Sari la conținut

sfarsit de saptamana la peirs


macacu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da cu TRABANTU e voie, Nenea ?

Ca si el tot un fel de motoreta e.

nici o grija , vom lua motorul si-l vom pune pe un cadru oarecare cum ar fi de ataj :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o grija , vom lua motorul si-l vom pune pe un cadru oarecare cum ar fi de ataj :cheers:

 

 

Ci atas fara atas noi pregatim aici totul si va asteptam cu tuica si vine fiert :hug: si multa BERE

Mesaj completat

Doamnelor si domnilor , chiar daca va ploua pana la festival nu se va face noroi pentru ca avem acolo un sol nisipos .

va vom tine la curent cu stiri calde . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UP! (vad ca se cam doarme p-aici, desi n-a venit inca iarna, nu hibernam :hug: )

 

am scos palinca de la "naftalina" sa o testez in seara asta (dupa un drum la Targoviste pe unde m-a prins vijelia). cred ca a mai crescut in "grad", o promovez! :cheers:

 

hai bafta la organizari si sa nu ne plouaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mare intrebare pt. organizatori, avand in vedere ca o sa fie foarte frig pentru stat la cort, ce posibilitati de cazare avem in zona?

 

 

posibilitatile de cazare pentru cei care s-au speriat de vreme :

 

la 4 km de traseu www.casaenache-scrovistea.ro

 

0744 603 917

 

la 10 km de traseu www.miragesnagov.ro

 

031 822 0250

031 822 0031

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici program (de concurs): http://www.xcountry.ro/regulament-concurs/

 

concertele, nu stiu exact cum si la ce ora sunt programate. dar stiu ca sambata seara canta Timpuri Noi, asta-i tot ce ma intereseaza :cheers:

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici program (de concurs): http://www.xcountry.ro/regulament-concurs/

 

concertele, nu stiu exact cum si la ce ora sunt programate. dar stiu ca sambata seara canta Timpuri Noi, asta-i tot ce ma intereseaza :cheers:

 

see ya!

 

 

merci, mda, macar cine canta vineri si cine canta sambata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici program (de concurs): http://www.xcountry.ro/regulament-concurs/

 

concertele, nu stiu exact cum si la ce ora sunt programate. dar stiu ca sambata seara canta Timpuri Noi, asta-i tot ce ma intereseaza :hug:

 

see ya!

 

 

Salutare ,

 

Programul de concurs il gasiti in regulament si cel de festival il gasiti la fata locului :cheers: . Concertele vor incepe la ora 18 ( vineri si sambata ) si intre timp vor fi concursuri pentru public cu 6 premii consistente ( 3 GPS-uri si 3 Vochere la MOTOMANIA ENDURO CAMP ) asta pentru sambata .

Pentru cei nehotarati din cauza vremii la peris este frumos si oricum oricat ar ploua nu se face noroi din cauza solului nisipos . Noi de astazi ne mutam cu totii la peris , scena este ridicata , camparea ingradita si amenajata asa ca va asteptam cu vin fiert , tuica fiarta si multa bere si distractie .

Drum bun la toti si va asteptam la peris . :cheers:

 

Program festival:http://www.xcountry.ro/festival-moto-enduro/

 

Mesaj completat

Din DN o sa aveti indicatoare catre campare . Peris , Sat Burias

Editat de macacu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din DN o sa aveti indicatoare catre campare . Peris , Sat Burias

 

* perfect!

eu acolo am mai fost o singura data, dar cu indicatoare cred ca ma descurc. sper sa nu aterizez in Ialomitza :hug:

 

 

Mesaj completat

bey, si-am vrut s-mi iau ieri cizme de cauciuc de la mall! :cheers: (da' n-aveau decat cu toc)

 

haide, nene, un pic de soare, macar asa de moft. ca de venit, venim oricum. da' nu vreau sa-mi ude obiectivu'.

 

UP!

 

P.S. nu stati tarziu in seara asta! maine incepe dixtractia pe la noua-noua si ceva (nenea Ghemes dixit). eu stiu cum sunt "maniacii" astia, cum vad lumina afara incaleca, indiferent de vreme :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vin cu conserva , ma primiti si pe mine sambata seara ?

...ca tot sunt in Bucale .... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

startul s-a dat in conditii mocirloase

8349112_72c20aa3b2.jpg

 

 

cine nu a ajuns la intrunire nu a putut admira noul model de aragaz Arctic 2010 - Forest Power:

8349097_ae08b74f9d.jpg

 

 

despre organizare nu am cuvinte, chiar ma simteam aiurea findca nu mi s-a cerut taxa de intrare.

drumul de acces a fost o provocare, mai sus de glezne nu m-am murdarit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nota 10 organizatorilor! cu + :)

 

am ajuns cu masina, am parcat (in iarba, regulamentar), am papat frigarui, mici si ciorba la ceaun, am baut bere, vin fiert, cafea, ceai, apa, cam tot ce mi-a dorit sufletul. n-a lipsit nimic, nici muzica buna, nici adrenalina, nici spectacolul. doar participantii - cam rarutzi. mai putini ca niciodata (s-or fi speriat de ploaie...). pacat! traseul de concurs a fost facut extrem de bine, "artistic", plin de provocari. noroiul pana la gat, da' cine n-are masina de spalat, sa-si cumpere :lol:

 

felicitari inca o data celor care au intrat in cursa si celor care s-au ocupat de cele "lumesti".

 

catev poze de sambata:

post-17655-1255893677_thumb.jpg

post-17655-1255893703_thumb.jpg

post-17655-1255893748_thumb.jpg

post-17655-1255894160_thumb.jpg

post-17655-1255894182_thumb.jpg

post-17655-1255894196_thumb.jpg

post-17655-1255894222_thumb.jpg

post-17655-1255894246_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, sper ca organizatorii sa nu se fi speriat de puhoiul de vizitatori si sa mai faca si la anul.

 

Pot spune ca enduristii din bucuresti sunt niste fetite :) pana duminica dimineata cand am plecat din cauza unei "urgente" in afara de motocicletele de cross pline de namol si alte 2-3 bucati care nu stiu daca au avut legatura sau nu cu concursul ....am vazut:

- 2 baieti pe vitezane care se chinuiau cu noroiul (cred ca plecau) sambata pe la 1.

- una bucata varadero

- una bucata ktm 990 adventure

- una bucata husaberg sau husqvarna

- una bucata dominator

- una bucata (nush ce ca nu m-am uitat atent parca bmw totusi dupa forma )

- una mare gasca moto un kle si un ktm duke

 

 

Acum ma gandesc eu asa ..... pe la arc, pe la carciumi prin diverse locuri .... plin ktm, xt, tt, domi, transalp, tenere, africane ........ acolo nici una ...

 

 

In rest pot spune ca 30+ batengarzi, fo 15+ cu organizator in pept ..... una bucata sponsor sau partener ..... o caruta de toalete (nici n-am apucat sa le vizitez pe toate :lol: ) scena misto, super tare concertul de sambata seara :) si la lasarea noptii nush cat era public si cat era venit cu organizare pe acolo, am avut toata parcarea la dispozitie pe timpul noptii + 3 bude numa ale mele :P

 

Felicitari organizatorilor!!!

 

 

Singurul minus a fost ca nu au mai dat premiile pentru public .... sigur castigam ceva :P

 

Maine revin cu poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaaa, Kumuya, banuiesc ca erai prin gasca aia de oameni rai care m-au invatat la prostii, respectiv sa sar gardu' cu mobra, de mai mai sa ma iau cu paza la ...vorbe. Banuiesc ca se plictiseau si ei, fiind mai multi decat musafirii... Oricum, merci frumos pentru varianta "peste gard", ca la ce namol era pana la intrare am tras ceva de mobra cand am plecat... Am fost doua KLE-uri, da' ala mai nou si mai frumos tine prea mult la imagine ca sa intre prin namoalele alea.

Noi am facut doar o vizita scurta, fusesem inainte pe la Ciolpani pe la circuit. Si am plecat imediat ce s-a facut noapte, ca aveam si un CB 500 cu noi care si-asa s-a bagat prin noroaie mai mult decat ii permite pedigriul.

La ce am vazut, cred ca daca ar fi fost uscat mi-ar fi placut sa stau peste noapte. Asa, in vizita, am stat pe ceai de fructe, ceea ce n-a fost deloc placut langa afisele cat casa cu "vin fiert", etc. Poate data viitoare...

A, sugestie pentru organizatori: data viitoare incercati si voi sa puneti semnalizari care sa sara-n ochi prin satul ala, ca ne-am invartit vreo ora pana sa nimerim ulita potrivita.

Sper sa ne vedem next time la cort si cu alcol in pahare. Bafta.

 

 

Aaaa, intrebare: a mai cantat Timpuri Noi sambata?

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaaa, Kumuya, banuiesc ca erai prin gasca aia de oameni rai care m-au invatat la prostii, respectiv sa sar gardu' cu mobra, de mai mai sa ma iau cu paza la ...vorbe. Banuiesc ca se plictiseau si ei, fiind mai multi decat musafirii... Oricum, merci frumos pentru varianta "peste gard", ca la ce namol era pana la intrare am tras ceva de mobra cand am plecat... Am fost doua KLE-uri, da' ala mai nou si mai frumos tine prea mult la imagine ca sa intre prin namoalele alea.

Noi am facut doar o vizita scurta, fusesem inainte pe la Ciolpani pe la circuit. Si am plecat imediat ce s-a facut noapte, ca aveam si un CB 500 cu noi care si-asa s-a bagat prin noroaie mai mult decat ii permite pedigriul.

La ce am vazut, cred ca daca ar fi fost uscat mi-ar fi placut sa stau peste noapte. Asa, in vizita, am stat pe ceai de fructe, ceea ce n-a fost deloc placut langa afisele cat casa cu "vin fiert", etc. Poate data viitoare...

A, sugestie pentru organizatori: data viitoare incercati si voi sa puneti semnalizari care sa sara-n ochi prin satul ala, ca ne-am invartit vreo ora pana sa nimerim ulita potrivita.

Sper sa ne vedem next time la cort si cu alcol in pahare. Bafta.

 

 

Aaaa, intrebare: a mai cantat Timpuri Noi sambata?

 

Da, gardu :) data viitoare te ajutam sa si campezi ca imi scosesem deja cheile sa te praduiesc de amortizor si capacul lateral dreapta da' pana sa-mi termin tuica ati disparut si am ramas cu ochii in gard si scule de strans

 

 

Nu am nimerit greu acolo, e drept ca era un moment in care ma intrebam daca mai merg mult si indicatoru de intrare pe ulita era fix in ulita de am facut drift sa pot intra in ulita ....

 

 

Cat despre Timpuri Noi, din cauza numarului mare de fani veniti special din sat si localitati inconjuratoare a decis sa se imparta in doua Timpuri a ramas in Peris, Noi a venit acolo :lol: dar a fost o spectaculoasa live performance Escape feat. Judas Priest, Metallica, RATM si inca ceva celebritati locale :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...