Sari la conținut

Redbull Romaniacs 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu tiganii sunt problema.Aia vor pleca.Problema sunt gunoaiele pe care primaria nu a vrut sa le ia.Decorul va fi potrivit pt o imagie buna Romaniei.La gramada aia de pamant s-a lucrat cu 2 tractoare de la 7 dimineata pana la 12 seara.S-au adus 44 de camioane de pamant.Spectacolul va fi pe masura.VA ASTEPT SA DATI O MANA DE AJUTOR LA ORGANIZARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raliul de 7 zile debuteaza cu show electrizant duminica, 13 august, pe platoul de beton cu o suprafata de 4 hectare de pe bulevardul Unirii...

 

Dati un pic de ajutor pentru cei din "provincie"...

 

CUM SE AJUNGE CEL MAI USOR LA ACEASTA LOCATIE ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@geza.benedekfi: De unde sosesti? Din ce directie?

@Nitescu: O mana de ajutor la organizare? Pai spune la ce te gandesti ca incercam daca ne sta in puteri. Apropos, ce-ati facut cu fierul beton care forma tepusele?

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati un pic de ajutor pentru cei din "provincie"...

 

CUM SE AJUNGE CEL MAI USOR LA ACEASTA LOCATIE ???

 

Geza,

Cum vii dinspre Ploiesti, faci stanga la Casa Scanteii, treci pe langa arcul de triumf, mergi inainte, intri pe calea victoriei, mergi pe calea victoriei pana ajungi la dambovita, faci stanga si mergi paralel cu dambovita pana la unirii si de la unirii o iei printre fantan pe bulevardul mare in directie oposa casei poporului. In 2 km de la unirri o sa vezi agitatia (locul e exact langa bulevard)

 

@ Nitescu: eu pot sa ajut serile de saptamana viitoare (luni - joi) si duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ionut73: nu e asa de simplu. Cand nu esti Bucurestean, a trece pe langa arcul de triumf nu e asa usor, iar a nimeri care e calea victoriei din piata victoriei e un calvar pana incepi sa sti ce si cum. Ca sa nu vorbim ca din Unirii, sa nimeresti printre fantani, e o distractie.

 

Eu am intrebat de unde vine ca fac un traseu pe o harta de satelit. Dar sa nu fac mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ajungi? Organizam un "welcome party" si te initiem in tainele patrunderii in labirintul bucurestean :crack:

 

PS: cam asta e locatia

post-4559-1154679139_thumb.jpg

post-4559-1154679145_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De luni incepe caravana romaniacs prin Bucuresti.Daca vreti sa participati intre orele 16.00-20.00 va rog sa ma sunati.Preferebil sa veniti cu motoarele.Se deconteaza benzina.Redbull si fete din partea casei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sosesc dinspre Ploiesti...

 

...mersi...

 

 

@geza (si ceilalti interesati):

 

Avand in vedere ca duminica centura nu e blocata de trafic, cred ca cel mai simplu e pe centura. Nu prea aveti sanse sa va rataciti. Pentru acest traseu, am adaugat mai jos, imaginile esentiale...

 

La Otopeni, cand pe stanga apare McDonald's, se iese de pe centura si se face dreapta in capat, pe sub pod.

post-3489-1154693392_thumb.jpg

Practic acum sunt aproximativ 24 km pe centura si duminica e libera.

 

Cand se traverseaza pe sub A2, Autostrada Soarelui - marcata foarte bine din orice directie - se va face stanga, dreapta prin stanga Dambovitei...

post-3489-1154693602_thumb.jpg

 

Ulterior se merge drept, cam 3-4 km si se ajunge aici.

post-3489-1154693634_thumb.jpg

Practic esti la 200m de locul faptei. Cu parcarea cred ca te descurci la fata locului.

 

Voi mai adauga inca cel putin un traseu prin centrul orasului in acelasi mod descris...

 

 

Uite si traseul prin centrul orasului. (eu sincer nu il aleg de obicei, dar e foarte bun).

 

Cand intri dinspre Otopeni - Baneasa, ajungi in Piata Presei Libere... Urmezi sagetile...

post-3489-1154694540_thumb.jpg

 

Mergi in continuare drept pe Soseaua Kisseleff, pana ajungi dupa mai multe semafoare in Piata Victoriei...

post-3489-1154694582_thumb.jpg

 

Din Piata Victoriei, trebuie sa iesi relativ drept, pe strada Victoriei. O urmezi pret de mai multi kilometrii, pana practic dai Piata Natiunilor Unite si traversezi Dambovita. Nu ai o continuare vizibila drept in fata, deci ar trebui sa fie clar unde anume...

post-3489-1154694684_thumb.jpg

 

Urmezi cursul Dambovitei pret de cateva sute de metri, pana ajungi in Piata Unirii. In Piata Unirii trebuie sa memorezi bine traseul si sa incerci sa-l respecti. Sunt multe posibilitati, dar cea mai buna este cea marcata.

post-3489-1154694727_thumb.jpg

 

Ulterior iti apare pe dreapta locatia cautata.

post-3489-1154694850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectificam ora pentru caravana romaniacs.Ne intalnim luni ora 18.00 in "groapa".Va rog sa veniti cu rezervoarele goale.

Pentru cei ce vin pe A2,practic megeti tot inainte (nu stanga nu dreapta) pana se inchide drumul (podul marasesti )unde se lucreaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectificam ora pentru caravana romaniacs.Ne intalnim luni ora 18.00 in "groapa".Va rog sa veniti cu rezervoarele goale.

 

Si cei care n-au inca motoare, pot veni cu masinile? :crack:

 

Pentru cei ce vin pe A2,practic megeti tot inainte (nu stanga nu dreapta) pana se inchide drumul (podul marasesti )unde se lucreaza

 

Sper sa nu vina nimeni pe A2 prin Calea Dudesti, ar fi pacat. Drumul de la A2 vine pe Splaiul Unirii si e drept, liber si bun.

 

 

 

Uitati si zona prologului.

post-3489-1154709787_thumb.jpg

 

Pentru presa unde faceti acreditarile?

Editat de big_ipaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau va anunt ca s-a amanat caravana romaniacs prin oras.Ramane pe altadata.Scuze dar agentia care se ocupa de eveniment este cam sucita (varza).

Ramane in schimb actiunea de voluntariat pt prolog si restul competitiei (asta nu tine de agentie)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa castigati bani si nu aveti ce face acasa maine dimineata se monteaza un cort mare.Cine vrea sa vina sa ajute se poate prezenta in "groapa" de dimineata.Sunt baietii acolo .Se negociaza la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@geza (si ceilalti interesati):

...

Ulterior iti apare pe dreapta locatia cautata.

 

Merci mult de informatii. :crack:

 

Eventual sa-mi dati si o adresa a locatiei

 

STRADA, NUMAR...

 

pls

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi am dat si eu o mana de ajutor

primitori oameni si de treaba

cortu a incepu sa se amenajeze cam tarziu adik p la 13 cand a trebuit sa plec si eu a fost ok am stat de vorba cu domnu mecanic super de treaba omu si inca cativa

era un tip care vorbea germana cred si cred ca era un fel de administrator tare tipu are un ktm 200 exc

nasol ca facuse pana in 5 minute dar ce mia placut ca sarise pe o rampa cu motoru oprit chiar tare

am dat si cu lopata faza funny era ca tiganii de acolo nu pot sta fara muzica mergea unu cu bateria de masina in mana si cellalt cu casetefonu si boxele in mana ma apucase un ras nebun :crack:

 

in rest sa speram ca o sa fie vreme buna sambata si duminika ca eu nu cred ca ajung sa vad si mai departe :crack:

cred ca pun si niste poze de maine

 

to geza: omule nu cred ca ai nevoie de nr ca este foarte mare locu aproape cat un stadion deci cred ca te descurci strada nu o mai stiu

Editat de mariuscilin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

to geza: omule nu cred ca ai nevoie de nr ca este foarte mare locu aproape cat un stadion deci cred ca te descurci strada nu o mai stiu

 

 

Am cerut adresa ca s-o introduc in GPS... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...