Sari la conținut

A Inceput Sezonul


orestte
 Share

Postări Recomandate

noua infatisare a bladului....

 

 

 

Misto...poza facuta langa luceafarul :unsure:

 

dap, normal. initial si eu am vrut sa imi iau o aprilia pegaso , dar am zis ca tot mai bine e ceva sport...cine stie, poate urmatoarea o sa fie ceva enduro :blink:

 

 

 

 

cand afli sa imi spui si mie , sa ne vedem la o bericica :blink:

 

 

- 12-14 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bacau

* Organizator: Moldavia Bikers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 549
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

numele mic: Dacian

moto: SV650S

 

Va salut pe toti.

 

ps scuze pt cei care ma saluta in trafic si eu nu raspund..

nu dau drumu la ghidon nici de-al dracu.. deh .. sunt incepator.. prea multe butoane, gropi, bizoni ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea !

 

Sorry, pana acum ( adica in vreo 4-5 ani de moto ) se pare ca n-am reusit sa ma prezint

 

Sunt Ovidiu - Iasi/ Z750 Kawasaki/ B72HYW ( cred ca asta e ... niciodata n-am stiut si nici nu cred ca-l voi retine vreodata ) ; daca vedeti un motor care abia se taraie - sa stiti ca sunt sanse reale ca pe el sa fiu eu. ( sper ca intotdeauna doar...pe, si nu sub, langa, sau in alte pozitii relative decat cea fireasca )

 

Orestte - Nu mai retin daca am apucat sa-ti multumesc pentru locatia seriei motor de la BMW F650, asa ca folosesc acest prilej pentru a o face : Multumesc ( "beer required" - I guess )

 

Motto : Nu agreez valoarea zero a energiei potentiale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea !

 

Sorry, pana acum ( adica in vreo 4-5 ani de moto ) se pare ca n-am reusit sa ma prezint

 

Sunt Ovidiu - Iasi/ Z750 Kawasaki/ B72HYW ( cred ca asta e ... niciodata n-am stiut si nici nu cred ca-l voi retine vreodata ) ; daca vedeti un motor care abia se taraie - sa stiti ca sunt sanse reale ca pe el sa fiu eu. ( sper ca intotdeauna doar...pe, si nu sub, langa, sau in alte pozitii relative decat cea fireasca )

 

Orestte - Nu mai retin daca am apucat sa-ti multumesc pentru locatia seriei motor de la BMW F650, asa ca folosesc acest prilej pentru a o face : Multumesc ( "beer required" - I guess )

 

Motto : Nu agreez valoarea zero a energiei potentiale

oricand cu placere, nr meu e acelasi

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
numele mic: daniel

motor: honda transalp '93

 

best regards!

 

IMG_1060.jpeg

Detaliile astea se dau in fundatie, clar? :wink:

 

ps scuze pt cei care ma saluta in trafic si eu nu raspund..

nu dau drumu la ghidon nici de-al dracu.. deh .. sunt incepator.. prea multe butoane, gropi, bizoni ...

No, eu am observat ca de-o vreme nu prea mai e la moda salutul, nici macar raspunsul la salut. Culmea e ca iti raspund sau chiar te saluta ei primii unii care au multisori kilometri pe 2 roti, pe cind altii... Deci poate ar trebui sa te concentrezi mai mult la drum decit la salutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti lasati`o mai moale pe circuitul local (a.k.a. CA Rosetti)....

eram asta`seara in Ăicău si se auzeau tobele de pe ca rosetti mai ceva ca la moto gp, la vreo 10k rpm :D

voi nu sunteti sanatosi :D

Eu stau in Podu Ros si aud zilnic prin zona motoare turate pe la 10000. N-oi fi eu usa de biserica, daunazi i-am dat un 8000 pe Copou, dar fac asta foarte, foarte rar si de fiecare data-mi amintesc cit de periculos este in oras. De exemplu, cind i-am dat pe Copou alaltaieri, eram pe banda a doua si un Peugeot 407 de pe prima banda a vrut sa treaca in fata mea pe 2 fara sa semnalizeze, ca sa ocoleasca cocoasa de dinainte de Super Copou (eu fiind la vreo 200 de m in spatele lui cind am inceput sa accelerez). Am frinat destul de tare si mi-a fost sa nu ma dezechilibrez si sa prind sina de tramvai, dar a fost ok. E bine cumva ca s-a intimplat, ca mi-am amintit ce poti pati cind faci din astea. Dar daca se intimpla ceva naspa, a cui vina ar fi fost? Bine, oi fi avut compasiunea multora ca "boul a schimbat banda fara sa se asigure si sa semnalizeze", dar cine ar fi fost in final boul cu julitura mai mare? Iaca mi-am facut si autocritica.

 

Tot alaltaieri, ma indreptam spre casa, si ajung la semaforul de linga cafeneaua Palas. Era pe rosu, ma bag printre masini si ajung in fata. In stinga mea o alta motocicleta oprita la stop, cu pasager. Salut si asteptam amindoi verdele. Se face verde, motorul celalalt pleaca mai tare, numai bine cit sa se intilneasca fix in mijlocul intersectie cu un mirlete care a fortat la galben. Motociclistul a frinat tarisor ca sa nu intre in mirlan, dar daca nu avea experienta probabil bloca fata si cadea. Mirlanul din masina tot el nervos, beleste capu' pe geam si incepe sa bage si sa scoata. De notat ca anul trecut tot prin perioada asta am cazut si eu in intersectia aia din acelasi motiv (masina care a intrat pe rosu in intersectie), numai ca situatia a fost invers, masina coborind din deal, eu venind de pe Sf. Andrei.

 

Cum spuneam, a inceput sezonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...mare atentie la masini, pt ca ei nu se obosesc sa ne fereasca, nici sa se uite in oglinzi...

nu mai zic de manelistii cu pasat sau de cei care trec pe galben-rosu la semafor :D

experienta in trafic isi spune de multe ori cuvantul, cea acumulata nu neaparat pe 2 roti, si te poate salva de belele de nenumarate ori :lol:

bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o intrebare: cand este o intrunire in IASI ? intreb ca de loc sunt si eu din IASI dar acum stau departe si am de gand in vara sa fac un tur al tarii si desigur sa trec si prin IASI dar daca tot trec sa prind ceva bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SALUT!sunt emi am 29de ani si sunt din IASI dar momentan sunt stabilit in GRECIA (ATENA) vin acasa doar vara in concediu!am permis din 98 si deacursul anilor am avut nenumarate motoare ca:minsk,voshod,jawa350,mz,yamaha tzr 250,kawasaki zzr400,kawasaki zx600,yamaha r6,yamaha r1,kawasaki zx12r ninja si acum am un yamaha ttr 600 si suzuki gsxr 1000 k8 cu care am cistigat locul 3 la clasa extreme aici in Grecia (Megara).In fiecare an vin acasa cu cite un motor ruta Atena-IASI si inapoi cam 2000 km dus si 2000 intors fac asta de ceva ani si e super!ne vedem in august acasa!A am uitat sa mentionez ca OVIDIU mi-a fost mentor! asta e pagina mea de pe hi-5:http://hulubeiemanuel1.hi5.com

post-30199-1243197822_thumb.jpg

Editat de EMIKAWASAKININJA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare baieti! Stiti ceva de userul "darkr1d3r" ? Este din Iasi, poate il cunoaste cineva de aici. Am sa ii transmit ceva si nu mai dau de el de cateva luni nici pe forum nici pe Messenger!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare, sunt Catalin, 40 de ani din Iasi, numai ca bag carca in Grecia si vin numai vara pe acasa. Am o Suzuki Hayabusa 1340, si de cate ori sunt liber o iau la fuga! La vara sigur o sa ajung pe la fundatie, ca nu am fost anul asta decat prin jurul casei, subtire tare concediul. Salutare tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
presupun ca vine ceva in genul fata,21 ani..sari pe R6 ... :D

 

scuzele mele daca am interpretat gresit,berea o dau cand se incalzeste :o

 

 

Sari peste R6??? Si de ce ma rog? Ti-se pare atat de imposibil sau cum? Lasa ca ne vedem noi la primavara si sa mai vad atunci ce zici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sari peste R6??? Si de ce ma rog? Ti-se pare atat de imposibil sau cum? Lasa ca ne vedem noi la primavara si sa mai vad atunci ce zici :o

 

 

 

nu e nicio tenta rautacioasa in ce am spus mai mult decat atat,doar am incercat sa interpretez ce a spus nea' Calin26. well...hai sa spunem doar ca e o chestie putin mai iesita din comun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...