Sari la conținut

HORNETS RED CARPET


cristigh
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

RUTA RECOMANDATA DE GEORGE:

La fel....doar ca as prefera mai devreme....

 

By the way :

 

Eu & Autu plecam de Joi...

 

@ariciule: Ce vreme faina e la Cta azi.... :) .....

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel....doar ca as prefera mai devreme....

 

By the way :

 

Eu & Autu plecam de Joi...

 

@ariciule: Ce vreme faina e la Cta azi.... :P .....

:) plm ...morena... c'est la vie !

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru BM : eu o sa vin cu moto si Nico e cam 99% ca nu vine cu masina.

 

Deci, intrebare : cine vine cu masini, ca sa facem o organizare "time and cost effective" si pe partea asta.

 

Cat despre data plecari, as prefera vineri. dar daca ne organizam cu o masina si sa se plece de joi, ar fi acceptabil si asa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruta recomandata de George:

Bucuresti - Pitesti 121 km

Pitesti - Ramnicu Vilcea 68 km

Ramnicu Vilcea - Sibiu 93 km

Sibiu - Medias 58 km

Medias - Turda 86 km

Turda - Cluj 32 km

Cluj - Baia Mare 165 km

 

 

*note:

 

1. george, vreau o confirmare a tuturor localitatilor pe care le-am trecut ...asta este drumul la care te referi?

2. in legatura cu portiunile de drum daca ne poti da detalii (de exemplu care sunt partile mai dificile)

3. in legatura cu ultima bucata de drum, de la cluj la baia mare... este ok prin Chinteni - Deusu - Babutiu - Soimeni - Panticeu - Bobalna - Somcutu Mic - Cetan - Fodora - Glod - Dabaceni - Perii Vadului - Valea Chioarului - Somcuta Mare - Catalina - Baia Mare??? (stiu ca le-am enumerat aproape pe toate...dar am impresia ca nu asta e drumul bun) daca e altul... baga si tu o lista de localitati pls.

RUTA RECOMANDATA DE GEORGE:
Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

c`est moi :P

:blink:

Mesaj completat

pentru BM : eu o sa vin cu moto si Nico e cam 99% ca nu vine cu masina.

 

Deci, intrebare : cine vine cu masini, ca sa facem o organizare "time and cost effective" si pe partea asta.

 

Cat despre data plecari, as prefera vineri. dar daca ne organizam cu o masina si sa se plece de joi, ar fi acceptabil si asa .

pai eu is cam singurul care vine cu conserva :) si , teoretic , o sa plec de joi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arici, pana la urma ramane sa ne vedem toti miercuri sau marti sa lasam bagajele la tine, sa vedem ce si cat spatiu ai, etc? ....:blink: Facem cinste :moto:

dap :P o sa iau un portbagaj/cutie/topcase (sau cum ii spune) de pus pe masina si asa ramane ; ne vedem miercuri seara (26.05.2010) la constipatiei sau in alta parte sa vedem cum aranjam bagajele

p.s. arycy sa fie clar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruta recomandata de George:

Bucuresti - Pitesti 121 km

Pitesti - Ramnicu Vilcea 68 km

Ramnicu Vilcea - Sibiu 93 km

Sibiu - Medias 58 km

Medias - Turda 86 km

Turda - Cluj 32 km

Cluj - Baia Mare 165 km

 

 

*note:

 

1. george, vreau o confirmare a tuturor localitatilor pe care le-am trecut ...asta este drumul la care te referi?

2. in legatura cu portiunile de drum daca ne poti da detalii (de exemplu care sunt partile mai dificile)

3. in legatura cu ultima bucata de drum, de la cluj la baia mare... este ok prin Chinteni - Deusu - Babutiu - Soimeni - Panticeu - Bobalna - Somcutu Mic - Cetan - Fodora - Glod - Dabaceni - Perii Vadului - Valea Chioarului - Somcuta Mare - Catalina - Baia Mare??? (stiu ca le-am enumerat aproape pe toate...dar am impresia ca nu asta e drumul bun) daca e altul... baga si tu o lista de localitati pls.

1)bucuresti-pitesti 121km

pitesti-ramnicu valcea 70km

ramnicu valcea-sibiu 93km

sibiu-sebes vreoi 50km

sebes-alba iulia vreo 20km

alba iulia-turda nush exact,cred ca vreo 50km

turda-cluj napoca 25km

cluj napoca-dej 40km(drum pista de raliu)

dej-baia mare 89km(drum nasol)

baia mare-asuajul de jos vreo 50km destul de aiurea,dar se poate merge omeneste ca viteza de drum

 

2)cluj-baia mare 138km(89 de drum naspa)

3)la iesire din pitesti in satul draganu erau 2 blocaje(unu la dus unu la intors pe drumul meu) dar care sigur nu mai exitsa acuma,ca lucrau baietii la asfalt nou iute iute.deci e perfect drumul si fara blocaje.pe dealu negru era o portiune de vreo 500m tot in lucru,dar e gata si ala sigur deja.deci pana la ramnicu valcea nu sunt probleme.pe valea oltului drumul era super cu exceptia podurilor peste olt,dar care sunt putine si scurte.eu am venit racheta pe valea oltului cu exceptia calimanestiului unde erau limitatoare de viteza pe drum in centru si vreo 2 radare. din sibiu pana la dej(nush exact cati km,dar destui) e perfect neted drumul.RADARE SUNT DESTULE,dar eu nu am avut probleme desi am venit cam tare...am fost semnalizat din timp la fiecare.in mers si stationat,DOAR loganuri de astea MCV.din dej in baia mare drum nasol adica damburi unu si unu.eu am mers cam 90-120 cred(ca doar nu am bord :blink: ),si prin sate ca sunt pustii....doar in GLOD,ILEANDA,VALEA CHIOARULUI,SOMCUTA MARE mai umbla radaru si e de avut grija.

4)ultima portiune:CLUJ-APAHIDA-JUCU-inca cateva sate-DEJ-GLOD-ILEANDA-BIZUSA-VALEA CHIOARULUI-SOMCUTA.drumul mentionat de tine nu prea am idee cum e ca e ocolis aiurea(in unele momente) pe sate prin locuri care nu tin de drumul CLUJ-BAIA MARE .

 

NOTA BENE:eu voi astepta gasca care vine joi,la DEJ.....iar gasca ce vine vineri la SATULUNG,la o distanta de 15km de baia mare.....pentru ca de acolo nu se intra in baia mare,se face inapoi pe alt drum(baia mare-zalau) pe o portiune de 53km(drum nu tocmai pista de raliu dar nici rupere de oase) apoi se face din national dreapta in asuajul de sus..si pe drum comuncal cred se merge 7 km(din care 2km de drum nou noutz..ultimii 2 km)

 

cam asta ar fi raspunsul destul de complet zic eu,daca am omis ceva va rog sa ma intrebati......orice,si una doua revin cu raspuns :)

 

Mesaj completat

RUGAMINTE:sa incercati toti sa va tineti de venire in ziua in care mi-ati spus sa va trec pe lista,deoarece plata cabanei a fost calculata la numar de persoane pe zile mentionate.adica o persoana care vine joi are de platit o suma....cea de vineri alta suma totala..logic...iar daca cei de joi sa zicem ca se retrag 3 plata revine...ori mie ori tuturor impartit..si sincer nu prea as vrea sa discutam acolo de bani ci sa ne simtim bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ramane stabilit ne vedem miercuri seara inainte de plecare (26.05.2010) ora 19 (e ok?), ca sa adunam bagajele si sa le distribuim in masina lui Arycy.

Apoi eu si Nyt venim de joi asa cum am vorbit.

George o intrebare am: cate ore ai facut tu pe drum? Adica la cat ai plecat de acasa si la cat ai ajuns in Bucuresti...estimativ ca sa ne calculam si noi putin.

Si o rugaminte: stabileste si tu o ora si locul unde te intalnesti cu fiecare grup, cel de joi si cel de vineri.

 

Ce vreau sa mentionez si sper sa ma intelegeti si sa nu ma judecati gresit este faptul ca eu voi pleca joi cu Nyt, singuri sau cu inca 1 persoana. Nu mai mult. Va explic si de ce: merg de 3 ani pe motor, am mers cu grupuri de la 3 persoane la 30 persoane, stiu ce inseamna un grup mai mare, stiu cata bataie de cap exista.

Sunt destui de multi km pana la BM, daca ne oprim pentru necesitatile fiecaruia dintr-un grup mai mare de 4 persoane, o sa iasa un haos. Degeaba se stabileste ceva la plecare pentru ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Apoi fiecare are stilui lui de mers, in 2-3 persoane te poti acomoda, dar intre mai multi fiti siguri ca nu. Mai ales avand in vedere ca nu e un drum drept, e vorba de ceva curbe, de un traseu destul de variat.

Asa ca cel mai probabil se vor crea cateva grupulete de plecare pentru fiecare din cele 2 zile. De aceea George te rog, stabileste cumva unde sa ne intalnim, ca in BM sau unde vrei tu sa ne adunam toti, sa fie punctul comun de destinatie, ca apoi sa mergem toti catre cabana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ramane stabilit ne vedem miercuri seara inainte de plecare (26.05.2010) ora 19 (e ok?), ca sa adunam bagajele si sa le distribuim in masina lui Arycy.

Apoi eu si Nyt venim de joi asa cum am vorbit.

George o intrebare am: cate ore ai facut tu pe drum? Adica la cat ai plecat de acasa si la cat ai ajuns in Bucuresti...estimativ ca sa ne calculam si noi putin.

Si o rugaminte: stabileste si tu o ora si locul unde te intalnesti cu fiecare grup, cel de joi si cel de vineri.

 

Ce vreau sa mentionez si sper sa ma intelegeti si sa nu ma judecati gresit este faptul ca eu voi pleca joi cu Nyt, singuri sau cu inca 1 persoana. Nu mai mult. Va explic si de ce: merg de 3 ani pe motor, am mers cu grupuri de la 3 persoane la 30 persoane, stiu ce inseamna un grup mai mare, stiu cata bataie de cap exista.

Sunt destui de multi km pana la BM, daca ne oprim pentru necesitatile fiecaruia dintr-un grup mai mare de 4 persoane, o sa iasa un haos. Degeaba se stabileste ceva la plecare pentru ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Apoi fiecare are stilui lui de mers, in 2-3 persoane te poti acomoda, dar intre mai multi fiti siguri ca nu. Mai ales avand in vedere ca nu e un drum drept, e vorba de ceva curbe, de un traseu destul de variat.

Asa ca cel mai probabil se vor crea cateva grupulete de plecare pentru fiecare din cele 2 zile. De aceea George te rog, stabileste cumva unde sa ne intalnim, ca in BM sau unde vrei tu sa ne adunam toti, sa fie punctul comun de destinatie, ca apoi sa mergem toti catre cabana.

 

referitor la DRUMUL MEUspre si dinspre bucale........am plecat din BM la ora 9.00,ajuns la bucale la ora 17,25.....stil de mers:localitati catva incet(iar zic,nu am bord deci nu stiu exact),in afara undeva pe la 130kmh maxim in afara de autostrada unde ultimii 80km i-am facut cred cu peste 150kmh.nu am stat nici o secunda in spatele masinilor,adica in afara de poduri depaseam oriunde din scurt rapid,inclusiv localitati.pauze:strict alimentare,shushu,tigara,dat un telefon scurt-maxim 10 min.deci,cu un mers decent,nu legal dar nici prea ilegal am facut 8h25min.....fara sa ma grabesc(viteza medie zic).inapoi spre baia mare,depasit peste tot,inclusiv poduri si curbe,venit in jur de 200 constant pe autostrazi,in localitati relativ tare,iar in afara tras sanatos de gaz, am plecat la ora 10.00 din bucale si eram in baia mare dupa exact 6h15min de stat in sa(nu recomand :blink: )

 

referitor la DRUMUL VOSTRU:eu as recomanda sa se mearga doar cei care va stiti si ati mai motorit,impreuna......sau in alta ordine de idei,eu m-as intalni cu restu(daca ar fi sa vin incoace) la o ora stabilita de comunc acord.....si atat!pe drum fiecare de capu` lui sau cei care se cunosc impreuna.pentru ca mersul in grup e una,si mersul in grup dintr-un capat in altu de ROMANIE e cu totul altceva...cat despre necesitatile fiecaruia,daca se formeaza grupuri:necesitatile tre sa fie strict nevoile,benzina,tigara...credeti-ma,am mers 1000km(baia mare-costinesti) cu inca 4 motoare..si faptul ca nu ne-am inteles clar acest lucru a dus la un haos total.se mergea perfect peste tot,doar ca fiecare mai putin eu,vroia pauze de tigara din 50km in 50km sau din 100 in 100,si de aici un mare kko.trebuie sa se mearga intins altfel drumul devine un cosmar pentru grup.asta in ideea in care nu se strica vreun moto si trebuie musai sau doamne fereste accident....drumul nu are cum sa va ia mai mult de 10ore oricum ati merge(asta luand in calcul mai multe pauze,mai lungi,mers mai incet) si sa ajungeti in siguranta si cu pofta de beroase :P ...parerea mea personala doar :)

 

PENTRU GRUPUL DE JOI:va astept personal in DEJ,la 89km de baia mare,in OMV la intrare in dej,dinspre cluj.e mare de tot,verde si pe partea stanga a drumului :hug:

PENTRU GRUPUL DE VINERI:va astept,impreuna cu alti viespari daca vor dori,intr-un LUKOIL rosu evident,la 12km de baia mare,pe partea stanga a drumului

 

ps:o ora nu pot stabili,si nu vreau....vreau sa veniti care cum puteti....si eu o ard incolo spre locul de intalnire cu mult inainte voastra..stau la cafele,sucuri si barfe..ca doar nu are rost sa fiti presati de un termen :moto: ..si cand ajungeti,ajungeti...de pe drum ma sunati si eu plec spre locul de intalnire(pana la dej fac maxim 1h10min) iar pana in locul de intalnire pentru grupul de vineri tot cam atat(ca vom pleca de la cabana)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la DRUMUL VOSTRU:eu as recomanda sa se mearga doar cei care va stiti si ati mai motorit,impreuna......sau in alta ordine de idei,eu m-as intalni cu restu(daca ar fi sa vin incoace) la o ora stabilita de comunc acord.....si atat!pe drum fiecare de capu` lui sau cei care se cunosc impreuna.pentru ca mersul in grup e una,si mersul in grup dintr-un capat in altu de ROMANIE e cu totul altceva...cat despre necesitatile fiecaruia,daca se formeaza grupuri:necesitatile tre sa fie strict nevoile,benzina,tigara...credeti-ma,am mers 1000km(baia mare-costinesti) cu inca 4 motoare..si faptul ca nu ne-am inteles clar acest lucru a dus la un haos total.se mergea perfect peste tot,doar ca fiecare mai putin eu,vroia pauze de tigara din 50km in 50km sau din 100 in 100,si de aici un mare kko.trebuie sa se mearga intins altfel drumul devine un cosmar pentru grup.asta in ideea in care nu se strica vreun moto si trebuie musai sau doamne fereste accident....drumul nu are cum sa va ia mai mult de 10ore oricum ati merge(asta luand in calcul mai multe pauze,mai lungi,mers mai incet) si sa ajungeti in siguranta si cu pofta de beroase :P ...parerea mea personala doar :)

:blink: :moto: :hug:

 

Ok perfect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec de joi spre BM si mai mult ca sigur o sa fiu in grup cu Elena si Nyt. Vad ca nu se prea anunta lumea cum vrea sa plece si la ce ora. Haideti ca mai e putin pana la BM :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult pt informatii george.. sunt complete zic eu. daca mai e ceva pun mana pe telefon ;)

eu plec de vineri dimineata din bucuresti si luni seara trebuie sa fiu inapoi.

inca nu am hotarat cu cine vin dar tot asa, in grup mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok deci noi am ramas stabilit ca grup: eu, Nyt, MetalWarrior.

Sfatul meu e sa va faceti cate un grupulet mic toti...si in niciun caz sa nu plecati singuri!!!

 

de ce nu singuri?e mai lejereanu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult pt informatii george.. sunt complete zic eu. daca mai e ceva pun mana pe telefon ;)

eu plec de vineri dimineata din bucuresti si luni seara trebuie sa fiu inapoi.

inca nu am hotarat cu cine vin dar tot asa, in grup mic...

post-21717-1273475791_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec de joi cat mai de dimineata , cu masina si de capul meu ;) ca ma incurcati ...mergeti prea 'lent' pt ce poate loganul meu :agree:

 

 

Lasa arycy-ule ca stim noi ca stickerul ala de pe spate la Golan iti mai da 50 de cai minim ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmand sfaturile de mai sus eu mi-am facut grupul meu, eu cu mine ;)

voi pleca de joi dupa ora 16 cand ies de la munca, ma opresc o noapte la alba iulia si a doua zi mai departe, urmand ca sa vedem cum ne cuplam vineri

cu privire la cazarea mea de joi, voi achita asa cum am fost stabilit de joi, np

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec de joi cat mai de dimineata , cu masina si de capul meu ;) ca ma incurcati ...mergeti prea 'lent' pt ce poate loganul meu :agree:

Ba s-ar putea sa mearga un motorist (:laugh:) cu tine din motive......le stii tu :D...

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...