Sari la conținut

My Baby Is Back


Postări Recomandate

:goodposting: In sfarsit, gata, a scapat de la reanimare, a facut un transplant de furca si "fata" si acum am adus-o inapoi acasa. Desi am venit pe noapte de la Bucuresti, nu m-am putut abtine de putin off-road :angryfire: . Scuzati calitatea pozelor, sunt facute noapte (marti ca pana acum nu am mai avut timp de forum :blbl: ) cum am venit.

 

Iat-o!!!

post-5837-1144349041_thumb.jpg post-5837-1144349154_thumb.jpg post-5837-1144349266_thumb.jpg post-5837-1144349336_thumb.jpg post-5837-1144349443_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat a costat toata transformarea? oare nu era mai ieftin sa-ti iei din start o yamaha xt 125?

Toata "transformarea" m-a costat 8 mil, ceea ce nu e mult deloc. Iar cand mi-am luat eu cbr-ica nu apraruse yamaha xt 125. Eu unul sunt f multumit. :goodposting:

 

Nu te inteleg ma!

Mie unu nu imi place

Dar tu sa te bucuri de ea

Pai cred si eu ca nu ma intelegi, tu esti cu viteza (la 125 :blbl: ), eu cu padurea....

 

sa aveti grija unul de celalalt!

ps:nu se asorta mai bine cu casca negru-mat?

Probabil da pe urma ne confunda lumea :lol: , vroiam sa fie mai diferita fata de a lui. Merge si negru lucios. Oricum multam! :angryfire:

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, pretul e ok, dar daca nu era xt, sigur era alt model enduro de 125, nu neaparat de la yamaha, dar si de la alte firme. oricum, rezultatul final e interesant. bafta cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, pretul e ok, dar daca nu era xt, sigur era alt model enduro de 125, nu neaparat de la yamaha, dar si de la alte firme. oricum, rezultatul final e interesant. bafta cu ea!

 

Da ai dreptate. Dar "sponsoru" era anti-enduro, nu vroia sa vada o crapa murdara de noroi la el la usa sub nici o forma, asa ca am luat "the next best thing". Dupa l-am mai scos din conceptia lui si i-am aratat ce poate face un enduro si cat de necesar e unul pt romania, si a fost de acord, chiar i-a placut idea. Asa ca am ajuns aici.....

:goodposting:

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima data mi s`a parut ca nu vad bine.... :goodposting: ....dar sa stii ca e chiar misto.....bv.....RESPECT....dupa ce imi iese permisu poate dam o tura...si eu am un enduro....yamaha tdr 125......furca e de tdr sau xt? :angryfire: ....seamana ff mult cu a mea si daya :lol: ....

 

p.s.unde stay?(sa nu spui in buc ca asta stiu....unde mai exact) :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima data mi s`a parut ca nu vad bine.... :angryfire: ....dar sa stii ca e chiar misto.....bv.....RESPECT....dupa ce imi iese permisu poate dam o tura...si eu am un enduro....yamaha tdr 125......furca e de tdr sau xt? :blbl: ....seamana ff mult cu a mea si daya :box: ....

 

p.s.unde stay?(sa nu spui in buc ca asta stiu....unde mai exact) :lol:

 

Multam, se vede o parere de endurist.... :pow: Daca erai un pic mai atent si citeai la profil observai ca stau in Buzau, dar pot face o plimbarica la buc. Sau puteti veni voi aici ca sunt niste trasee la 15 km departre de pici pe spate (la figurat). Gasesti si pe hard si pt soft....

Oricum multumesc de apreciere! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amortizorul spate e schimbat? gumele sunt pentru enduro (nu prea ma pricep eu la ele :blbl: ) ?

amortizorul pare a fi cel original.....cauciucul de pe spate insa.....e de ednuro.....cam sters dar daca te uiti atent iti dai seama :angryfire:

p.s.cam asea e si cuciucul meu :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amortizorul spate e schimbat? gumele sunt pentru enduro (nu prea ma pricep eu la ele :blbl: ) ?

 

 

Amotizorul e intradevar cel original. Guma pe spate e schimbata si intredevar e cam strearsa, mere si asa, :angryfire: . Guma fata insa e originalul de la cbr-ica, l-am lasat asa pt ca inca nu am gasit o roata pe 19 sau mai mare, in spite, de enduro, ca sa ii pun cauciuc adecvat si pe fata. Acum are un "look" de supermoto. Ce am schimbat si nu prea se vede e etrierul fata, e unul de la o honda de 750 cc si frana pot spune ca am si ca sunt super super multumit :goodposting: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STRUTOCAMILA :lol:

Mai bine o vindeai si iti luai un enduro.

Nu degeaba se fabrica diferit.... nu conteaza numai furca fata.

 

In fine a fost alegerea ta !

KM fara probleme :angryfire:

 

Stiu si sunt perfect constient... dar incet, incet, cu pasi mai mari, mai marunti, ne aropiem.... :goodposting: Abia astept sa colindam soselele :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vezi ca daca te duci off cu ea iti intra sub apa toba aia :angryfire: baga una sub "fund"

Mai m-am gandit si la asta dar nu cred ca se merita investitia. Nu vreau sa o bag pe trasee de hard-enduro... Nu cred ca o sa traverseze ea in viata ei apa asa de mare incat sa intre in toba..... sau.... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...