Sari la conținut

DACORUM BIKE FEST II


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

Salutare... cum e cu locatia? Am cautat ceva detalii detaliate prin topicul asta da' nu am gasit. Mai concret, spatiul de pus corturi banuiesc ca sunt suficiente, dar alte posibilitati de cazare prin zona gen pensiune sau ceva? Cum o sa fie cu budele, dusuri etc? Haleala, beutura?- se poate cu gratare, pirostrii si chestii de genul asta?

 

Spor la treburi si ne vedem pe'acolo.

 

 

Salutari Lupilor de Mare!

 

Moldovene, scuze ca am raspuns asa tarziu, dar referitor la posibilitatile de cazare extra camping, avem urmatoarele informatii confirmate 100%

 

Pensiunea Villa Verde - 3 stele

Camera single - una - 90 RON / noapte

Camera dubla (10 la numar) - 140 RON / noapte

Adresa: Sos. Cernica Nr 41

Telefon contact: 0723.306.892

 

Pensiunea Creiveanu

Camera single (2 la numar) - 60 RON / noapte

Camera dubla (10 la numar) - 120 RON / noapte

Daca se doreste mic dejun, se adauga 20 RON.

Telefon contact: 0722 275159

 

 

Am inteles ca cele 2 pensiuni sunt apropiate, aflandu-se cam la 2 km de locatie. Atasat va pun o mica harta cu locatia aproximativa.

 

Referitor la celelalte informatii:

- vor fi 10 bude ecologice asigurate cu sprijinul Primariei Pantelimon + 6 bude ale restaurantului de acolo

- haleala si bautura va fi, stati linistiti :blink:

- nu se poate face locul in locatie, intrucat este in padure, unde focul este strict interzis

 

 

Va asteptam cu drag.

post-10458-1253035044_thumb.jpg

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 337
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru pritenii bulgari si tot globu sa se stie, casa vie!!!

 

 

 

The Bucharest Motorcycle Festival – DACORUM 2009

18-20 September 2009

The Cernica leisure centre

 

 

Dear Bulgarian Motorcyclist Brothers,

 

The most expected motorcycle event of the year – DACORUM BIKE FEST – will take place at the Cernica leisure centre in the period 18-20 September.

Organized by the biggest motorcycle club in Bucharest, the DAC MOTORS Association, the importance of the event will go beyond, as intensity, duration and number of participants, the festival in 2008, which attracted not only an impressive number of participants from the country, 2,500 motorcyclists, but also a record number of participants from Bulgaria, France, Germany and Moldova.

A long expected occasion for all the motorcyclists in the country to enjoy 3 days of concerts, competitions and good time, all in a dream location by the Cernica lake.

 

We are waiting for you

 

 

 

 

 

 

Букурещки Мотоциклетен Фестивал - ДАКАРУМ 2009

18-20 септември 2009 г.

Почивна база Черника

 

Скъпи български братя мотоциклетисти,

Най-очакваното мотоциклетно събитие на годината – DАКУРУМ БАЙК ФЕСТ - ще се проведе в развлекателния център Черника в периода 18-20 септември. Събитието е организирано от най-големия мотоциклетен клуб в Букурещ, асоциация ДАК МОТОРС, и същото по важност ще надмине, като интензивност, продължителност и брой на участниците, фестивала проведен през 2008 г., като ще привлече не само внушителен брой участници от страната - 2500 мотоциклетисти, но също така и рекорден брой участници от България, Франция, Германия и Молдова. Дългоочакван повод за всички мотоциклетисти от страната, да се насладят на 3 дни концерти, състезания и хубаво време, всичко във вълшебната атмосфера на езеро Черника.

 

Ние ви очакваме!

 

Bukurshtki Mototzikleten Festival – DACORUM 2009

18-20 Septemvri 2009 godina

Pochivna baza Chernika

 

Skapi balgarski brtaia mototzikletisti,

 

Hai-ochakvanoto mototzikletno sabitie na godinata – DACORUM BAIK FEST – shte se provede v razvlekatelen tzentar Chernika v perioda 18-20 Septemvri. Sabitieto e organizirano ot nai-golemia mototzikleten klub v Bukuresht, asotziatzia DAK MOTORS, i sashtoto po vajnost shte nadmine, kato intenzivnost, prodaljitelnost i broi uchastnitzi, festivala proveden prez 2008 godina, kato shte privleche ne samo vnushitelen broi uchastnitzi ot stranata – 2500 mototzeklitisti, no sashto taka i rekorden broi uchastnitzi ot Balgaria, Frantzia, Germania i Moldova. Dalgoochakvan povod za vsichki mototzikletisti ot stranata da se nasladiat na 3 dni kontzerti, sastezania i hubavo vreme, vsichko vav valshebnata atmosfera na ezeroto Chernika.

 

Nie vi ochakvame!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tre sa stam geana pe lope cand il vedem pe langa bar :blink:

Hai frate chiar asa, la cate formatii aveti pe afis nu aveti protocol pentru ele... "Leo asigura scena...2 jack.... verifica monitoarele ca nu se aud bine....da domnule duble cu gheata"

Si daca nu sunt cu formatia sunt cu soborul de preoti...sau de maicute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca cele 2 pensiuni sunt apropiate, aflandu-se cam la 2 km de locatie. Atasat va pun o mica harta cu locatia aproximativa.

 

Referitor la celelalte informatii:

- vor fi 10 bude ecologice asigurate cu sprijinul Primariei Pantelimon + 6 bude ale restaurantului de acolo

- haleala si bautura va fi, stati linistiti :blink:

- nu se poate face focul in locatie, intrucat este in padure, unde focul este strict interzis

 

 

Va asteptam cu drag.

 

Man, cu tot respectul... acolo vine lumea in fiecare weekend pentru gratare!!!! Eu stiu ca voi ati vrut sa fiti mai catolici decat Papa si ati vrut sa va luati toate masurile si toate aprobarile, dar chiar asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari Lupilor de Mare!

 

Moldovene, scuze ca am raspuns asa tarziu, dar referitor la posibilitatile de cazare extra camping, avem urmatoarele informatii confirmate 100%

 

Pensiunea Villa Verde - 3 stele

Camera single - una - 90 RON / noapte

Camera dubla (10 la numar) - 140 RON / noapte

Adresa: Sos. Cernica Nr 41

Telefon contact: 0723.306.892

 

Pensiunea Creiveanu

Camera single (2 la numar) - 60 RON / noapte

Camera dubla (10 la numar) - 120 RON / noapte

Daca se doreste mic dejun, se adauga 20 RON.

Telefon contact: 0722 275159

 

 

Am inteles ca cele 2 pensiuni sunt apropiate, aflandu-se cam la 2 km de locatie. Atasat va pun o mica harta cu locatia aproximativa.

 

Referitor la celelalte informatii:

- vor fi 10 bude ecologice asigurate cu sprijinul Primariei Pantelimon + 6 bude ale restaurantului de acolo

- haleala si bautura va fi, stati linistiti :(

- nu se poate face locul in locatie, intrucat este in padure, unde focul este strict interzis

 

 

Va asteptam cu drag.

 

Mersi fain Legio... info suficiente. Ne vedem acolisha :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, cu tot respectul... acolo vine lumea in fiecare weekend pentru gratare!!!! Eu stiu ca voi ati vrut sa fiti mai catolici decat Papa si ati vrut sa va luati toate masurile si toate aprobarile, dar chiar asa?

 

Mane, cu tot respectul posibil, nu ma intereseaza persoanele care fac acolo gratar ( foc in loc descoperit/padure) de capul lor in mod obisnuit, e riscul lor si si-l asuma.... cred ca e clara diferenta :(

 

 

Treaba e.. ca toata lumea trebuie sa se simta bine, cu cele mai mici riscuri de incidente nedorite :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ce vrea wolfu' sa spuna e ca nimeni nu-si doreste sa dam un exemplu negativ fix noi. Sigur se va gasi un carcotas cu o camera de luat vederi sa dea pe la Realitatea cum FIX "motociclistii aia satanisti" au aprins focul in padure, indiferent ca acolo arde focul tot weekendul in restul anului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane, cu tot respectul posibil, nu ma intereseaza persoanele care fac acolo gratar ( foc in loc descoperit/padure) de capul lor in mod obisnuit, e riscul lor si si-l asuma.... cred ca e clara diferenta :(

 

Treaba e.. ca toata lumea trebuie sa se simta bine, cu cele mai mici riscuri de incidente nedorite :blink:

 

Am inteles de la inceput si e bine ca ati subliniat asta! Cine vrea sa priceapa bine, cine nu, iara bine. La fel ca si cu parcarea separata, iarasi un lucru bun. Anul trecut la Ciolpani mi-am lasat mocicleta acolo, n-a fost nici o problema. Voiai sa participi la concursuri cu motocicleta, o scoteai frumos din parcare, te duceai, te dadeai sa prinzi carnatul sa sa merg incet, terminai, o lasai la loc in parcare. Simplu!

 

Va doresc succes si sa iasa cel putin la fel de bine ca si la Ciolpani anul trecut!

Ne vedem sambata.

 

BTW, vreo parada, ceva? :D Macar asa, prin Cernica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati anul asta sa va tineti membri care fac scandal cind sunt beti ori treji ori legati de pat pina se trezesc ca va faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati anul asta sa va tineti membri care fac scandal cind sunt beti ori treji ori legati de pat pina se trezesc ca va faceti.

 

Tu iar incerci sa fii amuzant si nu iti iese?....E nasoala singuratatea asta..... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati anul asta sa va tineti membri care fac scandal cind sunt beti ori treji ori legati de pat pina se trezesc ca va faceti.

Ok, pentru tine pregatim loc de campare in curtea manastirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu iar incerci sa fii amuzant si nu iti iese?....E nasoala singuratatea asta..... :blink:

Tu tot in Pitesti?

 

@Quaz: Nu e cazul de minastire dar nu cred ca sa vreti, in cazul in care se isca un scandal, sa fie vreunu d-al vostru (defapt, 'de al lor' ca te vad inca prospect) cap de lista la scandalagii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati anul asta sa va tineti membri care fac scandal cind sunt beti ori treji ori legati de pat pina se trezesc ca va faceti.

 

Anul trecut s-au facut 2 liste cu ce nu a placut oaspetilor nostri. Una cu probleme care trebuiau rezolvate la urmatoarea editie si alta cu probleme imaginare, unde se gaseaua remarci de genul celei pe care ai facut-o plus faze de genul "organizatori beti" si altele. Fiecare cu parerea lui ca doar e tara libera.

 

In lista problemelor care urmau / trebuiau rezolvate la urmatoare editie, doua le-am considerat primordiale respectiv:

 

- o locatie cu mai multa umbra

si

- o mai buna amplasare a scenei in raport cu zonele de servire si dixtractie.

 

Aceste 2 aspecte + altele din lista noi zicem ca sunt rezolvate la a doua editie dar bineinteles tot bikerii precum si civilii care ne vor vizita vor acorda calificativul final. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut s-au facut 2 liste cu ce nu a placut oaspetilor nostri. Una cu probleme care trebuiau rezolvate la urmatoarea editie si alta cu probleme imaginare, unde se gaseaua remarci de genul celei pe care ai facut-o plus faze de genul "organizatori beti" si altele.

Ai (aveti) PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@euforiu: ce boooooooooooooci are gagica din poza de la avatarul tau! ... eheeeee

 

@DBF II: Vin cu casa in spate, iau si 2 paturi de mijloc pt cin a cerut si 12 pături, așa .. să fie!

 

Dați berea că leșiiiin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completam in continuare sau continuam in completare:

 

Lumina e trasa la locul de campare precum si acolo unde pana si motociclistul merge singur.

Dusul cu apa calda e amplasat.

 

Vrem sa mai anuntam un concurs care va atrage cu siguranta, respectiv cel de pescuit. Pestele prins eliberat in lac, sirenele date la populatie.

Vom mai anunta concursuri in cursul zilei de azi si maine.

 

Daca tot suntem la capitolul concursuri vrem sa mentionam ca avem 5 premii constand in manopera gratuita la revizia motocicletei.

Ca si mai sus, urmeaza sa mai anuntam premii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...