Sari la conținut

Accident Dr.taberei 34


mirciulik86
 Share

Postări Recomandate

Chiar daca s-a mai spus cu doar 2 pagini in urma, tin sa amintesc din nou importanta odihnei, alimentatiei si hidratarii inainte si dupa recoltare. Destulor oameni le-a aparut un discomfort mai mic sau mai mare (ameteli, tensiune schimbata, senzatie de voma sau de lesin) din aceste cauze. In aceste conditii, recoltarea se opreste la cel mai mic semn de probleme.

 

PS Sa nu va sperie omuletul ala care va cheama in sala :makeout:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de la prietenul sorei lui mihai

 

"nu a mai avut astăzi operație. ceea ce e un lucru foarte bun, i-au putut scoate câmpurile alea fără nici un fel de alte intervenții.

 

astăzi au donat 26 de oameni, Âşi cu numărul ăsta pe confirmare am plecat la spital, după ce am stat acolo până la 13:30. asistenta aia de la transfuzii a făcut ditamai ochii "tooootul pentru Mihaaaaai??? pfuaaaa!!!"

 

desigur, acum, după ultimele informații, sperăm să nu mai fie nevoie de nici un fel de sânge. încă nu avem nici o informație oficială a stării lui de la doctorii care se ocupă, ci numai de la asistenți.

 

monica a putut intra la el, e încă intubat, dar am înțeles că puțin câte puțin începe să se repare. a fost scos de pe adrenalină (până acum, în fiecare zi i se injecta adrenalină pentru a-i susține tensiunea) Âşi na... tot acolo ni s-a spus că bazinul se va recupera el de la el, pe baza imobilizării la care e Âşi va fi supus.

 

mulțumim mult tuturor celor care ați putut Âşi ați vrut să ajutați"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tine-te tare Ariciule... va rog sa tineti topicul activ. o sa ajung si eu in buc la sfarsitul saptamanii... si ma duc sa vad daca pot sa donez, cu toate ca nu cred ca am vreo sansa :makeout:

 

Ariciule... vreau sa te vad iar pe strada facand ce stii tu mai bine ...

 

 

va saluta lemurul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"acum e mai bine

nu mai respiră decât din când în când cu aparatul, ca să se obiÂşnuiască Âşi din ce în ce să respire singur, să nu obosească.

a avut febră de dimineață. semn că infecție, de la crengi, frunze, în corp. i le-au scos pe toate în prima operație, dar încă îÂşi fac simțită prezența. acum e pe antibiotice puternice. deocamdată stabil.

veÂşti bune, veÂşti bune.

ne mai relaxăm "

 

de la un cunoscut care merge la spital zilnic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....am citit si nu prea am inteles ce grupa de sange ii trebuie sau nu conteaza? as vrea sa donez eu si prietena mea dar nu stiu unde si cui trebuie sa ma adresez si unde sa na duc....puteti va rog sa ma ajutati cu niste detalii? multa lume se bate in piept ca sunt motociclisti dar cand e vorba de probleme cum este aceasta multi se dau la o parte...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii unde,cand si pe ce nume trebuie sa fac donatia. Va multumesc si nu cred ca viata unui om sta intr-o intepatura de ac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut....am citit si nu prea am inteles ce grupa de sange ii trebuie sau nu conteaza? as vrea sa donez eu si prietena mea dar nu stiu unde si cui trebuie sa ma adresez si unde sa na duc....puteti va rog sa ma ajutati cu niste detalii? multa lume se bate in piept ca sunt motociclisti dar cand e vorba de probleme cum este aceasta multi se dau la o parte...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu niste informatii unde,cand si pe ce nume trebuie sa fac donatia. Va multumesc si nu cred ca viata unui om sta intr-o intepatura de ac.

Principiul e ca tu donezi ce ai si aia ii dau din rezerva ce ii trebuie. Dupa ce donezi de fapt sangele e testat si ajunge la randul lui in rezerva ceva mai tarziu. Din ce am inteles eu ca principiu rezervele de sange sunt limitate asa ca au prioritate cei pentru care se doneaza, desi in practica nimic din ce se doneaza pentru respectivul nu ajunge direct la el pentru ca timpul pentru facut analizele face un asemenea scenariu imposibil. Oricum donati, ca daca donati il ajutati, chiar daca indirect! (eu sunt prea slabanog, asa ca fac doar galerie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok sa inteleg....bafta Ariciule...sper ca joci pe dezbracate cu asistentele....

pai el nu prea are ce pierde ca probabil e in pijama... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow...bine ca ai inceput sa te recuperezi si n-a fost mai rau...insanatosire grabnica si refacere rapida iti urez.

 

 

LE: din curiozitate proprie... o sa te mai urci pe moto cand o sa fi complet recuperat?

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...