Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Daca erai acolo poate sti-ai mai multe:

1.Nu eram in depasire...2.Pasagerul nu ma dezechilibrat deloc...3Nu are rost sa vb daca nu stiti ca e simplu sa isi de-a toti cu parerea...Din tot ce sa vb aici un singur lucru e adevarat:viteza a fost mult prea mare pt panta care este la ortisoara spre timisoara...Voi reveni curand printre BIKERS :hurt:

Mesaj completat

Avem chiar si o dedicatie din partea pasagerei care a stat in spate pt ce-i care vb fara sa stie si NU AU FOST ACOLO http://www.youtube.com/watch?v=cQ-w9tFMZDI Poate asa se vor interesa inainte sa se bage aiurea in treaba!

Cu scuzele de rigoare eu am scris ce am auzit. Adevarat, lumea fabuleaza cateodata. Scuze ca m-am luat dupa ea. Desi eram langa tine dupa cazatura nu a fost momentul sa disecam sirul evenimentelor. Bine ca e ok in final si putem glumi pe chestia asta. De s-ar termina toate busiturile motociclistilor asa.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Accident acuma aproximativ jumatete de ora o ora pe calea Victoriei vizavi de Cocosul de Aur.Soferul unei conserve a iesit dintr-o parcare a taiat benzile sa vireze taindui calea unui motociclist (Honda CBR, galben inmatriculare AR-10-KWS)care dupa impact a patruns pe trotuar metri buni Bine ca nu a lovit vreun pieton.Asa am auzit eu asteptam poate cel impicat ne spune datele concrete.Eu nu am fost martor. Am ajuns acolo aprox DUPA 15 minute.

Poze:

post-22612-1284991926_thumb.jpgpost-22612-1284991959_thumb.jpgpost-22612-1284991998_thumb.jpgpost-22612-1284992067_thumb.jpgpost-22612-1284992113_thumb.jpgpost-22612-1284992159_thumb.jpgpost-22612-1284992199_thumb.jpgpost-22612-1284992274_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Puii mei de treaba... Nu cunosc mobra si nici pe proprietar. Poate stie careva cine-i si starea lui. bai frate, astia nu mai au niciun pic de bun simt. Chiar asa mici am ajuns sa nu ne vada?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Puii mei de treaba... Nu cunosc mobra si nici pe proprietar. Poate stie careva cine-i si starea lui. bai frate, astia nu mai au niciun pic de bun simt. Chiar asa mici am ajuns sa nu ne vada?

Starea lui e Ok.A fost ambulanta dar nu a necesitat internare(asa am obs) era pe picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Puii mei de treaba... Nu cunosc mobra si nici pe proprietar. Poate stie careva cine-i si starea lui. bai frate, astia nu mai au niciun pic de bun simt. Chiar asa mici am ajuns sa nu ne vada?

nu am ajuns...intotdeauna am jos "mici"...daca as primi 1leu de fiecare data cand am auzit: "Nu l-am vazut..." as fi probabil miliardar in lei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ca niciodata nu am fost vazuti dar ce e mai inrijorator este pe langa ca nu te vede mai sunt si "miserupisti" in legatura cu tine si nu te baga in seama.Dar cand treci cu 200 pe langa ei sar cu gura ca uitel si pe ala.Nu stiu cine este baiatul Kato.Din cate am inteles sar putea sa stea prin gradiste? Larking il stie din cate am vb cu fratele lui sau prieten.Chiar nu am pus intrebari necunoscand pe nimeni.Am fost am vazut care e treaba am dat o mana de ajutor si am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident acuma aproximativ jumatete de ora o ora pe calea Victoriei vizavi de Cocosul de Aur.Soferul unei conserve a iesit dintr-o parcare a taiat benzile sa vireze taindui calea unui motociclist (Honda CBR, galben inmatriculare AR-10-KWS)care dupa impact a patruns pe trotuar metri buni Bine ca nu a lovit vreun pieton.Asa am auzit eu asteptam poate cel impicat ne spune datele concrete.Eu nu am fost martor. Am ajuns acolo aprox DUPA 15 minute.

2.jpg]post-22612-1284992113_thumb.jpgpost-22612-1284992159_thumb.jpgpost-22612-1284992199_thumb.jpgpost-22612-1284992274_thumb.jpg

 

asta sta in gradiste il vedeam pe centru fara casca cu unu in spate ...si in gradiste il vedeam \auzeam cum mergea cu peste 130 la ora...i-am zis la Pety si Andy ca nu mai are mult pana face accident si asta s-o intamplat

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce accidente Gim? Povesteste-ne si noua...

pai asta cu motoru , si eu am vazut 2 cu masini unu la mine pe Kogalniceanu da era usor, si unu dupa statia de tramvai de la obor , unu cu masina o iesit de la ceva firma de acolo si nu a vazut tramvaiu ca vine , REXULTATUL : masina buna de metalcomp , tramvai deraiat de pe sine, stalp de curent care alimenteaza tramvaiul rupt. bine ca nu au fost victime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate , in China , ca in romania suntem numai 22 mil. cel mult :laugh:

crezi ca romanii se invata minte din prima? acelasi roman,foloseste fraza "nu l-am vazut..." de cel putin 224 de ori intr-o viata de om... :cheers:

Deci am sanse la miliard... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu ...

Stanule ... tu ce prestari servicii faci , de esti in alta categorie decat noi , astia ... restul ? :laugh:

 

..chiar asa, e treaba ta?.. dar ca sa te linistesc... in loc de QUOTE am scris numele nui... :P

 

Danut, numele tau a aparut in povestea mea despre concediul, deci, esti si tu special.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Stie cineva detalii,despre accidentul arad-ineu.(moto),un motociclist pe nume cipri ar fi ratat o curba..,din discutii la tel cu cunostinte...,ar fi grav ..,la picioare,am inteles ca este la tm.internat....,daca are cineva detalii si ..,putem ajuta cu ceva?...,sa posteze...acidentul a avut loc in data de ; 11/12.03 2011.,Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din auzite..

pe la 3 dimineata mergea spre casa

si avea "ceva" viteza..

a ratat curba si a intrat (nu stiu, motocicleta sau el) intr`o buturuga

ramasa dupa taierea pomului..

motocicleta e "praf"

s`ar putea sa trebuiasca un picior amputat, nu se stie..

asta am auzit aseara

 

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva detalii,despre accidentul arad-ineu.(moto),un motociclist pe nume cipri ar fi ratat o curba..,

 

Am un prieten Cipri,motociclist din Ineu.L-am sunat dar telefonul nu-i functioneaza.Va rog,daca aflati detalii sa postati aici.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul accidentat e C****** T****, din Ineu, si e internat la Sp. Judetean Timisoara - C.A. Nu e cu risc vital, dar a avut un accident urat. Intrucat informatiile ce tin de intimitatea fiecaruia trebuie sa ramana confidentiale, va rog sa nu transformati topicul intr-unul indecent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...