Sari la conținut

Sunteti bulangii ?


Roshu
 Share

Postări Recomandate

Pacat ca am toate actele la zi, in 3 ani de circulat destui 15000 de km nu am nici macar o amenda. Umblat in toata muntenia. Esti doar un arogant prost-crescut. Altceva nu mai zic. Nu te poti ridica la nivelul meu si la nivelul altor scuteristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ma repet , un (cuvant urat) cu oki ca tine , o cioara infecta, si alti cocalari pe wc umblator nu sunt participanti la trafic, o sa deveniti participanti la trafic cand o sa aveti si voi permis , si o sa iau in seama latraturile tale blegi cand o sa mergi si tu pe motor, in trafic, in legalitate. Sunt (dar maxim 10%) si scuteristi cu bun simt in trafic, dar din pacate prea multi retardati ca tine prea putini ca ei...

 

 

deci e clar malahia niveleaza creierul :)

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca am toate actele la zi, in 3 ani de circulat destui 15000 de km nu am nici macar o amenda. Umblat in toata muntenia. Esti doar un arogant prost-crescut. Altceva nu mai zic. Nu te poti ridica la nivelul meu si la nivelul altor scuteristi.

.

 

 

 

 

chiar nu-mi doresc nivelul tau =)) ai permis pt ragalia cu care te plimbi ? clar nu,  daca aveai varsta si mai erai si instare sa ai permis iti luai motor ca aveai 3 koaie nu wc cu rotzi cu care sa faci in 3 ani mai putini km decat fac eu intr=o vara, si amenzi nu ai pt ca politia si asa aproape inexistenta la noi va lasa in pace, nu ai permis, nu are cum sa te traga la raspundere... dar sa va vaz din toamna cu dosaru penal pe post de "curs de legislatie" ca mergeti fara permis :)  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma repet , un (cuvant urat) cu oki ca tine , o cioara infecta, si alti cocalari pe wc umblator nu sunt participanti la trafic, o sa deveniti participanti la trafic cand o sa aveti si voi permis , si o sa iau in seama latraturile tale blegi cand o sa mergi si tu pe motor, in trafic, in legalitate. Sunt (dar maxim 10%) si scuteristi cu bun simt in trafic, dar din pacate prea multi retardati ca tine prea putini ca ei... 

 

Daca Rolly nu e scuterist cu acte in regula si in legalitate atunci cine e?

Daca el nu face parte din procentajul de scuteristi care respecta legislatia atunci cine face?

Daca nu e cu bun simt atunci cine e?

Tu sigur nu esti! nu ai inteles nimic din tot topicul asta.

Ce intelegi tu prin legalitate , daca noi deja circulam legal?Vrei sa schimbi tara pe forum? Pacat, aici nu gasesti cocalari sau ciori infecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca am toate actele la zi, in 3 ani de circulat destui 15000 de km nu am nici macar o amenda. Umblat in toata muntenia. Esti doar un arogant prost-crescut. Altceva nu mai zic. Nu te poti ridica la nivelul meu si la nivelul altor scuteristi.

 

 

tu si scuteristii tai nu aveti nivel si e normal sa nu va ajunga nimeni la nas. oricum avand in vedere ca esti din pitesti, trebuie sa fii foarte prost sau foarte sarac daca in 3 ani n-ai toate categoriile de permis :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolly ce nu iei tu in considerare (si nici majoritatea celor care conduc scootere si au postat aici) este ca motocicletele pot fi conduse atat in oras cat si la drum lung.este adevarat ca in anumite circumstante un scooterist poate foarte bine sa ajunga din dr taberei in pantelimon mai repede decat un motociclist (depinde de interval orar , de riscurile pe care le accepta fiecare etc).dar as paria ca un scooterist nu poate sa ajunga din bucuresti in sibiu de exemplu.cum sa te mai strecori pe valea oltului sau pe dealul negru ?argumentatia asta serveste spre a ilustra ca scooterele si motocicletele sunt niste masinarii complet diferite , fiecare cu specificatiile ei , plusurile si minusurile ei.

in consecinta numarul inregistrat de mopede in italia sau spania nu este relevant decat in masura in care comparam scooteristii de oras (prin natura masinariei conduse) cu motociclistii de oras (1 drum cheia , 1 drum costinesti si in rest arc de triumf si romana restul anului).

 

later edit. sa nu se inteleaga ca un scooter nu poate merge cateva sute de km pe drum national.sigur ca poate.dar nu este practic.pe cand o motocicleta poate fi practica in oras.

Poate pui pariu cu Keloo85 si se face omu cu bani de concediu. :)

 

 

ps: topic de facut posturi... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci zurby

 

Bai toate ca toate, aveti permis, dar mi-ar fi rusine ca de la o anumita varsta sa nu vezi lucrurile mai in esenta...le vad eu, doar un "pusti" fara permis. Pur si simplu sunteti incapabili si ma dezgustati. Mentalitatea oamenilor ca voi a ajuns sa ne aduca unde suntem. Nu mai zic, aici e o mentalitate pur comunista, estica, ai 3 coae, ai ce-i mai mare, 600...1000, etc. Si asa am ajuns cu gauri in stratul de ozon, cu razboaie pe petrol, boli provocate de om si alte probleme existentiale. Toate pleaca de la mentalitatea asta de cacao. Dar unii nu inteleg. Nu inteleg ce inseamna motociclism, ei vor sa fie doar trendy, cu capete infipte in copaci, in masini si alte alea, ca doar au busa si r1.

 

In ceea ce priveste permisul, tocmai implinesc 18 ani, am terminat scoala, urmeaza examenele. Pun pariu cu oricine de pe forum ca pot lua orice permis in orice oras din orice tara din lume din prima. Pe mine ma amuza ca va stresati rau cu permisul. V-ati chinuit bai baieti sa invatati si voi o carte si gata, va ofticati ca va fura altii. Ma amuza grav oamenii astia. In ceea ce priveste pitestiul este trist ce s-a intamplat, dar va asigur ca acum se ia mai greu permisul aici decat in orice oras din tara, tocmai ca este intens supravegheat. Puteti venii sa vedeti.

 

Cei 15.000 de km i-am spus ca o chestie. Nu ma laud, nu sunt multi, dar sunt destui pentru 9 luni de mers pe scuter pentru agrement. Politia nu-si face treaba, intr-adevar, de-aia dai cu ripul de 5 ori pe zi la accidente. Cati de-acolo sunt scuteristi?

 

 

Nu ma aprind prea tare, caci aici intra numai motociclistii boschetari - exceptie facand cativa - precum deadcow. Cei cu obraz stau cuminti pe forumul lor.

 

Inca ma crucesc - "daca aveai permis iti luai ceva puternic". Mentalitate de om cu permis. Din toata legislatia asta in ceea ce privest permisul, cel mai rau as inaspri examnul psihologic. Sa ne bage frate pe toti la nebuni sa vedem care are mintea limpede.

 

Doamne mare ti-e gradina Ta si multi sar gardul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci zurby

 

Bai toate ca toate, aveti permis, dar mi-ar fi rusine ca de la o anumita varsta sa nu vezi lucrurile mai in esenta...le vad eu, doar un "pusti" fara permis. Pur si simplu sunteti incapabili si ma dezgustati. Mentalitatea oamenilor ca voi a ajuns sa ne aduca unde suntem. Nu mai zic, aici e o mentalitate pur comunista, estica, ai 3 coae, ai ce-i mai mare, 600...1000, etc. Si asa am ajuns cu gauri in stratul de ozon, cu razboaie pe petrol, boli provocate de om si alte probleme existentiale. Toate pleaca de la mentalitatea asta de cacao. Dar unii nu inteleg. Nu inteleg ce inseamna motociclism, ei vor sa fie doar trendy, cu capete infipte in copaci, in masini si alte alea, ca doar au busa si r1.

 

In ceea ce priveste permisul, tocmai implinesc 18 ani, am terminat scoala, urmeaza examenele. Pun pariu cu oricine de pe forum ca pot lua orice permis in orice oras din orice tara din lume din prima. Pe mine ma amuza ca va stresati rau cu permisul. V-ati chinuit bai baieti sa invatati si voi o carte si gata, va ofticati ca va fura altii. Ma amuza grav oamenii astia. In ceea ce priveste pitestiul este trist ce s-a intamplat, dar va asigur ca acum se ia mai greu permisul aici decat in orice oras din tara, tocmai ca este intens supravegheat. Puteti venii sa vedeti.

 

Cei 15.000 de km i-am spus ca o chestie. Nu ma laud, nu sunt multi, dar sunt destui pentru 9 luni de mers pe scuter pentru agrement. Politia nu-si face treaba, intr-adevar, de-aia dai cu ripul de 5 ori pe zi la accidente. Cati de-acolo sunt scuteristi?

 

 

Nu ma aprind prea tare, caci aici intra numai motociclistii boschetari - exceptie facand cativa - precum deadcow. Cei cu obraz stau cuminti pe forumul lor.

 

Inca ma crucesc - "daca aveai permis iti luai ceva puternic". Mentalitate de om cu permis. Din toata legislatia asta in ceea ce privest permisul, cel mai rau as inaspri examnul psihologic. Sa ne bage frate pe toti la nebuni sa vedem care are mintea limpede.

 

Doamne mare ti-e gradina Ta si multi sar gardul

asa, baieti, pupati-va-n cu.r unul pe celalalt! :)

daca tot stati pe wc tot timpul, macar puteti sa o faceti lejer! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci zurby

 

Si asa am ajuns cu gauri in stratul de ozon, cu razboaie pe petrol, boli provocate de om si alte probleme existentiale.

 

Daca tot esti tu asa pacifist si vrei sa protejezi natura eu zic sa nu mai dai de permis, sa lasi troaca aia si sa iti iei o bicicleta, la aia nici nu tre sa te mai stersezi ca nu ai semnalizat si oricum ai face tuturor un bine extraordinar, si cand zic asta nu ma refer la noxele scoase de Wc-ul tau umblator

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare un topic de tot ........ . parerea mea e ca motoarele de viteza nu au ce cauta in oras mai ales in bucuresti si toti ar trebui sa isi ia scutere.

eu am un 1100xx cu care merg nu tare ci foarte tare(dar in afara orasului) si 2 scutere de 49 in oras.

de ce fac slalom printre masini? raspuns. pt ca pot si m-am asigurat ca cel din fata nu e oprit ca sa deschida o usa, pt ca stiu ca isi tine banda, pt ca stiu cat imi tin franele si pt ca scuteru a fost inventat pt fluidizarea traficului.

de ce te deranjam noi cu scuterele? ca vii tu cu motoru tau de 900 cu 80-90kmh printre masini ca si noi scuteristi. oare viteza legala nu e 40-50kmh?

scz dar pana nu o sa-i iei locu lu basescu si sa devi coloana prezidentiala sau iti pui stikere cu politia si girofar nu o sa ma dau din fata ta ca asa vrei tu.

daca vrei sa ma depasesti fa-o corect si gata nu ne baga pe toti in aceeasi oala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare un topic de tot ........ . parerea mea e ca motoarele de viteza nu au ce cauta in oras mai ales in bucuresti si toti ar trebui sa isi ia scutere.

eu am un 1100xx cu care merg nu tare ci foarte tare(dar in afara orasului) si 2 scutere de 49 in oras.

de ce fac slalom printre masini? raspuns. pt ca pot si m-am asigurat ca cel din fata nu e oprit ca sa deschida o usa, pt ca stiu ca isi tine banda, pt ca stiu cat imi tin franele si pt ca scuteru a fost inventat pt fluidizarea traficului.

de ce te deranjam noi cu scuterele? ca vii tu cu motoru tau de 900 cu 80-90kmh printre masini ca si noi scuteristi. oare viteza legala nu e 40-50kmh?

scz dar pana nu o sa-i iei locu lu basescu si sa devi coloana prezidentiala sau iti pui stikere cu politia si girofar nu o sa ma dau din fata ta ca asa vrei tu.

daca vrei sa ma depasesti fa-o corect si gata nu ne baga pe toti in aceeasi oala.

 

uite cu a reusit omu' asta sa sintetizeze in trei vorbe palavrageala catorva zeci de jigniti si jignitori desfasurata timp de vreo luna in acest topic.

daca un om e setat pe modul rational (ipotetic poate chiar si marineskuku), ar trebui sa ramana fara replica...

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...