Sari la conținut

Scuteristi Din Bucuresti - Dristor, Salajan, Titan, Uniti-va!


alias
 Share

Postări Recomandate

eu zic ca e buna initiativa ta alias , dar totusi dezinteres total. apropo clubbusiness pe unde stai prin giulesti ? eu am stat 16ani in giulesti 131 pe langa liceu 12 si pe langa liceu marin preda daca sti si nu prea te-am vazut, veneam mai toata ziua cu puchu pe la pod pe la crangasi...era shell pe atunci acolo..

 

in giulesti la capatul tramvaiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt deacord cu un club....Poate m-ati vazut prin oras ...Merg cam mult..

O poza.

 

 

Si eu am unul de asta. Am avut mai multe scutere dar de asta is cel mai multumit. Merg cu el de 2 ani si nici o problema la motor. Inca un lucru... u-s din Buc.

 

Si eu sunt deacord cu un club....Poate m-ati vazut prin oras ...Merg cam mult..

O poza.

 

 

Si eu am unul de asta. Am avut mai multe scutere dar de asta is cel mai multumit. Merg cu el de 2 ani si nici o problema la motor. Inca un lucru... u-s din Buc.

post-7665-1148111604_thumb.jpg

post-7665-1148111635_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am unul de asta. Am avut mai multe scutere dar de asta is cel mai multumit. Merg cu el de 2 ani si nici o problema la motor. Inca un lucru... u-s din Buc.

Si eu am unul de asta. Am avut mai multe scutere dar de asta is cel mai multumit. Merg cu el de 2 ani si nici o problema la motor. Inca un lucru... u-s din Buc.

Runnerul este 97-98.ca al meu..

CAND FACEM O PLIMBARE TOTI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Runnerul este 97-98.ca al meu..

CAND FACEM O PLIMBARE TOTI?

pacat ca nu-s din Bucuresti. Aici prin Baia Mare is foarte multi motoristi dar nu este un club. Foarte rar se strang mai multi de 4-5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Runnerul este 97-98.ca al meu..

CAND FACEM O PLIMBARE TOTI?

 

Salut, pentru cei din Buc. facem sambata asta, 3 iunie 2006,o iesire la iarba verde pe undeva asa la maxim 30-40 de km de Buc. la 40-50km/h? Propuneri careva?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :cheers:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pentru cei din Buc. facem sambata asta, 3 iunie 2006,o iesire la iarba verde pe undeva asa la maxim 30-40 de km de Buc. la 40-50km/h? Propuneri careva?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :)

[/quote

 

Eu nu vin ptr.

1.am faru si carena crapata :ok:

2.trebuie sa invat ptr scoala: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alias , daca aia 30-40km ii faceti spre giurgiu.. as putea veni si eu cu voi....

sper sa imi vina cauciucu pe spate pana vineri :ok: ...

 

anuntati aici ce ati hotarat

 

daca nu.. altadata :cheers: tot la iarba verde... se apropie vacanta si zilele calduroase tocmai bune de plimbare

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alias , daca aia 30-40km ii faceti spre giurgiu.. as putea veni si eu cu voi....

sper sa imi vina cauciucu pe spate pana vineri :crack: ...

 

anuntati aici ce ati hotarat

 

daca nu.. altadata :crack: tot la iarba verde... se apropie vacanta si zilele calduroase tocmai bune de plimbare

 

Offtopic - Ce bine suna "vacanta". Eu din '99 de cand m-am angajat n-am mai avut vacante :crack: Daca nu punem la socoteala ce-mi mai luam liber pentru facultatea la I.D. Mai vreau si eu sa fiu in vacanta. Ca, concediul se duce foarte RPD, prea RPD, mult prea RPD.

 

Ontopic - Sa vedem ce se mai intampla, din cate am auzit prietena mea o sa aiba mai nou un examen sambata si vreau sa fac galerie :crack: era luni dar l-au mutat pe ultima suta. Iesim noi candva... :)

 

Numai de bine, asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :cheers:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bai baieti, daca mai e valabila ideea cu clubul, count me in... si mai aduc inca o persoana, dar trebuie sa-l mai "dresez" nitzel, ca inca are ieshiri de copil mic (gen tzopait pe moped sau plecat pe-o roata)... Eu stau prin Aviatorilor (foarte aproape de ARC), propun sa ne vedem Miercuri pe-acolo cand e si intrunirea moto... Pe breteaua din dreapta intrarii, eu vin in jur de 19:30...

 

Ne zarim acolo au ba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treceti-ma si pe mine [e lista :banana: daca va uitati la topic-uri, o sa vedeti ca si eu am deschis acelasi subiect...chiar ar fi super sa avem si noi un club al nostru, dupa cum zicea si DEAD MAN WALKING mai sus, pe tot bucurestiul, ca eu zic ca nu conteaza in ce zona stai atata timp cat impartasesti aceeasi pasiune :D asa ca hai sa incercam si noi sa promovam cumva ideea asta si sunt sigur ca in cel mult o luna avem un ditamai member list-ul...ASFALT USCAT, TOBE INCINSE SI SALUTARI CU FARUL P.S; care cunoasteti scuteristi si au mess, sau telefon :banana: spuneti-le si lor :banana: p.s2: faza cu pliantele e geniala frate :banana:) pe bune, hai sa le lipim pe cashti :baldy:

Editat de ganjabree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm nu cred ca o sa aveti chiar asa de multi membrii, asta daca nu vreti sa recrutati "copilasi" cu mult gel si fara echipament si casca , care nu au habar de nici cea mai banala regula de circulatie care au scutere doar pt figuri si pt agatat...cred ca scuteristi la locul lor , care intradevar poarta casca si nu se bat in figuri sunt f putini in bucuresti...

Editat de bodho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm nu cred ca o sa aveti chiar asa de multi membrii, asta daca nu vreti sa recrutati "copilasi" cu mult gel si fara echipament si casca , care nu au habar de nici cea mai banala regula de circulatie care au scutere doar pt figuri si pt agatat...cred ca scuteristi la locul lor , care intradevar poarta casca si nu se bat in figuri sunt f putini in bucuresti...

 

 

:banana: macar incercam, ca nu se stie niciodata...oricum, cine nu are macar o umbra de echipament, sa se inscrie la aia cu gel si figuri si ii vedem noi in max. 2 ani care mai de care lipit de asfalt, de vreo capota... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

midnight....ti-am spus....majoritatea scuteristilor nu au scutere pt ca le place sa mearga pe un scuter intradevar.... ci din cu totul alte motive...daca eram in buc veneam si eu, dar la vara cred ca imi aduc si scuterasul pe acolo , poate dam o tura pe undeva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci mai ramane o varianta maine (Vineri) incepand cu ora 19:30 in Etrusco (este un bar-pizzerie) in spatele Spring-Time-ului de la Piata Alba-Iulia.

 

Las aici un numar de telefon pentru cine nu stie sa ajunga... va iau de la Piata Alba Iulia eu...

0723.213.705

 

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Bine ca vad si eu mesajul abia acum, dupa o pauza de aproape 3 saptamani. :P Oricand exista data viitoare. Pana data viitoare -> asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam prins acum si imi cer oficial scuze pentru asta, dar de-ndata ce ma mai eliberez organizam, cei interesati, o intalnire si discutam pe tema clubului de scuteristi pe Bucuresti.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:

 

PS - Sorry pt double-posting, dar n-am avut de ales :P

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alias .. vreau sa-ti spun si eu parerea mea

Eu cred ca multi care au scutere ies cu prietena lor in locuri pe unde cred ca ar fi putin intimi :cheers: (asa fac eu) .. al meu l-a furat dar acum m-a inprumutat prietena sa luam un Malaguti madison 150 si datorii pe 5 ani B)), eu sunt din Cluj .. mi-ar place si mie ideea ... visez sa mergem cu el la mare la anu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alias .. vreau sa-ti spun si eu parerea mea

Eu cred ca multi care au scutere ies cu prietena lor in locuri pe unde cred ca ar fi putin intimi :D (asa fac eu) .. al meu l-a furat dar acum m-a inprumutat prietena sa luam un Malaguti madison 150 si datorii pe 5 ani :D), eu sunt din Cluj .. mi-ar place si mie ideea ... visez sa mergem cu el la mare la anu :D

 

Da e o chestie si cu intimitatea asta :P Parerea mea, nu e de mers la mare cu un singur scuter, fie el si de 150cmc., nici chiar 2 pers. Daca nu-s doua scutere eu nu m-as aventura nici macar din Bucuresti darmite tocmai de la CJ - parerea mea!

 

Ideea in sine ma chinuie si pe mine de cand am scuterul, dar mai astept 1 an sa-si ia si prietena mea scuter si atunci o sa ne aventuram pana la mare si la munte si pe unde o sa mai avem chef, dar pana atunci la max 30-40 km de Bucuresti. Pana acum nu am iesit cu el din Bucuresti, dar oricum mai mult nu m-as aventura. Bafta

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac iesiri cu scuteru' pe aici prin apropiere de bistrita... 40-50 km... pana la castelu' dracula, pana pe la colibitza, sau pana in sarata (la o baicica :P )

ies impreuna cu alti 2 scuteristi (suzuki sepia, peugeot speedfight 2) si cu un prieten ce are aprilia RS 125 (el e shefu' :cheers: )

facem deastea tot la 2-3 zile, dak si vremea tzine cu noi B)

ii super fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treceti-ma si pe mine pe lista chiar suna bine ideea cu infintarea unui club eu sunt dispus sa ma bag (va astept miercuri la arcu de triumf pe la 19:00 ma gasiti in fiecare miercuri) astept raspunsuri si poate iesim la o plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treceti-ma si pe mine pe lista chiar suna bine ideea cu infintarea unui club eu sunt dispus sa ma bag (va astept miercuri la arcu de triumf pe la 19:00 ma gasiti in fiecare miercuri) astept raspunsuri si poate iesim la o plimbare

 

Bine ai venit si bine ne-ai gasit. La mai multi!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...