Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine ca a scapat de amputare.

 

Foarte bun sfatul cu telefonul.

 

Cat despre medicii din arad, o dezamagire totala am si eu din pacate... In august 2010, cand am avut accidentul, prestatia lor a fost jalnica... Imi pare rau dar asta e adevarul... Ca si detaliu, datorita anumitor principii personale, nu le-am dat spaga deloc si nici nu am lasat pe cei apropiati sa faca asta! Concluziile le trageti voi...

 

Fiind persoana cu "experienta in domeniu", si destul de pragmatica, i-am zis la maica-mea ca in cazul in care ma mai dau peste cap vreodata (Doamne fereste) si nu o sa fiu treaza, sa ma scoate din judetean cat se poate de repede, sa nici nu ma atinga nimeni daca nu-i musai, ca astia te nenorocesc in loc sa te ajuta. Asa a patit si baiatul care a avut accident anul trecut si la care a fost amputat piciorul, el tot la timisoara a ajuns din cate stiu eu, din cauza infectiilor parca.

Eu, -care am vazut de aproape ce se intampla acolo, spitalul, sala de operatie si oamenii de acolo-, nu mai doresc sa fiu tratata acolo niciodata. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem inca Dr in arad care umbla cu Dacia 1310

Unul ?

Am avut profesor care e si inspector si inca umbla cu Dacia 1310... am avut cunoscuti care duceau masina in service cel putin 1 data pe saptamana, aveau salar de ~100 milioane pe luna si le-a trebuit 2 ani sa-si schimbe masina (adica i-a trebuit masinii 2 ani sa ajunga la un stadiu de "game over"). Prin faptul ca au BMW-uri si Mertzane ma refeream ca ei oricum traiesc foarte bine din spaga. Crede-ma ca am 2 cazuri in familie, sora mea si verisorul meu care au trecut prin niste chinuri inumane in spitalele noastre... 3 ZILE LE-A LUAT LA HANDICAPATI SA FACA UN (cuvant urat) DE ANALIZE CU SPAGA GROASA SI SCANDAL CA PUTEAU MURI ACOLO FARA SA STIE NIMENI CARE E PROBLEMA. Intr-un final s-a rezolvat cu chiu cu vai... si surpriza, problemele erau cauzate tot din spital... dupa o operatie de apendicita "s-a produs o extorsiune a intestinelor" si daca gresesti putin in alimentatie, noaptea incepe sa o doara burta... nu vreti sa traiti astfel de clipe.

 

Eu va inteleg ca incercati sa le luati apararea unor medici... dar nu are rost pentru ca pana nu ajungi pe mana lor (si nu ma refer la raceli), nu stii ce te paste.

 

Eu mi-am spus parerea si am argumentat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multi se mira cum de a supravietuit baiatul dupa felul cum arata motocicleta.
am fost la locul accidentului a doua zi,am ramas socat-motorul era imprastiat pe tot cimpul,am masurat 68 de metri de la locul impactului si pina unde erau petele de singe,roata fata cu telescoape cu tot (care au fost pur si simplu retezate)au fost mai departe.eu cu ovi am urcat motorul in remorca si l-am dat jos la politie!

 

Mesaj completat

Multi se mira cum de a supravietuit baiatul dupa felul cum arata motocicleta.
am fost la locul accidentului a doua zi,am ramas socat-motorul era imprastiat pe tot cimpul,am masurat 68 de metri de la locul impactului si pina unde erau petele de singe,roata fata cu telescoape cu tot (care au fost pur si simplu retezate)au fost mai departe.eu cu ovi am urcat motorul in remorca si l-am dat jos la politie!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident astazi pe Bld Revolutiei langa pizzeria Pergola.Motocicleta un R6 AR--SOK.Am ajuns acolo dupa vreo 5 minute.Motocicleta era trantita de asfalt o orma de alunecare destul de mare.Nu stiu exact ce si cum dar dupa cum am obs motociclistul circula regulamentar.El a scapat relativ OK...pantalonii sfasiati umpic lovitura la genunchi si la mana(degete) avea putin sange.Cam atata am vazut eu.Motocicleta...uleiul pe jos far umpic spart ghidonul rupt+altele ...capac carena etc.Atasez niste poze

post-22612-1302465910_thumb.jpgpost-22612-1302465865_thumb.jpgpost-22612-1302465953_thumb.jpgpost-22612-1302465973_thumb.jpg

ATENTIE CUM CIRCULATI.!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre accidentul de vineri am auzit si eu ceva.Tocmai era Consuel(tractari auto)la mine cand lor sunat sa mearga sa ridice un motor al carui conducator a fost transportat la spital.mai multe detalii nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident astazi pe Bld Revolutiei langa pizzeria Pergola.Motocicleta un R6 AR--SOK.Am ajuns acolo dupa vreo 5 minute.Motocicleta era trantita de asfalt o orma de alunecare destul de mare.Nu stiu exact ce si cum dar dupa cum am obs motociclistul circula regulamentar.El a scapat relativ OK...pantalonii sfasiati umpic lovitura la genunchi si la mana(degete) avea putin sange.Cam atata am vazut eu.Motocicleta...uleiul pe jos far umpic spart ghidonul rupt+altele ...capac carena etc.Atasez niste poze

post-22612-1302465910_thumb.jpgpost-22612-1302465865_thumb.jpgpost-22612-1302465953_thumb.jpgpost-22612-1302465973_thumb.jpg

ATENTIE CUM CIRCULATI.!!!!!!!!!!!!!!!!

Băiatul cu R 6-le făcea slalom printre mașini,timp in care a fost agatat de o alfa Romeo,ce a depășit coloana de la semafor prin parcare,lovind si o mașina parcată!după cele intamplate șoferul auto nu s-a obosit sa opteasca!aici am intervenit eu sunand la politie si urmarindu-l!intr-un final a fost nevoit sa opreasca,declarand ca a vrut sa se intoarca la accident dar Nu a Mai stiut drumul!!!toti sunt teferi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident astazi pe Bld Revolutiei langa pizzeria Pergola.Motocicleta un R6 AR--SOK.Am ajuns acolo dupa vreo 5 minute.Motocicleta era trantita de asfalt o orma de alunecare destul de mare.Nu stiu exact ce si cum dar dupa cum am obs motociclistul circula regulamentar.El a scapat relativ OK...pantalonii sfasiati umpic lovitura la genunchi si la mana(degete) avea putin sange.Cam atata am vazut eu.Motocicleta...uleiul pe jos far umpic spart ghidonul rupt+altele ...capac carena etc.Atasez niste poze

post-22612-1302465910_thumb.jpgpost-22612-1302465865_thumb.jpgpost-22612-1302465953_thumb.jpgpost-22612-1302465973_thumb.jpg

ATENTIE CUM CIRCULATI.!!!!!!!!!!!!!!!!

Băiatul cu R 6-le făcea slalom printre mașini,timp in care a fost agatat de o alfa Romeo,ce a depășit coloana de la semafor prin parcare,lovind si o mașina parcată!după cele intamplate șoferul auto nu s-a obosit sa opteasca!aici am intervenit eu sunand la politie si urmarindu-l!intr-un final a fost nevoit sa opreasca,declarand ca a vrut sa se intoarca la accident dar Nu a Mai stiut drumul!!!toti sunt teferi!!!

Mesaj completat

Accident astazi pe Bld Revolutiei langa pizzeria Pergola.Motocicleta un R6 AR--SOK.Am ajuns acolo dupa vreo 5 minute.Motocicleta era trantita de asfalt o orma de alunecare destul de mare.Nu stiu exact ce si cum dar dupa cum am obs motociclistul circula regulamentar.El a scapat relativ OK...pantalonii sfasiati umpic lovitura la genunchi si la mana(degete) avea putin sange.Cam atata am vazut eu.Motocicleta...uleiul pe jos far umpic spart ghidonul rupt+altele ...capac carena etc.Atasez niste poze

post-22612-1302465910_thumb.jpgpost-22612-1302465865_thumb.jpgpost-22612-1302465953_thumb.jpgpost-22612-1302465973_thumb.jpg

ATENTIE CUM CIRCULATI.!!!!!!!!!!!!!!!!

Băiatul cu R 6-le făcea slalom printre mașini,timp in care a fost agatat de o alfa Romeo,ce a depășit coloana de la semafor prin parcare,lovind si o mașina parcată!după cele intamplate șoferul auto nu s-a obosit sa opteasca!aici am intervenit eu sunand la politie si urmarindu-l!intr-un final a fost nevoit sa opreasca,declarand ca a vrut sa se intoarca la accident dar Nu a Mai stiut drumul!!!toti sunt teferi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gestul lui Horace fata de cele petrecute sub ochii lui e o lectie pentru toti cum ar trebui procedat daca nimerim in mijlocul evenimentului. Mi se pare un gest firesc, dar pacat ca tot mai putin e prezent in zilele noastre. Horace ne-a reamintit cum se procedeaza. Felicitari lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

stie cineva de accidentul asta: "...în localitatea ÂŞilindia, unde un motociclist s-a autoaccidentat grav, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum. Pe DJ 792/C , în timp ce conducea o motocicletă marca Honda, din direcția Târnova către ÂŞilindia, I. Andrei - Bogdan de 27 de ani din Arad, într-o curbă la stânga, semnalizată cu indicator, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul asupra motocicletei. Acesta Âşi a părăsit Âşoseaua izbindu-se de un indicator de orientare. În urma impactului violent motociclistul a suferit răni grave fiind transportat de urgență de echipajul SMURD la Spitalul Clinic Județean Arad pentru a primi îngrijirile medicale necesare." ??

articol de pe http://vestic.ro/articol_18083/viteza-cauz...niti-grav-.html

Editat de branconier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un motociclist s-a autoaccidentat grav, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum. Pe DJ 792/C

Imi place ca orice se intampla repede " nu a adaptat viteza la conditiile de drum " , pai daca dintr-o data dai de gropi ca te ascunzi in ele, si inainte de aia ai asfalt bun... asta inseamna ca tu dupa ce vi cu 100-120 km/h trebuie sa reduci viteza la 10 la ora ca sa treci de cratere, dupa care poti sa iti continui drumu linistit cu 100 km/h ? Sau cum... ?

 

Vaisamar de țara asta si "tot" ce ii in ea. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parca numarul mi-e cunoscut, dar pe mobrist, nu-l mai tin minte. Nasoala intamplare. Inca o data se demonstreaza ca trebuie sa ne intoarcem capul in trafic ca girofarul. Obligatoriu in stanga sau dreapta noastra privit la schimbarea directiei de mers. Avem si noi unghiuri moarte in retrovizor. Sanatate lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

stie cineva de accidentul asta: "...în localitatea ÂŞilindia, unde un motociclist s-a autoaccidentat grav, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum. Pe DJ 792/C , în timp ce conducea o motocicletă marca Honda, din direcția Târnova către ÂŞilindia, I. Andrei - Bogdan de 27 de ani din Arad, într-o curbă la stânga, semnalizată cu indicator, din cauza neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul asupra motocicletei. Acesta Âşi a părăsit Âşoseaua izbindu-se de un indicator de orientare. În urma impactului violent motociclistul a suferit răni grave fiind transportat de urgență de echipajul SMURD la Spitalul Clinic Județean Arad pentru a primi îngrijirile medicale necesare." ??

articol de pe http://vestic.ro/articol_18083/viteza-cauz...niti-grav-.html

 

ceau ,

doua trei precizari avand in vedere ca eu eram cel din spatele ghidonului:

1. viteza era de 50-60 km/h si eu nu o consider excesiva asa cum am spune mass-media, ideea e ca am derapat si am intrat in indicatorul de localitate de acolo toata povestea

2. grav accidentat insemnand: fractura de tibie cu deplasare, mi s-a implantat tija si mana dreapta rupta din incheitura deja am si scapat de ghips

 

pentru alte detalii va stau la dispozitie

(scuzati daca e aiurea sa raspund aici de e prima data cand postez)

 

sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, 03.iunie.2011, accident moto la intersectuia centurii cu iesirea de la metro. Motorului(suzuki big dr) i-a fost taiata calea de catre o dacia papuc care nu s-a asigurat la intrarea pe centura. Motociclistul Zoli (numele nu l-am retinut si nu vreau sa-l botez) este relativ bine....constient cu o fractura....insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...