cu ij-uri si alte troace (toate comunistele) si o sa le dau bani buni pe ele numai ca sa le dau foc si sa nu le mai vad pe strazi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exact. Fierul pe care il calarim nu ne diferentiaza ca inteligentza si indemanare. Fiecare are motorul pe care si l-a dorit sau si l-a putut permite sau a fost sfatuit sa-si ia. Asta nu ne face pe unii mai destepti decat altii. Motociclismul ar trebui sa uneasca, nu sa imparta oamenii in caste de ciopăriÂşti, ascuțitoriÂşti, căprari etc, etc. Un motociclist pe o mobra ponosita poate da oricand clasa unui rider de R1, de exemplu, in anumite situatii in care conteaza mai mult indemanarea si prezenta de spirit decat fierul dintre picioare. Am avut si Jawa, si vitezana, si capra, si chopper, si touring. Fiecare inseamna ceva, in felul lor. Nu le poti compara, pentru ca exprima lucruri si stari diferite. Si nu toate se adreseaza aceluiasi segment de motociclisti. Asa ca hai sa nu mai aruncam cuvinte aiurea si sa ne vedem de treburile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene ti-am cerut parerea ta despre mine? :moto:

ce e cu fraza asta " POATE ASA SCAPAM DE BASINOSI CA TINE STI CARE ESTI NU TE NUMESC." :moto: :moto:

Daka fraza asta se refera la mine te rog sa iti retragi cuvintele ca nu prea au locul pe acest topic :moto:

 

te inteleg k esti din bucuresti dar cam depasesti limitele bunelor maniere :moto:

mersi!!!

ia-o mai usor man nu te mai aprinde asha ... , nu de tine era vorba ci de unu cu o anumita japoneza ....

Editat de Harley
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vrut un baiat sa spuna ca a luat un IJ mai ieftin,ca e fericit ca are toate piesele originale si ca are cu ce sa mearga. Da te pui cu romanu? Pai daca nu apare cel putin unu care sa bage rica,atunci parca nu e bine.

BOSTAN a zis ca ne place sa ne laudam hirburile. Da ,mie imi place,fara fanatism,si mai sint si altii,care isi privesc motoru la modul foarte personal.Asta e rau?

Despre KOMBAT mai subtire,cine il cunoaste stie ca e baiat bun. Cine nu il cunoaste ,asta e.Si fiindca sint prieten cu el,a te lua de el inseamna ca te iei de mine,oricare ar fi ala.Oare acum putem sa ne bem berile in liniste? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

mai studiaza nitzel gramatica limbii romane... si dupa aia intreaba de ce posesorii de "japo" (a se defini exact japo, pentru ca mie imi pare ca termenul inglobeaza atat speed-uri, cat si touring-uri si choppers/cruisers) posteaza aici. Postez unde am eu chef si observ ca niste neavenitzi au tupeul sa critice persoane care poate au ani multi in spate de motociclism, nu 2-3 luni. Si alea pe hartie.

 

Stimate domn "lingvist" incercati va rog sa ramaneti on topic si lasati-i pe altii sa traga "concluzii gramaticale"! Nu mai folositi "subterfugii gramaticalicesti" si "superior-paleozoice" pentru a acoperi vadite carente logice!

Va multumesc pentru atentia acordata! :moto:

Era vorba despre o comunista DIN COLTUL COMUNISTELOR si uite unde s-a ajuns... Acolo unde se ajunge de obicei... Cred ca ma apuc si eu de postat pe la "vitezane" ca doar "fac ce vreau si nu-mi spune nimeni unde sa postez" :moto:

@ lil debul -cine se leaga de baluba se leaga de "clubul Muntean Motors" :moto: asa ca trebuie sa ne luptam in niste beri :moto: Am inteles ca s-au "convorbit si au lamurit lucrurile. A fost vorba doar de o confuzie

 

Frate inchide te rog topicul ca iar iese cu scandal! Noi si Irascibilu' :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari ma... si marea mea iubire a fost un ij 56 aprox 4 ani dar ai sa vezi cat ai sa injuri cand se defecteaza , sau cand vrei sa mergi undeve si te lasa pe drum si stai cu el pe marginea drumului, apropo sau cand te faci tot ulei ca curge din el ca din robinet asta e nu ai ce sa-i faci.

dar daca ai avut noroc si ai prins un ambielaj original pe el atunci o sa te tina ca altfel alea facute la strung :moto: ..................... dar ce sa zic asaam fost si eu si acuma nu mia vreu sa vad nici macar unul. eu aveam 2 motoare identice , in caz ca se defecta unul il pune-am sus pe celalalt dar, nu se potrivea la fix cu toate ce era aceeasi serie . de fiecare data trebuia sa ma chinui o vreme pana reuseam. un lucru e sigur .......... o sa inveti sa lucri in motoare ca o sa ai mult de lucru pe el. bafta multa si sa :moto: ne vedem pe drum

 

eu am imblat cu al meu aprox 700km cu rulmentii varza la ambielaj si gaz full asa ca e super ok sca nu reusesti sa faci asta cu orice motor

 

 

aaaaaaa era sa uit ai dat cam mult pe el daca mai cautai un pic gaseai si sub un mil dar asta e extazul de inceput

bafta multa

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu-mi plac decat ca "pese" cateodata... si totusi am o groaza... asta inseamna ca imi place motociclismul! si abia astept sa le dau foc! si SINCER daca o sa am vreodata MULTI bani o sa-i opresc pe toti cu ij-uri si alte troace (toate comunistele) si o sa le dau bani buni pe ele numai ca sa le dau foc si sa nu le mai vad pe strazi!

 

Nene, ai deschis un topic pe aici in care te declarai disponibil pt repararea/reconditionarea comunistelor altora. Daca le urasti atit, cine mama masii crezi ca o sa vina la tine sa-ti dea 'fierul' sa-l repari. :moto:

 

Ori poate n-am inteles eu bine si e vorba de proba initiatica a focului... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

felicitari ma... si marea mea iubire a fost un ij 56 aprox 4 ani dar ai sa vezi cat ai sa injuri cand se defecteaza , sau cand vrei sa mergi undeve si te lasa pe drum si stai cu el pe marginea drumului, apropo sau cand te faci tot ulei ca curge din el ca din robinet asta e nu ai ce sa-i faci.

dar daca ai avut noroc si ai prins un ambielaj original pe el atunci o sa te tina ca altfel alea facute la strung :moto: ..................... dar ce sa zic asaam fost si eu si acuma nu mia vreu sa vad nici macar unul. eu aveam 2 motoare identice , in caz ca se defecta unul il pune-am sus pe celalalt dar, nu se potrivea la fix cu toate ce era aceeasi serie . de fiecare data trebuia sa ma chinui o vreme pana reuseam. un lucru e sigur .......... o sa inveti sa lucri in motoare ca o sa ai mult de lucru pe el. bafta multa si sa :moto: ne vedem pe drum

 

eu am imblat cu al meu aprox 700km cu rulmentii varza la ambielaj si gaz full asa ca e super ok sca nu reusesti sa faci asta cu orice motor

 

 

aaaaaaa era sa uit ai dat cam mult pe el daca mai cautai un pic gaseai si sub un mil dar asta e extazul de inceput

bafta multa

 

Baluba e la a ... cam 12-13-a comunista si la al treilia IJ :moto: Toata ziua e tot un ulei din cap pana-n picioare si culme : II PLACE :moto: . A avut si o Yamaha DT de care i-a placut dupa ce a pus pe ea motor de MZ RT (125)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba e la a ... cam 12-13-a comunista si la al treilia IJ ;) Toata ziua e tot un ulei din cap pana-n picioare si culme : II PLACE :moto: . A avut si o Yamaha DT de care i-a placut dupa ce a pus pe ea motor de MZ RT (125)

:moto: :kali: :kick: :puke: :box: :pow: :laugh: asta da nebun. poi daca ii place bravo lui si bine ca il mia tin nervi :moto: iar la faza aia cu yamaha :ok: ii chiar bolund :moto: :ok: , dar ce poti sa faci asta e oameni si oameni

 

Nene, ai deschis un topic pe aici in care te declarai disponibil pt repararea/reconditionarea comunistelor altora. Daca le urasti atit, cine mama masii crezi ca o sa vina la tine sa-ti dea 'fierul' sa-l repari. :moto:

 

Ori poate n-am inteles eu bine si e vorba de proba initiatica a focului... :moto:

:ok: :ok: :P :P :lol: :lol: reparati=va mai motoarele la ala :lol: :lol: :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moto comuniste: inainte sa incepi sa scrii diverse inventii lingvistice, verifica primul meu post si o sa observi ce anume m-a deranjat. Si nu este vorba de chopper-ele sau comunistele voastre. Nici vorba. Era vorba de o caracterizare emisa la un mod nepermis de general asupra posesorilor de "japo". E chiar stupid sa ai senzatia ca am vreo problema cu motoarele voastre, da-o dreq de treaba. Ocazie cu care consider aceasta polemica artificiala incheiata. Ca solutie propun ca unioi mai mult sau mai putin 'motociclisti' sa-si supravegheze nitel limbajul. O fi oare posibil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, felicitari. eu mult timp am vrut sa-mi iau ij, dar asta din lipsa de bani... dar eu voiam ij 49. are cineva poze cu modelul asta?

 

gasesti la mine pe hub moto poze si chiar o parte dintr-un manual pt ij '49

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APROPO DE TEMA TOPICULUI...

ARE CINEVA VREUN STOP SPATE DE IJ '56?

al meu e dela naspa care se pune acum pe ij-urile "noi"

multzam!!!!!!

 

 

si io am cautat si nu am gasit , asa ca mi-am pus un semnal de tractor :moto:

numai ca nu e roshu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, parca am eu. O sa ma uit in 'lada cu scule' (aka atasul :moto: ) si-ti spun sigur

daca ai trimite un PM sau posteaza (zimi pretul si o poza dak ai)

MERSI MULT!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene ti-am cerut parerea ta despre mine? :moto:

ce e cu fraza asta " POATE ASA SCAPAM DE BASINOSI CA TINE STI CARE ESTI NU TE NUMESC." :moto: :moto:

Daka fraza asta se refera la mine te rog sa iti retragi cuvintele ca nu prea au locul pe acest topic :moto:

 

te inteleg k esti din bucuresti dar cam depasesti limitele bunelor maniere :moto:

mersi!!!

NU MA REFER LA TINE CITESTE CU ATENTIE ,SUNT BUCURESTEAN DAR CU SINGE DE ARDELEAN TOT CE AM SCRIS ESTE SUMA UNOR DISCUTI DIN TOPICUL TAU REF LA PIESE,FIABILITATE,CARACTER DE POSESOR.

 

@andreicristian. MAI URMARIT TU CIND,CIT MERG EU PE MOTOR? ESTI MIC ,CIND AI SA MERGI CU MOTORU PINA PE 25,28 DECEMBRIE,PE VINT PLOAIE SAU NINSOARE ATUNCI SA TE DECLAQRI EGALUL MEU FAPTUL CA NU TIN NEAPARAT SA FAC JURNAL DE PLIMBARI PE FORUM SA SCRIU CA MI-AM LUAT PINE DIN COLTU BLOCULUI SI CE SCIRTURI CU O ROATA AM DAT DE AU RAMAS PIPITELE GRAVIDE ASTA NU INSEAMNA CA NU MERG CU MOTORUL. DAR HAI CA IAR SUNT OFF TOPIC VEDETI CA INCEPE SEZONU CA LUMEA AVETI GRIJE UNI DE ALTI :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si io niste poze la mobra mea si nu le_am copiat bine de acasa pe discheta nu merg miine poate le afisez aici si o sa vedeti si voi motoreta mea cu mine calare pe ea intro poza...numa bine

 

mai puneti si voi ceva poze cu motoarele voastre aici daca vreti sa le vada lumea..

 

eu de exemplu studiez fiecare poza aparuta noua aici pe forum si o iau pe discheta acasa sa o studiez mai bine si sunt sigur ca mai sunt destui ca mine.:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kombat: eu am 13 ani in spate de mers cu motorul. Tu cati ai mah, sa-ti permiti sa-mi zici mie ca sunt "mic"? Mai nou, daca te dai pe zapada esti vreun nou Rossi, sau te-a pacalit careva ca e culmea motociclismului cumva? Si nu vad ce legatura ai tu in toata distractia asta, ca nu te bagase nimeni in seama. Mai treci pe la scoala, pana una-alta, ca ai niste carentze in exprimare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kombat: eu am 13 ani in spate de mers cu motorul. Tu cati ai mah, sa-ti permiti sa-mi zici mie ca sunt "mic"? Mai nou, daca te dai pe zapada esti vreun nou Rossi, sau te-a pacalit careva ca e culmea motociclismului cumva? Si nu vad ce legatura ai tu in toata distractia asta, ca nu te bagase nimeni in seama. Mai treci pe la scoala, pana una-alta, ca ai niste carentze in exprimare.

bai andreicristian ce tot te legi de toti pe topicul meu?

topicul se numeste "visul mi s-a implinit"

si este vorba despre un ij'56 deodata cu parinti tai.... nu?

te rog daca vrei sa te certi cu cineva certativa in alta parte nu pe coltul comunistelor :moto:

mersi!!!!! :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Bai" baluba, eu m-am legat fix de unul care a postat pe topicul "tau", si nu erai tu ala, iti garantez. Ij-ul tau nu este deodata cu parintii mei, in alta ordine de idei, e mai 'tanar' cu 8 ani, daca tot erai asa de curios. Felicitari pentru el, sa te bucuri de el etc, dar daca mai vad un maimutzoi care are o problema personala cu "posesorii de japo" si o face publica "pe topicul tau" fara sa-i ceara nimeni opinia, imi rezerv dreptul de a reactiona. Nu ti se pare suficient de fair? Daca eu as scrie la un topic de touring-uri ca posesorii de choppere sunt pensionari obositi, de exemplu, ti s-ar parea corect si frumos? Mie nu, si nici nu gandesc asta si de aceea nici nu imi permit sa cataloghez asa alti motociclisti, indiferent de fierul din dotare.

 

Hai asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracul csmanu habar nare ce inseamna sa te "indragostesti" de un motor mai ales de o comunista pt. el are minsk :moto:

 

de ieri (luni) am inceput sa-l dezmembrez, sa dau toata vopseaua jos pana la metal. :moto:

sper k intro luna cel mult sal pun iar "pe picioare" :moto: :moto:

 

 

ce sa fac ma ?? sa ma indragostesc de reparatii ?? de ramas in drum cand ti-e lumea mai draga ?? tu poate ai ramas fara ulei la rotitele din cap ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Iata si inevitabilul scandal! Sarea si piperul Coltului Comunistelor! :moto: Nu va mai tot certati atata! Vedeti ca-i vreme faina afara asa ca lasati forumu'! Dati bice calutilor din dotare indiferent ca-s comunisti ori ba si lasati scandalurile ca le-a trecut sezonu'!

 

Csman toti iubim ceva pe lumea asta (in cazul lui baluba IJ-ul ala care in ochii multora e harb)! Asa cum tu nu concepi ca poti tine la un "fier" care se strica, altii nu concep ca poti sa tii la un "fier" pe care doar te urci si merge fara a avea satisfactia ca tu l-ai facut...(mama ce expriare i-am tras! da-n fine...)

Fiecare cu dreptatea lui, pentru ca fiecare are lumea lui cu propriul set de valori si nonvalori, asa ca nu va mai certati!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...