Sari la conținut

Despre RALLY-RAID


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Nelu...multumesc ptr. aprecieri.

Tu ma cunosti si stii bine ca cel putin incerc cu toata bunavointa si-mi dau toata silinta. Apoi daca ceva nu-mi iese, sau nu e totul perfect.....sint si eu om.

Si mai stii ca esti asteptat si oricand binevenit la Bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_
A fost o faza hazlie la un moment dat , mai erau vreo 100 de km pana la sosire si eram in spatele lui Somo care mergea ca disperatul de ore intregi , simteam ca nu mai pot tine ritmul cu el mult timp cand la un moment dat a pus o frana mare si sa oprit , nu stiam ce sa intamplat si am franat si eu si l-am intrebat ce a patit . Mi-a propus o pauza de tigara , in prima clipa am avut intentia sa merg mai departe dar mi-am dat seama ca oricum ma ajunge din urma f repede si oricum aveam peste o ora avans fata de Ionut care era pe locul 3 .Asa ca ne-am asezat pe iarba si am fumat o tigara linistiti amandoi dupa care am dat startul si am continuat lupta .

 

:( :cheers:

Cat de tare. Intamplare ce merita povestita oricui, la o bere.

Rad singur prin casa.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ,foarte frumos ... :laugh:

Mesaj completat

Uitati aici ceva ce mi s-a parut interesant si instructiv in acelasi timp pentru noi "astia mici ",sper ca autorul sa nu se supere ca ne uitam si noi :http://www.dtrn.ro/?section=showarticle&article=276

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de exemplu am rezervor de 80 l, din care cred ca de fapt pot "suge" doar 70 (ca e plin de bureti antiex si antiscurgere).Masina consuma cam 25%, dar s-a intimplat sa consume si 40.

La moto, din start organizatorul calculeaza max.80 km., si organizeaza o realimentare intr-un CT (control de trecere). Motociclistii au pentru asta o neutralizare, de obicei 15 min.

Te organizezi sa ai canistre, bidoane cu carburant, le predai dimineata la cei care fec realimentare (ai grija ca pe o proba de aprox.300 km vor fi 4 realimentari. La auto probabil vei alege cam a doua realimentare (faci o strategie, un calcul...)...si se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La moto, din start organizatorul calculeaza max.80 km., si organizeaza o realimentare intr-un CT (control de trecere). Motociclistii au pentru asta o neutralizare, de obicei 15 min.

 

Aha, deci practic poti merge cu o motocicleta de hard (WR,EXC,RM, etc...) fara nici o modificare, pt ca ar cam trebui sa ai ceva mai mult de 80km autonomie. Buna treaba!

 

A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_
Nimic nou ? Se apropie Dracula...noutati ,completari ??

 

G., ia legatura cu Mihai cel mai bine (@mleo). Mie mi s-a parut un tip f. ok si cred ca te va ajuta cu tot ce ai nevoie sa stii.

Acum sunt pe fuga rau si nu mai apuc sa caut, dar vezi ca am gasit undeva pe net regulamentul Raliului Dracula si cam tot ce s-a anuntat inainte de inceperea lui. Ma gandesc ca anul asta nu o fi diferenta radicala.

 

Gata, uite aici:

http://atvforum.ro/Concurs-Dracula-Rally-Rai-t3205.html

 

Ne vedem pe acolo cu doamnele noastre? Facem o clasa speciala, gen "remember" :D ?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, nu va fie cu suparare, faceti topic si pentru raliul asta, la evenimente off-road, ca sa pastram ordinea lucrurilor. S-ar putea sa nu citeasca toti cei interesati de raliu topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca s-a mutat de tot postul despre Brasov ... :lol: ... licentele de concurs cat costa ? eu nu am mai participat niciodata la vreun rally si m-ar tenta sa merg la asta ... sfaturi pt un posibil incepator in ale rally-raidului ? :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca s-a mutat de tot postul despre Brasov ... :lol: ... licentele de concurs cat costa ? eu nu am mai participat niciodata la vreun rally si m-ar tenta sa merg la asta ... sfaturi pt un posibil incepator in ale rally-raidului ? :ph34r:

 

Pai cam ce alte sfaturi ai vrea, in afara de ce s-a scris de la inceputul acestui topic? Citeste, si, daca apar nelamuriri, intreaba. Altfel, de unde sa stim ce vrei tu sa afli? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nedumeririle mele ar fi :

 

- cat costa licentele ?

20 euro

 

- cat de tehnice sunt traseele ?

imagineaza-ti ca pe acolo trec si masini (de rally raid, nu de off road extrem)

 

- cam cu ce viteza medie se merge ?

fiecare merge cu cat il tin oualelelele si acaretu

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...