Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Inca unul...din pacate... ^_^ Cu genunchiul nu e de joaca... O spun din experienta; cand m-am externat din spital nu aveam nici o problema la genunchi dar dupa 3 zile au aparut complicatiile... acum sper sa scap de operatie; am suportat deja o interventie vineri prin care mi s-a extras lichidul format in urma accidentului iar vinerea viitoare merg la control. Daca nu s-a ameliorat trebuie sa ma operez...deci nu e de joaca... :D Le doresc celor doi insanatosire grabnica si sa aiba puterea sa treaca peste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Luci este OK, Noemi a avut un soc post-traumatic dar acum este bine si ea

Mesaj completat

Imi pare rau sa aud asta, dar ce s-a in tamplat defapt?

Clasica neacordare de prioritate, soferul (fostul sofer ^_^ ) a intrat in intersectie ca prostul, apoi a declarat ca nu a vazut motocicleta

Politistul a fost foarte sec si la obiect: "Nu trebuia sa-l vezi ci trebuia sa te opresti, indicatorul e clar si vizibil, de oprire la intersectie"

Luci venea dinspre Zabrani spre Arad, Dacia venea de la Tisa Noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sa va explic eu cum a fost: eu pe drumul cu prioritate, in localitate circulam regulamentar cand vine laba din stanga cu viteza si hop in mine din plin. Nevasta-mea e si acum la spital (daca totul e bine va iesi maine) dar va avea gips pe piciorul stang cel putin o saptamana (picior la care a avut ruptura de menisc acum un an), e plin de vanatai pe el si umflat cat erau inainte ambele picioare. Motocicleta are carene sparte, ghidon indoit si altele da fierul nu conteaza ci noi doi. Pantalonii sotiei sunt rupti (noroc ca am fost echipati si nu am fost in blugi ca acolo isi lasa pielea), casca zgariata, etc. Vineri mergem la urgenta, acolo ne face un control rapid la amandoi si ne lasa sa plecam acasa. Ajungem in Micalaca la cineva si dupa 10 minute lesina. Sunam la ambulanta, vin baietii si o duc din nou la spital. Acum surpriza: piciorul e zdrobit calumea nu cum se credea inainte si posibil sa apara ruptura de splina in 2 timpi (adica care nu se vede imediat) iar la fata era mai alba decat halatele doctorilor si isi tot dadea ochi peste cap.

Tipul desi ziceau parintii lui ca sunt necajiti (financiar vorbind) avea ghiul si 2 lanturi dar nu munceste. In prima faza a avut doar 40 km/h la care politistul ii zice pai atunci nu trebuia sa pui frana doar sa deschizi un geam si te opreai. Apoi nu m-a vazut desi era noapte si aveam farul aprins si iar politistul ii zice ca nu trebuie sa ma vada ci sa opreaca ce de aia e semnul "Stop" acolo.

Ne-am inteles vineri noaptea sa ma caute sambata cu o suma de bani (destul de mica dupa mine) si nu depun plangere, totul a fost ok, doar ca sambata nu mai da nici un semn de viata. Il sun eu sa-l anunt si pe el ca Noemi e tot la spital iar el imi zice merci si ca ne vedem luni. Nici vorba de bani sau sa o viziteze macar pe nevasta-mea asa ca gest. Acum m-am razgandit eu si maine cand ne vedem suma va fi una modificata substantial (voi schimba semnul din RON in E ca sa simta si el ca traieste).

Maine e un nou capitol cand mergem la service sa verifica masina si motorul si tot maine il anunt de schimbarea semnului ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sa va explic eu cum a fost: eu pe drumul cu prioritate, in localitate circulam regulamentar cand vine laba din stanga cu viteza si hop in mine din plin. Nevasta-mea e si acum la spital (daca totul e bine va iesi maine) dar va avea gips pe piciorul stang cel putin o saptamana (picior la care a avut ruptura de menisc acum un an), e plin de vanatai pe el si umflat cat erau inainte ambele picioare. Motocicleta are carene sparte, ghidon indoit si altele da fierul nu conteaza ci noi doi. Pantalonii sotiei sunt rupti (noroc ca am fost echipati si nu am fost in blugi ca acolo isi lasa pielea), casca zgariata, etc. Vineri mergem la urgenta, acolo ne face un control rapid la amandoi si ne lasa sa plecam acasa. Ajungem in Micalaca la cineva si dupa 10 minute lesina. Sunam la ambulanta, vin baietii si o duc din nou la spital. Acum surpriza: piciorul e zdrobit calumea nu cum se credea inainte si posibil sa apara ruptura de splina in 2 timpi (adica care nu se vede imediat) iar la fata era mai alba decat halatele doctorilor si isi tot dadea ochi peste cap.

Tipul desi ziceau parintii lui ca sunt necajiti (financiar vorbind) avea ghiul si 2 lanturi dar nu munceste. In prima faza a avut doar 40 km/h la care politistul ii zice pai atunci nu trebuia sa pui frana doar sa deschizi un geam si te opreai. Apoi nu m-a vazut desi era noapte si aveam farul aprins si iar politistul ii zice ca nu trebuie sa ma vada ci sa opreaca ce de aia e semnul "Stop" acolo.

Ne-am inteles vineri noaptea sa ma caute sambata cu o suma de bani (destul de mica dupa mine) si nu depun plangere, totul a fost ok, doar ca sambata nu mai da nici un semn de viata. Il sun eu sa-l anunt si pe el ca Noemi e tot la spital iar el imi zice merci si ca ne vedem luni. Nici vorba de bani sau sa o viziteze macar pe nevasta-mea asa ca gest. Acum m-am razgandit eu si maine cand ne vedem suma va fi una modificata substantial (voi schimba semnul din RON in E ca sa simta si el ca traieste).

Maine e un nou capitol cand mergem la service sa verifica masina si motorul si tot maine il anunt de schimbarea semnului ^_^

[/quot

nu lasa prea mult ca timpu trece...daca nu vrea prin intelegere depune plangere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara in timp ce veneam de la ghioroc eu cu Alex si Peti, in apropierea viaductului de la Billa ( noi veneam de catre Penny si faceam dreapta spre podgoria ) un dobitoc cu taxi nici nu se uita macar in oglinda nici semnalizare nimic , ii taie calea lui Peti , noroc ca nu avea viteza si a apucat sa franeze ca altfel il lua in plin.

Cocalarul cu taxiul pe langa ca a trecut pe banda de mers spre dreapta , normal ca o ia tot drept ca doar nu sta el la coada de pe banda lui. I-am aratat frumos ^_^ ( semnul de circulatie ) si cateva vorbe dulci. Asa ca atentie mare in oras .

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

^_^ Mama masii de treaba,e prima data cand un cunoscut de-al meu pateste asa ceva,sunt :D .Important e ca nu a iesit mai grav,desi sigur nu ii este usor la Noemi cu ghipsul.Va doresc multa sanatate si sa ne vedem cu bine pe 2 roti.

Editat de purdi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Sa va explic eu cum a fost: eu pe drumul cu prioritate, in localitate circulam regulamentar cand vine laba din stanga cu viteza si hop in mine din plin. Nevasta-mea e si acum la spital (daca totul e bine va iesi maine) dar va avea gips pe piciorul stang cel putin o saptamana (picior la care a avut ruptura de menisc acum un an), e plin de vanatai pe el si umflat cat erau inainte ambele picioare. Motocicleta are carene sparte, ghidon indoit si altele da fierul nu conteaza ci noi doi. Pantalonii sotiei sunt rupti (noroc ca am fost echipati si nu am fost in blugi ca acolo isi lasa pielea), casca zgariata, etc. Vineri mergem la urgenta, acolo ne face un control rapid la amandoi si ne lasa sa plecam acasa. Ajungem in Micalaca la cineva si dupa 10 minute lesina. Sunam la ambulanta, vin baietii si o duc din nou la spital. Acum surpriza: piciorul e zdrobit calumea nu cum se credea inainte si posibil sa apara ruptura de splina in 2 timpi (adica care nu se vede imediat) iar la fata era mai alba decat halatele doctorilor si isi tot dadea ochi peste cap.

Tipul desi ziceau parintii lui ca sunt necajiti (financiar vorbind) avea ghiul si 2 lanturi dar nu munceste. In prima faza a avut doar 40 km/h la care politistul ii zice pai atunci nu trebuia sa pui frana doar sa deschizi un geam si te opreai. Apoi nu m-a vazut desi era noapte si aveam farul aprins si iar politistul ii zice ca nu trebuie sa ma vada ci sa opreaca ce de aia e semnul "Stop" acolo.

Ne-am inteles vineri noaptea sa ma caute sambata cu o suma de bani (destul de mica dupa mine) si nu depun plangere, totul a fost ok, doar ca sambata nu mai da nici un semn de viata. Il sun eu sa-l anunt si pe el ca Noemi e tot la spital iar el imi zice merci si ca ne vedem luni. Nici vorba de bani sau sa o viziteze macar pe nevasta-mea asa ca gest. Acum m-am razgandit eu si maine cand ne vedem suma va fi una modificata substantial (voi schimba semnul din RON in E ca sa simta si el ca traieste).

Maine e un nou capitol cand mergem la service sa verifica masina si motorul si tot maine il anunt de schimbarea semnului ^_^

 

Lufule, mi-e rau de ce aud! Si eu care-mi plangeam de mila ca s-au ars diverse electrice la motor si n-am bani sa le cumpar... Acu' ma gandesc ca le dau dreaqu, stau doua-trei luni pieton si se repara.

Dar sa patesti ce ati patit voi... Sper ca sotia o sa fie bine. Adica sa se faca bine complet si rapid. Tu inteleg ca n-ai nimic, fizic. Mobra e indoita rau?

Sfatul meu e sa-l usuci de bani pe idiot si sa nu renunti nici la plangere. Dosarul doare mai tare decat banii.

Sanatate fetei, nervi tari tie si fericire amandurora. Sper sa ne revedem curand pe soselele patriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat un accident azi in care a fost implicat un Opel condus de o soferita si un scuter cu doua persoane,dar cand am ajuns eu nu mai erau acolo doar o balta de sange. Nu am aflat mare lucru doar ca nu mai misca nici unul dintre ei cand a venit salvarea. S-a intamplat pe str. Padurii colt cu Dorobantilor.

post-52810-1282853208_thumb.jpg

post-52810-1282853251_thumb.jpg

post-52810-1282853291_thumb.jpg

post-52810-1282853313_thumb.jpg

post-52810-1282853342_thumb.jpg

post-52810-1282853361_thumb.jpg

Editat de 73deauville
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clara neacordare de prioritate. Nu se poate domnule sa gresesti in halul asta. Intersectia e mare, vizibila, fara trafic intens, doar bunavointa sa ai si sa te uiti cand schimbi directia de mers, mai ales ca mobra venea din FATA ta dupa cate se vede. Asta inseamna neatentie totala, nepasare, nesimtire. In teapa cu p...a de la volan. Oare ce motive a avut ca nu a vazut scuterul? Sanatate celor 2 accidentati

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma interesez, sunt din zona, da pana acu nu am auzit nimic.... si ce poza au pus astia aici, e dintre un golf si un tir, dar in fine, aradonul lasa de dorit dupa parerea mea.

Mesaj completat

am intrebat prin zona, victimele sunt bine, femeia de la volan se pare ca era si blonda....

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

accident astazi la iesire din Oravita catre Timisoara, Kawasaki Ninja ZX 10 R, nu mai tin minte cum il cheama pe baiat dar vine cu noi des la Moto Joi, va zic din ce am auzit la telefon, a pierdut controlul motocicletei si a cazut, era cu nevasta pe motor, din fericire au scapat amandoi cu bine doar contuzii si zgarieturi, motorul praf , bun de fier vechi.

Mesaj completat

post-47525-1284235229_thumb.jpgpost-47525-1284235240_thumb.jpgpost-47525-1284235254_thumb.jpgpost-47525-1284235264_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident astazi la iesire din Oravita catre Timisoara, Kawasaki Ninja ZX 10 R, nu mai tin minte cum il cheama pe baiat dar vine cu noi des la Moto Joi, va zic din ce am auzit la telefon, a pierdut controlul motocicletei si a cazut, era cu nevasta pe motor, din fericire au scapat amandoi cu bine doar contuzii si zgarieturi, motorul praf , bun de fier vechi.

Mesaj completat

post-47525-1284235229_thumb.jpgpost-47525-1284235240_thumb.jpgpost-47525-1284235254_thumb.jpgpost-47525-1284235264_thumb.jpg

oravita sau ortisoara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a spus un prieten ca ceasul a ramas la 200km/ora.daca e asa,este o minune ca au scapat doar cu contuzii...

Eu stiu ca motoru ala are afisaj electronic, joi chiar m-am uitat la el . deci nu avea cum sa vada la ce viteza a ramas. parerea mea e ca nu avea 200, la 200 era mai grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Makaveli' date='Sep 11 2010, 11:26 AM' post='2592477'

Eu stiu ca motoru ala are afisaj electronic, joi chiar m-am uitat la el . deci nu avea cum sa vada la ce viteza a ramas. parerea mea e ca nu avea 200, la 200 era mai grav

 

ai dreptate nu am vazut

am ajuns acolo cand se incarca fierul in duba

iar despre faza cu 200,nu imi apartine ,asa vb cei care erau acolo

din ce s-a spus de starea celor doi e clar ca nu puteau avea 200 la ora + accident si sa rezulte doar julituri

bikerii exagereaza cand e vb de viteza dar asta e ,primul zice 100km/h,al doilea mai pune 50 de km si pina la ultimu se ajunge la 200

asta e ,pacat de situatie,sper ca cei doi sa fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Makaveli' date='Sep 11 2010, 11:26 AM' post='2592477'

Eu stiu ca motoru ala are afisaj electronic, joi chiar m-am uitat la el . deci nu avea cum sa vada la ce viteza a ramas. parerea mea e ca nu avea 200, la 200 era mai grav

 

 

ai dreptate nu am vazut

am ajuns acolo cand se incarca fierul in duba

iar despre faza cu 200,nu imi apartine ,asa vb cei care erau acolo

din ce s-a spus de starea celor doi e clar ca nu puteau avea 200 la ora + accident si sa rezulte doar julituri

bikerii exagereaza cand e vb de viteza dar asta e ,primul zice 100km/h,al doilea mai pune 50 de km si pina la ultimu se ajunge la 200

asta e ,pacat de situatie,sper ca cei doi sa fie bine

momentan sunt bine, umbla pe picioarele lor , totul e ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Makaveli' date='Sep 11 2010, 11:26 AM' post='2592477'

Eu stiu ca motoru ala are afisaj electronic, joi chiar m-am uitat la el . deci nu avea cum sa vada la ce viteza a ramas. parerea mea e ca nu avea 200, la 200 era mai grav

 

 

ai dreptate nu am vazut

am ajuns acolo cand se incarca fierul in duba

iar despre faza cu 200,nu imi apartine ,asa vb cei care erau acolo

din ce s-a spus de starea celor doi e clar ca nu puteau avea 200 la ora + accident si sa rezulte doar julituri

bikerii exagereaza cand e vb de viteza dar asta e ,primul zice 100km/h,al doilea mai pune 50 de km si pina la ultimu se ajunge la 200

asta e ,pacat de situatie,sper ca cei doi sa fie bine

Pai eu cat trebuia sa am cu TA caci eram in fata lor la primul sens de intrare in Timisoara. Am plecat toti deodata din Arad. A fost o aglomeratie pe sosea de nedescris. Nu avea cum sa aiba 200, in niciun caz. Daca aveau viteza aia se dezintegrau de parapeti amandoi. Erau intr-o depasire , motocicleta s-a smucit la un moment dat, pasagera s-a dezechilibrat stagand pilotul in spate iar acesta fiind luat prin surprindere,tras practic si el de pasagera in spate involuntar trage brusc de acceleratie. Bestia se ridica pe o roata si o ia direct spre parapet, urmarea o vedeti din poze. Pasagera din cate am fost informat doar cu julituri, el la fel, doar pe ambele fese, el cazand drept in fund si facand cativa metri buni in acesta pozitie pe sosea. Norocul ambilor cu echipamentul full pe ei. Sfatul meu: tineti o lectie pasagerei, pasagerului inainte de a se urca pe mobra, mai ales celoc care nu au stat vre-o data pe o mobra.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca erai acolo poate sti-ai mai multe:

1.Nu eram in depasire...2.Pasagerul nu ma dezechilibrat deloc...3Nu are rost sa vb daca nu stiti ca e simplu sa isi de-a toti cu parerea...Din tot ce sa vb aici un singur lucru e adevarat:viteza a fost mult prea mare pt panta care este la ortisoara spre timisoara...Voi reveni curand printre BIKERS :hurt:

Mesaj completat

Avem chiar si o dedicatie din partea pasagerei care a stat in spate pt ce-i care vb fara sa stie si NU AU FOST ACOLO http://www.youtube.com/watch?v=cQ-w9tFMZDI Poate asa se vor interesa inainte sa se bage aiurea in treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo SANTEN ,

Am asteptat sa dai tu replica .

Daca cei de mai sus care isi dau cu presupusu cum sa intamplat accidentul s-au linistit , am sa le spun ca eu eram in spatele tau si n-a fost nici o depasire chiar acolo (oricum , aproape toti inclusiv eu , din coloana au facut depasiri unele neregulamentare deoarece 'parerea mea' este ca noi nu stim sa mergem in coloana).

Posibila problema a fost viteza compensata de valul carosabilului , parere personala.

Pana la urma bine ca ai lasat motorul sa se duca sg.

INSANATOSIRE GRABNICA PT AMANDOI SI SA NE VEDEM CAT DE CURAND PE SOSEA PE MOTO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...