Sari la conținut

Grupul motociclistilor de cursa lunga 2009


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Sozonul trecut, Romania-Spania si retur. In total aproape 8000 de km. Cel mai indepartat oras: Valencia.Motocicleta: Suzuki VX800 '94.

Sezonul asta..doar Bulgaria dar nu cred ca se pune.

 

Drumuri lungi si frumoase!

Editat de Burlacu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu cu Himalaya mea ma calific?

 

(Detalii, pentru cine n-a intrat pe topicul dedicat, aici : http://fiindcapot.blogspot.com/2009/10/dru...a-ziua-1-2.html )

 

Tu esti prea cool, n-ai nici o legatura cu topicul asta :) (respira adinc, era de bine ) .

 

Ma reactualizez si eu, desi nu m-am mai plimbat cu membrii "grupului" de ceva vreme : anul asta am bantuit pe drumuri secundare, prin Anglia, vreo luna de zile. Europa am traversat-o in tromba, am stat putin prin Elvetia, la dus, iar la intors am bagat Oxford - Bucuresti in cca 48 de ore (cu totul, somn si traversarea cu ferry-ul incluse) :) . Total cca 9000 km. In rest, imi calaresc in continuare mindra (BMW R 1200 GS Adventure 2008, super pimped out, evident :) ) zi de zi, cu mult aplomb :) . N-am mai pus poze pe forum, din peregrinarile mele, de vreo doi ani cred, si nu stiu daca am sa incep din nou acum (nu-i suport pe cei care se plimba ca sa aiba unde sa-si faca poze de show reeluri pe forumurile moto, ii gasesc stupizi si ridicoli, sa ma scuze toti cei cu musculite pe caciuli :) -e vorba doar de citeva cazuri punctuale, nu de toti cei care se bucura de motociclete si aparate foto) . Eu zic ca n-am facut nimic special, cind ajung vreun Emilio Scotto de Romania (nu mi-am propus, desi tipul e super tare), va anunt eu :) .

 

PS Iar asta e primul forum din lume pe care-l intilnesc care are o problema cu numarul de emoticoane per mesaj - mi se pare incredibil. Romania, esti absolut speciala ! Iar imi vine sa nu mai postez vreun an, ca ma apuca greata - asta e, sint gretos, n-am ce sa fac :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2008 tura grecia

2008 tura croatia

2009 tura turcia

 

la lista mai poti adauga calatori din "imagini din calatoriile pe 2 roti" ..sunt acolo multe ture interne si externe cu multi km,care nu se regasesc in lista. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul motociclistilor de cursa lunga activi, 2009:

 

1. Constantin Yamaha /FJR 1300// Gibraltar 2005/Belgia 2005,6,7 Alpi 2007/ Grecia 2008/ Garmisch 2009/Faa am See 2009

2. Mocanu Pompi /BMW 1200 RT/ 5/ 100.000/ / Mocanu Pompi/ Madrid/ Belgia 2006,7,8/ Grecia 2008/ Belgia 2009/ Nordkapp 2009

3. Doru Master/ BMW 1200 LT/ Koln/ Grecia 2008/ Grecia 2009

4. Adrian/ BMW 1200 GS Paris/ Germania 2008/ Grecia 2009

5. bubucaty /Fazer 600/ Grecia 2008/ Croatia 2009

6. Ioanachim /BMW R 1200 GS/ 2009

7. Khk BMW R 1100 RS/ Elvetia 2009

8. HondaSan /Honda X4 1300/ Grecia 2008/ PanEuropean Paris 7200 km/ 2008/ Grecia 2009

7. Bogdan Harea/ Suzuki DL 650 V Strom/ Tassos/ Grecia 2008/ Grecia 2009

10. Mae Grecia 2008/ Grecia 2009

11. Doru BMW , BMW K 1200GT/ Garmisch 2009

12. Dan Honciuc, KTM 400 Military/ Round World 2008 ???

13.azumir/ Yamaha R6/ Austria 2007/ ? 2009

14. duncan/ Hornet/ Muntenegru 2009

15. GDan/ CBF 600s/ Alpi 2009

16. Rocker/ Yamaha TDM 850/ Croatia 2009

17. Marcel Brasov/ BMW 1200 RT/ Gibraltar 2008/ Alpi, Nordkapp 2009

18. Cavaleru/ TDM 850/ Grecia 2009

19. Spectra/ Harley/Tur Europa 2009

20. Sherky/ Africa Twin/ Croatia 2009

21. Florad/ Transalp 650/ Austria 2009

22. Hosszu Toll/ KTM 950/ Croatia 2008/ Slovakia 2009

23. FLR-Bv/ BMW 1200GS/ Grecia 2008/ Alpi 2009

24. Nazdravanul/ BMW R 1200 GS/ Anglia 2008/ Elvetia 2009

25. Raducu/ Honda VFR/ Grecia 2008/ Turcia 2009

 

 

Stiu multi motociclisti care au efectuat excursii externe in acest an, dar, pentru acuratete, ii rog sa precizeze localitatea sau tara cea mai departata.

 

Precizarile din lista ar putea fi utile celor care vor sa purceada asisderea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine sa se stie care si cum, dar de ce nu organizati pe baza acestei liste o iesire comuna, mi s-ar parea mai interesant decat sa tot scriem pe ecran niste nume.

adica cei de aici sa poata participa la o iesire in afara,programata din timp.este vreme toata iarna pt asa ceva.ar putea astfel sa se concretizeze ceva, pe masura implicarii unuia sau altuia de pe aici.tot citind, am observat ca ar exista persoane capabile de o astfel de initiativa si sa o puna in practica.

si eu am participat in 2008 la o astfel de drum, in grecia, dar prefer sa nu fiu trecut pe nici o lista, asta nu reprezinta pt mine nimic;important e ca atunci cand ma apuca dorul de duca sa imi sun un prieten sau mai multi si sa o luam din loc.

deci asta vad eu ca fiind rostul principal al acestei liste.

deci??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa facem un calendar al activitatilor pe 2010.

 

1. Intalnirea motociclistilor de cursa lunga, Malmedy, Belgia, 30. 04 - 2. 05. 10, organizata de Bernd Tesch

2. Siria - Damasc, 5000 km dus - intors, strabatuta toata Turcia prin munti, aprilie sau mai 2010

3. Paris, Salonul International de la Moto de Paris, 29. 09 - 2. 10. 2010

 

Alte propuneri?

 

Cei care au avut trasee lungi si nu sunt trecuti pe lista anului 2009 sunt rugati sa comunice, astfel ca cei interesati sa poata apela pt relatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa facem un calendar al activitatilor pe 2010.

 

1. Intalnirea motociclistilor de cursa lunga, Malmedy, Belgia, 30. 04 - 2. 05. 10, organizata de Bernd Tesch

2. Siria - Damasc, 5000 km dus - intors, strabatuta toata Turcia prin munti, aprilie sau mai 2010

3. Paris, Salonul International de la Moto de Paris, 29. 09 - 2. 10. 2010

 

Alte propuneri?

 

Cei care au avut trasee lungi si nu sunt trecuti pe lista anului 2009 sunt rugati sa comunice, astfel ca cei interesati sa poata apela pt relatii.

 

salutare domn profesor organizez pentru cine vrea mersul la malmedy este cea mai tare intrunire a celor ce le place cu adevarat calatorile de cursa lunga cu respect Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Iata intentiile mele pt. 2010:

 

1. Organizarea excursiei "Tura in Alpi cu Vlad editia a III-a" ce va avea ca punct principal celebra Route des Grandes Alpes, traversarea Alpilor francezi.

In urma intalnirii preliminare din octombrie, am hotarat ca data cea mai probabila de incepere sa fie 19 iunie 2010 la Viena.

Excursia necesita aproximativ 2 saptamani; dupa parcurgerea Alpilor francezi, intentia este sa mai stam 2-3 zile pe Coasta de Azur iar apoi fiecare se intoarce spre tara cum doreste.

Personal (si sunt convins ca vor mai fi amatori) ma voi intoarce pe la Garmisch sa particip macar o zi la BMW Motorrad Days (2-4iulie).

detaliile preliminare aici:

/index.php?...t&p=2176202

 

2. Organizarea unei alte ture in Alpi, de data aceasta de o saptamana, in sudul Austriei (regiunea Kärnten) si in nordul Italiei (Dolomiti), ambele regiuni fiind de vis pt. ture moto. Inca nu am hotarat daca va fi la sfasitul lui mai - inceputul lui iunie sau mai tarziu.

 

3. Participarea la BMW Mountain Days 2010, 21-24 mai 2010 la Kaprun (Austria).

In 2008, la prima editie, am fost cel putin 11 romani (o parte am continuat cu o tura prin Alpi); in 2009 nu am reusit sa ajung dar am inteles ca evenimentul devine din ce in ce mai popular.

Sper sa facem gasca din nou anul asta. :scratch:

http://www.bmw-mountain-days.at/

 

Vlad :moron:

 

p.s. d-le Constantin, va propun (daca nu intentionati deja) ca dupa o enumerare preliminara a intentiilor pt. 2010 sa deschideti un nou topic, cu titlul aferent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...