Sari la conținut

sfarsit de saptamana la peirs


macacu
 Share

Postări Recomandate

Foarte tare, sper ca organizatorii sa nu se fi speriat de puhoiul de vizitatori si sa mai faca si la anul.

 

Pot spune ca enduristii din bucuresti sunt niste fetite :) pana duminica dimineata cand am plecat din cauza unei "urgente" in afara de motocicletele de cross pline de namol si alte 2-3 bucati care nu stiu daca au avut legatura sau nu cu concursul ....am vazut:

- 2 baieti pe vitezane care se chinuiau cu noroiul (cred ca plecau) sambata pe la 1.

- una bucata varadero

- una bucata ktm 990 adventure

- una bucata husaberg sau husqvarna

- una bucata dominator

- una bucata (nush ce ca nu m-am uitat atent parca bmw totusi dupa forma )

- una mare gasca moto un kle si un ktm duke

 

 

Acum ma gandesc eu asa ..... pe la arc, pe la carciumi prin diverse locuri .... plin ktm, xt, tt, domi, transalp, tenere, africane ........ acolo nici una ...

 

 

In rest pot spune ca 30+ batengarzi, fo 15+ cu organizator in pept ..... una bucata sponsor sau partener ..... o caruta de toalete (nici n-am apucat sa le vizitez pe toate ) scena misto, super tare concertul de sambata seara :) si la lasarea noptii nush cat era public si cat era venit cu organizare pe acolo, am avut toata parcarea la dispozitie pe timpul noptii + 3 bude numa ale mele :lol:

 

Felicitari organizatorilor!!!

 

 

Singurul minus a fost ca nu au mai dat premiile pentru public .... sigur castigam ceva

 

Maine revin cu poze

 

Sanse erau sa castig si eu, nu de alta, dar publicul era redus la maximum 5 oameni. Cred. :P

 

Eu nu am ajuns atat de devreme cat sa prind si concursul, si oricum am venit cu masina, asa ca nici nu indraznesc sa deschid gura. Niste poze ceva cred ca gasesc, dar sunt de DUPA concurs. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci:

 

Jocuri si concursuri pentru public cu PREMII pe masura , 3 GPS-uri, 3 vouchere la MOTOMANIA ENDURO CAMP si multe alte premii oferite de sponsori.

 

 

Cu siguranta se puteau lua si cate 2 de caciula :lol:

 

 

Pacat ca au avut atatia parteneri/ sponsori etc .... si public nexam

 

Si vad ca cei din dac lectureaza topicul: daca veneau macar 1-2 din partea partenerilor pana la urma am fi fost fo 20 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, sugestie pentru organizatori: data viitoare incercati si voi sa puneti semnalizari care sa sara-n ochi prin satul ala, ca ne-am invartit vreo ora pana sa nimerim ulita potrivita.

 

Asa va trebuie daca v-ati ales ante-mergator ochelarist. :) De remarcat ca intrarea pe ulita era mai bine semnalizata daca NU veneai dinspre Peris, ci din sensul opus. Oricum, chiar si asa a trebuit sa ma intorc pentru ca am observat prea tarziu pancarta. Am mai vazut vreo doua semne pe copaci/stalpi dar cred ca au fost tiparite pe A4 sau A5.

Deci... sunt chior.

 

Da, gardu :lol: data viitoare te ajutam sa si campezi ca imi scosesem deja cheile sa te praduiesc de amortizor si capacul lateral dreapta da' pana sa-mi termin tuica ati disparut si am ramas cu ochii in gard si scule de strans

 

 

Nu am nimerit greu acolo, e drept ca era un moment in care ma intrebam daca mai merg mult si indicatoru de intrare pe ulita era fix in ulita de am facut drift sa pot intra in ulita ....

 

 

Cat despre Timpuri Noi, din cauza numarului mare de fani veniti special din sat si localitati inconjuratoare a decis sa se imparta in doua Timpuri a ramas in Peris, Noi a venit acolo :P dar a fost o spectaculoasa live performance Escape feat. Judas Priest, Metallica, RATM si inca ceva celebritati locale :P

 

Stiam eu de ce n-am bagat vaca pe pasunea parcarii. Cine stie cum iti trebuia un crash bar si ceva suporti de bagaje.

 

Neste poze:

 

post-42114-1255946852_thumb.jpgpost-42114-1255946869_thumb.jpgpost-42114-1255946881_thumb.jpgpost-42114-1255946893_thumb.jpgpost-42114-1255946905_thumb.jpgpost-42114-1255946929_thumb.jpgpost-42114-1255946953_thumb.jpgpost-42114-1255946966_thumb.jpgpost-42114-1255946980_thumb.jpgpost-42114-1255947010_thumb.jpgpost-42114-1255947024_thumb.jpg

 

Concluzii:

- Trebuia sa venim de dimineata. Macar prindeam ceva actiune.

- Organizare beton; pacat ca eforturile organizatorilor au fost zadarnicite de vremea rea.

- Muzica buna (la boxe), mancare buna (asa am auzit), preturi decente.

- Drumul de acces, cu tot pietrisul pus de catre organizatori, a fost un obstacol pentru orice mobra neobisnuita cu noroiul. Poate si din cauza ca l-au framantat pandarii aia cu gipurile.

- Mai multe detalii despre acces ar fi fost binevenite.

- La anul, daca se va organiza intr-o perioada mai calduroasa si mai putin ploioasa, voi reveni cu siguranta. Acum stiu unde. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca tu esti ala cu kle-ul mai nou de nu a bagat guma la noroi.

 

ar fi prins bine si un crashbar si ce mai zici tu acolo .... o echipam si eu ca m-am saturat sa ma dau cu klr-u - ca nu prea pot sa pun bagaje pe el

 

Nu era asa o mare problema totusi cu drumul, cu atentie se putea, eu am gume de strada, modelul ala infect de enduro-strada de la mitas, si nu am facut buf, poc sau altceva, se putea deci ... si nici sleauri asa mari nu erau plus ca daca nu ramaneai lipit cu ochii in drum, era si iarba pe margine, puteai sa o iei pe acolo :lol:

 

deci nu-s singurul nebun care a spus ca organizatorii chiar au facut treaba buna ... circuitul era mare si aveai unde sa te asezi sa privesti.

 

Gurile rele spun ca si dintre "concurenti" nu au venit toti asa ca daca aia stramba din nas la noroi ce sa te astepti de la public. Si in toata mocirla aia nu am pus noroi mult pe bocanc se putea si in adidasi, am vazut io la satenii care au venit sa caste gura :) erau si pe biciclete

Editat de Kumuya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar si eu tot cu Mitasurile alea am fost si n-am avut nicio greata decat la plecare cand am luat-o pe unde nu trebuia ca era intuneric. In rest a fost ok. Daca am ajuns eu intreg in parcare inseamna ca n-a fost mare lucru. Pacat ca am ajuns asa tarziu si ca n-am putut ramane peste noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca tu esti ala cu kle-ul mai nou de nu a bagat guma la noroi.

 

ar fi prins bine si un crashbar si ce mai zici tu acolo .... o echipam si eu ca m-am saturat sa ma dau cu klr-u - ca nu prea pot sa pun bagaje pe el

 

Nu era asa o mare problema totusi cu drumul, cu atentie se putea, eu am gume de strada, modelul ala infect de enduro-strada de la mitas, si nu am facut buf, poc sau altceva, se putea deci ... si nici sleauri asa mari nu erau plus ca daca nu ramaneai lipit cu ochii in drum, era si iarba pe margine, puteai sa o iei pe acolo :P

 

deci nu-s singurul nebun care a spus ca organizatorii chiar au facut treaba buna ... circuitul era mare si aveai unde sa te asezi sa privesti.

 

Gurile rele spun ca si dintre "concurenti" nu au venit toti asa ca daca aia stramba din nas la noroi ce sa te astepti de la public. Si in toata mocirla aia nu am pus noroi mult pe bocanc se putea si in adidasi, am vazut io la satenii care au venit sa caste gura :lol: erau si pe biciclete

Eh, noroi am bagat, ca n-aveam incotro, cu toate ca gumele mele is 95% pentru asfalt. Mai ocolit prin iarba, mai dat pe santuri si damburi, tot am dus-o pana la vro 20 de m inainte de parcare, imediat dupa tiroliana aia (sau ce-o fi fost). Dupa aia l-am trimis pe Speedy la inaintare si l-am pandit pe nenea cu Superduke sa vaz cum se descurca si cu toate ca au ajuns cu bine in parcarea oficiala, am zis ca poci sa merg o tzara pe jos si am lasat KLE-ul sa tina de urat CB-ului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa le multumesc tuturor ce au reusit sa indure frigul noroiul si ploaia si au reusit macr sa treaca si sa vada ce au reusit sa facem.

Vreau sa va reamintesc ca totul a fost organizat cu mult timp inainte si am depins ff mult de de sponsori pe care nu am cum sa ii amintesc acum.

va anunt de pe acum k editia a 2-a va fi in al 3-lea wknd din august

pt cei care au ajuns si au rezistat frigului ve cer scuze k am anulat concertele dar cred k am avut un motiv ff bun.

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa le multumesc tuturor ce au reusit sa indure frigul noroiul si ploaia si au reusit macr sa treaca si sa vada ce au reusit sa facem.

Vreau sa va reamintesc ca totul a fost organizat cu mult timp inainte si am depins ff mult de de sponsori pe care nu am cum sa ii amintesc acum.

va anunt de pe acum k editia a 2-a va fi in al 3-lea wknd din august

pt cei care au ajuns si au rezistat frigului ve cer scuze k am anulat concertele dar cred k am avut un motiv ff bun.

 

va multumesc

Asa bre, in august mai merge. Poa' sa si ploua, da' macar o sa fie cald. Pana atunci sigur voia vea cort din nou asa ca nicio piedica in calea fericirii mele...

Nici nu vreau sa ma gandesc cum a fost pentru cei implicati "marea de mototciclisti" care se imbulzea la intrare... E bine ca nu va lasati descurajati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... va anunt de pe acum k editia a 2-a va fi in al 3-lea wknd din august .......

 

Asa domnilor, in August, sigur o sa venim si noi ca sa scapam de aglomeratia de pe litoral. Si noi cand venim nu venim singuri ci in grupuri destul de mari si

cum zice Fane : Noi cand zicem ca bem, ... BEEEM si cand zicem ca f.tem, ... ZICEM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incercam maine sa punem toate pozele pe site-ul nostru maine ceva post eveniment link-uri cu totzi cei care ne-au ajutat dpdv media si tot asa

media

 

lasati-ne usor k abia ieri seara am reusit sa strangem tabara sa facem si noi multe dusuri sa dormim si lucruri dastea normale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI

 

EU AM REUSIT SA AJUNG SAMBATA PE LA PRINZ,SI MA GANDEAM CA CHIAR DACA TIMPUL E NASPA TOT VOR VENII BAIETII SA NE BETIVANIM UN PIC :rolleyes:

DUPA LUPTA CU NOROIUL(magarul meu VARADERO) SI FRIGUL AM MANCAT ,AM BAUT O JUMEATA DE KRESKOVA SINGUR,SI PE SEARA AM PLECAT CU MAGARUL ACASA . POATE LA ANUL.......... CARE VOM MAI TRAI :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...