Sari la conținut

24h -le Mans


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

Vazand finalul cursei m-am decis sa pun acest topic ca "dedicatie" pt "cursierii" nostri care ziceau ca Honda e cea mai slaba si vezi doamne cea mai tare e kawasaki iar restul sunt varza.Deci pe primul loc a iesit Honda iar pe locul 4!!!! a iesit "vestitul" Kawasaki. Oare de ce?!...aaaaa ,binenteles ,acum se vor gasi diverse motive ,ba ca pilotul de pe Kawa era beat ,ba ca motocicletele Honda au fost supuse la vodoo etc etc :) :) :crack: .Hai ,v-am pupat si succese "cursierilor" :baldy: :what:

 

 

 

Ps:repet ,am pus topicul pt ca m-a uimit ca a castigat honda in fata mult prea "puternicei ,prea frumoasei ,prea prea" kawasaki ,honda fiind hulita de mai "marii nostri cursieri" care pot face domne' diferenta intre miare ,ce stiti voi :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate revistele de specialitate considera Honda cea mai comoda de condus. Cum 24h e un timp lung, conteaza mult mai mult cat de obosit e conducatorul (cred ca sunt trei la fiecare moto) si mult mai putin demarajul si viteza de varf. Mai sunt si altele, precum consum de benzina, mancat de cauciucuri, care influenteaza numarul de opriri.

Cand e vorba de curse scurte se poate foarte bine sa se schimbe situatia.

Ce ma uimeste e dorinta majoritatii de aici de pe forum sa impuna parerea lor celorlalti. Asa cum bine ziceti sunteti intr-o democratie, deci toti ai dreptul personal sa nu fie de acord cu parerea celorlalti. Asta nu e motiv de cearta. Mie imi place Honda si am prieteni care iubesc Kawasaki sau Suzuki, sau Yamaha.

Fiecare isi cumpara ce vrea si asta nu inseamna ca nu putem fi prieteni, nu?

Editat de Ion54
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda nu o avut niciodata cel mai puternic motor, cel maimare top speed, da o fost cel mai fiabil. conteaza mult, mai ales la o cursa de 24h

 

PS: ce preferi, motoreta cu 150 CP, care poate termina cursa? sau una cu 250 CP, dar la care dupa cateva ture incepe sa i se strice una alta .... (cam exagerat exemplul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer una care e comoda de condus si cred ca 60 CP si 180 km/h viteza maxima e de ajuns pentru excursii foarte frumoase. Daca nu pot sa vad ce e imprejur din cauza vitezei n-are nici un farmec pentru mine, dar eu sunt mai puriu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate revistele de specialitate considera Honda cea mai comoda de condus. Cum 24h e un timp lung, conteaza mult mai mult cat de obosit e conducatorul (cred ca sunt trei la fiecare moto) si mult mai putin demarajul si viteza de varf. Mai sunt si altele, precum consum de benzina, mancat de cauciucuri, care influenteaza numarul de opriri.

Cand e vorba de curse scurte se poate foarte bine sa se schimbe situatia.

Ce ma uimeste e dorinta majoritatii de aici de pe forum sa impuna parerea lor celorlalti. Asa cum bine ziceti sunteti intr-o democratie, deci toti ai dreptul personal sa nu fie de acord cu parerea celorlalti. Asta nu e motiv de cearta. Mie imi place Honda si am prieteni care iubesc Kawasaki sau Suzuki, sau Yamaha.

Fiecare isi cumpara ce vrea si asta nu inseamna ca nu putem fi prieteni, nu?

Dar nu te contest absolut deloc ,ai perfecta dreptate.Fiecare isi cumpara ce-i place si ce-si doreste ,dar ca sa ajungi sa spui ca motocicleta x(din aceiasi categorie) e varza la curse si NUMAI Kawasaki e cea mai buna ,mi se pare ,repet ,o lipsa crunta de bun simt si sa-i mai si aburesti sa-si ia Kawa ca e cea mai cea ,cand PILOTUL face diferenta ,dar cum noi avem foarte multi "piloti"... :) :) .

 

 

 

Ps:mi-a placut comentariul de la sfarsit:"desi suzuki a fost cea mai rapida ,Honda a castigat datorita celui mai bun echilibru per total "-fain raspuns si foarte plauzibil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ,iarasi repet ,topicul l-am pus ca o "dedicatie" pt cel(si ridichea lui de prieten) care sustineau sus si tare ca Kawa e cea mai cea si restul sunt niste verze ,dar dupa rezultate nu s-ar zice...macar daca zicea ca trebuie sa-si faca si el targetul pe un an la vanzari si sa NU inceapa cu aburerile astea ieftine gen kawa e cea mai tare si restul varza ,asa il intelegeam si treceam mai departe.Si iarasi repet ,toate cele 4 marci moto japoneze imi sunt foarte dragi(cam la acelasi nivel) ,dar in nici un caz nu arunc cu cacao in unele si pup in dos altele pe care le vand ,iar apoi cand prind oamenii in service ii jecmanesc pana la ultimul leu si le schimb piesele de pe motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...