Sari la conținut

Iesire de LEGENDA


mih
 Share

Postări Recomandate

haideti maine in dobrogea , cautam cheile ei ;)

ajungem la Enisala si cautam cazare si duminica inapoi in jungla din bucuresti

 

Mesaj completat

haideti maine in dobrogea , cautam cheile ei :)

ajungem la Enisala si cautam cazare si duminica inapoi in jungla din bucuresti

 

 

am fugeat la somn

0722296685

07.30 la mol militari langa cora

weekend placut

Editat de danradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se poarta thread names'uri d-astea pompoase ma gandeam la o tura we asta . ;)

 

 

Prima varianta - Transalpina

 

2- intalnirea de la Odorhei

 

3 .... nu stiu:)

pentru ca nu am gasit tovaras pt Transalpina, cred ca ma voi consola cu Odorheiul .

Daca mergi pe transalpina si iti convine prin Sibiu te duc prin Paltinis, iesim in coada lacului Oasa la vreo 20km de Obarsie... numai forestier. Suna sambata pana la ora 10 0745-507797 Mihai

Daca nu ma duc cu 2 vitezane la Odorhei ... ma fugaresc aia de numa'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se poarta thread names'uri d-astea pompoase ma gandeam la o tura we asta .

 

Numele asta "pompos" INTALNIRE DE LEGENDA s-a folosit pe acest site total justificat o singura data

la ADUNAREA VETERANILOR MOTO. Topic care insumeaza pana acum peste 44.000 de accesari !

Mai departe, este o simpla chestiune de IQ.

In defavoarea ta, evident.

Excursie frumoasa, va doresc !

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa particip si eu la iesirea asta "de legenda". Am intarziat cu plecatul 5 minute la Petromul Miorita, mi s-a spus ca se merge "incet" asa ca le-am spus ca-i ajung din urma. Nu i-am mai ajuns pana la Ploiesti cand trupa "de soc" se oprise intr-o benzinarie. Am plecat apoi "incet" si am vazut de ce nu i-am mai prins din urma: viteza medie in localitati ~9okm/h, viteza medie in afara 13o-16okm/h in conditii de trafic aglomerat. Nu mai spun de triplari, depasiri pe aceeasi banda, peste linie continua sau pe banda de "obligatoriu la stanga" sau fortari asupra celor de pe contrasens. La 15 km inainte de Buzau am renuntat la urmarirea ca-n filme si, MINUNE, am inceput sa vad peisajul. Senin, campii verzi, iar in stanga soselei niste dealuri, mai mare dragul. Mi-am continuat singur plimbarea, Buzau, Siriu, Brasov, Cheia, Ploiesti, Bucuresti. Am depasit grupul "de legenda", m-au depasit si ei, asta de vreo 2 ori, apoi nu m-au mai depasit. In conditiile in care am mers cu ~6o in localitati si ~11o in afara + 7 opriri din care 3 de ~2o min. Ce placere - sa tragi ca disperatul 6okm, apoi oprire 3o min. Altfel nu-mi explic de ce nu m-au mai depasit. Apropos, pe cati v-a oprit radarul din apropiere de Intorsura Buzaului?

Astept ziua cand vor fi si la noi radare din 1o in 1o km ca sa avem si noi un trafic mai normal. In conditiile astea inteleg de ce nu suntem resprectati de ceilalti participanti la trafic si de ce majoritatea decedatilor au moto supersport.

Numai bine si, va rog, circulati mai incet si mai respectuos fata de ceilalti - toata lumea va avea de castigat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa particip si eu la iesirea asta "de legenda". Am intarziat cu plecatul 5 minute la Petromul Miorita, mi s-a spus ca se merge "incet" asa ca le-am spus ca-i ajung din urma. Nu i-am mai ajuns pana la Ploiesti cand trupa "de soc" se oprise intr-o benzinarie. Am plecat apoi "incet" si am vazut de ce nu i-am mai prins din urma: viteza medie in localitati ~9okm/h, viteza medie in afara 13o-16okm/h in conditii de trafic aglomerat. Nu mai spun de triplari, depasiri pe aceeasi banda, peste linie continua sau pe banda de "obligatoriu la stanga" sau fortari asupra celor de pe contrasens. La 15 km inainte de Buzau am renuntat la urmarirea ca-n filme si, MINUNE, am inceput sa vad peisajul. Senin, campii verzi, iar in stanga soselei niste dealuri, mai mare dragul. Mi-am continuat singur plimbarea, Buzau, Siriu, Brasov, Cheia, Ploiesti, Bucuresti. Am depasit grupul "de legenda", m-au depasit si ei, asta de vreo 2 ori, apoi nu m-au mai depasit. In conditiile in care am mers cu ~6o in localitati si ~11o in afara + 7 opriri din care 3 de ~2o min. Ce placere - sa tragi ca disperatul 6okm, apoi oprire 3o min. Altfel nu-mi explic de ce nu m-au mai depasit. Apropos, pe cati v-a oprit radarul din apropiere de Intorsura Buzaului?

Astept ziua cand vor fi si la noi radare din 1o in 1o km ca sa avem si noi un trafic mai normal. In conditiile astea inteleg de ce nu suntem resprectati de ceilalti participanti la trafic si de ce majoritatea decedatilor au moto supersport.

Numai bine si, va rog, circulati mai incet si mai respectuos fata de ceilalti - toata lumea va avea de castigat!

 

 

Salut Bogdan ,

 

Ar fi multe de povestit aici . Tot ce iti pot spune este ca grupul de legenda de care vorbesti tu s-a nimerit sa se formeze la aceiasi ora avand o alta destinatie si mai exact buc - bz - siriu - bv - cheia buc . In alta ordine de idei in Odorhei am fost doar eu si Dabix .

Mesaj completat

Numele asta "pompos" INTALNIRE DE LEGENDA s-a folosit pe acest site total justificat o singura data

la ADUNAREA VETERANILOR MOTO. Topic care insumeaza pana acum peste 44.000 de accesari !

Mai departe, este o simpla chestiune de IQ.

In defavoarea ta, evident.

Excursie frumoasa, va doresc !

;)

 

 

:) Multumesc de explicatia ta scurta si la obiect .

Mesaj completat

si btw , aia era Intalnire ...asta a fost o iesire de LEGENDA :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza medie in localitati ~9okm/h, viteza medie in afara 13o-16okm/h in conditii de trafic aglomerat. Nu mai spun de triplari, depasiri pe aceeasi banda, peste linie continua sau pe banda de "obligatoriu la stanga" sau fortari asupra celor de pe contrasens!

 

Dupa cum spuneam, o simpla chestiune de IQ !

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam, o simpla chestiune de IQ !

;)

 

Btw, mesaje de genul alor tale sunt motivul pentru care atatia si-au bagat picioarele in motociclism.ro. Ajutori de bagatori de seama, fitzobikeri si nu in ultimul rand, cativa care au impresia ca daca merg pe motor din 1970 toamna sunt un fel de semizei. Doar cativa, majoritatea fiind oameni la locul lor.

 

Eu vreau sa citesc si saptamana viitoare cine pe unde iese ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa citesc si saptamana viitoare cine pe unde iese ...

 

Da, dar nu asa

 

QUOTE (BogdanSHA @ Aug 9 2009, 01:45 PM)

viteza medie in localitati ~9okm/h, viteza medie in afara 13o-16okm/h in conditii de trafic aglomerat. Nu mai spun de triplari, depasiri pe aceeasi banda, peste linie continua sau pe banda de "obligatoriu la stanga" sau fortari asupra celor de pe contrasens!

 

Asta nu mai e o iesire de legenda... Este de COSMAR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai citit si partea asta ?

Ar fi multe de povestit aici . Tot ce iti pot spune este ca grupul de legenda de care vorbesti tu s-a nimerit sa se formeze la aceiasi ora avand o alta destinatie si mai exact buc - bz - siriu - bv - cheia buc . In alta ordine de idei in Odorhei am fost doar eu si Dabix .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' tu ai citit asta ?!

 

In conditiile astea inteleg de ce nu suntem respectati de ceilalti participanti la trafic.

Numai bine si, va rog, circulati mai incet si mai respectuos fata de ceilalti - toata lumea va avea de castigat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu asa

 

QUOTE (BogdanSHA @ Aug 9 2009, 01:45 PM)

viteza medie in localitati ~9okm/h, viteza medie in afara 13o-16okm/h in conditii de trafic aglomerat. Nu mai spun de triplari, depasiri pe aceeasi banda, peste linie continua sau pe banda de "obligatoriu la stanga" sau fortari asupra celor de pe contrasens!

 

Asta nu mai e o iesire de legenda... Este de COSMAR !

apai daca unii asa se simt bine, nu cred ar fi o problema...

pentru ei e perfect, pentru altii e un cosmar...

e o tara libera, cred ca fiecare are voie sa mearga cum vrea (da, din pct asta de vedere e o tara MULT PREA LIBERA)... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi de dorit sa gandim bine inainte de a persifla chestiunile serioase...

O viata fericita va doresc si... LA MULTI ANI PE MOTO

de orice "culoare" vreti voi !

 

http://www.roon.ro/stiri/umor/articol/o-ca...090624-02525660

 

nu cred ca cineva dorea sa faca vreo paralela cu subiectul la care te referi,nu stiu ce te-ai inflamat atat.

poate nu a fost asa de inspirat titlul, dar reactia ta e putin extrema.nu vad de ce.

 

@mih,cand mai vrei sa pleci la plimbare nu mai incerca gesturi filantropice, cu idiotii nu e loc;suna-ti prietenii si iesi mult mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...