Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari!

Sa le iau pe rand....

Cum a fost Duminica la HD? Pt Filip si Raz..

 

Salutare,

La mine a fost si cu + si cu - , la razvanescu cred ca a fost doar cu + ca a avut "specialul" tau.

 

A fost demential. Am fost si cu consoarta si a stat cocotata sus de tot "la cucurigu" pe "specialul" ala, care intre noi fie vorba este o mobra extrem de... "speciala" :P. Un singur minus legat de el, si anume, pozitia cam ingramadita, dar ma rog, nici eu nu sunt Muc cel Mic.

 

Eu as prefera o plimbarica scurta pe zi si o ciopareala academica pe noapte. Daca rezervam masa, nu vad de ce ar fi o problema aglomeratia.

 

Pare-se ca nu e cu rezervare de masa.... primul sosit, primul servit..., dar daca tiranspider-ul face rost de ceva, cu atat mai bine :)

Sambata seara ... PREZENT!

Daca se rezolva si cu masa cu atat mai bine. Cat despre plimbare... nu stiu ce sa zic... Am ceva programat in timpul zilei care va dura macar doua-trei ore, deci... nu stiu.

Oricum ne auzim.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie placuta in aceasta seara!

 

Dupa cum am promis vin cu o propunere de excursie pentru sfarsitul lui Mai:

 

- intre 20-23 Mai;

 

20 Mai - plecare de dimineata din Bucuresti -> Ploiesti -> Cheia -> Sighisoara -> Medias -> Sibiu -> daca vom fi un nr mai mic va pot oferi cazare la Cugir, daca suntem mai multi gasim in alta parte dupa Sibiu. Marcat cu verde pe harta.

 

21 Mai - plecare spre Alba Iulia -> Turda -> Targu Mures -> Reghin -> Toplita -> Bicaz -> Gheorgheni -> Miercurea Ciuc -> Baile Tusnad (cazare) cu posibilitatea de a vedea lacul Sf.Ana. Marcat cu roz pe harta.

 

22 Mai - plecare spre Odorheiul Secuiesc -> Sighisoara -> Agnita -> Sibiu -> Paltinis. Aceasta zi este mai scurta pentru a ne recupera si a putea bea mai multe beri reci. Marcat cu albastru pe harta.

 

23 Mai - plecare spre Sibiu -> Transfagarasan -> Curtea de Arges -> Pitesti -> Bucuresti. Marcat cu portocaliu pe harta.

 

 

Eu sunt constrans de faptul ca trebuie sa trec prin Sibiu in prima si in ultima zi a acestei drumetii.

 

Se poate alipi oricine in orice zi la aceste drumuri, dar sa stabilim inainte si sa ne auzim la telefon. Daca aveti sugestii cu privire la traseu, informatii despre drumurile marcate (gropi, asfalt bun etc.) nu ezitati.

 

In rest astept pareri/confirmari.

:love:

post-43513-1271516582_thumb.jpg

post-43513-1271516619_thumb.jpg

post-43513-1271516634_thumb.jpg

post-43513-1271516645_thumb.jpg

post-43513-1271516654_thumb.jpg

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transfagarasan... in Mai? :love: .. poate in iunie sau mai degraba IULIE .. pun pariu ca e inchis.

 

traseul e ff bun.. mai ales Sf. Ana, n-am fost acolo

 

Pentru explicatii in sensul asta te dau pe mana lui Adi, care este expertul nostru in mers (tot anul) pe Transfagarasan.

 

Stai linistit ca vom merge cu un WE inainte pe acolo (eu si adi) sa ne asiguram ca este ok. Daca nu se poate circula avem si alte variante pentru intoarcere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mentionat si acolo:

 

De acum aici va rog sa discutam STRICT despre excursii/iesiri, ceea ce nu este cu mult mai diferit fata de ce faceam, iar pentru discutiile grupului nostru voi face acusica un thread pe choppers/etc.

 

Revin cu un link.

:love:

 

Mesaj completat

Dupa cum am promis, adanc ingropat a fost adaugat:

ICG:

/index.php?showtopic=510968

 

Sa nu se mai supere nimeni!

 

Maxim, am zis!

 

 

Sa revenim la excursii pe acest thread:

 

Deci cine confirma pentru excursia din Mai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis, adanc ingropat a fost adaugat:

ICG:

/index.php?showtopic=510968

Deci topicul asta o sa ajunga in curand pe la pag. 9-10?! :love:

 

 

Sa revenim la excursii pe acest thread:

Deci cine confirma pentru excursia din Mai?

Pentru mine este prea devreme sa pot confirma ceva... fts!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mentionat si acolo:

 

De acum aici va rog sa discutam STRICT despre excursii/iesiri, ceea ce nu este cu mult mai diferit fata de ce faceam, iar pentru discutiile grupului nostru voi face acusica un thread pe choppers/etc.

 

Sa se consemneze undeva ca io ma opun. Ma opun pentru ca de felul meu imi plac ideile bune si sa ma reorientez nu pare a fi chiar decizia optima. NU ma refer la ideea de Independent chopper group (ca asta exista si inainte sa se numeasca intr-un fel, de fapt cred ca exista de dupa prima excursie), ci la migrarea noastra de pe un sub-forum pe altul doar pentru ca unora le vine dificil sa faca click pe pagina urmatoare si considera ca cele 0.05 secunde necesare sa ignore titlul "Excursie posesori..." si sa treaca mai departe sunt o pierdere pentru umanitate. Eu inteleg notiunile de bun comun si de comunitate, ceea ce nu inteleg este cum au ajuns altii, fara valente moderatorice, sa ofere sugestii si sa depuna plangeri ca topicul nostru le ingradeste fericirea si dezvoltarea personala. Si nu, nu ma intereseaza sa intru in polemici cu nimeni, eu oricum o sa continui (daca nu imi iau ban curand) sa vorbesc pe topicul asta despre spalat motoare si sedinte si vreme si despre ce mai consider eu ca trebuie sa impartasesc cu cei care intra si citesc aici.

 

Ca sa fie foarte clar, nu intentionez sa dialoghez cu nici unul dintre plangaci pentru ca, asa cum zicea Catalin pe alt topic, nu am avut nici o dorinta arzatoare in legatura cu pozitionare noastra intr-o parte sau alta a forumului, fiind multumiti cu orice decizie de-a moderatorilor. Dar de aici si pana la a face topic nou pentru ca unii sunt mai sensibili e cale lunga.

 

In concluzie, mi s-ar parea mai rezonabil sa se mute acest topic pe Chopper, Custom& Power Cruiser daca chiar sufocam spatiul de Intalniri, evenimente si excursii cu incapatanarea noastra de a comunica. Cat despre mine, cum ziceam, o sa postez in continuare pe topicul asta cat o sa fie activ, indiferent cum o sa se numeasca si unde o sa se afle.

 

 

@axicos: in legatura cu excursia din mai, ti-am zis deja ca daca rezolv cele doua elemente esentiale (timp&bani), vin fara dubii.

 

@catalinxv750: poate te razgandesti :love:

 

Da' pana in mai nu facem nimic? SMAEB weekendul urmator, de acolo nu mergem si noi undeva? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia ziceam ca ma las si eu de forum, decat sa il caut pe la nu stiu ce pagina in fiecare zi...cateva ore..:love:

Nu stiu de ce nu ne lasa lumea asta in pace..

Si ce e cu tine Cosmin, esti inca suparat?! Noi ce ti-am facut?!

 

Am uitat..de fapt nu era nimic important de spus..da..asa, ca sa mentin topicul in top :love:

Mesaj completat

Wow, am depasit 50 de postari :)....:love:

Mesaj completat

Cosmin,

 

Spune-mi te rog ce e cu avertizarile astea de virusi de pe forum..

 

Si...va rog bifati... :D : /index.php?showtopic=511089

Editat de catalinxv750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... eu oricum o sa continui (daca nu imi iau ban curand) sa vorbesc pe topicul asta despre spalat motoare si sedinte si vreme si despre ce mai consider eu ca trebuie sa impartasesc cu cei care intra si citesc aici.

 

...

 

In concluzie, mi s-ar parea mai rezonabil sa se mute acest topic pe Chopper, Custom& Power Cruiser daca chiar sufocam spatiul de Intalniri, evenimente si excursii cu incapatanarea noastra de a comunica. Cat despre mine, cum ziceam, o sa postez in continuare pe topicul asta cat o sa fie activ, indiferent cum o sa se numeasca si unde o sa se afle.

 

Da' pana in mai nu facem nimic? SMAEB weekendul urmator, de acolo nu mergem si noi undeva? :wacko:

Aoleu! Tocmai mi-a rasarit o idee: daca ma pune dracu' sa va propun vreo iesire pe celalat topic nou infiintat? Se supara iar lumea ca postez pe topicul nepotrivit? :laugh:

Ma opresc aici cu bascalia si revin la lucruri serioase: axicoase, eu, aproape 80%, sunt pe val pentru 20-23 mai.

 

La SMAEB banuiesc ca mergem impreuna.

BYE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie placuta in aceasta seara!

 

Dupa cum am promis vin cu o propunere de excursie pentru sfarsitul lui Mai:

 

- intre 20-23 Mai;

 

20 Mai - plecare de dimineata din Bucuresti -> Ploiesti -> Cheia -> Sighisoara -> Medias -> Sibiu -> daca vom fi un nr mai mic va pot oferi cazare la Cugir, daca suntem mai multi gasim in alta parte dupa Sibiu. Marcat cu verde pe harta.

 

21 Mai - plecare spre Alba Iulia -> Turda -> Targu Mures -> Reghin -> Toplita -> Bicaz -> Gheorgheni -> Miercurea Ciuc -> Baile Tusnad (cazare) cu posibilitatea de a vedea lacul Sf.Ana. Marcat cu roz pe harta.

 

22 Mai - plecare spre Odorheiul Secuiesc -> Sighisoara -> Agnita -> Sibiu -> Paltinis. Aceasta zi este mai scurta pentru a ne recupera si a putea bea mai multe beri reci. Marcat cu albastru pe harta.

 

23 Mai - plecare spre Sibiu -> Transfagarasan -> Curtea de Arges -> Pitesti -> Bucuresti. Marcat cu portocaliu pe harta.

 

 

Eu sunt constrans de faptul ca trebuie sa trec prin Sibiu in prima si in ultima zi a acestei drumetii.

 

Se poate alipi oricine in orice zi la aceste drumuri, dar sa stabilim inainte si sa ne auzim la telefon. Daca aveti sugestii cu privire la traseu, informatii despre drumurile marcate (gropi, asfalt bun etc.) nu ezitati.

 

In rest astept pareri/confirmari.

:wacko:

Ahoi! 21-22-23 mai e intalnire moto la Baile Homorod "Independent Eagels MC - club din Odorhei" (asta e intre Miercurea Ciuc si Odorheiul Secuiesc - zona e superba si drumul e foarte bun) poate ne vedem pe acolo! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! 21-22-23 mai e intalnire moto la Baile Homorod "Independent Eagels MC - club din Odorhei" (asta e intre Miercurea Ciuc si Odorheiul Secuiesc - zona e superba si drumul e foarte bun) poate ne vedem pe acolo! :wacko:

 

Avand in vedere ca traseul bate acea zona cu siguranta dam pe acolo si sa apuc sa te cinstesc pentru ajutorul material acordat!

 

@catalin - lasa alte thread-uri, daca e sa fim corecti si sa nu suparam pe nimeni e ok sa fie acest thread in care sa vorbim despre excursii si sa avem celalalt thread, pe care sa ne balacim cum vrem noi despre ce am mai facut, cand iesim la o bere, etc. So, daca sunteti de acord eu zic sa facem asa. Daca nu... i tried... :laugh:

 

@all - mergem Duminica la SMAEB? pe la 10? apoi vreti sa iesim cu mobrele sau sa bem? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@catalin - lasa alte thread-uri, daca e sa fim corecti si sa nu suparam pe nimeni e ok sa fie acest thread in care sa vorbim despre excursii si sa avem celalalt thread, pe care sa ne balacim cum vrem noi despre ce am mai facut, cand iesim la o bere, etc. So, daca sunteti de acord eu zic sa facem asa. Daca nu... i tried... :wacko:

 

Sal,

 

Putem totusi sa ne balacarim pe asta si sa faci un alt topic strict cu excursia respectiva si planificari..etc?

Aici e o traditie in a devia de la subiect :laugh:

 

Apropos..mi-am botezat Motocicleta-----"Trefla Neagra"

So...

 

Stii de ce ziceam Cosmin sa facem asa.., pt ca titlul e deja schimbat in "Intalnirea..." fara nici o legatura cu excursiile..

Editat de catalinxv750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@all - mergem Duminica la SMAEB? pe la 10? apoi vreti sa iesim cu mobrele sau sa bem? :wacko:

 

Da. Da. Eu as vota pentru iesit cu mobrele daca tot suntem cu ele (sau mergem cu autobuzul la SMAEB?), mai ales ca nu-s convinsa ca mai pot sa beau o vreme. Dar daca vreti altceva, ma sacrific. Daca trebe, trebe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

Putem totusi sa ne balacarim pe asta si sa faci un alt topic strict cu excursia respectiva si planificari..etc?

Aici e o traditie in a devia de la subiect :laugh:

 

Apropos..mi-am botezat Motocicleta-----"Trefla Neagra"

So...

 

Stii de ce ziceam Cosmin sa facem asa.., pt ca titlul e deja schimbat in "Intalnirea..." fara nici o legatura cu excursiile..

 

@all - am impresia ca ati inceput sa faceti dinadins off-topic-uri aici... :wacko: as usual;

 

@ cata - bun nume;

- daca facem un topic separat... isi cam pierde sensul acest topic. Pentru ca daca despre fiecare excursie facem un topic separat, atunci aici nu se mai vorbeste despre excursii, decat poate de virago... dar devine cam inutil (oricum viragistii nu sunt exclusivisti si nu facem excursii/intalniri strict virago... nu cred ca a fost vreodata). Si daca pentru excursii facem topicuri separate si aici nu mai vorbim despre iesiri, atunci chiar ca trebuie inchis acest topic si sa vorbim despre "noi"doar pe cel nou de pe choppers section si sa nu poluam aceasta sectiune...

 

So, eu propun sa ne calcam pe inima si orgoliu si daca se doreste topic separat pentru excursie (ceea ce nu mi se pare o idee rea) sa ne mutam cu discutiile pe topicul dedicat, iar acest topic sa ramana in amintirea noastra si probabil pe pagina 100 a acestei sectiuni.

 

Astept voturi (de preferat pe topicul din sectiunea choppers).

 

Noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai am aflat ca am castigat invitatie la SMAEB asa ca am de gand sa vin calare :-) Duminica la 10:00 suna ok. Sunt deschis la ambele propuneri (mers dupa, nu mers dupa).

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In curand o sa ajungem pe ultima pagina :laugh:

Ce ziceti de o plimbare Duminica 9 mai pana la Buzau-Sarata Monteoru-Ploiesti-Targoviste-Buc?

Nu vreau sa fac alt topic pentru ca deja mi-am calcat pe inima sa initiez ceva de care eu insumi nu sunt sigur, oricum, nu sunt indispensabil :)

 

Mesaj completat

In curand o sa ajungem pe ultima pagina :lol:

Ce ziceti de o plimbare Duminica 9 mai pana la Buzau-Sarata Monteoru-Ploiesti-Targoviste-Buc?

Nu vreau sa fac alt topic pentru ca deja mi-am calcat pe inima sa initiez ceva de care eu insumi nu sunt sigur, oricum, nu sunt indispensabil ;)

M-am hotarat..

Nu merg. :D

 

So...Drum bun si cale batuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...