Sari la conținut

Toti Ati Picat?


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa va zic si eu:

 

A doua oara in strada experienta 50 km noapte viraj balta franat fugit spate buf.

Urmari : eu doua degete fracturate la mana dreapta ; motor manetuta frana rupta semnalizator spart toba julita.

De atunci am facut aproape 2000 km si nu am mai cazut inca...

Sper sa nu se mai intample si daca da sa fie cu urmari usoare oricum asta dumnezeu stie :)

Editat de AsubayaH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fro 50 mii km pe motor, fro 11 ani de carnet (din care am mers doar 8 - dupa un accident am facut pauza de 3 ani).

 

2 accidente cu vatamare (vatamarea mea)

1 accident spectaculos fara vatamare - purtam protectzii

10 accidente de prosteala la viteze sub 10 km/h - fara avarierea importanta a motorului sau a mea.

 

Consider ca am fost tare norocos shi-i multzumesc lui Dumnezeu pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in primele 3 saptamani de cand is motorizat am trantit-o odata la 20 km/h (s-a julit carena si s-a rupt semnaliarea) si am scapat-o de vreo 2 ori de pe loc, facand manevre s-o bag in garaj...dar asta nu se pune, nu e cazatura (aveam atunci experienta 30 km) :) Daca tot e sa picati, va urez la toti sa aveti doar incidente de astea cum am avut eu, superlight-uri

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 5000 km de cand am carnet (iunie 2005),moped am avut la 13 ani dupa 1 an l-am vandut,si de pa 17 ani ma mai plimbam pe dealuri cu enduro.Pana acum nici o cazatura,si sper sa nu imi iau alt echipament anul asta :) Era sa uit,motorul Ij planeta plus teste pe diferite motoare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti motociclistii cad, mai devreme sau mai tirziu. Numai cine nu urca in sa nu cade. Nici faptul ca cineva merge cu 10 km/h nu-l scuteste de asta. Eu am doua cazaturi la activ, prima datorata unei prostii din partea mea, am mers cu vreo 130 in oras, cind erau in jur de 7-8 grade afara si cauciucurile mele erau uzate. Ma luasem la intrecere cu un prieten, am aminat cit mai mult frinarea si am frinat la blana in apropiere de un semafor, ocazie cu care am invatat ca "iarna nu-i ca vara". Reusisem sa reduc pina in jur de 70, cind am pierdut aderenta spate, si aproape imediat si fata, dupa care m-am trezit pe jos. Am avut noroc ca nu m-am lovit nici eu nici motoru' de nimic, pagube minore. Eu sold umflat si julituri pe genunchi, motocicleta cu carena dreapta polizata bine, un semnal spart si o scarita rupta. A doua s-a intimplat la ceva de genu' 2 km/h :) , intr-un pasaj pietonal, pavat cu un fel de gresie care aluneca. Am uitat de treaba asta, am tras brusc frina fata, si m-am trezit cu motorul peste mine. Pagube: niciuna, in afara de orgoliul meu sifonat (ma vazusera cel putin 50 de persoane :) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...