Sari la conținut

Salonul Motovelo Romania


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R 1

si gata ca m-am saturat sa tot micsorez pozele la 200 de Kb

lipsa de imaginatie. la SAB Bucuresti tot asa au prezentat-o, in cusca asta cu paie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca s-au descurcat binisor avand in vedere ca-s incepatori, spatiul a fost prea putin, mai ales vineri, erau atatia incat mi-era ca se vor darama motoarele pe rand :) sau poate am eu o fixatie :)

 

Am stat doar pana vineri, deci reprezentatii nu am apucat sa vad! Oricum am venit cu vremea frumoasa dupa mine :(

 

John Paul cand ai tu timp sa postezi ceva poze, sa vaza lumea

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul Moto a fost un Bull-Shit.

Am facut cel putin 450 de poze.

M.L. a considerat ca fiind expozitia moto a anului.

Ce mai... si de aici reiese standardul impus de M.L.

Am cumparat si anuarul moto facut tot de M.L., dar mai bine luam o bere pe banii

aruncati.

Mai bine uit ceea ce am vazut decât sa ma enervez degeaba.

Îmi pare rau pentru toti Bucurestenii care au cheltuit timp si bani pentru a

ajunge în Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam slaba participarea motociclistilor , desi sambata a fost primavara.Eu am mers cu motocicleta si nu mi-a parut rau deloc , am savurat cei 400 km ca imi era tare dor :( .

Nu ma asteptam la minuni , nici sa fie atat de subtire dar de pierdut au pierdut doar cei ce nu au venit cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu scurt de tot si rupt de somn. Cea mai interesanta motoreta a fost R1 2004 frumoasa rau si cu un sunet care te bine dispune in orice moment. Chiar langa ea ceva frumuseti de la ducati dar care le-ati mai vazut si pe strada (un 749, Monster, o Multistrada ... ). Yamaha - de la R1 pana la ATV-uri. Acum sa nu va imaginati ca erau 100 de yamaha. R1, dragstrar restul nu imi amintesc clar (scuzati ... somnul) Standul KTM, exemplar ca de obicei, de la motorete pana la prezervative, toate cu emblema KTM. Pinioane, tobe, tot felu de informatii despre kit motor special pentru curse, videoproiector - ok, cu videoproiecorul nu le-a iesit foarte bine ca nu se vedea de loc - pacat deoarece filmele pareau interesante. Java si MZ, frumoase dar nu prea erau pe preferintele mele. Pe de alta parte am tras putin cu urechea ce povestea lumea despre ele si erau apreciate de vizitatori. Au fost 3 BMW-uri uriase, din nou, nu era pe gustul meu ... am stat mai mult sa ma uit la paraleverul lor, dar cam atat. La biciclete, am ramas shocat. Am vazut un desingn la pinioane, pedale, suspensii ca mi-au cazut ochii in gura de admiratie - sincer. In plus, pe un teren de langa expozitie era amenajat un fel de circuit cu tot felu de trambuline si delusoare. Distractie maxima pentru pasionatii de ciclism. Mult mai prost a iesit demonstratia cu moto. Imi cer scuze ca nu stiu cum il cheama pe baiat (a fost si la baneasa la Super Moto), e foarte cool gagiul, dar a fost nevoit sa se dea prin parcare printre masini si trebuia mereu sa fereasca oamenii care ii intrau in fata. Nu avea loc de manevra dar a facut tot felu de cascadorii. Pe ultimul loc Suzuki. Au avut asa, un atv, un scuter si un DR din 92 parca. Ah, sa nu uit, mai aveau si 10 foi scoase la imprimanta cu aceasi poza .. .ceva gen choper daca imi aduc bine aminte, parca de 250 ... ceva VL sau asa ii zicea. Au mai fost, de exemplu era Peugeot cu vre-o 3 scutere, era un Moto Guzi Breva - asa ca am putut sa vad si eu pe viu cum e asezat acel disputat motor longitudinal/transversal, ceva snow mobile, MotoLife, Transilvania Bikers, niste baieti din Bucuresti care fac restraurari. Cam astea mi le amintesc.

Mie personal mi s-a parut mai frumos la Bucuresti. In afara de R1 si 749 nu prea erau pe gustul meu - cu toate astea am stat o groaza in standul KTM - aveai ce admira. Am vazut o foaie (asa cred ca se nueste pinionul ala de pe spate) ondulata (ca si cea de la zx10) cu o metoda de prindere interesanta de tot. In orice caz, era o opera de arta. Mai aveau tot felu ... de la tobe, pistoane pana la pixuri, ceasuri, hainutze, cort dar si grafice de putere. Am mai stat si m-am uitat la un televizor la ML cu o inregistrare de la Bikers Party de la CJ. Doar ca era aceasi caseta, televizorul cam mic si mereu intra lume ain fata mea sa stea in povesti.

Era un restraurant in incinta dar obosit rau de tot. Snitelul sau ce naiba am mancat era ars, la supa nu m-am riscat dar am inteles ca era apa diferite faze prin ea.

A fost un concert in incinta. Erau ceva baieti la instrumente de percutie. Foarte buni baietii dar nu pentru concert am mers acolo asa ca la inceperea concertului am iesit ca sa pot povestii in liniste. Nu te mai puteai intelege decat prin semne cand a inceput muzica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu demult asteptam prin zona noastra acest salon, insa se pare ca din nou statutul de provincie ne arunca din nou, intr-un ,,con de umbra" in toate privintele. Cum spunea un prieten: ,, daca n-avem bani... :) " , normal ca nu ne putem pune cu Bucurestiul unde sunt acum toate ,,robinetele" ptr. tot.

Cum drak vroiati un salon moto daca dealerii principali care sunt, binenteles, in Bucuresti nici nu s-au deranjat sa se deplaseze cand peste putin timp va fii din nou o expozitie la ei ,,acasa"?

Ce-ar fii fost Siab-ul fara dealerii ca Mercedez, Bmv, Audi sau alte marci de prestigiu? Ia ganditi-va putin...

Dar nu-i nimik. Ramanem macar cu intalnirile de aici care sunt net superioare fata de stiti voi care. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul Moto a fost un Bull-Shit.

  Am facut cel putin 450 de poze.

  M.L. a considerat ca fiind expozitia moto a anului.

  Ce mai... si de aici reiese standardul impus de M.L.

  Am cumparat si anuarul moto facut tot de M.L., dar mai bine luam o bere pe banii

  aruncati.

  Mai bine uit ceea ce am vazut decât sa ma enervez degeaba.

  Îmi pare rau pentru toti Bucurestenii care au cheltuit timp si bani pentru a

  ajunge în Cluj.

anuarul este anuar in el se prezinta firme moto, societati de asigurare, benzinarii etc. ceva ce tre' la motociclisti cand pleaca la drum sau in alte ocazii.

nu e un catalog asa cum probabil asteptai tu, nu e nici revista. un fel de pagini aurii de buzunar.

cat despre salon si legatura acestuia cu motolife ... noi nu am organizat acest salon si nici nu am fost informati corect... mai exact am fost dezinformati. asta au inteles organizatorii prin termenul de parteneri media. nici macar nu au acceptat ajutorul nostru la organizare. asta e.

 

intradevar prezenta a fost slaba dar totusi eu zic ca a meritat deplasarea

 

iar daca ai fost dezamagit ... puteai vorbi acolo cu noul importator MZ si aflai ca anul asta va veni in ro MZ-ul 1000s, puteai de asemenea afla ca va veni si jawa de 650

puteai sa te intalnesti cu cluburile inainte de sezonul intalnirilor.

lansarea oficiala R1 2004 in romania nu mi se pare chiar o nimica toata

si alte chestii care tie probabil ti-au scapat

 

mai multe ... asta e piata moto de la cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R 1

si gata ca m-am saturat sa tot micsorez pozele la 200 de Kb

lipsa de imaginatie. la SAB Bucuresti tot asa au prezentat-o, in cusca asta cu paie.

poate au pierdut cheia custii ?

 

in alta ordine de idei, inteleg ca n-am pierdut nimic :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...