Sari la conținut

Layout-uri Print A4 Pentru Mitingul Moto 15 Aprilie (in Memoriam Alexx


Mr.Wattmaster
 Share

Postări Recomandate

Salve oameni buni

 

Am facut cate doua seturi de layout-uri dimensine A4 pentru a fi printate si puse pe botul motorului/parbrizele/geamurile masinilor/spatele castilor/spatele hainei/rucsac etc.

 

Sunt in doua seturi: cu slogan simplu / sau cu slogan extins

 

- layout-ul e atat pe negru cat si pe alb (pentru ca la o imprimanta cu jet cerneala, v-ar seca instant cartusul negru)

 

 

Momentan sunt .jpeg-uri de dimensiune A4 la 200 dpi, dar in final voi atasa si versiuni .pdf si .doc cu imaginea inserata, pentru a va fi mai usor sa le printati.

 

Astept opiniile voastre, sugestii, etc.

E bine? E rau? Le lasam asa? Facem alte versiuni?

 

PS: Cine m-ar ajuta cu o poza al lui Alex de rezolutie mare, i-as fi tare recunoscator ( la print nu iese stalucit aceasta poza, e "gonflata" artificial cam 700%).

 

Thanks in advance.

 

'Watt

 

EDIT: Prima chestiune - mergem pe sloganul simplu, sau pe sloganul extins?

post-7333-1144755913_thumb.jpg

post-7333-1144755932_thumb.jpg

post-7333-1144755955_thumb.jpg

post-7333-1144755982_thumb.jpg

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - Trebuiau puse in continuarea topicului despre miting, asa ne cam incurcam si nu are nici o legatura cu rubrica Accidente.

 

2- Mr. Watt trebuie aplaudat pentru efort si rezultatul foarte bun.

 

3 - Cel cu mesajul detaliat mi se pare cel mai potrivit, in principal din perspectiva celor din afara noastra, din trafic sau de pe trotuare, care nu vor sti cine a fost Alex si ce vrem noi de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slogan extins!

Si pot sa spun si de ce: ca sa nu fie degeaba! Sa se inteleaga! Sa vada toata lumea si sa stie ce-i cu noi.

 

(Ca dreptate am putea cere si pentru un baiat care a primit o amenda fara sa fi gresit, de ex..)

 

Purghy, am scris in acelasi timp:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e suficient mesajul scurt. O sa fie destula valva, nu trebuie sa mai detaliem.

 

Poza nefericita total.

 

 

@ Purghy- voi condamnati inainte de proces? In stilul asta, hai sa scriem si numele politistului, si adresa, cine vrea incepe razboiul.

 

 

Mr. Watt- felicitari pt dedicatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ninja_skija: Ai dreptate, dar cum putem explica altfel pentru ce militam? Adica ce intelege cineva care ne vede?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, dati-mi o poza mai buna!

 

 

Subsloganul "Motociclistul accidentat mortal de un politist" ar fi mai bun? Ma gandesc ca nu ar fi asa de acuzator, mai echilibrat. Oricum, e spinoasa problema acelui subslogan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si reporterii vor intelege ceva numai daca sunt foarte curiosi...

De ce sa riscam sa banuiasca doar despre ce e vorba cand am putea noi cu doua sau trei cuvinte sa le transmitem mesajul corect?

 

Mr. Watt, poza n-am insa am toata disponibilitatea sa ajut cum crezi. da-mi de stire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si reporterii vor intelege ceva numai daca sunt foarte curiosi...

 

 

 

 

 

Arata'mi tu un reporter care nu e curios :goodposting:

 

Chiar gandesti cand scrii?!?

 

 

E mai important ce informatii primesc reporterii ( pt ca apoi vor relata tarii intregi ) , decat ce scrie pe un A4 pe care'l vad ( daca'l vad ) cativa bucuresteni care se zgaiesc la motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate STIU ca sunt si foarte multi reporteri care se duc la o actiune pentru ca sunt trimisi, nu pentru ca vor si isi fac treaba in dorul lelii, fara sa se documenteze, iau cateva impresii, se uita in stanga si in dreapta, inteleg ceva nu foarte bine si uite asa apar stirile aiurite care spala creierii populatiei. Sa iti dau un exemplu-scenariu: cati dintre cei care vor veni sambata la miting crezi ca vor sti povestea lui Alex? Si daca se nimereste un reporter de genul celui descris mai sus sa intervieveze exact un niz-nai care a venit pe doua roti acolo doar ca nu are ce face acasa atunci va iesi o mare varza. De-aia mesajul nespus trebuie sa fie extrem de clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator sa stearga acest topic acum, pentru ca complicam mult treaba cu aceste printuri.

 

Multumesc.

 

PS: e complicata aceasta treaba, dar e mai bine ca din dorinta de a ajuta, sa nu incurcam lucrurile mai mult.

E delicata rau treaba, am rugaminte la voi sa nu mergem pe printuri independente.

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate STIU ca sunt si foarte multi reporteri care se duc la o actiune pentru ca sunt trimisi, nu pentru ca vor si isi fac treaba in dorul lelii, fara sa se documenteze, iau cateva impresii, se uita in stanga si in dreapta, inteleg ceva nu foarte bine si uite asa apar stirile aiurite care spala creierii populatiei. Sa iti dau un exemplu-scenariu: cati dintre cei care vor veni sambata la miting crezi ca vor sti povestea lui Alex? Si daca se nimereste un reporter de genul celui descris mai sus sa intervieveze exact un niz-nai care a venit pe doua roti acolo doar ca nu are ce face acasa atunci va iesi o mare varza. De-aia mesajul nespus trebuie sa fie extrem de clar.

 

 

Ba nu!D'aia trebuie ca toti participantii sa stie exact de ce si pentru ce merg la miting!!!!!!

 

 

Altfel poti sa scrii mii de A4 cu tot ce s'a intimplat,cine sta sa citeasca?Sau crezi ca poti rezuma intr'un rand tot?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata'mi tu un reporter care nu e curios :goodposting:

 

Chiar gandesti cand scrii?!?

 

eu am vazut unii care sunt curiosi degeaba.

Sunt curiosi despre subiect dar nu foarte tare, nu inteleg mare lucru si daca n-au material explicit, scriu asa, cam ce li se pare. Cunosc tagma, am de-a face cu ea aproape zilnic. Daca vrei sa transmiti un anume mesaj, e bine sa-l dai clar si cat mai la vedere!

 

Daca vrei eveniment cu vizibilitate si rezultat, ei bine, trebuie sa trimiti anunt la redactii si sa le oferi material, eventual sa-i aduni si sa le explici.

O simpla parada cu "Dreptate pentru Alex" ca text, are sanse sa ajunga cu titlul "Azi din nou motoare prin oras"

 

Ah, si ca sa raspund: nu gandesc cand scriu. imi aluneca degetele pe tastatura si apar litere pe ecran. Patiti si voi la fel?

 

Sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

textul trebuie sa existe si sa exprime mesajul nostru..

de la un mesaj corect pleaca intrebari pertinente.

 

 

De ce trebuie?

 

 

Apuca'te de scris atunci,iti trebuie cateva A4 pt un mesaj corect.Sau crezi ca poti face asta in 2 randuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU FACETI NIMIC va rog, pe ideea de poze, prosoae si alte lucruri de genul asta. sunt facute deja poze si tricouri cum au fost la uinmormantare. va rog f mult, nu scrieti mesaje anti-politie sau alte minuni, pt ca nu va fi bine.

 

stati linistiti, sunt poze si tricouri pt toti

 

 

Vad ca s'a rezolvat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...